Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei fórum

PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei (beszélgetős fórum)


12891. Nelli8 (válaszként erre: 12890. - Picky)
2017. júl. 21. 22:51

Mindenképpen elmegyünk. Szeretnénk beszélni a Gőgös doktor úrral és kíváncsiak vagyunk, hogy mit lát az uh-n. Ő előző ciklusnal a kettő tüszőre azt mondta, hogy pont jó. Mikor vicceltem, hogy úgysem focicsapatot akarunk, akkor azt mondta, hogyha sok tüsző van, akkor nincs inszem. Meg a tájékoztatóban is ez szerepel.

Egyébként szerintem lehetetlen, hogy ezek mind jó tuszok legyenek. Hétfőn még csak 3 db 10-11 mm-es volt. És szerintem az orvos is így gondolkodik, hogy ezeknek a nagy része úgyis üres.

Hát ha azt mondja a Gőgös doktor úr, hogy lehetőség van egy extra többes terhességre, akkor nem vállaljuk az inszemet. Akkor veszik az injekciók ára. Ennél tízszer többet dobtunk már ki magánrendelésekre, gyógyszerekre feleslegesen. Nem tudok mit tenni sajnos. Rábökni nem tudnék 3 magzat közül egyre, hogy ő ne szülessen meg. Fiunkhoz is hamar kötődtem. Férjem meg még hamarabb beleélte magát az apa szerepbe.

12890. Picky (válaszként erre: 12889. - Nelli8)
2017. júl. 21. 22:24
Megértelek! Ez egy szörnyű döntés jobb bele se gondolni. Milyen forgatókönyvön gondolkodsz? Hogy talán el se mentek az inszemre? De akkor meg az egész előkészítés az a sok injekció mind-mind felesleges volt.
12889. Nelli8 (válaszként erre: 12888. - Picky)
2017. júl. 21. 20:52

Hát fajdogal, de nem olyan vészes, ezért is lepett meg ez a hatalmas szám. Doki megkérdezte, hogy szülésnél azért legalább sziszegtem, ugye?

Én azért tartok a többes terhességtől, mert a méhem biztos nem bírna egy hármas terhességet, de a redukciót meg lelkileg nem bírnám ki. Racionális ember vagyok nagyon, de ebbe a szívem beleszakadna.

12888. Picky (válaszként erre: 12881. - Nelli8)
2017. júl. 21. 19:02

Szia! 10 db? Hát az igen szép munka a petefészkeidtől!

Tényleg elég soknak hangzik. Nem fáj a hasad?

Mikor még az itthoni nőgyógyászommal próbálkoztunk a clostyval meg az időzített együtléttel ő azt mondta ha vmelyik ciklusban több érett petesejtet lát mint 3 kifejezetten eltílt minket egymással a férjemmel.

De ha itt azt mondjàk hogy mehet így is az inszem tovább,bízz bennük ( hisz mi mást is tehetnènk). Gondolom azért folytatják tovább mert egyátalán nem biztos hogy ebből a sokból mind megreped és hogy mindegyikben van petesejt.

Én is hallottam már olyanról hogy 3as terhesség alakult ki az inszemből ès a pár az anya fizikális adotságai miatt nehéz szívvel de úgy döntött hogy egyet " eltávolítattanak" ( bocsánat a szóért de jobb nem jutott eszembe) az anya és a másik kettő picur egészsége miatt. Bár persze magának a beavatkozásnak is megvannak a maga kockázatai a terhességre nézve.

12887. Tulipán91
2017. júl. 21. 17:26

Köszi csajok, megnyugodtam picit, ezek szerint valóban korai lett volna. :)

Egyébként átszámoltam, ha a leszívás a 14.nap, akkor ma 5+4 hetes vagyok..

12886. docika88
2017. júl. 21. 17:12

Nálam 5+1 napon csak a petezsákot látta. 6+1 napon már volt szívhang.

Tulipán 91 pont egy héttel járok előtted, szóval ugyanúgy csak petezsák volt az 5.héten. A szívhanghoz ez meg korán van szerintem. Ne aggódj. :)

12885. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 12884. - Tulipán91)
2017. júl. 21. 16:23
Lombiknál úgy számolják, hogy a leszívás napja a 14. nap.
12884. Tulipán91
2017. júl. 21. 15:46
Nem tudom lombiknál mikortól számolják a terhességet, de ha a utolsó mensitől akkor még csak 5+5-nél tartok. Török Doki az orvosom, egyből mondta, hogy minden rendben van ne aggódjak túl korán rendelt vissza..
12883. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 12882. - E18f2d4ad1)
2017. júl. 21. 15:43
A 6. hét betöltése után 1 nappal azt jelenti, hogy a leszívás utáni 29. napon még nem volt egyértelmű.
12882. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 12879. - Tulipán91)
2017. júl. 21. 15:38

Nekem a 6. hét betöltése után 1 nappal nem volt egyértelmű a pulzálás, olyan "talán" volt. 1 hét múlva látszott-hallatszott rendesen.

Végig 1 héttel le van maradva a babám. Most 12 hetes, de méret szerint csak 11.

Szóval nyugi, ez simán jó! Török volt a dokim, Pécsen jártam hozzá, tegnap előtt voltam utoljára. Ha esetleg hozzá jársz, amíg ő reménykedik, addig az úgy van!

12881. Nelli8
2017. júl. 21. 15:22

Volt valaki ilyen helyzetben?

Második inszeminációnk lesz (lenne) hétfőn. Mindkét oldalon több mint 10 tüsző érett meg. Csak mondta a méreteket a doki, az asszisztens háromszor kérdezett vissza, hogy még mindig egy oldalról beszélünk? Totálisan ledöbbentem. Egy hete még egy darab sem volt, ezért is duplázták meg a fostimon adagot. Én viszont nem szeretnék egy többes ikerterhességet, nem is gondoltam, hogy meg fogják csinálni az inszeminációt, de az orvos azt momdta, ha több termékenyül meg, akkor párat elvesznek, de ennek szinte 0 az esélye.

12880. mkj21 (válaszként erre: 12879. - Tulipán91)
2017. júl. 21. 15:09
Ne legyél elkeseredve! A szívműködés a fogantatás utáni 21. napon indul be. Utána még legalább 1 hét kell, hogy lássák az uh-n. Nekem az első uh 5+5 hetesen volt, 3 petezsák. A következő uh 7+5 hetesen volt, 2 szívhang. 3. beültetés sikerült.
12879. Tulipán91
2017. júl. 21. 13:47
Hát voltam ma Tapolcán, a petezsákban már van látható embrió. Szívhang viszont még nincs. A doki szerint korán csináltuk, mert eredetileg csak a jövő héten kellett volna menni.. Leszívás után vagyok 25 nappal. Nektek már volt ennyi idősen szívhang? Kicsit elszontyolódtam :(
12878. Tulipán91 (válaszként erre: 12877. - Docika88)
2017. júl. 20. 10:08

Szia docika!

Nagyon örülök Nektek, akkor vigyázzatok magatokra! :)

Mi holnap megyünk, remélem minden rendben lesz és mi is láthatjuk a pici szívét dobogni. :)

12877. docika88
2017. júl. 19. 12:32

Sziasztok.

Tegnap voltunk Uh-on, már dobogott a kis szíve, minden rendben, 3mm-es a kis Picúr, de tegnap reggel már masszív hányingerrel indult a nap. Szerencsére ma semmi.

Ma átmentem a Háziorvoshoz, hogy visszavegyen táppénzről, de egyből kérdezte, hogy voltam-e már a Védőnőnél? Mondom még nem. Sehol. Hát akkor most átmegyek szépen (a szomszédba van), ott odaadja amit kell, meg megbeszéljük amit kell, aztán jövök vissza a Dokihoz, ő is elmondja mikor hova hány lépés.

De elnézte, és majd holnap d.e. lesz csak a Védőnő.

Menjek el a Nőgyógyászomhoz és kapok tőle papírt a táppénz miatt, azt elhozom vissza a Házidokinak és akkor tud kiírni terhességi táppénzre majd.

Alig jutottam szóhoz, hogy hát én jönnék is vissza dolgozni, meg nem is. De mivel sokat kellene emelni meg pakolni így kilőve.

A fejfájásra nekem azt mondta, hogy csak Algopirin. A paracetamol tartalmú dolgokat el kell felejteni, mert olyan mellékhatásai vannak a hatóanyagnak, hogy csak na. Ő is Algopirinből szokott cseppet használni, azt már lehet 3 hónapos babáknak is adni, szóval kíméletesebb gyógyszer.

Azt nem is kérdezte, hogy kell-e még Tapolcára menni, mert szerintem úgy vette, hogy akkor most ott már kész, befejeztük. Innentől minden megy simán már.

Augusztus 4.-én megyek legközelebb Uh-ra Tapolcára. De úgy néz ki, addig sem fogok unatkozni.

12876. Nelli8 (válaszként erre: 12859. - Tulipán91)
2017. júl. 16. 22:21
Én úgy tervezem, hogy 6. héten elmegyek a nőgyógyászomhoz. Egyrészt mert nagyon drukkol és szeretném közölni vele a jó hírt, másrészt mert úgyis lesz egy csomó kérdésem, amire Tapolcán nincs idő. Harmadrészt a genetikai vizsgálatokat is át szeretném beszélni, hogy hol és mit érdemes végezni és azok közül az uh-t ugye 12. héten kell és nálunk az sztk-ban legalább egy hónap mire adnak időpontot (bár lehet, hogy nem is ott fogom csináltatni, még nem tudom). Fiunknál emiatt a 18-20 heti uh 21+5 naposan volt. Túl későn kértem időpontot (16 hetesen).
12875. Nelli8 (válaszként erre: 12874. - Dorka28)
2017. júl. 16. 22:15

Én az inszemnél éreztem mindent, amit "illik", mégsem sikerült.

Amikor a fiunkkal terhes voltam, akkor meg semmi tünetem, furcsa érzésem nem volt. Ha a férjem nem álmodtam volna folyton, hogy terhes vagyok, akkor tesztet sem csináltam és akkor derült volna ki a terhességem, amikor először megmozdult (nem menstruálok, így ennek elmaradása sem lehet jel nalam). Úgyhogy fel a fejjel és bízz a sikerben!

12874. Dorka28 (válaszként erre: 12873. - Picky)
2017. júl. 16. 16:04
Szia!tudom h még semmit nem kell éreznem,de az első inszem után a 10.napig folyamatosan görcsölt a hasam meg fájt a derekam,most meg semmi!!!nem tudom jó ez vagy sem!! Feladni nem fogom! :)
12873. Picky (válaszként erre: 12870. - Dorka28)
2017. júl. 15. 14:43
De még csak 2 nap telt el az inszem óta, nem hiszem hogy bármit is érezned kéne még. Nem a mennyiség hanem a minőség a lényeg, csak egy sperma kell ami célba ér. Ne mondj még le erről az inszemről! Amíg lehet bízni kell!
12872. Rekus35 (válaszként erre: 12871. - LA79)
2017. júl. 15. 11:27

Engem addig nem fogadott a dokim amíg Tapolca nem engedett el aztán persze kapkodhattam h minden időben meglegyen.

Gondolom dokitól függ.

12871. LA79 (válaszként erre: 12859. - Tulipán91)
2017. júl. 15. 11:23
Szia! Sztem nyugodtan bejelentkezhetsz hamarabb is a saját nőgyógyászhoz és a védőnőhöz is, attól függetlenül, h Tapolcára még menned kell. Én hallgattam tapolcai dokira, csak azután jelentkeztem a saját nődokimnál miután Tapolcán "elengedték" a kezünket, ennek és a szokásos várólistáknak köszönhetően majdnem lecsúsztam az első genetikai vizsgálatról. Nem volt mindegy a korom miatt és az ezzel járó stressz sem hiányzott.... Persze rendben volt minden ;)
12870. Dorka28 (válaszként erre: 12868. - Dorka28)
2017. júl. 15. 11:03
De úgy érzem h ez most nem sikerült,semmit nem érzek,nem fáj semmim,mint az elsőnél!! Meg a sperma szám is jóval kevesebb volt amit visszakaptam!!
12869. Dorka28 (válaszként erre: 12862. - Docika88)
2017. júl. 15. 10:58
Szia!!ha jól tudom terhesen csak a Panadolt lehet szedni!!
12868. Dorka28 (válaszként erre: 12858. - E18f2d4ad1)
2017. júl. 15. 10:55
Szia!! 13.án volt az inszem,papírra is az van írva h 24.-én vissza rendeljük vizelet tesztre,meg azt mobdta a Török is h 24.én találkozunk! Elsőnél 14.napra kellett vissza mennem!!
12867. c347ca16a5 (válaszként erre: 12866. - Angyalka17)
2017. júl. 14. 21:01

Milyen a vércsoportotok? Mi 0 Rh - és 0 Rh+ és erre is csináltak vizsgálatot a genetikán, vmi alcsoportot is.

Nálunk ennyi derült ki....

Aztán egyszer csak a tsh-mat kezdték feszegetni hogy egy kicsit magasabb mint 1,8-2,0

Aztán most 3 év után a 120 perces inzulinomat ami 25.9 volt, mert 20 felett már nem az igazi....de ezekkel egyszerre nem törődtek

Pedig a vetélés után 5.4 a 2.nál 3.5 volt a tsh-m és az immunologus látta a papírjaim

Volt toxoplazma vírusom is azt már az első vetélés után nézték

Az ilyen sejtszintű dolgoknál az IR és a glutén amit még érdemes

12866. Angyalka17 (válaszként erre: 12864. - C347ca16a5)
2017. júl. 14. 19:47
Hát már mindenen túl vagyunk.lejártak a leleteink is újból neki kell állni.immunologus is kipipálva.35 éves vagyok és nem találnak semmit.tehetetlenek vagyunk.minden tökéletes kivéve a spermaszám.
12865. docika88
2017. júl. 14. 18:24

Nekem brutál migrénem volt régen, lekopogom eddig nem jött elő ilyen most.

A rubofenre allergiás vagyok, panadolt talán nem is szedtem soha. Lehet hogy ugyanaz a hatóanyaga, azért .

Most éppen émelygős éhség tört rám, a hasam már nem érzem, elmúlt a szurkálós görcsöcske :p, de a mellfeszülés még tart...

12864. c347ca16a5 (válaszként erre: 12860. - Angyalka17)
2017. júl. 14. 18:14

Állandóan ezt mondják....és ugyanazt a protokollt csinálják másodszor, harmadszor, negyedszer

Ezért sokalltam be most egy kicsit

Aztán most 3.endokrinologiai vizsgálatnál mégiscsak kinyögték h.IR gyanú.csak 2013-ba nem foglalkoztak vele, mert azt hitték mégse

És az eszi a sejteket, minőségi és mennyiségi romláshoz vezet.

Minden vizsgálaton túl vagytok?

Lisztérzékenység, immunologia, endo tsh, t3, t4 ez utóbbi párodnál is? Nem tudom hány éves vagy és mire van időd, pénzed, de leget futnék egy kört mielőtt újból nekimész

12863. Rekus35 (válaszként erre: 12862. - Docika88)
2017. júl. 14. 17:28

Szia. Fejfájásra nekem panadolt javasoltak a kéket ami koffeinmentes.Abbol lehet bevenni.

Miután Tapolca elengedett kaptok egy papírt amivel tovább irányítanak a terhes gondozó nőgyógyászhoz ő meg majd védőnőhöz Stb.

Illetve én elso perctől h kiderült h sikerült magnéziumot szedek a vitamin mellé.

Magnézium citràtot.

Ha van kérdés irj/írjátok akár priviben is.

12862. docika88 (válaszként erre: 12859. - Tulipán91)
2017. júl. 14. 17:13

Szia Tulipán91!


Én most még csak a folsavat szedem, 3mg-os. Van itthon Gravidám is, de a vastartalom miatt nagyon fogott, így most inkább nem erőltetem. Van elég vitamin most nyáron. Ha alacsony lesz a vasam, majd akkor úgy is muszáj lesz szedni valamit.


A 10.hétig Tapolcára kell jönni, azt hiszem a 12. hét körül kell felkeresni a védőnőt majd a kiskönyv miatt, meg akkor van átfogóbb vizsgálat is.


Szerintem ha Tapolcáról eljöttünk, akkor utána kérhetsz is időpontot a saját nőgyógyászhoz, hogy minden vizsgálatot időben elvégezhessen amit kell.


Hát én is sóhajtottam egy nagyot mikor ott volt az a kis pirinyó pötty. Kicsit olyan, mintha nem is velem történne. Néha elfelejtem, hogy éppen terhes vagyok :P


Kedden már hallhatjuk is a csöppöt már :) Most jobban izgulok mint az előző Uh előtt talán.


Én is megakartam kérdezni, hogy a fejfájásra mehet-e akkor az Algopirin, bár nekem az Advil ultra forte vált be eddig.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook