Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Praktikák a megfázás leküzdésére fórum

Praktikák a megfázás leküzdésére (beszélgetős fórum)


1 2 3
24. Nikike1988 (válaszként erre: 23. - Ében11)
2009. okt. 28. 12:13
oké értem . 1000mgnál többet nem szedek semmiképpen sem és ezt is csak pár napig.
2009. okt. 28. 12:08

1000 mg C.vitamin elég-de nem szabad sokáig szedni, hozzászokik a szervezet illetve a sok C-vitamin vesekövet okoz.

mebucain vagy torokfertőtlenítő Phlogosol jó! én szoktam eukaliptuszos olajat párologtatni és most kapott a gyerek egy vitaminos-probiotikumos port-probinul.

köhögésre meg sinupret cseppet vagy drazsét veszünk be.

2009. okt. 28. 12:08
a Rhinathiol Cold tablettát nem ismeri valaki? hasonló mint a Coldrex azthiszem..
21. correct (válaszként erre: 17. - Nikike1988)
2009. okt. 28. 12:07

Az már nem bogyó, hanem csepp. Vettem magunknak a kislányommal, de Ő nem szedheti az alkoholtartalma miatt, mert gyerek, én meg más miatti dologra nem szedhetem az alkoholtartalom miatt.


Mi a készítmény hatóanyaga?

100 g készítmény 33 g keskenylevelű kasvirág őstinktúrát tartalmaz.


Mit tartalmaz még a készítmény?

Segédanyagként 50 tf% alkoholt tartalmaz.


Mikor ajánlott a készítmény alkalmazása?

Fertőzéses megbetegedések megelőzésére, illetve kiegészítő kezelésére, a szervezet ellenálló képességének fokozására.

20. Nikike1988 (válaszként erre: 18. - Correct)
2009. okt. 28. 12:07
értem köszi. meggondolom.
19. Kittycat2 (válaszként erre: 14. - Correct)
2009. okt. 28. 12:05
Jajj akkor félreérthető voltam. Úgy kezdődött hogy belázasodtam, és behánytam az ágy mellé tett lavórba. (Még jó hogy odatettem, rossz előérzettől hajtva. :D) Iszonyúan fájtak a végtagjaim, és baromi rosszul voltam. Férjem ennyire nem durván, de ő is belázasodott. Szóval belekerültünk, de mi hamar kikeveredtünk. Aztán lehet, hogy a mi immunrendszerünk jobb állapotban volt mint a család többi tagjáé,és elég volt neki egy kis biztatás. :)
18. correct (válaszként erre: 15. - Nikike1988)
2009. okt. 28. 12:05

700-800 Ft. És egy-két korty vízbe 25 csepp.

De ha vennél úgyis elmondja a gyógyszerész, akkor többet megtudhatsz mint amit én tudok. :)

17. Nikike1988 (válaszként erre: 7. - Correct)
2009. okt. 28. 12:04
érdekelne ez a Dr.Theiss féle bogyó amit írtál
16. correct (válaszként erre: 13. - Nikike1988)
2009. okt. 28. 12:03
Elég kettő is, az már 1000mg. Az elég már, ha nem szokott hozzá a szervezeted korábban.
15. Nikike1988 (válaszként erre: 12. - Correct)
2009. okt. 28. 12:03
értem. még nem hallottam róla. ezt recept nélkül lehet kapni? és kb mennyibe kerül ha megkérdezhetem?
14. correct (válaszként erre: 9. - Kittycat2)
2009. okt. 28. 12:02

De én egyetértettem, csak TI nem betegedtetek meg, szóval megelőzésre beválhatott (bár anélkül sem lett volna törvényszerű a továbbfertőződés), de a topikos MÁR beteg. A leküzdéshez meg azért nagyobb dózis kell, tudod, hogy mindenre rá van írva, hogy megelőzés esetén: x, betegség esetén: y adag.

:)

13. Nikike1988 (válaszként erre: 11. - Correct)
2009. okt. 28. 12:01
nekem itthon 500mg-os van de akkor majd szedek belőle 2nél többet. köszi.
12. correct (válaszként erre: 10. - Nikike1988)
2009. okt. 28. 12:00

A Phlogosol az egy áldás. Öblögetni kell vele, és lehet, hogy undorító, de meg lehet nézni a pohárban utána, mi mindent oldott le a torokról. Fertőtlenítő és "leoldó".

Javallatok:

A készítmény külsőleg a száj ill. a torok öblögetésére, ecsetelésére használható az alábbi megbetegedések esetén:

- Meghűléssel járó torokfájás,

- Influenzajárvány esetén a cseppfertőzés megelőzése,

- Heveny garat-, mandula-, gége-, szájnyálkahártya-, és fogínygyulladás,

- Krónikus garatgyulladás,

- Herpeszes szájnyálkahártya-gyulladás,

- A nyelv felületes gyulladása,

- Fekélyes fogínygyulladás, fogágygyulladás,

- Foghúzás elő- és utókezelése, száj- és garatűri műtétek utókezelése,

- Kiújuló afta,

- A szájnyálkahártya műfogsor, forró étel, vegyszer okozta sérülései.

11. correct (válaszként erre: 8. - Nikike1988)
2009. okt. 28. 11:58
Nyugodtan merjed, amúgy sem lenne bajod, de megfázásos időszakban sokkal több a szervezeted igénye. Patikában és gyógynövényboltokban is kapható 1000 feletti mg-ú, én pl. 1200mg-osat szedek.
10. Nikike1988 (válaszként erre: 5. - Correct)
2009. okt. 28. 11:58
mi az a Phlogosol? nem hallottam még róla
9. Kittycat2 (válaszként erre: 7. - Correct)
2009. okt. 28. 11:57
Én csak a saját tapasztalatomat mondtam el: nekem bevált. Én a bogyót szedtem, a férjem is, nekünk mindkettőnknek használt, pedig a férjem majd száz kiló, tehát annyira nem lehet gyenge a cucc. :) De kinek mi használ, nekünk bejött, lehet, hogy másnak nem... mindenki azt próbálja amiről úgy gondolja, hogy neki jó lehet. Én nem akarom ráerőszakolni a saját véleményemet senkire. :)
8. Nikike1988 (válaszként erre: 4. - B2076ec79b)
2009. okt. 28. 11:56

szedek C vitamint is de eddig 1000mg-nál többet nem mertem .Nekem a Strepszils nem jött be..

Teát azt még iszok mert kell a folyadék.

7. correct (válaszként erre: 6. - Kittycat2)
2009. okt. 28. 11:55

Az az Echinacea édes kevés.

A gyógyszertárban azt mondták arra a bogyóra a szakértők, hogy épphogy csak aktiválja az immunrendszert, mert kis adag nagyon, inkább gyerekeknek jó megelőzésre.

Ha Echinacea akkor legalább egy Dr. Theiss, na abban van anyag, de van icipici alkohol is benne.

2009. okt. 28. 11:52
Echinacia D4 homeopátiás bogyó. Nagyon hatásos! Nekem kisgyerekem van, megkaptam mellette az influenzát és kb. 1,5 nap alatt túlestem rajta. Ugyanezzel a családom többi része (anya, hugi, stb.) kb. 1,5 hétig szenvedtek. Jah, és a kicsimnek is adtam megelőzésképpen, és ő el sem kapta...
2009. okt. 28. 11:52

Ha gyógyszerhez ragaszkodsz:

Torokra: Mebucain mint, Phlogosollal öblögetés, Orvosi pemetefű cukorka

Orra: Rhinospray Plus

Közérzet: min. 1000mg C-vitamin

A többire Coldrex.

Anno ezekkel 2 nap múlva jól lettem.

2009. okt. 28. 11:50
Nekem mindig beválik a neo-citrán...sajnálom, hogy nem tudod meginni. Szedj C vitamint, napi 1500-2000mg-ot :) Igyál teát még :) Én strepsilst szoktam enni. Náthára más nem segít. Esetleg egy nagyon forró fürdőbe ülj bele utána egy kicsit feküdj le, ja és mézes citromos kamilla tea :) Az is jó szokott lenni.
3. Nikike1988 (válaszként erre: 2. - 07b78727ed)
2009. okt. 28. 11:46

szia!

Én sajnos egyszerüen nem tudom meginni se a Neo- citrant se a Coldrexet. Egyszerüen hányingeren van tőlük:-( Egyszer próbáltam a Coldrexet tablettába de semmi hatása sem volt...

Én citromos teát iszok most éppen de tegnap is annyit ittam hogy már ez se nagyon kell.

A cspkebogyó-hibiszkusz teát én is szeretem és volt is itthon de elfogyott sajnos:-(

Igen tudom hogy feküdni kellene de nincs kedvem egésznap az ágyban lenni...Ha lázas lennék az persze más.

2009. okt. 28. 11:37

szia,ahogy látom mi most hasonló cipőben járunk.

Én csipkegbogyó-hibiszkusz teát iszogatok.

A torokfertőtlenítő nem árt(nekem Mebucain van.)

Még jó szokott lenni a Neo-citran italpor is.Persze ezt ki kellene feküdni.

2009. okt. 28. 11:30

tudtok valami jó bevált módszert a megfázás itthoni kezelésére? Tegnap kazdődött,lázam egyenlőre nincs,a torkom nagyon fáj,a fejem szintén fáj,köhögök és eléggé levert vagyok.:-(

Van torokfertőtlenítőm(Mucoangin ami állítólag erős)de semmit sem használ. Orvoshoz nem szívesen mennék mert úgyis antibiotikumot adna ...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook