Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pozitív tapasztalatokat szeretnék olvasni... Szült már valaki így? fórum

Pozitív tapasztalatokat szeretnék olvasni... Szült már valaki így? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
27. Alma66 (válaszként erre: 24. - Filimami)
2014. nov. 4. 16:06
Köszi szépen! Ez jól hangzik.
26. Alma66 (válaszként erre: 25. - Pondri)
2014. nov. 4. 16:05
Na pont az ilyen tanácsokra nincs szükségem...........
25. Pondri (válaszként erre: 22. - Vberni01)
2014. nov. 4. 15:16
Egyet értek, nem kell ezen annyira görcsölni. Élvezd még a terhességet, pihenj sokat, utána már úgysem fogsz! :)
2014. nov. 4. 13:32
Szia! Én így szültem! :) Nekem a kiírt napon a méhszáj értékem még mindig 3000 volt, szóval ha ez számít, akkor Te máris előrébb tartasz, mint Én anno. :) Nekem a kiírt nap utáni 6. napon indult be a szülés magától. Első fájások éjfél körül jöttek, de 1-2 óra múlva már 5percesek voltak, gondoltam na menjünk akkor a kórházba, nehogy itthon megszüljek. Persze csak másnap délutánra lett meg a kislányom, de mikor már végre beindult, akkor már nyugodt voltam, hogy most már nem megyünk haza baba nélkül. :) Nekem a tágulási szakasz volt viszonylag lassú (persze aki 20-24 órát vajúdik, az biztos nem találja soknak az enyémet) Tehát az volt kb 14 óra, mert nem akart elfolyni a magzatvíz, úgyhogy kb 6 óra után burkot repesztettek, de az egyáltalán nem fájt, úgyhogy alapvetően pozítív élmény volt számomra a szülés. :) Januárban lesz a következő, attól már nem is félek annyira :) Bocs, ha hosszú lett! Könnyű és problémamentes szülést kívánok!
23. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Alma66)
2014. nov. 4. 13:10
Én a 42. héten szültem meg... Megindult magától. Bár aztán a végén kaptam kis oxyt, mert azért már ezt tovább húzni tényleg nem lehetett, de alapvetően siker volt..
22. vberni01 (válaszként erre: 21. - Alma66)
2014. nov. 4. 12:56

Sétálj, szeretkezz, nevess nagyokat!!!! :D


A kicsi tudja mikor kell jönnie, mikor ért meg rá! ;)

21. Alma66 (válaszként erre: 15. - Vberni01)
2014. nov. 4. 12:54
Azt nem merem kipróbálni, mert előfordulhat hogy bekakil tőle a baba, az meg nem lenne jó. De a homeós koktélt alkalmazom, bár eddig nem sok sikerrel, de most is kortyolgatom :) csak nehéz h 1 óra alatt kell meginni, egyben lehúzni egyszerűbb lenne :)
20. Alma66 (válaszként erre: 16. - Pondri)
2014. nov. 4. 12:52

Tisztában vagyok vele, hogy így még nem maradt senki............

De szeretném elkerülni mind az indítást, mind a császárt, ezért kértem ilyen jellegű + sztorikat. A tiéd mondjuk nem az volt, de mind1.......

19. emi75 (válaszként erre: 18. - Alma66)
2014. nov. 4. 12:51

Igen, első baba volt.


(a másodikat három hét múlvára várom, és már nagyon be vagyok sózva :) )

18. Alma66 (válaszként erre: 17. - Emi75)
2014. nov. 4. 12:50

Igen, ilyenre köszi :)

1.baba?

Mert a 2.nál nem para ha nem száll le, csak az 1.nél.

17. emi75 (válaszként erre: 1. - Alma66)
2014. nov. 4. 12:46

Én 40+3 naposan 3000-es méhszájjal mentem be szülni, a hasam szülés közben "szállt le". Rózsaszín váladék után tágulási vérzés miatt fogtak bent a szülőszobán, csak ezután kb. 12 órával kezdődtek fájások. Szövődménymentes szülés volt. Szóval simán lehet így szülni, ne aggódj :)


Ilyesmire gondoltál? :)

16. Pondri
2014. nov. 4. 12:43
14 nappal hortam túl a 2. fiam, az orvos azt mondta: "Drága Asszonyom így még nem maradt senki."
2014. nov. 4. 12:43

Szia,


én is hasonló cipőben jártam. Nálam a bába koktél hatott.

2014. nov. 4. 12:32
Hasonlóan voltam, csak én utolsó héten màr bentvoltam a kórházban terhességi cukor miatt. Napokig kaptam éjjelre a méhszájérlelőt, hatott is, csak a pici volt nagyon fent, nem akart elindulni kifelé. Jóslófájások voltak de mindig elmúltak estére bàrmit csinàltam. Végül indították, burokrepesztés, infúzió stb. 8,5órával később született meg a kisfiam. Nem volt könnyű, már császározni akartak mikor a szülésznők kitalàlták mit csináljak, rá max 20percre kint volt a baba, a pici lábára duplán tekeredett rá a köldökzsinór, amiatt nem tudott lejjebb jönni, de egészséges és csodaszép baba :-)
13. Alma66
2014. nov. 4. 12:15
Kicsit befeszült, de annyi. Nyakalom a tonikot meg iszom a szülésindító teát, vizualizálom ahogy nyílik a méhszáj. El kellene engednem tudom... De könnyű mondani.
12. Alma66
2014. nov. 4. 12:13

Nagyon köszönöm Nektek akik eleget tettek a kérésemnek. Sajna nekem csak a napokban lettek pici görcsök néha, előtte semmi, pedig abbahagytam a magnéziumot 36.héten.

Iszom a málnalevelet és szedem a homeos bogyókat, ezért vagyok elkeseredve, h ilyen gyászos a méhszájam (hátul van, zárt)

Szoktam sétálni, tegnap is egy elég nagyot

11. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Alma66)
2014. nov. 4. 12:12

Azt nem tudom megmondani, hogy pontosan mennyi idős terhes volt a barátnőm, de ilyen 40 + pár napos. Doki reggel megvizsgálta, majd mondta, hogy még eléggé zárt a méhszáj - egy ujjnyira volt nyitva - menjen nyugodtan haza. Ő kérte, hogy befekhessen, ne kelljen naponta bejárni a 25 km-re lévő kórházba, meg is engedték neki. Lement a kocsihoz, hogy becuccoljon, elfolyt a magzatvíz és pár órán belül megszületett a kisfia természetes úton, minden komplikáció nélkül.

Szóval hajrá:)

2014. nov. 4. 12:00

Harmadik gyerek: 36. héttől folyamatosan jóslók, 40+2-nél 3000-s méhszáj, hasam fent. 40+4-nél hajnalban 15 perc alatt megvolt az egész szülés, a gyerek előbb kint volt, mint a mentők. :D

Elég pozitív?

2014. nov. 4. 11:53
hasam nekem is fent volt, az nem mérvadó, van akinek csak tágulás során ékelődik be a baba, mindkétszer hajtogatták, hogy húúú de fent van még a feje, és csóválták a fejüket... aztán hüvelyi úton szültem mindkettőt
2014. nov. 4. 11:48
Menj el kísérővel (mindenképpen!!!) sétálni, már legyen melletted valaki, bármi történhet. Főleg, ha már vannak jóslófájasaid is, az talán beindítja.
2014. nov. 4. 11:45
38+0 elkezdett elmenni a nyákdugóm, a Nagyobbiknál is így volt, csak ott három nappal később. Őt kereken 39 hétre szültem, most a Kisebbiknél ezzel együtt rendszertelenül jöttek a fájások is, hol erősebben, hol gyengébben, kedd estétől csütörtök délutánig bírtam, aludni csak fél-fél órákat tudtam... már idegesített, elmentünk egy hatalmasat sétálni a férjemmel, elég gyors ütemben, bealtattam este a gyereket, kilenckor elkezdett berendszereződni az egész, éjfélkor már tágulási vérzésem volt, hajnali négyig vártunk, akkor bementünk. Szóval nálam a nagy séta hozta meg az eredményt.
2014. nov. 4. 11:08

Sziaaa… Nagyon okosat én sem tudok mondani, csak annyit, hogy a barátnőm 40+3 napnál azt a tanácsot kapta, hogy mozogjon sokat. Lépcső, szex, torna. Pocak fent, méhszáj zárva, közérzet szuper.

Elment délalőtt terhestornára, utána haza tusolni és indult is a kórházba. Este 6-ra megvolt a babó minden gond nélkül… Az orvosnak annyi ideje sem volt, hogy levegye a kabátját szinte amikor beért :)

...ő végig azt mondogatta a terhessége alatt, hogy pikk-pakk fog szülni. És így is lett.

Kitartás Neked! :) Hamarosan találkozol életed legszebb pofijával :)

2014. nov. 4. 10:52
Na csak nem sikerült teljesíteni a kérésem.... :(
4. Ekka (válaszként erre: 2. - Alma66)
2014. nov. 4. 10:51

Szia, két ugyanolyan szülés, eset nincs! ;-)

Nyugodj meg, ne izgulj, minden úgy lesz, ahogy lennie kell.;-)

2014. nov. 4. 10:49
Hamarosan kint lesz, ne félj, nem marad odabenn!
2014. nov. 4. 10:48

Szült valaki így pár napon belül természetesen, minden nehézség nélkül?

Okoskodók köszönöm ha elkerülnek, pozitív tapasztalatokat szeretnék kapni ;)

2014. nov. 4. 10:47
Sziasztok! Pozitív tapasztalatokat szeretnék olvasni, 40+1 naposan a hasam még fent, méhszáj ugyan 1000, de teljesen zárt és nagyon hátul va
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook