Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pozitív tapasztalatokat szeretnék olvasni... Szült már valaki így? fórum

Pozitív tapasztalatokat szeretnék olvasni... Szült már valaki így? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
87. Alma66
2014. nov. 9. 08:32
Végreee kinyíltam 1 ujjnyira, éljen a szex :DDDD megcsinálták az ask-t, egyáltalán nem fájt. Hazajöhettem, este kell visszamennem ctg-re, aztán reggel 6-ra kell visszamenni indításra, bár nemtom minek... Sztem most már kijönne magától is :S és jósolgatok is végre hajnali 2 óta 10 percenként, bár néha eléggé fáj, mondom milyen lesz az "igazi"?
86. Eszterkee (válaszként erre: 2. - Alma66)
2014. nov. 8. 22:16
41+2 napon szültem. a 41 hét betöltésekor be kellett feküdnöm a kórházba. én sem szerettem volna, hogy megindítsák és mivel nem volt fogadott orvosom és eléggé zárt voltam, nem is "piszkáltak". mielőtt bevonultam a kórházba, nagyon sokat sétáltunk, lépcsőztünk. magától indult be a szülés és természetes úton szültem. azt nem mondhatom, hogy minden nehézség nélkül zajlott, de ennek köze nem volt a túlhordáshoz.
85. 3a5c305959 (válaszként erre: 84. - C9f9b53798)
2014. nov. 8. 21:18

Akinek mar felpuhult, nyilik es anterior a mehszaja annak vagy egyaltalan nem faj vagy csak picit kellemetlen. Akinek zart a mehszaja, kemeny es posterior, annak vagy el sem lehet vegezni, vagy faj mint a fene (es nem is munkodik).

Nekem magas a fajdalomkuszobom, de azt hittem megszulok, ugy fajt. Utana is gorcsoltem es rosszul voltam. Nekem nem szabadott volna megcsinalni szerintem. Mostmar utolag duhit hogy hagytam magam belehajszolni abban a remenyben hogy majd megszulok tole :-(

84. c9f9b53798 (válaszként erre: 83. - Alma66)
2014. nov. 8. 20:10

Nem tudom, nekem biztos nagy a fájdalomküszöböm, nem fájt különösebben...


Az első gyereknél, bár nem voltam túlhordásban, de veszélyeztett voltam csináltak amnioszkópiát 2000-es értéknél (38. héten) és az sem fájt, mondjuk mondta a doki, hogy hiába zárt a méhszájam, de fel van puhulva az egész. Hát nem tudom, tényleg nagyon mások vagyunk mindannyian, ki így, ki úgy éli meg, reagál a teste...

83. Alma66 (válaszként erre: 82. - C9f9b53798)
2014. nov. 8. 16:06
A méhszáj kézzel történő tágításáról mindenki azt mondja h kvára fáj... Nemtom lehet nem egyről beszélünk. Mivel totál zárt vagyok, így nem tudnak amnioszkópiát csinálni..........
2014. nov. 8. 14:58

A kézzel tágításban szerintem nincs semmi rossz, dianatal gélt például csak úgy lehet a méhszájhoz feljuttatni, ott szét kell kenni, ezzel masszírozza is a szülésznő, nyilván tágít rajta, gyorsít a folyamaton. Persze ez megint más, hiszen megindult a vajúdás.


Magzatvízvizsgálat (amikor a méhszájon benéznek, és fénnyel megvilágítják a burkot-vizet) sem hozta meg az eredményt ?, 40. hét után már (ahol én szültem) naponta-kétnaponta nézik, az általában beindítja a folyamatokat.

81. 3a5c305959 (válaszként erre: 79. - Alma66)
2014. nov. 8. 14:35

Ha már nyitva vagy egy ujjnyira legalabb akkor elvileg annyira nem faj. Nekem kettot csinaltak es nagyon fájt, de nem is szabadott volna megcsinalnia a szulesznonek.

Viszont a noveremnek is csinaltak meg masoknak is akit ismerek es par oran belül megszultek. Azt a kovetkeztetest vontam le hogyha nem faj a muvelet akkor nagy valoszinuseggel munkodni fog.

En sem értem ezt a csaszaros dolgot. Megha el is folyik a magzatvized es tiszta, akkor is van 1-2 napod hogy megszulj.

80. Alma66
2014. nov. 8. 13:48
Amúgy bízom a tablettában nagyon. Én sem értem amugy h amíg jó a ctg mit kell császározni... :S
79. Alma66 (válaszként erre: 78. - 3a5c305959)
2014. nov. 8. 13:48
Kézzel tágítást? Nem szerencsére. De akkor inkább a császár most komolyan. Mindenhol azt olvasom, h az rosszabb mint a szülés. Lehet azt is csak akkor lehet, ha valamennyire nyitott? Nem tudom. Hát ja itt jó idiótán van, h befektetnek újszülöttes anyukák közé :S akkor inkább alszom a folyosón :D
78. 3a5c305959 (válaszként erre: 77. - Alma66)
2014. nov. 8. 12:23

Bocsi, nem vagyok tisztaban az otthoni helyettel. En sajat szobat kaptam es az itt alap hogy a vajudo nok meg a mar megszultek nem egy szobaban vannak. Megha egy osztalyon vannak is, a folyoso egyik vegen vannak a szules elottiek, a folyoso vegen levo szobaban a babasok. Nem is akarom magam felduhiteni magam az otthoniak baromsagain.

Egyebkent nehogy hagyjad magad megcsaszarozni azert mert zart a mehszajad. Ha a CTG-n az latszik hogy a baba jol van, akkor semmi ertelme csaszarozni. Majd nyílik az a mehszaj ha itt van az ideje. A tabletta biztos segit majd!

Nem ajanlottak fel a mehszaj tagitast es masszirozast? Az is egy termeszetes inditasi forma. Állítólag egesz hatasos.

77. Alma66
2014. nov. 8. 12:00
Éjszakára. Jó vicc. 4 ágyasak a szobák... Szóval örülök ha nem bolondulok meg annyi baba között... Gondolkodom a fizetős szobán, ahol egyedül lehetnék, csak az meg 20 ezer ft. És még 1 éjszaka nem gáz annyira, na de 3 vagy 4...? Nemtom...... De első éjszakára lehet az lesz, legalább az teljen "nyugodtan"
76. Alma66 (válaszként erre: 75. - 3a5c305959)
2014. nov. 8. 11:58
Csak este rakják fel a tabit, tehát semmi értelme már reggel befeküdnöm. Főleg, hogy nem csinálnak egész nap semmit, csak este ctg. De a szülésznő azt mondta megpróbálja elintézni, hogy hazamehessek napközben. Hát úgy legyen. Engem nem érdekel meddig tart, csak legyen meg természetesen. De ebben a tabiban bízom.
75. 3a5c305959 (válaszként erre: 74. - Alma66)
2014. nov. 8. 10:44

Nekem is valami tablettaval vagy zselevel kezdtek mert total zarva volt a mehszajam. Azert kell befekudnod gondolom mert a babat monitorozni kell fel oraig a tabletta feltetele utan, utana meg 4-6 orankent. Szoval egyszerubb ha ott vagy. Nekem kedden raktak fel es penteken delutan szultem meg. Szoval hosszu folyamat volt, de mostmar azt gondolom hogy mivel a tabletta utan ket napig hagytak magamtol tagulni es hozzam se nyultak pont emiatt nem lett csaszar a vegen belole. Talaltam egy furdot a korhazban ahol volt kad, azt kitakaritottam es abban lazultam :-)

Vigyel magaddal olvasnivalot, meg telefontoltot es valtas ruhat meg tisztalkodasi szereket es kajat a parodnak is, hatha bent maradhat veled ejszakara.

74. Alma66
2014. nov. 8. 10:20
Na most mondta a szülésznő, hogy ha egyáltalán nincs nyilva améhszáj, akkor tuti császár, mert akkor a zselét se tudják felrakni. Úgyhogy megpróbálnak holnap este valami tablettát, ami megnyithatja, és utána már mehet a zselé...... De már hnap reggel be kell feküdni, ezt nem értem, akkora baromság :(((
73. 3a5c305959 (válaszként erre: 69. - Alma66)
2014. nov. 7. 19:24

En in ugyanigy voltam! Raadasul nekem anyukam itt volt latogatoban. Egy héttel a kiirt datum utan jott es egy hetig tudott maradni. Pont az inditasom reggelen repult vissza :-(

Az az egy hetben megprobaltunk mindent anyukammal. Hosszu setak, lepcsozes, kerteszkedes, takarítás, ket korty brandy, ricinus olaj, fuszeres etel, ananasz stb. Megsem akart kibujni a babank. Mikir megszuletett ugy nezett ki mint egy ket hetes baba, es akkora is volt kb :-)

72. Alma66 (válaszként erre: 70. - Pondri)
2014. nov. 7. 18:04

Na ja, de szerinted ha vki valahogy érzi magát attól máshogy fogja, hogy megmondják neki, hogy így érezd magad.

Én értem h jószándék vezérel titeket, de azért gondolj bele téged hogyan érintene ha megmondanák hogy érezd magad ;)

71. Alma66 (válaszként erre: 67. - B00d33e65c)
2014. nov. 7. 18:02

Inkább azt kérdezd meg mit nem próbáltam ;)

Akkor neked szerencséd volt, hogy annyi elég volt.

70. Pondri (válaszként erre: 65. - Alma66)
2014. nov. 7. 16:55

Kedves Alma66!

Tényleg messze áll tőlem, hogy bántsalak de szavaidból, mondataidból ez jön le, ezért tudjuk, hogyan is érzed magad. Lehet Te észre sem veszed, valóban nagyon harapós vagy. Hidd el itt mindenki drukkol Neked, és nem akarjuk megmondani azt hogy érezzd magad, csak segíteni akarunk, hogyan vészeld át ezt a kis időt.

Légy türelmes és jobb kedvű! (Látod már megint megmondom mit csinálj:) Bocsika

69. Alma66 (válaszként erre: 68. - 3a5c305959)
2014. nov. 7. 16:33

Jól van bocsi h ilyen harapós vagyok.

Csak tényleg ez a tehetetlenség kikészít...

68. 3a5c305959 (válaszként erre: 64. - Alma66)
2014. nov. 7. 16:29
En azert kerdezgetlek csak mert erdekel hogy mi zajlik le benned. Biztos irasban mashogy jon le mintha szemelyesen beszelgetnenk :-(
67. b00d33e65c (válaszként erre: 65. - Alma66)
2014. nov. 7. 15:57

Ugyanígy éreztem magam.

Kérlek ne kiabálj le,de próbáltad már a nagyon fűszeres kaját??Nekem bevált!Délben ettem és hajnalban baba volt.Minden természetes volt kivéve a gátmetszést.

66. c9f9b53798 (válaszként erre: 65. - Alma66)
2014. nov. 7. 15:40
Meg tudlak ebben erősíteni, hogy a legtöbb nő ugyanígy érez, már az utolsó hetekben alig vártam, hogy beinduljanak a dolgok, aludni nem tud az ember, minden baja van... ahogy írtam én szerencsés vagyok, mert nem vagyok túlhordásos alkat, mindkét Lányomat terminus előtt szültem, de 38. hét után. De tényleg őrjítő már a vége.
65. Alma66
2014. nov. 7. 14:44
Amúgy meg honnan tudod, hogy hogyan érzem magam az utolsó hetekben? Mert ha érdekel totálisan unom már h nyűgös vagyok, és mindig fáradt. Nemtom ebbe mégis mi olyan baromi élvezetes??! Annyira jó mikor mások megmondják hogyan érezzem magam........
64. Alma66
2014. nov. 7. 12:04

Még mindig semmi.

Van akinek fontos h természetesen szüljön minden beavatkozás nélkül, van akinek kevésbé. Nem vagyunk egyformák. Én csak egyszerűen meglepődtem, hogy túlléptem a terminust, mert ez eszembe se jutott.

De az ilyen pár mondat alapján történő cimkézéseket imádom ;)

63. Pondri (válaszként erre: 61. - 3a5c305959)
2014. nov. 7. 10:17

Én hiszek abban, hogy minden betegségnek vagy hasonló esetnek léteznek lelki okai.

A túlhordás arra utal, hogy fél az anya az új feladatoktól, felelősségtől amelyek rá a születés után várnak. Jó anya lesz-e?, párkapcsolatára hogyan fog hatni ...stb.

A szüléssel kapcsolatos félelmei késleltetik a gyerek világra jöttét.

A szülőnek meg kell tanulni elengedni a gyereket, mielőtt még hasonló konfliktusba kerül önmagával pl. a gyerek közösségbe adásakor, vagy mikor elhagyja a szülői házat.

Most nagy a csend, lehet, hogy történt valami???

62. 07d11172a7 (válaszként erre: 58. - Alma66)
2014. nov. 7. 09:19

Mi a helyzet?Baba kint,v még bent?

:-)

61. 3a5c305959 (válaszként erre: 60. - Pondri)
2014. nov. 7. 09:16

Igen, en sem ertem a stressz okat, ezert kerdeztem hogy miert fel ennyire. Nem kotekedesbol erdeklodom. Azt gyanitom talan a kornyezeteben volt valakinek negativ elmenye, vagy a szuleszno ijesztett ra ennyire. En nagyon sok kismamaval talalkozom es egyaltalan nem figyelheto meg az hogy a inditott szulesek rosszabb kimeneteluek. Nagyon sok csaszar tortenik azert mert a baba nyakan van a koldokzsinor vagy mert nem halad a vajudas. Ezek mind előfordulhatnak akkor is ha magatol indul be a szules. Inditas csak akkot gaz ha tul korán csinaljak mert mondjuk az anyuka cukorbeteg vagy pre-eclampsia lep fel vagy az orvos szabadsagra megy (ilyen is van nehany orszagban). A 40. het utan mar sokkal kisebb a lehetosege annak hogy az inditas csaszarhoz vezet. Ja, en nem hagynam hogy oxival kezdjek, rakjak csak fel a gelt-tablettat-pesszariumot (hol mit) hogy dolgozzon a prosztaglandin a mehszajon es megprobalnek oxi nelkul meg burokrepesztes nelkul vajudni amig csak tudok. Meg egy kad forro vizbe is beulnek a mosdoban akar, ha nincs medence a szobaban. :-)

Sok sikert!

60. Pondri (válaszként erre: 59. - 3a5c305959)
2014. nov. 7. 07:41

Én is úgy látom, hogy számára csak egy vélemény létezik a sajátja.

Persze nem vagyunk egyformák nem is bántom érte, így is túl stresszeli már ezt az időszakot. Lehet, hogy csak a hormonok dolgoznak?

Kívánom Neki, hogy a babázást sokkal lazábban fogja fel, mert ki kell élvezni minden percét, pillanatát. Erre csak sokkal később jön rá az ember.

59. 3a5c305959 (válaszként erre: 58. - Alma66)
2014. nov. 6. 20:03
Jol van, nem vitatkozom. Csak nem ertem hogy lehet ennyire eros velemenyed valamirol amit nem probaltal meg es ahelyett hogy elvezned a babavarast, meg a terhesseg utolso heteit (hidd el, hianyozni fog meg az a pocak), ezen idegeskedsz. Inkabb lazits, menj el moziba a ferjeddel, a baba meg jon amikor akar. Egybkent nem kell belemenned az inditasba, meg 42 hetesen sem, ha a sajat felelossegedre elutasitod es eljarsz naponta NST-re.
58. Alma66 (válaszként erre: 57. - 3a5c305959)
2014. nov. 6. 19:50

Attól h te kellemesen csalódtál attól még szívás. Na de nem akarok erről beszélgetni.

A vízelfolyás számomra tök más kategória, de mind1.

Most már csak az a lényeg, hogy a kezemben tarthassam, a többi részletkérdés ;)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook