Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Posta törötten hozta a porcelánt, hogyan tovább? fórum

Posta törötten hozta a porcelánt, hogyan tovább? (tudásbázis kérdés)

2011. okt. 18. 18:28
Vissza a postára! Aztán vissza a feladónak!
2011. okt. 18. 16:31

egyebkent volt torekeny matrica rajta, es ertekbiztositottan lett feladva, de ha a posta azt mondja hogy nem volt jo a csomagolas akkor nem fog fizetni sem.Ettol felek !

Akkor meg mehetek a birosagra

2011. okt. 18. 16:29
Ez azert nem egesszen igy van ! Ha az elado nem szakszeruen csomagolta be az arut csak ujsagpapirba, akkor o a felelos erte, foleg ha kereskedo !!! En tuti, hogy nem hagyom annyiban a dolgot !
2011. okt. 18. 16:22
Én is pont így jártam egy üveg drágább borral. Az eladó a vaterán győzködött, hogy nem kell törékenyként feladni, mert máskor is küldött már így, és nem volt probléma. Megjegyzem, én kiadtam volna rá a több pénzt, ha nem győzköd. De úgy voltam vele, hogy ha már többször sikeres volt a postázás, akkor nem lehet baj, és én sem vagyok a pénzem ellensége. Na és nem volt negatív értékelése az eladónak. Ehhez képest darabokra tört az üveg, a csomagolás meg ronggyá ázott. Még így átázva is látszott, hogy néhányszor körbetekerte ujságpapírral, beletette egy sima kartondobozba, kicsit kitömte papírral, és annyi. Felvették a jegyzőkönyvet, de semmit nem fizettek. Az eladó pedig a negatív értékelésre csak annyit reagált, hogy az én kérésem szerint postázott, így nem érdemli meg a negát.
2011. okt. 18. 15:59
Ezért szokták mondani, hogy átvételkor meg kell nézni a csomagolást, és ha valami hiba van rajta, akkor nem szabad átvenni, vagy amikor átvesszük, akkor a postás jelenlétében kell kibontani. Jegyzőkönyvet kell felvenni azonnal, vagy pedig nem átvenni. Így már nehéz reklamálni, és talán fölösleges is.
3. ade3888e36 (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2011. okt. 18. 15:57
Törékeny áru esetén külön fizetni kell azért hogy törékenyként kezeljék. A biztosítás a kártalanításra való bármi esetén. Ha viszont a postán megmondod hogy törékeny volt és nem lett törékenyként megjelölve, akkor lehet hogy nem fizetnek érte.
2011. okt. 18. 15:56
Ha nem vett rá aki küldte "Törékeny" matricát, ő a hibás, a posta ebben az esetben nem tud semmit tenni. nekem a karácsonyi ajándék órámat a postán a 20 kilós csomag alól rángatták ki. Nem volt rajta t. matrica, így ment a levesbe az óra is és a pénz is... :/
2011. okt. 18. 15:54
Sziasztok, vettem a Vateran egy herendi teaskeszletet, es torotten hozta a posta meg. Az elado kereskedo volt, es szamlat is adott az arurol.Hozzateszem a csomagolas egy nagy szar volt, nem csoda hogy osszetort! Biztositva volt a cuccos, de csak 35 ezerre. Mit csinaljak most ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook