Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A polgárőrség tagjai milyen jogkörrel rendelkeznek? fórum

A polgárőrség tagjai milyen jogkörrel rendelkeznek? (tudásbázis kérdés)


1 2
jan. 11. 12:42
Férjem polgárőr és bizony szabadidőben végzik a város őrzését . Ez egy kis város kevés a rendőr és a lakosság nagyon örül hogy van polgárőrség . Névtáblájuk van és azonosítójuk , soha nem kérhetnek pénzt senkitől az biztos. És csak rendőr intézkedhet ! Viszont volt már olyan hogy régi típusú egyenruhaval próbálkozott csaló pénzt beszedni de elkapták. Itt jobb a biztonságérzet a városban például halottak napján 4 napig voltak felváltva a temetőben ahová nem osztanak be rendőrt .
49. tumbo2 (válaszként erre: 33. - Anyagi)
jan. 11. 10:03
régen teljesen más volt.mikor volt a rendőrgyilkosság,minden éjjel kint voltak.amikor építkeztünk,valaki leöntött egy kocsi sódert,mondta az apám,az utolsó szemig szedje fel.
48. tumbo2 (válaszként erre: 35. - Anyagi)
jan. 11. 09:54
régen nyugalom volt a faluban,az apám önkéntesrendőrökkel járt,de sehova sem kellet becsengetnie,mivel csengő sem volt sehol.
47. tumbo2 (válaszként erre: 46. - Amaunet)
jan. 11. 09:49
sajnos nálunk megszűnt.pedig régen volt telefonszámuk,amit állandóan lehetett hívni.
46. Amaunet (válaszként erre: 44. - Lady Lavender)
jan. 11. 09:45

Nem tudom hány polgárőrt ismersz, hogy így beszélsz róluk.

Örülnék, ha a falumban szerveződne polgárőrség a helyi fiatal gazdálkodókból, mert egyre több a betelepült.

45. 46fc317cb1 (válaszként erre: 44. - Lady Lavender)
jan. 11. 07:19

A jelzőidet olvasva:

Régen ilyenek voltak a munkásőrök

jan. 11. 01:06

En csak vegigfutottam, gorgettem a linket, de ok szemtanukent vehetnek reszt a kozlekedesi kihagas eseten. Hol van ez mashol irva, Anyagi? Nem voltam alapos.

A hataskoruk eleg hatarolt adott helyzetekre, nem lehet csak ugy kitalalni, hogy civilbol etmentem ellenorbe.


Es igazolas nelkul elvinnek az adataimat? Ha velem igy picsaskodna valaki, en hivnam ki a rendoroket.

A polgarorsegbe csak a sz.hazi, elcsipett spiclik meg a fontoskodo, kivenhedt kakakavarok mennek. En nem banom, hogy regen neha elvesztek egy lepcso leesesre a sotetben ezek a szutykok.

43. globus (válaszként erre: 41. - Anyagi)
jan. 10. 21:46

Szerencsére nem biciklizek Budapesten, sem hasonló forgalmas helyen.

Faluról indult a beszélgetés, de holnap már New York lesz, csak hogy mindig nagyobbat mondhassunk a másiknál.

42. krisztikrisz (válaszként erre: 38. - Anyagi)
jan. 10. 21:38
Elég nagy baj! Sokaknak az életét mentik meg egy intézkedéssel.
41. Anyagi (válaszként erre: 32. - Globus)
jan. 10. 10:37

És ez sem egészen így van.... :(((


Gondold el, egy forgalmas (esetleg akár többsávos) úton milyen nehéz és főleg veszélyes lenne a lassú biciklinek besorolni vagy behúzódni a felezővonalhoz balra forduláshoz!!!!


Ebben az estben a KRESZ azt mondja, hogy le kell szállni a bicikliről és az úton gyalogosként áttolni!!!!!!!!!!

40. Anyagi (válaszként erre: 29. - Szegfűrózsa)
jan. 10. 10:31

Na ez már gond...

Ha a biciklis nem is hallott a KRESZ-ről!

39. Anyagi (válaszként erre: 24. - De16c8f9e6)
jan. 10. 10:30

Mért?????

Ez a precíz válasz a kérdésedre!

38. Anyagi (válaszként erre: 23. - Amaunet)
jan. 10. 10:29
....a lakosság azt hiszi, hogy a polgárőrök fizetést kapnak munkájukért, de ez tévedés. Minden polgárőr, a megyei és az országos vezetők is, térítés nélkül végzik önként vállalt tevékenységüket
37. Anyagi (válaszként erre: 23. - Amaunet)
jan. 10. 10:29

Köszi!

Na ez az igazi segítség! A jogszabályban minden benne van! :)

36. Anyagi (válaszként erre: 16. - De16c8f9e6)
jan. 10. 10:16

Inkább csak ezreket...

De csak a jó állapotú, sérülésmentes darabokért!

35. Anyagi (válaszként erre: 4. - De16c8f9e6)
jan. 10. 10:09

Ha igazoltatnak, Te is elkérheted az igazolványát!

És a ruhájukon is kell lennie azonosító számnak!

Ezeket simán lejegyezheted!!!


A rendőrnek is igazolnia kell magát, ha felkéred rá!

Sőt, ha becsenget hozzád, nem engeded addig be amíg nem adja meg a nevét, az igazolószámát és hogy miért keres! És meg kell várni a rendőrnek, hogy felhívd a rendőrséget és igazolják, hogy ő tényleg rendőr és hogy hivatalosan jött hozzád!!!!!

34. Anyagi (válaszként erre: 5. - Utolsó betyár)
jan. 10. 10:05
Ez már megváltozott!!!
33. Anyagi (válaszként erre: 1. - De16c8f9e6)
jan. 10. 10:02

Egy időben csak igazi rendőrrel volt hatósági jogkörük.

De ez már egy ideje megváltozott!!!

Igazoltathat, büntethet! (feljelentést tehet)


De sem ő, sem a rendőr nem kérhet készpénzt a helyszínen!!!!!


Feljelentést tehet a rendőr meg adhat csekket. Ez a csekk helyszíni bírságot jelent - a feljelentés drágább!

32. globus (válaszként erre: 29. - Szegfűrózsa)
jan. 10. 08:57
Én úgy tanultam régen a balra kanyarodást, hogy hátranézek, kézzel jelzek balra. Besorolok a felezővonalhoz, újra jelzek balra és kanyarodok. Persze ha nem jön szemből egyenesen jármű.
31. Amaunet (válaszként erre: 29. - Szegfűrózsa)
jan. 10. 08:45

Szerintem van ilyen szabály. Mivel a kerékpár nincs felszerelve indexlámpával a kerékpáros így jelzi a kanyarodási szándékát.


[link]

30. Szegfűrózsa (válaszként erre: 26. - De16c8f9e6)
jan. 10. 08:22

Na, na...

Vannak itt magas polcon is olyanok, akik (9-10 év alatt megszerzett) 8 általános iskolai végzettséggel és megvásárolt érettségivel, felsőbb képzettséggel rendelkeznek. ("akadémiák", gyorstalpalók)

29. Szegfűrózsa (válaszként erre: 1. - De16c8f9e6)
jan. 10. 08:02

Szerintem nincs is ilyen szabály a bringások számára.

Ha kanyarodni akar, akkor hátranéz és ha tök üres mögötte az út ill. nem jön szemből a túloldalon semmi, akkor kanyarodik.

Ha jön mögötte vagy szemből autó, akkor megáll és megvárja az elhaladót.

28. de16c8f9e6 (válaszként erre: 27. - Amaunet)
jan. 9. 23:08
Szerintem már nem jönnek vissza. Kiszúrnák őket. Csak egy gyenge próbálkozás volt. Nem is jutottak vele semmire. A legtöbb ember hülye a dolgokhoz. Azt hiszik minden az övék lehet, közben meg semmijük sincs. Csak az elb*szott életük.
27. Amaunet (válaszként erre: 24. - De16c8f9e6)
jan. 9. 22:49
2011. évi CLXV. törvény a polgárőrségről és a polgárőri tevékenység szabályairól
26. de16c8f9e6 (válaszként erre: 25. - Csillagszem38)
jan. 9. 22:10
Én már akkor amikor mesélte, biztos voltam benne hogy csak kamu emberek. Kamu személyiséggel. Tele van velük a világ.
25. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - De16c8f9e6)
jan. 9. 22:05
Semmilyen jogkörük nincs kb
24. de16c8f9e6 (válaszként erre: 23. - Amaunet)
jan. 9. 21:38
Én ezt nem olvasom el. Mi a lényege?
23. Amaunet (válaszként erre: 1. - De16c8f9e6)
jan. 9. 21:36
22. de16c8f9e6 (válaszként erre: 20. - Libikóka)
jan. 9. 21:21
Nem csak ez számít, a sorszámozás is, mert vannak benne egyedi darabok is. Kivasalja aztan jól van ;)
21. de16c8f9e6 (válaszként erre: 19. - Fokhagyma)
jan. 9. 21:20
Jófogáson, szerintem. Itt is van egy pár darab. De megtartom. Hátha később kapok érte egy jaguárt 😅
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook