Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pocsék anyák klubja fórum

Pocsék anyák klubja (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. júl. 8. 13:13
Sziasztok! Van még hely csatlakozni? Két fiam van, akiket úgy nevelek ahogy nekem jól esik. Azt esznek ami jól esik nekik, azt csinálnak amit akarnak. A nagy fiam 3,5 éves, egyedül eszik, iszik pohárból, teljesen szobatiszta, nem cumizik 1,5 éves kora óta, tud biciklizni, szépen beszél. Sajna kicsit többet betegeskedik, de az csak ilyen nátha féle. A kis fiam 1,5 éves, 14 hónaposan indult el, azóta szalad, még nem beszél, nem pisil bilibe, még cumizik, cumisüvegből iszik, tud pohárból is. Szinte mindent megeszik egyedül is, 10 hónapos kora óta saját akarata szerint nem cicizik.
357. 9678a02221 (válaszként erre: 355. - Cabe23552e)
2013. febr. 23. 22:13
Megertelek..Valoszinu O sem ugy gondolta..Csak ilyenkor rosszul esik,foleg ha olyantol kapod aki kozel all hozzad.Remeljuk holnapra lehiggad es bocsanatot ker.
356. 9678a02221 (válaszként erre: 346. - Banyaci)
2013. febr. 23. 22:11

En bizony odaadtam:)Itt nincs kifli csak jo nagy bagettek,tortem belole 2 pici darabot a tobbi ment a zacsiba..Soha nem felejtettem el kifizetni.A ferjem utalja ezt a szokasomat:)De a kicsik mai napig kerik a bagettot ha vasarolunk..Evvan:)

Itt nem szolnak erte,sot elnezest szoktam kerni,hogy mar belekajaltak,de a penztaros nenik egytol egyig csak mosolyognak hogy a gyerekeknek szabad.Itt eleg gyerekcentrikusak az emberek.

355. cabe23552e (válaszként erre: 354. - Cabe23552e)
2013. febr. 23. 22:09
.... Úgy volt ,hogy szidott, és közben hajtogatta, hogy mennyi dolguk van, és sorolta, hogy a lánya az öt hétköznapból négyen elfoglalt, mert kétszer gyógytorna van ,meg zongora, meg mit tudom én, h mi.. erre visszakérdeztem, hogy milyen gyógytorna? Erre, mondta, azt, amit mondott... Én köpni-nyelni nem tudtam, mert az én néhány hónaposom is jár gyógytornára, mert kell -és ő ezt tudja... ezért esett rosszul, hogy ez a véleménye, mert ez elég félreérthető, mintha arra utalt volna, hogy mi milyen bénák vagyunk, mert gyógytornára járunk. Egy anyának ez érzékeny pont. Rossz kedvem nem lett, mert tudom, hogy nincs igaza, tudom, hogy én nem utánozni akarom őt, tudom, hogy nagyon okos a gyerekem, tudom, hogy ő is sok jó dolgot el fog érni iskolás korában is, tudom, hogy csak rossz passzban van tesóm, tudom, hogy csak kimerült, feszült... szóval a kedvemet nem befolyásolja, de valami olyan belső rossz érzés, hogy nem tudom túltenni magam rajta... így próbálom feldolgozni, hogy pl. itt leírtam.
354. cabe23552e (válaszként erre: 351. - Érdekes73)
2013. febr. 23. 21:55

Eltaláltad, nagyon érdekel engem ez a "második gyerek" téma.

Ismerőseimet igyekszem nem fárasztani ezzel a témával. De nekem napi szinten eszembe jut. Talán nem is múlik el úgy nap.

Tesóm pedig mintha megérezné, örökké minden kapcsán azt hozza fel, hogy "na látod, minek neked még egy gyerek.." (Igaz, ma pont rendkívül megsértődtem rá, mert szokásához híven, valami miatt leszidott, és azt találta mondani, hogy "hiába próbálsz utánozni, megjegyezni későbbre dolgokat a gyereknevelésben, úgysem fogsz utolérni soha...." Hú... bacca meg, itt nyomtam ki a telefont...

2013. febr. 23. 21:38

Boltos sztori:Mikor kicsik voltak a manok a kisfiam a boltban minig szirenazott:) Hiaba na pasi,mar akkor utalta a bevasarlast:)Tehat a vasarlas a kovetkezokeppen zajlott:a kisfiam a kezemben,(kb 6 honaposak voltak) lanyom a kocsiban,felkezzel toltam a dupla babakocsit,es a cuccot a kocsiba vagy a kocsi tetejere pakoltam..Volt egy ismeros csaj aki ott dolgozott,mindig gugyogott a lanyomnak,a fiamra ra sem nezett mondvan a fiukat nem szereti..Sebaj gondoltam,kit erdekel..

Hallom am vissza a kolleganoitol (mindennapos vasarlo voltam) hogy azt hireszteli mekkora caranya vagyok a lanyomat le sem carom mindig a fiam van a kezemben,el kellene vegyek tolem a gyereket.

Na legkozelebb mikor bementem,es odajott gugyogni,elkuldtem melegebb eghajlatra..

352. Banyaci (válaszként erre: 347. - Yasamano)
2013. febr. 23. 20:23
Nekünk volt olyan boltos nénink aki saját maga bontotta kia a túrórudit a fiamnak, közben beszólt a pénztárhoz, hogy ezt ő fizeti. Így még csak ki sem kellett fizetnünk. Jelenleg kislányom beéri azzal, hogy a kezében hozza a pénztárig a gesztenyemarcit. Még csak meg sem nyalja. Viszont a padlizsánba mindenképpen bele akart harapni. Na azt elvettem tőle.
351. Érdekes73 (válaszként erre: 319. - Cabe23552e)
2013. febr. 23. 19:59

Rájöttem miért vagy ismerős :D

Indítottál fórumot :-Mennyi időt javasolt várni két gyermek közt minimum?

----

Szóval téged ez a téma nagyon érdekel. Azt gondolom hogy később megbánnád ha nem lenne előbb-utóbb másik gyereked is.Ha mindenki megvárná a tökéletes pillanatot a gyerekhez kihalna az emberiség :D

Nincs tökéletes pillanat...

350. Érdekes73 (válaszként erre: 347. - Yasamano)
2013. febr. 23. 19:53
A boltos buliba fő nehézség hogy nem véletlenül a kasszánál is mindig vannak csábító édességek. A gyerek meg unalmába bámészkodik. Nekem a trükköm az volt hogy még mielőtt kitör a balhé rábeszéltem a gyereket vmi nem túl drága rágcsára ne a kasszánál jöjjön rá szerzési vágy.Inkább még menet közbe alkudoztam vele mit kap. Hiába fogyasztói társadalom van a gyerekeket is kőkeményen bombázzák hogy fogyasszanak minél többet...Őszintén nehéz is ellenállni ennyi kísértésnek.
349. Érdekes73 (válaszként erre: 344. - 9678a02221)
2013. febr. 23. 19:46
Nem könnyű a hiszti korszak főleg ha nem otthon jön rá a gyerekre. Ez tipikusan az az eset amiből jól nem jössz ki :D Előbb -utóbb kinövi a gyerek csak győzzed kivárni...
348. Érdekes73 (válaszként erre: 347. - Yasamano)
2013. febr. 23. 19:44
Milyen nevelés az ilyen :D
347. yasamano (válaszként erre: 346. - Banyaci)
2013. febr. 23. 19:39

Meg pocsék boltosnénis sztori. Régi történet, amit leírok, de én emiatt nem adtam oda soha semmit a gyerekeknek fizetés előtt.

A szomszéd boltban egy anyuka minden reggel vett a fiának egy Túró Rudit. Sokszor hallottam, hogy a boltos néni mondja neki, adja oda nyugodtan, hiszen olyan kis édes, elég ha a papírt viszi a kasszához.

Aztán szintén a fülem hallatára szidta az anyukát egy másik vevőnek, hogy annyi türelmük sincs, hogy fizetés után bontsák ki a Rudit, és hogy milyen nevelés az ilyen.

A nagyoknál maximálisan betartottam ezt a szabályt, megszokták, nem is volt gond belőle.

Aztán jött az én kis allergiás, felszívódási zavaros, épphogy éhen nem halós csöppségem, akinek a mi boltos nénink egyszer otthonról hozott sütit. És a leányzó a boltban vígan eszegetett. Borult a szabály, még vásárlás közben betolja az a fél vajas pogit, amit otthon egész délelőtt csipegetne.

Rendesek velünk, megdícsérik, hogy megette, próbálják rábeszélni még néhány falatra. Remélem a hátunk mögött sem gondolják másként.

346. Banyaci
2013. febr. 23. 17:38
Na és amin még az anyukák is szét szokták időnként szedni az a kiflivég odaadása a gyereknek a boltban. Van aki adja, van aki nem. Én bizony a legkisebb fiamat gyakran foglaltam le vásárlásnál egy fél stanglival. A másik felét a zacskóban hagytam így nem feledkeztünk meg róla. Ez is olyan pocsék anyus dolog némelyeknél.
345. Érdekes73 (válaszként erre: 291. - 9e315ae72e)
2013. febr. 23. 01:03

:D most jutottam idáig

Végre ! Az a baj hogy sajnos élőben is vannak ilyen agyamentek...Akinek szerencséje van nincs a környezetében hasonló :D

2013. febr. 22. 11:40
Nalunk a kislanyom most kezdte el 4 evesen.. toporzekol uvolt krokodil konnyeket produkal :)Sot a multkor megprobalt ram csapni mikor kiakartam a kezebol venni valamit.. Ment is rogton a szobajukba gondolkodni.. 20 percig hallgattuk az uvolteset..Aztan szepen kuslattyogott mintha mi sem tortent volna bocsanatot kert es visszavaltozott angyalla.. A szomszed bacsi masnap kerdezte mi tortent vele baleset erte megint?
2013. febr. 22. 07:01
az én legkisebbem most lép be a dackorszakba, általában kenyérre lehet kenni, olyan jó természete van, de ha rájön, olyan műbalhét csap, hogy csak na! a múlt héten mentünk a bátyjaiért az oviba, elvettem tőle a fényképet, ami addig a kezében tartott, mert rágcsálni akarta. na, az érkezésünktől egészen félúton hazáig visított, még az óvónők is megkérdezték, hogy mi történt ezzel az áldott jó kislánnyal :DD
342. Banyaci
2013. febr. 21. 23:51

Csajok, eszembe jutott még valami. Mégpedig a hiszti. A lányom mesterien műveli, úton útfélen lefekszik. Nem szirénázik, csöndben fekszik a földön. Na és akkor jönnek a járókelők, hogy jajj kis drágám, hát megfázol, meg mi történt, miért fekszel itt?

Ma történt velem. Éppen vásárlásból jöttünk hazafelé. Igen ám, de az én lánykám még nem óhajtott hazajönni. Két nagy baromira nehéz szatyor volt nálam. Na mondom a földszinti folyosóig beügyeskedem valahogy, aztán megvárom míg észhez tér. Úgy is lett. A kis rongybabát, mert annak tetteti magát, ha nem akar jönni, bevittem a folyosóra. Ott hagytam érvényesülni. Hagy feküdjön a drágám, majd megunja. Közben jött egy néni, aki ugye kérdezte, hogy miért fekszik a földön a kicsi? Válaszoltam, hogy csupán ilyen nála a hiszti. Ő egy földszinti lakásba ment. Kihallottam, hogy -hát képzeljétek! Kicsi gyerek ott fekszik a földön, az anyja meg csak áll a lift előtt, nem csinált semmit.- Na mondom caranya vagyok. Aztán persze jó pár perc múlva lánykám megunta a műsort közönség híján fölkelt és bebattyogott a liftbe. Ez az az eset, amikor mindig csak carul jön ki az ember lánya. Ha megfogom és a hónom alá csapom (mert máshová nem fér), akkor azért, ha ráhagyom akkor azért, ha visírva húzom magammal akkor meg azért...

341. Érdekes73 (válaszként erre: 219. - Yasamano)
2013. febr. 21. 22:30
Mindegyik verzió :D
340. Érdekes73 (válaszként erre: 234. - Andi6020)
2013. febr. 21. 22:29
Balhézni akart :D
339. CrystalPhoenix (válaszként erre: 335. - T_marcsi)
2013. febr. 21. 22:07
:)))
338. t_marcsi (válaszként erre: 336. - Cabe23552e)
2013. febr. 21. 21:03
Nekem is van egy elég súlyos autoimmun betegségem, de ezzel meg kellett tanulnom együtt élni. Ezt dobta a gép :(
337. 9678a02221 (válaszként erre: 336. - Cabe23552e)
2013. febr. 21. 20:34
Van ott tobb is csak olvasni kell a sorok kozott:)Szerintem itt eli ki a frusztracioit:)
336. cabe23552e (válaszként erre: 335. - T_marcsi)
2013. febr. 21. 20:25
Ó, van neki problémája, hidd el.... mondjuk ő is bevallott párat: betegségek!
335. t_marcsi (válaszként erre: 283. - A0c1361e44)
2013. febr. 21. 19:59

Hallode... van egy stílusod. Remélhetőleg tényleg rend van, és nem csak az észt osztod :) De úgy nézem, itt köztünk nem az az ufó, aki a gyerekével játszik egész nap, vagy éppen vele foglalkozik, közben meg nem a lakást glancolja... az, hogy neked már nincs kicsi gyereked, és ráérsz, az rendben van. Nekem van egy 4, és egy 1 éves, és mocsok az nincs, viszont makulátlan rend se... nem érezném magam normálisnak, ha a gyerekem kezéből kiszedném a játékot, és elraknám a helyére, csak hogy elmondhassam magamról "szuperanyu vagyok, nálunk rend van, csend, folyamatosan orgia, mindemellett nagyestélyiben, sminkelve 6 fogásos vacsorát készítek a családomnak, és még a barátnőmmel is foglalkozom"... egy nap 24 óra, és hogy ki hogyan osztja be, az csak az ő dolga. Kinek mi a fontos, azzal tölt több időt.


Milyen jó Neked, hogy semmi problémád az életben. Csak így tovább, és biztosan rengeteg barátod is lesz!


Azt meg,hogy ki mikor szül gyereket, nincs jogod felróni senkinek! Ezt mindenkinek a saját döntése, amit tiszteletben kell tartani másoknak!

334. 2hounds (válaszként erre: 333. - 9678a02221)
2013. febr. 20. 21:35

Dettó, nálunk is ez volt. Egyetlen ismerős kérdezte meg, hogy mit vegyen, mit kérünk.

Mikor meglett a gyerek, akkor meg idejöttek kismillió ruhácskával (mind újszülött méret), meg használhatatlan játékokkal. Egy ismerős hozott 6-9 hós rucikat - 5 gyereke meg 3 unokája van, meg nem kevés esze. :) Ő legalább hasznosat hozott.

Hát ez ilyen, most jobb lesz annyiból, hogy mo.-i barátnőimmel bejáratott ruha csere-bere bizniszünk van, ami meg nagyobb tárgy, vagy van, vagy úgyse fér el, vagy nem kell azonnal.

333. 9678a02221 (válaszként erre: 332. - 2hounds)
2013. febr. 20. 17:03
Mikor a manok szulettek nekem mindenki beigert mindent aztan semmit nem kaptam :)Mivel ikrek voltak ketseges volt mikor szuletnek meg gyakorlatilag 7.honapra meg kellett lennie mindennek.A kocsiulest en is hasznaltan vettem meg kaptam 2 mozeskosarat de ennyi. A tobbit megvettuk szerintem mi is elkoltottunk par ezret. Aztan persze jottek hogy oh hat miert nem szoltaaaal?Odaadtam volna a kinott ruhakat etetoszeket kutyafulet.. Most komolyan te szolnal hogy bocsi azt igerted ide adod a kinott rucikat.. Egy baratnomet hivtam fol hogy csak addig adja ide a kocsiulest mig a korhazbol haza megyunk mismasolt a telefonba :(
332. 2hounds (válaszként erre: 331. - 9678a02221)
2013. febr. 20. 15:46

A masikat amugy mi is Halfordsban vettük, de sikerült egy tök szupert kifogni learazason 70-ert, az meg belefert.

Nekem semmi bajom a hasznaltakkal, plane ilyen kis korban, egy baba el se hasznalja a dolgokat. Ebayezni is szoktam, de onnan bicajt nem eri meg. Amugy a gumtree-vel ki is lehet mindent probalni, volt mar, hogy megnezzük, nem tetszett, nem vettük meg a dolgot.

Anno az elsö gyereknel meg nem tudtam a szules elött, hogy van gumtree, igy aztan szerintem többezer eurot elköltöttünk, mire lett butor meg minden neki, pedig semmi extrat nem vettünk, mindent kihasznaltunk, amit vettünk, es abbol is az olcsobbat probaltam. Babakocsit kaptunk hasznaltan, igy meg arra se kellett költeni. Most? Egyedül egy bölcsöt veszek majd (hasznaltan azt is), meg egy polcot a ruhacskaknak. Ja es egy kiskadat, mert az mar nincs meg. A babakocsi megvan 5 evvel ezelöttröl, hat nem a legmodernebb, de ez van. Ruhat kapunk hasznaltat baratnöimtöl otthonrol, ennyi. Esetleg akkor veszek en magam, ha nagyon megkivanok egy kis cuki darabot. Ha kinövi a bölcsöt, akkor megy a nagy mostani agyaba, a nagynak meg mar megvan az agya, az elözö lako hagyta ott a hasznalt emeletes agyat, tök jo allapotban van, varja a padlason, hogy a fiam belenöjjön.

Ezzel sporolok annyit, hogy otthon tudok vele maradni a plusz 16 fizetetlen hetre is, nem kell 26 het utan visszajönnöm melozni.

331. 9678a02221 (válaszként erre: 329. - 2hounds)
2013. febr. 20. 15:38
Nem szeretem a gumtreet,meg hasznalt cuccot sem szeretek vasarolni foleg nem netrol,de nagyon szepen koszonom a kedvessegedet..Ebay-rol vagy amazon-rol szoktam rendelni igy pl a karacsonyt feleannyibol megusztuk:)De a ferjem szerint a bicajt meg kell nezni,azt nem lehet netrol vasarolni..Halfordsban voltunk,ott ossze is pakoljak beallitjak a gyerkoc magassagahoz stb ingyen..
330. Kukacc (válaszként erre: 320. - Yasamano)
2013. febr. 20. 15:36

Minden mondatoddal egyet értek, bár néha én is füstölgök az idegtől, ha anyós okoskodik. Csak igyekszem elfogadni :)

Mások is tanulhatnának némi toleranciát :)

329. 2hounds (válaszként erre: 323. - 9678a02221)
2013. febr. 20. 15:24
Ajanlom a gumtree-t. Mi ott löttük a gyerek egy csomo ilyen dragabb jatekat, etetöszeket, nem vadiuj, de teljesen jo allapotu, stb. Igy egy bringa 100-150 euro helyett 25-böl megvolt...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook