Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petesejtdonoros lombik fórum

Petesejtdonoros lombik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯
37669. Emmaa1 (válaszként erre: 37667. - Mara77)
2023. máj. 3. 15:41
Hogy érzitek magatokat?💗🌸
37668. Emmaa1 (válaszként erre: 37667. - Mara77)
2023. máj. 3. 15:38

Köszönöm,hogy van türelmed elmagyarázni azt ami nekem még magas.


Volt már ET és FET ami el sem indult.Tavaly amikor a spontán ciklusosról beszélgettünk a dokival azt mondta: Azt meg se próbáljuk,mert az időpazarlàs.


Most meg...Ezt javasolta.

De mi bolond vagyok,hogy nem kèrdeztem rá most,hogy mièrt most amikor tavaly elhessegette az ötletet.


Kèrtem hétfőre progi szint mèrèst azt mondtàk a Synlabban 3 nap alatt jön meg az eredménye.Szerdára meglesz az eredmény.Ès Szerdán is csináktatok egy progi szint mèrèst ahol Szombati eredmént lesz.Jövő csütörtökön lesz a NC FET.

Van ahol mèg aznap megkapom az eredmènyt?Csak mert akkor magamtól emelném a progi szintet pluszban.

37667. Mara77 (válaszként erre: 37666. - Emmaa1)
2023. máj. 3. 14:27

Megkérdezhetem, hogy miért döntöttetek esetedben a spontán ciklus mellett? Csak azért kérdem, mert nem tűnsz benne bízni - pedig hát ennek a protokollnak a lényege pont a természetesség, gyógyszermentesség (persze amennyire lehetséges).

- progeszteronpótlás: a spontánnál nemigen adják, főleg nem beültetés előtt, hisz a szervezet maga is termeli. Beültetés után lombikosként megszoktuk az akár többször ennyi Utrogestant/Cyclogestet... de a természetes terhességeknél nincs is progeszteronpótlás, és nálad most azt imitálják.

- méhnyálkahártya: olyan 7mm-től már simán elfogadják, szóval a 6,5mm nem rossz. Nem túl acélos, de nem esélytelen. Vastagabbra hormonnal lehet hozni, de az megint nem a spontán ciklusos beavatkozás része.

- Prolutex: injekcióban adott durva adag progeszteron. Akkor szükséges, amikor nincs elég progeszteron Utrogestannal/Cyclogesttel sem (azaz 35 nmol alatt van lórúgás adag gyógyszerrel is). Ráadásul ha egyszer elkezdted alkalmazni, akkor nem szabad abbahagyni a 12. hétig, s nagyon drága.

- vérhigító: Ha van véralvadásproblémád, akkor kell. Ha nincs, akkor felesleges. Hogy van-e, azt trombózispanel-vérvétellel lehet megnézetni laborban.

- TSH: ehhez sajnos nem értek.

37666. Emmaa1 (válaszként erre: 37664. - Mara77)
2023. máj. 3. 12:41

Ne haragudjatok,hogy ide írok,DE ti itt mind sokkkkkkal,de sokkkkkal több tapasztalattal vagytok az itthoni lombikozàs területèn(sajnos),mint én.


Saját sejtessel 5napos blastokkal indulnék spontán ciklusosra ebben a ciklusban.


Utána olvastam miket írtatok,de nem sok spontán ciklusos protokollt olvastam.

Nekem ez a 1x1 Utro,semmi progi pòtlàs 10.napi 6,5mm nyálkahártyánál kevésnek tűnik.

Megnézte a doki a 3.napi hormont és húzta a száját,de nem mondott semmit.Nem szeretnék vaktában lövöldözni az esèlyekkel.


Van egy bontatlan 2025-ös lejárati szavatosságú és még 4db 400mg Cyclogestem itthon.


Ha jól emlékszem sokan a Cyclogestet részesítették előnyben.

A Prolutex is sokan szùrjàk sprat ès/vagy kúp mellé.

Ez mièrt fontos?


Ès a màsik...az orvosom nem látja értelmèt a vèrhígítónak,de azt mondta,hogy kiírja ha szeretném.

Szerintetek?


Az endokrinológus felírt 2 gyógyszert a TSH 1-1,5 alá szorításához.Nekem 1,8 a TSH eredmèny,de itt az 1-1,5 mondják a megtapadáshoz ideálisnak.

Persze mindég vannak sikertörténetek 2-es értékkel is.

37665. Fanta
2023. máj. 3. 10:34
Sziasztok! Gyógyszer leépítéssel kapcsolatban szeretném kérdezni,hogy melyik héten kezdtétek? Korainak tűnik a 8. héttől.
37664. Mara77 (válaszként erre: 37663. - Emmaa1)
2023. máj. 3. 08:21

Nekem sosem volt spontán ciklusos beültetésem, de gondolom, pont ezért nem írnak külön progeszteront. Ha minden felkészülést a szervezet végez, akkor a progeszterontermelést is tőle várják el - ami valahol logikus, hisz a spontán terhességekben is ez történik s legfeljebb csak utólag adnak plusz progeszteront. Én a helyedben valószínűleg nézetnék progeszteronszintet 1-2x beültetés előtt 1-3 nappal, s ha nagyon érték alatt van, megfontolnám a korábbi kezdést. Amúgy, ha közelíti a 35 nmolt, csak a beültetés után kezdeném.

Cyclogest vagy Utrogestan… Használd, amelyik tetszik. Az Utrogestan jobban osztható, a Cyclogest nekem kevésbé maszatolós és egyszerű s állítólag a felszívódása is jobb… de nekem sosem volt lényegi különbség a hatásukban.

De ez én vagyok; más simán javasolhat eltérőt.

37663. Emmaa1 (válaszként erre: 37662. - Matild)
2023. máj. 2. 22:17

Köszönöm


Spontán ciklusban lesz a FET.

Utrogestant írt az orvos ès csak beülti után mondta 1x1 kúpot.

Furcsának tartottam amikor utána elgondolkoztam.


10.napi uh 6,5mm volt a méhnyàlkahártya 3 rétegűnek mondta.


19.napon lesz a beültetès.Előtte progesteron szintet mèretek.


Ne előtte 3 nappal màr kellene a progi?Mi a tapasztalatok,vèleményetek a felszívódàsról ès adagròl? 2x1 Utrot mondott a doki,de eddig mindég Cyclogestet kaptam.


Mit nézetnétek,szednètek a FET előtt?

37662. matild (válaszként erre: 37661. - Emmaa1)
2023. ápr. 26. 17:42
Ilyenkor el szokták fogadni a péntekit. Nekem a koordinátor mondta, hogy szombat helyett péntek, vasárnap helyett hétfő, csak jelezni kell, hogy akkor 20. vagy 22. nap lett a 21 helyett.
37661. Emmaa1
2023. ápr. 26. 09:30

Sziasztok!


A 21.napi hormon pont Szombatra esik.A megyeszékhelyen nincs Synlab vagy helyi labor nyitva,hogy időpontot foglalhatnék.

Hol próbálkoznátok?

37660. Mirtus
2023. ápr. 26. 07:51
Sziasztok! A th1/th2 túlsúlynál nektek mi volt a határ, amire már azt mondták lipid kell vagy kezelés és mi az ami a még belefér kategória?
37659. ValaMalDoran (válaszként erre: 37658. - Miri5)
2023. ápr. 25. 19:10

Szia! Barátnőmnek volt egy spontán terhessége, 6. héten vetelt el. Aztán az első donorpetesejtes rögtön megtapadt, azt 9. héten vesztette el. Utána volt th1/th2 és nk vizsgálata,ami eltérést mutatott. Kapott lipidet, sandimmunt és prednisolont is. Sajnos a következő 3 el sem indult neki,de az az implantacios ablak eltolodasa miatt volt. De amint ez kiderült és módosították a protokollt, sikerült neki a beültetés és már meg is született a babája.

Szerintem az ő esetében segíthetett az immun kezelés.

37658. Miri5
2023. ápr. 25. 18:05

Köszönöm szépen csajok a választ..Nekünk volt kint 3 lombik petesejt donoros...

A 2 sikerült de sajnos a méjszájamba tapadt meg es 9 héten el kellett vetetni...🖤

Most meg kiderült hogy Th1/Th2 probléma van igy kapom a Smoflipid infúziót hát ha igy most sikerülni fog..

Nincs már időm..sajna idén 49 éves leszek sajnos

37657. Ágio8405 (válaszként erre: 37653. - Miri5)
2023. ápr. 23. 13:16
Van ismerősöm akinek lipiddel megmaradt. Kétszer is. Előtte 2 vagy 3 vetélése volt.
37656. Mara77 (válaszként erre: 37653. - Miri5)
2023. ápr. 23. 08:31

Én kaptam intralipidet, súlyos TH1 túlsúlyra, négy alkalommal: beültetés előtti héten, 3000-es HCG-nél, illetve a beültetés utáni 8. és 12. héten. Sikerült a lombik.

Ahogy azonban a többiek is írták: ki tudja, (csak) ez volt-e a siker oka. Használtam mást is (Sandimmunt, meg hetekkel korábban antibiotikumot), s a szerencsefaktort sem lehet kizárni. Az se valószínű, hogy a pontos beadási dátumok lényegesek; alighanem mindegy, hogy egy héttel vagy két nappal a beültetés előtt kapod az adagot, és 2000-es vagy 3000-es HCG-nél… Ezek csak körülbelüli értékek. Sok sikert!

37655. Mancs75 (válaszként erre: 37653. - Miri5)
2023. ápr. 22. 20:34
Sajnos azt nem lehet tudni, hogy ha valakinek sikerült, akkor az a lipid miatt történt-e. Ha addig nem sikerült, lipid mellett meg igen, akkor van rá esély, hogy emiatt, de azt az immunológusok is elismerik, hogy sokszor csak találgatnak. Ha meg nem az immunológia okozza a problémát, akkor sajnos a lipid sem segít, tehát az nagyon eltérő, hogy kinek hogyan sikerül. Egyébként nekem is eltért a magyar protokoll attól, ahogyan a Reprofit előírta. Pl. szerintük 7-10 nappal beültetés előtt kellett volna kapni az elsőt, dr. Fülöp doktornő meg közvetlenül a beültetés előtt javasolta (én beültetés előtt 3 nappal kaptam). A másodikat a Reprofit szerint a beültetés után pár nappal kellett volna, a magyar protokoll 3000-es hcg-nél írta elő, én akkor a 12. napon kaptam. Én a magyar protokollt követtem (amit aztán a Reprofit is jóváhagyott), annál is inkább, mert a másodikat pl. nem szívesen adattam volna be úgy, hogy azt sem tudom, sikerült-e a terhesség. Aztán végül nem sikerült, korai vetélés lett így is, de esélyes, hogy nálam nem az immunológia a probléma (vagyis ott is van eltérés, de az kezelve volt). Én azért továbbra is bízom a lipidben, és mivel a doktornő azt mondta, hogy ártani nem tud, én mindenképpen szeretném kapni legközelebb, akkor is, ha amúgy felesleges, vagy éppen az aktuális NK vizsgálat nem indokolná (csak ugye az NK is tud változni).
37654. 556cf89d0d (válaszként erre: 37653. - Miri5)
2023. ápr. 22. 19:20

Se nekem, se Dulche-nak nem sikerült soha lipiddel sem.

De biztos van, akinek igen. Szerintem mindent próbálj ki és tegyél meg, amiről te magad meg vagy győződve, hogy segíthet.

Ha a lipidben hiszel, ne habozz és ne hallgass másra, csináld.

Sok sikert!

37653. Miri5
2023. ápr. 22. 19:09

Kérdezhetek aki kapot lipidet akkor sikerült neki ugy?Meg ki hogy kapta ?Én nekem a beültés elött 7 napal meg beültés után 7 napal meg pozítiv teszt utan is meg utána meg 2 hetente 3 szor...

De az immunologus annyival irta máskép hogy a 2 lipidet a beültés napján kénne de a klinika az napra nem írta ha nem egy hétre rá irta ki...

Igy nem tudom hogy igy is jó lesz .Én még nem kaptam...most 10 üvegel kapok majd..

37652. Mara77 (válaszként erre: 37649. - Titkos)
2023. ápr. 20. 23:24
Én kaptam lipidet, de én se nézettem semmilyen értéket utána. Rá kb két hónapra voltam vérvételen, ahová kötelezően küld minket a cég… ott nem volt koleszterineltérés.
37651. Titkos (válaszként erre: 37650. - Mancs75)
2023. ápr. 20. 20:00
Lehet, nekem sem kéne! :) Kár idegeskedni. (Még ezen is!)
37650. Mancs75 (válaszként erre: 37649. - Titkos)
2023. ápr. 20. 19:22
Én kaptam, de eszembe se jutott, hogy bármit nézessek utána.😊
37649. Titkos
2023. ápr. 20. 19:00

Sziasztok!

Elsősorban azoktól kérdezem, akik kaptak valamilyen lipid infúziót, hogy megemlekedett tőle a koleszterint szintjük?

37648. beáta4 (válaszként erre: 37646. - Mancs75)
2023. ápr. 20. 13:05
Nagyon köszönöm a segitségedet!❤️
37647. zsuko84
2023. ápr. 20. 09:46
Sziasztok! Volt köztetek olyan, aki dr. Fülöp Angélánál nem a G1 intézetbe járt, hanem a Budapesti Mozgásszervi Magánrendelőben a Bokor utcában? Én most oda foglaltam időpontot, de elkezdtem gondolkodni, hogy onnan nem fognak-e elküldeni, mert annak az intézménynek a mozgásszervi problémák a profilja.
37646. Mancs75 (válaszként erre: 37642. - Beáta4)
2023. ápr. 19. 20:45
Az igaz, hogy a doktornő is kér(het) vizsgálatokat az előtörténeted alapján, de ha széleskörű immunológiai kivizsgálást akarsz, és gondolom az esetleges immunológiai okokat ki akarod zárni, az infertilitás III. csomaggal a Synlabnál nem nagyon lehet mellélőni. Emellett nyilván célszerű magaddal vinni minden leletedet a doktornőhöz. Én ezekkel felfegyverkezve mentem (vittem az endokrinológiai, hematológiai stb. leleteket is), mindent átnézett és ezen kívül mást nem is kért. Valamint az első sikertelenség után megcsináltattam a Th1-Th2 és az NK vizsgálatot is, ezeket is vittem magammal, de az is lehet, hogy ezeket már a doktornővel egyeztetve nézettem meg, már nem emlékszem.😊
37645. Alexa98 (válaszként erre: 37629. - Mara77)
2023. ápr. 19. 19:47
Tiszta szívből gratulálok. 🥰🥰 Ezen felül köszönjük, hogy megosztottad velünk a tapasztalataidat. Igaz, mögöttem még, közel sincs olyan hosszú út, mind mögötted, de rengeteget segítettél a tanácsaiddal. Így már én is, felkészültebben vágok bele a következő Fet-be. 😊 Nagyon boldog babavárást kívánok 🥰
37644. beáta4 (válaszként erre: 37643. - Klaudia550)
2023. ápr. 19. 19:21
Igen ez igaz,mert nem kevés pénzbe kerülnek,viszont van olyan ami 1honap is mire meg van az eredmeny…Sajna nincs olyan sok időm már…🤪
37643. Klaudia550 (válaszként erre: 37642. - Beáta4)
2023. ápr. 19. 19:08
Bocsánat, hogy beleszólok, esetleg az is kerdés lehet, hogy érdemes-e előtte megcsináltatni a vérvizsgálatokat, vagy a konzultación a Doktornő dönti el, hogy mit kell megcsináltatni?
37642. beáta4
2023. ápr. 19. 17:42

Kedves Lányok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.🥰

Nyáron megyek majd Dr.Fülöp Angélához Immonulogoshoz,aki járt már nála megtudná irni milyen labor vizsgálatokat érdemes megcsináltatni?🥰

Köszönöm szépen a segítségeteket!❤️❤️❤️

2023. ápr. 19. 09:57

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy ha lehet reggel 8 óra előtt vagy este 21 után szúrni a Gonapeptylt, akkor ez egyszerűen én döntöm el mikor kényelmesebb nekem. Van ennek esetleg más jelentősége bármilyen szempontból?

Meg a másik kérdésem, hogy a 21. napi uh-ot ti hol csináltattátok? Elég egy “egyszerű” nőgyógyász által csinált uh.,vagy hiper- szuper képeket várnak ilyenkor? /Reprofit/

37640. Klaudia550 (válaszként erre: 37629. - Mara77)
2023. ápr. 18. 20:18

Drága Mara!

Tiszta szívből gratulálok! Egy igazi Hős vagy mert nem adtad fel és mertèl változtatni! ❤❤❤

Naggggyon örülök Neked! ❤🙏

❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook