Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petesejtdonoros lombik fórum

Petesejtdonoros lombik (beszélgetős fórum)


33305. Mancs75 (válaszként erre: 33304. - OrsiAnett)
2022. máj. 12. 12:05
❤☘
33304. OrsiAnett (válaszként erre: 33303. - Mancs75)
2022. máj. 12. 11:41
Halas vagyok! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
33303. Mancs75 (válaszként erre: 33300. - OrsiAnett)
2022. máj. 12. 11:40

Ne, kettőt semmiképpen ne...meg valszeg így minden jó, de tényleg, írtad is, hogy délután szúrjátok...bocsi, valahogy elfelejtettem.

Amikor én a reggeli és az esti 4-4 Utrogestan mellé kora délután Prolutexet szúrtam, akkor egyszer mérettem és 50 volt a progi szint.

Szóval így biztosan jó, de ahogy Marlaa is írja, azért nézesd meg újra pár nap múlva.

33302. OrsiAnett (válaszként erre: 33301. - Marlaa)
2022. máj. 12. 11:37
FET+7-en megyek legkozelebb, utana FET+11-en. Mit gondolsz errol? Es Neked is nagyon koszi a valaszt!
33301. marlaa (válaszként erre: 33298. - OrsiAnett)
2022. máj. 12. 11:35
Szerintem jo. Azert nezd meg 2-3 nap mulva, hogy bezuhant-e. Ha most meg egy prolutexet adnal, akkor azt ugye most mar a 10-12. hetig kene, szoval ezt gondold at...
33300. OrsiAnett (válaszként erre: 33299. - Mancs75)
2022. máj. 12. 11:30
Nagyon koszi!!!!!! Delutan szoktuk beadni 16:45-kor. Adjak be akkor szted kettot?
33299. Mancs75 (válaszként erre: 33298. - OrsiAnett)
2022. máj. 12. 11:27
Szerintem az teljesen jó. Én mondjuk ilyen értékre is ráerősítenék Prolutex-el, nehogy csökkenjen, bár többen írták, hogy végig ilyen, vagy alacsonyabb értékkel csinálták végig a terhességet.
33298. OrsiAnett
2022. máj. 12. 10:44
Csajok, Szakertok! Kerlek segitsetek! FET+3-on vagyok es a Progi 46,66 nmol. Szerintetek ez oke? Halas vagyok, ha segitetek! 🙏🏻❤️
33297. Kiscica19 (válaszként erre: 33294. - Rumpelstilzchen)
2022. máj. 12. 08:05
Szerintem nagyon jó, hogy leírtad ezt, köszönjük az őszinteségedet! És igen, bizalom nélkül egy kalap sz…rt sem ér az egész. Sok sikert nektek! 🙏🏻💕
33296. Babszi76
2022. máj. 12. 06:59
Sziasztok! Sokat olvasgatok de még nem szóltam hozzá. Most eljött a mi időnk. Kezdetben a Repromedica és Kassa közül szerettünk volna választani az árak miatt, de sajnos az utóbbi hónapban 5 ismerősünknek sem sikerült a p.donoros beülti ebből 3~an ikreket szeretek volna.Kassáról szinte semmi pozitív visszajelzést nem kaptunk senkitől és vagy 3x szerettek volna 45 kg donort ajánlani amit nem fogadtam el.Most már inkább Reprofit vagy Reprogenesis felé hajlunk a sikerességi ráta miatt.szeretném ha írnátok hogy ki miért melyiket ajánlaná és milyen vizsgálatokat érdemes előtte megcsináltatni. IR van és pajzsmirigy problémám. Egyszer voltam spontán terhes de elment a baba a 9.hétben.köszi
33295. Mara77 (válaszként erre: 33279. - Percsike74)
2022. máj. 12. 06:31
Ahogy Mancs is írta, a TH1 túlsúly (és a rossz NK) bármikor kialakulhat, és elsősorban pontosan a megtapadást akadályozza meg (vagy utólag megtámadja a szervezeted a beültetett embriót). Ha van rá módod, tedd hozzá ezeket a vizsgálatokat is csomagodhoz; az immunológus valószínűleg kéri is majd. Sok sikert!
2022. máj. 11. 22:23

Sziasztok! Elnézést, hosszú leszek. Szeretném megosztani veletek a csalódásomat a brno-i Repromeda klinikával kapcsolatban :(.

Előrebocsátom, hogy a sikerességükről nem tudok véleményt mondani. Lehet, hogy technikailag jók, de nem maradtunk náluk addig, hogy ez kiderüljön, mert az első személyes konzultáció után végleg úgy éreztük, nem korrekt a kommunikációjuk, nem átlátható, hogy az ember miért fizet külön és mit tartalmaznak a csomagok és úgy kell noszogatni őket, hogy kiadják a leleteket.


Csak csomagot lehetett választani (legalábbis petesejtdonációnál), és pl. genetikai hordozósági szűrés csak a két legdárágább csomagban van, ami legalább tízezer euró, és benne van egy csomó más eljárás is (ERA, PGD, spermaszelekció), amire lehet nem is lenne az illető párnak szüksége. Az egyes csomagokról adtak tájékoztatókat, de ezek nem voltak konzisztensek, mert pl. egy olcsóbban benne volt az orvosi konzultáció és az UH, a drágábbakban meg nem, illetve utólag derült ki, hogy bizonyos vérvizsgálatokat is fedeznek, amik nem voltak rajta a tájékoztatókon.


Az orvosi konzultáción azt vártam volna, hogy a mi konkrét helyzetünkről és a kezelés menetéről beszélünk, ehelyett az orvos a spermaszelekciós eljárásokról magyarázott – miközben még azt sem tudtuk, hogy van-e bármi baj a spermiumokkal, mert még el sem végezték a spermaanalízist. A konzultáció tulajdonképpen arról szólt - a kórelőzmények felvétele után -, hogy az orvos elmondta, melyik extra tesztjük (spermaszelekció, PGS, ERA) miért jó. De arra nekem kellett rákérdeznem, hogy engem hogyan fognak előkészíteni a beültetésre (nincs ciklusom), és hogyan tudom majd beszerezni a szükséges gyógyszereket. Abszolút nem éreztem személyre szabottnak a doktornő mondandóját. Ráadásul az elején mondtuk neki, hogy szerintünk hatékonyabb lenne angolul konzultálni és nem tolmács segítségével, de a vége mégis az lett, hogy ő csehül magyarázott mindent és a koordinátor fordított magyarra (mondjuk ő legalább tapasztalt tolmácsnak tűnt).


A Repromeda azzal reklámozza magát, hogy nagy hangsúlyt fektetnek a genetikára. És úgy tűnik, ezt a gyakorlatban is annyira komolyan veszik, hogy állandóan nyomatták nekünk a preimplantációs szűrést (ami a spontán kialakuló betegségeket szűri, pl. a Down-t, meg olyan eltéréseket, amik miatt nem lesz életképes az embrió). Eleinte csak azzal az érvvel, hogy van egy 3-5 %-os általános kockázata a spontán kialakuló betegségeknek akkor is, ha nem hordozók a szülők. De mivel ez a kockázat összefüggésben van a petesejtek korával, és az intézettel kapcsolatban álló petesejtdonorok nem lehetnek idősebbek 33 évnél, mi ezt a kockázatot elég alacsonynak tartottuk ahhoz, hogy ne akarjunk plusz kétezer eurót kifizetni rá (mi alapból nem a PGD-t is tartalmazó, tízezer eurós csomagban gondolkodtunk). Erre azzal jöttek, hogy a spermaanalízis alapján túl magas (21%) a spermiumokban a DNS fragmentáció, ami növeli a spontán genetikai mutációk esélyét és emiatt indokolt a PGS. (Arról nem esett szó, hogy a DNS fragmentáción egyébként lehet-e javítani.) Ez persze lehet, hogy tényleg így van, csak éppen nem beszéltek nekünk erről azelőtt, hogy kifizettünk több ezer euró előleget annak tudatában, hogy a PGS nélküli kockázatunk csak 3-5%. Illetve a DNS fragmentációról is csak azt mondták korábban, hogy 30% felett megnehezíti a természetes fogantatást, és a spermaszelekciós eljárásaik (amik szintén nem ingyen vannak) tudnak javítani ezen. Ja és szintén a DNS fragmentációra hivatkozva nem vállaltak garanciát az embriószámra, szóval ha nem lesz a végén egyetlen embrió sem, akkor ők mossák kezeiket, hiába fizetünk ki egy tízezer eurós csomagot.


Furcsálltunk még, hogy ragaszkodtak hozzá, hogy a donornál el kell végeztetni egy 106 gént vizsgáló hordozósági vizsgálatot 600 euróért, egyetlen gén mutációja miatt (a férjem hordozó), ami az itthon kapott genetikai lelet szerint nem is indokolja a reprodukciós partner vizsgálatát. Persze lehet, hogy ők extra biztosra akarnak menni, mert tudnak valamit erről a génről, amit a mi genetikusunk nem, de erről nem közöltek részleteket, nem adtak hivatalos szakvéleményt, csak a koordinátor írta meg, hogy a genetikus szerint a donort szűrni kell a mutációra, mert „említésre méltó” besorolásban van.


Összefoglalva: aki amúgy is szeretne preimplantációs szűrést meg minden extra eljárást, ami növelheti a sikert és nem bánja, ha esetleg felesleges eljárásokat végeznek el és fizettetnek ki vele, annak jó lehet a Repromeda. Mint írtam, nem tudom, hogy technikailag milyenek, lehet, hogy a tízezer euróért egy - vagy akár több - gyönyörű és egészséges gyermekhez segítettek volna hozzá minket. Az én bajom az volt, hogy a tapasztaltak fényében már nem tudtam megítélni, hogy az egyes eljárásokat azért ajánlották-e, mert valóban indokoltak-e, vagy csak minél több pénzt akartak kihúzni belőlünk, és tartottam attól, milyen „meglepetések”-kel állnának még elő. Elvesztettem bennük a bizalmam.


Mindenesetre az előlegként fizetett több ezer eurót végül visszaszereztük, és a már elvégzett vizsgálatokról is sikerült megszereznünk tőlük a leleteket. Ja és a koordinátor magára vállalta, hogy az ő hibája, hogy nem kaptunk megfelelő tájékoztatást. De nekem még így is sántít a dolog.


Persze mindez csak szubjektív tapasztalat és vélemény.

33293. Babus76 (válaszként erre: 33268. - Percsike74)
2022. máj. 11. 22:00
Ez ismerős. Szinte ugyanez volt nálunk is, csak nekünk 1 embrió maradt az 5. napra, 21 éves donortól, 8 petesejtből. Sokkot kaptam. Jött a második kör, ott lett 4 embrió, 27 évestől.
33292. Kiscica19 (válaszként erre: 33291. - Anna.v8)
2022. máj. 11. 20:41

Szia,

Mi a GYN-FIV-be járunk, ami szintén Pozsonyban van. Február elején voltunk konzultáción és férjem adott mintát is akkor amit fagyasztottak is. Március végén fogadtuk el a 2.donorjelöltet, április elején utaltam és azóta stimulálták is a donorunkat. Júniusban tervezünk kiutazni a FET-re.

Tehát itt gyorsan pörögnek az események, és jók a tapasztalataink is.

33291. anna.v8
2022. máj. 11. 19:22
Köszi mindenkinek, aki válaszolt. Érdekel, hogy kinek milyenek a tapasztalatok meghogy kb. mennyi idő, míg találnak donort. 🙂
33290. Tivike1 (válaszként erre: 33258. - Anna.v8)
2022. máj. 11. 19:17

Szia!

Egy éve volt,de sajnos nem sikerült.

33289. Mancs75 (válaszként erre: 33288. - Percsike74)
2022. máj. 11. 16:30
Igen, kicsit érdekes a hozzáállásuk. Azért javasolhatnának vizsgálatot, legalább azért, hogy a páciens érezze a törődést. Így akkor értem a kérdésfelvetésedet, hogy van-e akinek ott sikerült. Elképzelhető, hogy érdemes lenne váltani, persze ahhoz más klinikáktól bővebb infók kellenek.
33288. Percsike74 (válaszként erre: 33287. - Mancs75)
2022. máj. 11. 16:18

Hát az Unica ahova járunk igazán nem mondott semmit, sajnálják és egyből azt kérdezték, hogy folytatjuk-e és ha igen akkor melyik csomagot választjuk.


Nekem ez egy kicsit fura volt most megint neki megyünk ugyan úgy és ha akkor sem lesz sikeres akkor megint újra és így tovább.


Olyan mintha csak a pénz dominálna változtatni meg nem akarnak semmin. Nehéz dolog, még vacilálunk mert mi több információt szeretnénk, azt is, hogy megtudjuk mi a sikertelenség oka.

33287. Mancs75 (válaszként erre: 33286. - Percsike74)
2022. máj. 11. 16:08

Hááát, pedig ezt nagyon érdemes lenne. Bár nem olcsó, és ciklusnaphoz kötött, és beteg sem lehetsz előtte jópár hétig, de akkor is érdemes lehet megcsináltatni, ha belefér erőben és anyagilag.


A cukornál én terheléses vizsgálatot javasolnék, az éhgyomrival nem sokra mész, mert lehet az tökéletes, miközben esetleg mégis van gond (nálam pl. ez a helyzet).


Viszont, ha nincs több embriótok, hol terveznétek a folytatást? Maradtok azon a klinikán vagy váltáson is gondolkodsz?

Mondjuk én nem ismerem a klinikákat, én kezdettől a Reprofitnál vagyok és nem tervezek váltani.

33286. Percsike74 (válaszként erre: 33285. - Mancs75)
2022. máj. 11. 15:47

Ezek nincsenek meg.


Cukrommal nem volt gond, de ha már elmegyek vérvételre akkor ez is belefér.


Kösz a tippet, nagyon kedves tőled.

33285. Mancs75 (válaszként erre: 33284. - Percsike74)
2022. máj. 11. 15:20

Az NK, Th vizsgálat is megvolt?

Saját sejtesnél igen, de donorosnál nem magyarázhatják a korral a kudarcot, van valami ok, amit ki kell deríteni. Cukrod rendben van?

33284. Percsike74 (válaszként erre: 33283. - Mancs75)
2022. máj. 11. 14:48

Igen, ezeket mind nézték, meg is leppődtek mert otthagytam náluk 180 ezer forintot, de minden értéke jó volt.


A páromnál márciusban volt vizsgálat a klinikán, illetve 1 éve is volt és mindig azt mondták, hogy nála minden rendben.


Sose találtak semmit, pedig voltam méhtükrözésen is.


Egyedül mindenhol a korral magyarázták a kudarcot.


1 éve a legutóbbi sajátsejtesnél is 5 petesejtet tudtak keszívni és ebből 1 et tudták visszaültetni.


Senki nem tudja miért nem tapad meg.

33283. Mancs75 (válaszként erre: 33282. - Percsike74)
2022. máj. 11. 12:51

Miket néztek immunológia címszó alatt?


Én a Synlabnál anno ezeket nézettem (ez nem csak immunológia):


[link]


[link]


[link]


Genetika:

MTHFR A1298C mutáció

PAI-1 4G/5G polimorfizmus

Trombózispanel (V. faktor Leiden, II. faktor G20210A, MTHFR C677T)


A következő beültetésem szeptember táján várható. A klinika javasolt pár alap vizsgálatot (pl. TSH, T3, T4, ezek nekem már megvoltak, ill. a TSH-t pár havonta úgyis ellenőriztetem) de hogy friss legyen az eredmény, ill. immunológushoz is megyek, átbeszélni újfent a dolgokat.


Egy immunológiai konzultáció neked sem árthat.:)


A férfi oldali vizsgálatokkal nem vagyok tisztában, mert nálunk a férjem részéről is donor megy, nem tudom, hogy nálatok a párod kiváló spermaképe az milyen paramétereket jelent, és hogy mikoriak az eredmények.


Illetve nem tudom, a párod milyen idős, de ahogy Towanda írja, indokolt esetben akár a teljes donorembrió is megfontolandó lehet. Lehet, nála sem ártana picit vizsgálódni.

33282. Percsike74 (válaszként erre: 33281. - Mancs75)
2022. máj. 11. 12:31

Immunológiai vérvételeken kb 1 éve voltam, de az igaz, hogy csak akkor a Budai meddőségiben nézték meg. Külön immunológusnak nem mutattam, de veszteni valóm nincs, hátha ez segítene.

Köszi a tanácsot.

Neked mikor lesz a következő beültetésed?

33281. Mancs75 (válaszként erre: 33279. - Percsike74)
2022. máj. 11. 12:19
Hát, nekem az immunológus azt mondta, hogy pl. a Th1 túlsúly, ami legalábbis nálam fennáll, akár ciklusonként is képes változni, de egy éven túli eredmény már nem megbízható. Egy másik immunológus korábban azt mondta, hogy az immunológiai leletek (ebben nem volt NK és Th vizsgálat) kb. öt évig érvényesek. Ez alapján akár nálad is lehet immunológiai eltérés, attól, hogy tizen-huszonéve még nem volt. Én biztosan vizsgálódnék ebben az irányban is. A klinikák jellemzően nem adnak részletes vizsgálati listát - sajnos -, de szerintem ez a fórum elég jó alapot nyújt a jövőbeni vizsgálatok megtervezéséhez.:)
33280. Percsike74 (válaszként erre: 33273. - Mancs75)
2022. máj. 11. 11:13

Hát igen, én is csak a fórumok alapján emeltem.

De most csalódott vagyok, mert szerintem hiába az újabb és újabb beültetés ha a klinika nem változtat vagy nem mondja, hogy mit lehetne még csinálni a siker érdekében.

33279. Percsike74 (válaszként erre: 33275. - Mara77)
2022. máj. 11. 11:09
Mivel nekem van két nagy fiam, ezért nem kellett az immunológia, nálunk mindig a megtapadás a probléma.
33278. Percsike74 (válaszként erre: 33276. - Towanda)
2022. máj. 11. 11:07
Hát azon még nem gondolkodtunk.
33277. Percsike74 (válaszként erre: 33274. - ValaMalDoran)
2022. máj. 11. 11:06

Szia, nem szedtem fogamzásgátlót.

A tsh 2,8 a prolaktinom pedig 197 volt.

33276. towanda (válaszként erre: 33265. - Percsike74)
2022. máj. 11. 10:47
Donorembrike nem jöhet szòba? Bár értem hogy ha a párod teljesen oké akkor ez nem annyira tűnik logikusnak. Nekünk egy friss DNS frag vizsgálat eredménye nagyon rossz lett, pedig előtte kiváló volt. Én nem is tudtam hogy ez két év alatt ennyire le tud romlani. Így nekünk finoman már a donor embriót ajánlottàk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook