Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » PCOS - nem sikerül lefogyni :(( te is így vagy? fórum

PCOS - nem sikerül lefogyni :(( te is így vagy? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2010. szept. 25. 23:54

Sziasztok!

Valaki, akinek esetleg van használható PCOS diéta étrendje, nem tudná leírni?

Vagy csak pontosan, hogy mit szabad és mit nem, mert rákeresve nagyon sok egymásnak ellentmondó dolog jön ki...

56. Bcicus (válaszként erre: 55. - T.Ili)
2010. szept. 25. 23:22
Nagyon hasonló csak még szigorúbb talán. Ott gyakrabban lehet bűnözni, mert a gyógyszerek a cukrot jobban szabályozzák.
55. t.Ili
2010. szept. 25. 23:14

Jézusom!

Azt mondjátok,hogy a PCOS diéta keményebb, mint a diabéteszes?

54. Bcicus (válaszként erre: 53. - 7a23ed9179)
2010. szept. 25. 23:07
Mennyi volt a cukrod és az inzulinod ha megkérdezhetem.
2010. szept. 25. 22:28
Nekem már van egy 11 és egy 4 éves lányom, könnyen estem teherbe mindkét alkalommal, a terheléses és hormon vizsgálaton is csak ez a tesztoszteron volt kirívó, cukor, inzulin sem ment át a vészes határon, bár tudom h ez könnyen változhat. A túlsúly az, amit jó lenne lefaragni.
52. Belana
2010. szept. 25. 19:22
Az inzulin diéta az, amit nekünk tartani kell. Ennek a diétának alapja a szervezetünk reagálása a bevitt ételre, az inzulinszint ingadozása.
51. Bcicus (válaszként erre: 50. - Beus78)
2010. szept. 25. 19:14

Mert pl az ál benne (utána néztem), hogy sok gyümölcsöt kell enni, ezt pl pcos-sesnek tilos. A pcos-esenk szigorúan be van osztva, hogy mikor mit ehet.

Az inzulinbeteg diétát sem kúraszerűen kell csinálni, az tulajdonképpen maga a normális étkezés lenne és az embernek egész életében tartania kell.

50. beus78 (válaszként erre: 27. - Bcicus)
2010. szept. 25. 17:52
Bocsika, de a paleolit táplálkozás nem diéta, és nem kúraszerűen kell csinálni...amúgy áruld már el légyszi, hogy szerinted miért szigorúan tilos pcos-nak?erre nagyon kiváncsi lennék! köszike!
2010. szept. 25. 17:39

Olvaslak benneteket,és nem győzök csodálkozni,jó értelemben.Főleg a kitartásotokért.

Mint ahogy korábban irtam,nem igazán tartottam a speciális diétát.A szervezetem mindig jelzett,ha valami gond volt,akkor tudtam,hogy lement a vércukrom,mert keveset ettem.

Nem főztem magamnak mást,mint a férjemnek,nem is tudtam/tudnám megtenni.

Nekem egy célom volt a gyógyszerrel,hogy terhes legyek.

Lehet,hogy nagyon lazán,és könnyedén fogom fel ezt a betegséget,de elfogadtam,hogy ezzel együtt kell élnem.És amennyire csak lehet,megpróbálom nem túl bonyolitani még ezzel is az életemet.

Sajnos vannak olyanok köztünk,akiknek sokkal komolyabbak a tünetei,és összetettebb módon jelentkezik a betegség.Természetes,hogy ők azon vannak,hogy amennyire csak lehet,kontroll alatt tartsák a szervezetüket.Minden elismerésem az övéké!

48. Bcicus (válaszként erre: 47. - Belana)
2010. szept. 25. 17:17
Nincs olyan szerencsém, mert a gyümiből is jóval kevesebbet szabad enni, nekem meg az hiányzik. Persze néha én is megkívánom az édeset, de olyankor eszem valami deabetikusat uszira.
47. Belana (válaszként erre: 45. - Bcicus)
2010. szept. 25. 17:13
Micsoda szerencséd van, ahogy tilossá válik, még édesebbé lesz az édesség. Szörnyű, szinte függőség.
46. Belana (válaszként erre: 34. - 7a23ed9179)
2010. szept. 25. 17:11

Micimorcy: lehet, hogy ez most soknak tűnik, az időpontok, a gyors-lassú szénhidrát, de hidd el a véreddé válik. Én is úgy gondoltam sosem fogom tudni ezeket betartani. Te is belejössz hamar figyeld meg, és ennyit szerintem muszáj szánni magára az ember lányának. Főleg, ha idővel babát is szeretnél.


Persze most kicsit a bagoly mondja verébnek szituációban vagyok, mert bűnöztem egy ideig, de összekaptam magam és ostorozom is magam, hogy ennyit nem vagyok képes megtenni!

45. Bcicus (válaszként erre: 42. - Belana)
2010. szept. 25. 17:10
Igen azt is lehet enni uzsira gyümölcs helyett, de én semmilyen csokit nem szeretek és édesszájú sem vagyok nagyon. Én amikor szabad gyümit eszek inkább.
44. Bcicus (válaszként erre: 41. - Belana)
2010. szept. 25. 17:10
12. hétgi mindenképpen kell. Utána a doki nem ajánlhatja hivatalsoan, de én felvetettem, hoyg szedhetném e végig és azt modnta, hogy az nagyon jó ötlet.
43. Belana
2010. szept. 25. 17:08
A pcos oldalon van orvos ajánló, én is onnan választottam orvost.
42. Belana
2010. szept. 25. 17:06

Nekem a több, mint 70%-os kakaó tartalmú csokit is ajánlották, mert az is rendez valamit, persze nem tonna/tábla szám.


Én rettenetesen édesszájú vagyok. Elsőre a keserű csoki fúj. Most ott tartok, hogy majdnem finomabbnak érzem, mint az édes csokit, aminek folyton mellékízét érzek, égeti a számat, és baromi szomjas leszek utána.

41. Belana
2010. szept. 25. 17:04

A kutatások alapján a metformin nyugodtan szedhető terhesség alatt, ennek ellenére sokan leállítják a kismamát a 12. hét után. Addig viszont mindenféleképpen szedni kellene a vetélés miatt, ami a cukorjellegű betegség miatt fokozott sajnos.

Amúgy én úgy tudom te döntheted el, hogy akarod-e szedni vagy sem?

40. Belana (válaszként erre: 36. - Bcicus)
2010. szept. 25. 17:02
Bocsánat, akkor valamit félreértettem.
39. Bcicus (válaszként erre: 38. - Annamari0825)
2010. szept. 25. 13:05

A cukra legtöbbször jó a pcos-seseknek az inzulin szint az ami rossz mindig.

De mivel a gyógyszer és a diéta használt ezért biztos, hogy rossz volt. Én terhesség alatt is végig szedem a merckformint, mert csökkenti a vetélés kockázatát. A mensmentis egy pcos-el és hasonló betegségekkel foglalkozó magánrendelő. debrecenben és Bp-en vannak egyenlőre, de most tervezik nyitni a 2-at, cska még nem tudom hol.

2010. szept. 25. 12:46

Sajnos nem tudom,hogy mi az a Mensmentis,de az egyik itteni ismerősöm is odajár,és csak jót mond róla.

Amikor kiderült,hogy PCOS vagyok,a nőgyógyász után elmentem egy endokrinológushoz is.Ő már akkor,vagyis kb. 5 éve ajánlotta a Merckformin-t.De akkor még kerestem más lehetőségeket,és inkább megműttettem magam.

Szerencsére nekem minden rendben van a vércukrommal,még a terheléses is jó.Viszont a petefészkeim nem nagyon akartak működni.Mivel már több éve nem estem teherbe,tavaly rászántam magam a gyógyszer szedésére.

Nekem se mondták el,hogy mennyire összetett ez a betegség.A neten olvastam utána,és akkor döbbentem rá,hogy ez életem végéig elkisér.Ha szerencsém van,gyógyszerrel tudom szabályozni,de soha nem gyógyulok meg.

A terhességem alatt nem szedem a Mercformin-t,de a szülés után újra szednem kell.Egy pozitivumot látok benne.Igaz,hogy nem sokat hiztam,még,de azt a keveset is könnyebben le tudom adni:)

37. Bcicus (válaszként erre: 34. - 7a23ed9179)
2010. szept. 25. 12:12

Hát akkor nem várj nagy javulást, ez az alapja az egésznek, mivel az ember inzulionháztartása óréról órára változik és ezért van megszabva mit és hánykor kell enni.

Nekem is nehezn ment, de muszáj, ha nem akarsz cukrobeteg lenni (akkor már muszáj lesz betartanod) és esetleg gyereket is szeretnél majd.

Endokrinológusból is sok van és sjana a 90% nem ért a pcos-hez ezért kell megfelelőt keresni. Sajnos csak nagyon nagyon ekvés doki ért ehez a betegséghez egyenlőre. Ezért kell a Mensmentisbe menni ők erre vannak specializálódva.

36. Bcicus (válaszként erre: 32. - Belana)
2010. szept. 25. 12:10

Igen én is ezt írtam, hogy tízórai és uzsi a gyümölcs, cska tízóraira lassú is kell mellé.

Í nyírfacukrot én most fogom kipróbálni,de sok ismerősöm használja, teljesen olyan mint a cukor, viszotn használhatjuk, mert lassú a felszívódása.

35. 7a23ed9179 (válaszként erre: 30. - 280960cf2d)
2010. szept. 25. 09:56
semmi baj, a mozgással meg igazad van
34. 7a23ed9179 (válaszként erre: 24. - Bcicus)
2010. szept. 25. 09:55
igen ezt olvastam már máshol is, az életben nem fogom betartani ezeket az időpontokat, de ezt a gyors-lassú (olyan mint egy tánclépés gyors gyors lassú DD)dolgot azért megpróbálom megjegyezni.
33. 7a23ed9179 (válaszként erre: 21. - Bcicus)
2010. szept. 25. 09:52
endós dokiról írtam végig...szóval ezen a körön már túl vagyok.
32. Belana
2010. szept. 25. 09:28

Ezt a nyírfa cukrot még nem is hallottam.

Viszont én úgy tudom, hogy gyümit tízóraira és uzsonnára is lehet enni. De vacsorára tilos.


A tesztoszteron szintem nekem is magas. Kérdeztem a dokimat, de nem ajánlott rá szedni külön semmit. Viszont felhívta figyelmemet, hogy a sok mozgás csökkenti a tesztoszteron szintet. Tehát a mozgás nem csak a fogyásban segít.


Én még a zöld teát ajánlanám. Amióta átszoktam nem is tudom meginni a fekete teát, mert édesnek érzem (nem a cukortól persze) és nem oltja a szomjamat.

31. Belana (válaszként erre: 27. - Bcicus)
2010. szept. 25. 09:24
Teljesen egyet értek. Nekem is ajánlották, elolvastam, és tiszta hülyeség.
2010. szept. 25. 02:11
nemtom mi az a pcos ugyhogy jobb lett volna nem irni
2010. szept. 25. 02:07
ja es ha 1 feszt azon agyalsz h nem sikerul lefogyni az nem jo probalj tenni ellene es alj neki sportolni
2010. szept. 25. 02:06
sziasztok en is ugyanebben a helyzetben voltam mert nagyon sokat ettem,imadok enni es persze ugy dontottem rengetegek sportolok hetente 3 4 alkalomal,legalabb 2 orat ha van idom tobbet is
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook