Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pasik és a házimunka fórum

Pasik és a házimunka (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
17. Manon
2006. júl. 6. 13:26
Nálunk úgy zajlik a házimunka felosztása, hogy ha én segítek neki a kinti kerti, illetve autószerelős munkában, akkor ő is segít nekem bent. Bár a mosogatásra nem tudom rávenni! De elpakol, felmos, felsöpőr, sőt ha kell és van kedve, főz is!:)
2006. júl. 6. 13:21
Női fifikával!/ Rengeteg türelem kell hozzá, de nekem a 26 év házasság már megvan hozzá!/
15. rika (válaszként erre: 11. - 93a74b44ea)
2006. júl. 6. 13:11
Irigyellek. Nekem ilyen problémám nincs. Előre közölte a párom, hogy nem hajlandó mosogatni. Mondjuk ezt megértem, mert allergiás a legtöbb vegyszerre. Bár szerintem inkább a munkára...:)
2006. júl. 6. 13:08

Én szívesen +csinálok minden házimunkát, kívéve a vasalást, de azt nem is bízza rám, mert félti az ingeit. :)

Az ablaktisztításhoz szoktam a segítségét kérni, de azt nem kell minden héten csinálni, így szívesen segít nekem.

Csak egy dolgot várok el, hogy becsülje + a munkám.

13. 4726e582cf (válaszként erre: 6. - 549be03e80)
2006. júl. 6. 11:06

Kedves Brizzy!

Így is kell azt :)), rendes tőled, hogy megcsinálod. :)). Ha segítesz, akkor a párodnak több ideje marad Rád is. Így már azért kifizetődő a házimunka egy részének felvállalása :).

2006. júl. 6. 10:06
Megkérem rá:ha ven kedve megcsinálja, ha nincs akkor annak úgysem lesz jó vége, ilyenkor felesleges "erőltetni". De általában van kedve.
2006. júl. 6. 09:50
Az en parom szivesen kiszolgal, alig tudom ravenni, hogy vacsi utan o uljon nyugodtan, mig en mosogatok. Pedig tenyleg olyan szivesen csinalom! Hja, nagy meg a szerelem...
10. mociscsaj (válaszként erre: 6. - 549be03e80)
2006. júl. 6. 09:02

Good onya, Brizzy!

Igy is kell azt! :-)

2006. júl. 6. 09:01

Szerintem ez egy kicsit olyan, hogy talan erdemes elore (osszekoltozes, hazassag elott) letisztazni, hogy kinek mi a hozzaallasa a hazimunkahoz. Talan meg sok ferfinek az az elkepzelese, hogy a hazi munka "noi munka", de amikor manapsag annyian dolgozunk mi nok is, ez egyaltalan nem realis felfogas.

Ezt viszont kezdettol meg kellene beszelni, mert egyebkent csak allando konfliktust okoz a tarsak kozott es az se jo.

Alapallasbol, egy felnott embernek kotelessege kivenni a reszet a haztartas fenntartasabol, es aki nem teszi az szerintem eretlenul es felelotlenul viselkedik. Es a legrosszabb az, hogy mi nok a legritkabban engedhetjuk meg magunknak azt a "luxust" hogy eretlenul viselkedjunk.

8. rika
2006. júl. 6. 08:51
Az én párom is egyedült élt évekig mielőtt összeköltöztünk, de ettől függetlenül nem igazán csinál meg semmit. Ha neki is áll neki minimum 1óra ami nekem 10perc és idegesít, hogy pepecsel vele. Így körülbelül úgy néz ki a dolog, hogy neki állunk mondjuk teregetni ő kitereget 3ruhát amíg én minden mást. Így segít is meg nem is. Ez a legidegesítőbb.
2006. júl. 6. 08:03
Választás elé állítom. Eldöntheti, hogy elmosogat vagy kiporszívóz, gyereket etet vagy akármit csinál. Eldöntheti mit akar megcsinálni, de olyan nincs hogy semmit.
6. 549be03e80 (válaszként erre: 4. - Mociscsaj)
2006. júl. 6. 07:48
nalunk is megosztott a hazimunka, sajna az a r***t porszivozas is az enyem, ebben a marha nagy hazban,+ funyiras,kukakihordas(meredek hegynek fel/lefele!!)
2006. júl. 6. 06:36
hogyan-hogyan?sok hisztivel....de csak sikerült. a szoba takarítása az övé.
4. mociscsaj (válaszként erre: 1. - Jurák Józsefné)
2006. júl. 6. 00:58

Az en parom is hosszabb ideig egyedul elt mielott megismerkedtunk, tehat megszokta, hogy kell hazimunkat vegeznie.

Most, hogy osszekoltoztunk, mindeketten csak megfogjuk amit eppen csinalni kell, bar mivel o 12 oras muszakban dolgozik napokig es utana sok szabad napot kap, sokkal tobb hazimunkat vegez mint en.

Egyedul a fozest hagyja ram, mert az en foztomet jobban szereti mint a sajatjat. :-D

Nagyon szerencsesnek erzem magam!

3. 4726e582cf (válaszként erre: 1. - Jurák Józsefné)
2006. júl. 5. 23:47

Akkor én szerencsésnek mondhatom magam. Bár nem élek együtt még a párommal, de ezen vagyunk :).

Amúgy mos, főz, takarít rendesen :), hisz nincs ki megtegye helyette. Kíváncsi leszek, ha összeköltözöm vele, hogy lesz, bár ugye én nem vagyok egy házitündér... így képzelem mi lesz a közös fészekben ;-o

2. bea533 (válaszként erre: 1. - Jurák Józsefné)
2006. júl. 5. 22:25
Nekem meg már bele is tőrt a bicskám régen ugy hogy nem is erőltetem.Igy be léptem a csináld magad mozgalomba.
2006. júl. 5. 21:36
Nekem beletörik a bicskám, a sok okítás-magyarázás helyett inkább nem fárasztom magam és szó nélkül,- persze duzzogva -' rabszolgát' alakítok napról-napra immáron nyolcadik éve.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook