Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pasik és a házimunka fórum

Pasik és a házimunka (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
77. gpetra (válaszként erre: 76. - Eee466847e)
2006. nov. 15. 20:06
Ez egyébként szörnyű, az embernek a munka mellett semmire nem mered ideje, akkor meg mi értelme az egésznek?
76. eee466847e (válaszként erre: 75. - Guntnerpetra)
2006. nov. 15. 19:11
Ez sajnos a mai világban általános, ha az ember olyan helyzetben van, hogy nem nyolc órákat dolgozik.
75. guntnerpetra (válaszként erre: 72. - Eee466847e)
2006. nov. 14. 16:42
Így is nehéz neki, nagyon sokat dolgozik, ezért nem nagyon nyaggatom itthon. Ha én dolgoznék többet, ő szorgoskodna itthon.
2006. nov. 14. 15:36
Soha nem kellett rávennem, mert Ő úgy lett nevelve, hogy vegye ki a részét. Hál isten házasságunk eleje óta átvállalja a porszívózást (év utálom), de néha az őrületbe tud kergetni, mert egy ici-pici rendmániája van.
2006. nov. 13. 11:26

Heti 1-2-szer ő mosogat, hétvégén ő porszívózott aminek meg is lett az eredménye, véletlenül fellökte a tavaly karácsonyra kapott ultrahangos párásítót, ami ripityára tört. (én meg még azt hitten, hogy majd a gyerekek fogják összetörtni) Először mérges voltam, utána már jót röhögtünk.


De természetesen én csinálom a házimunka 90 %-át, de szerintem ez így is van rendjén. Segíteni bármikor hajlandó, úgyhogy nincs gond ebből.

72. eee466847e (válaszként erre: 71. - Guntnerpetra)
2006. nov. 12. 20:22
Ahogy írod kettő helyett dolgozik a párod. Ilyen az élet. Bizonyára, ha mérlegelsz rájösz, hogy három helyett már nehéz lenne neki. Nekem is volt az életemben olyan időszak, hogy mindent nekem kellett csinálni, beleértve a gyerkőc cipelését is, mert építkeztünk saját erőből. Persze, hogy nem szól az ember, hogy szivecském mosogass el, vagy teregess. Ez így van rendjén.
2006. nov. 12. 19:18
Nálunk a legtöbb házimunka rám marad, néha ettől kicsit kiborulok, aztán eszembe jut, hogy a párom szinte kettőnk helyett dolgozik, hajnalban jár haza, és olyankor mindig elszégyellem magam a hiszti miatt. Azt azért nem mondanám, hogy nem segít soha, mert időnként előfordul a konyhában, és az ablakokat kizárólag ő pucolja, azt viszont lelkesen teszi. Ha sokat noszogatnám, biztos többet segítene.
2006. nov. 12. 19:14
Hosszú évek alatt kialakult. Mindenki tudja a dolgát. Természetesen én főzök, mosok, vasalok. Bevásárlás kizárólag a férjemé. Hobbi szinten űzi. Piacon előre köszönnek neki a kofák. Mosáshoz mosóport, öblítőt csak ő tudja, hol érdemes venni. Ugyanitt WC papírt nem vesz. Azt máshol érdemes. Szóval lehet, hogy szégyenkeznem kellene, de az árakkal (pont e miatt) nem foglalkozom. Csekkek, befizetések, hivatalos ügyintézések szintén a feladataihoz tartoznak.
69. Droma
2006. nov. 12. 12:31
Nekem mikor volt párom,akkor egyszerűen megkértem,és megcsinálta.Vagy pedig együtt csináltuk meg amit kellett.
2006. nov. 12. 09:51
Az en ferjem segit szivesen ha megkerem ra.Porszivozik,ruhat tereget,konyhaban segit(ha szükseges),söt meg ablakot is pucol:)
67. mily
2006. nov. 11. 15:08

Nálunk a párom szinte mindent megcsinál csak kérnem kell. Magától altalában nem jut eszébe. Van egy két dolog amit tudom hogy nem szeret ezeket csak nagy ritkán kérem tőle. Akkor általában vonakodva bár de megcsinálja mert látja hogy azért kérem mert más dolgom van.

Én is szerencsésnek tartom magam. Nem tudok olyat kérni amit ne csinálna meg, csak max nem győzöm kivárni néha :)))

66. mothertiger (válaszként erre: 65. - Rika)
2006. okt. 16. 21:59
Az tuti!
65. rika (válaszként erre: 64. - Mothertiger)
2006. okt. 16. 11:56
szerencsés vagy...:)
2006. okt. 16. 11:52

Kálmi minden kérelem nélkül csinál dolgokat, és érdekes módon, ami az ő hatáskörébe tartozik, az megy neki nehezebben. Pl. fűnyírás, háztáji szerelgetések...

Van mikor kimegyek, hogy kiszedjem a ruhákat a mosógépből, de mire kiérek, már ki is van teregetve, vagy épp elmosogat egy szó nélkül. Bármit csinálok, készségesen odaáll, és kérdezi hogy miben segítsen.

Hát ilyen az én emberem.:)

63. Ekka
2006. okt. 16. 11:33
Én szerencsés vagyok, nem kell "taktikákat" alkalmazni. Nála valahogy magától jön. Büszke vagyok rá!:))) (nagyon szeretem azt a kis lüki fejét:) )
2006. okt. 11. 13:01
Hétvégente ezt is közösen csináljuk!De hétköznap Ő sokat dolgozik és mire este hazaér fáradt,így napközben én ezeket megcsinálommiota itthon vagyok.Elötte pedig este mikor hazaértünk én föztem vacsit,ö bepakolt a mosógépbe vagy forditva!Nálunk ez nem probléma!
2006. szept. 18. 11:37
mi nem élünk együtt, ugyhogy még nagyon egyszerűen... ha főzök, kijön a konyhába és már adom is neki a sajtot reszelni, kaját kavargatni, vagy bármi mást :)
2006. szept. 15. 22:31

...csak annyit kell mondani a parodnak, hogy " hagyd csak, te ehhez ugysem ertesz! " es rogton be akarja bizonyitani, hogy igenis ert hozza.( pl. a mosogatashoz ).Ez az a mondat, amit a ferfiak nem kepesek elviselni, mert bantja a hiusagukat.

Es tudvalevo, hogy a ferfiak sokkal hiubbak, mint a nok...

Egyebkent komolyan beszelek, de nem art, ha artatlan arccal megjegyezzuk, hogy: " Edesem, nem is gondoltam volna, hogy ilyen ugyes vagy! ".

Ez viszont a masik mondat, amit kepesek elviselni 24 oran keresztul. A ferfiak nagyon durcasak tudnak lenni, sokszor rosszabbak, mint a gyerekek, ezert jobb, ha egy kis fortelyhoz folyamodunk, amiert o is halas lesz, meg mi is.

Nem beszelve az elvegzett hazimunkarol.:))))

De van egy masik megoldas is;


Leulni vele az asztalhoz, es a kovetkezoket mondani:

" Szivem, faradt vagyok, ha te is segitenel a hazimunkaban, hamarabb vegeznenk vele es tobb idonk jutna egymasra, nem gondolod?" Kozben kacsintani egyet-kettot, es nyert ugyed van.

De egyet ne probalj soha, eroszakkal es mindenfele "megvonasokkal" fenyegetodzni, mert rajtad fog csattanni az ostor. A ferfiakkal eroszakkal semmire sem megyunk, mert makacsabbak az oszvernel is, es kepesek arra is, hogy egy allo heten at nem szolnak hozzank, mert nem a megfelelo hangon kertuk meg oket arra, hogy vigyek ki a szemetet...

Es ezzel a makacssaggal lenyegeben megvonjak onmaguktol azt a szeretetet, amire annyira vagyakoznak.

Szoval csak egy kis megertes kell, egy-ket jo szo es ha ezt el tudjuk erni, meg arra is kepesek lesznek, hogy masnap is elmosogassanak...:)))


Szoval, rovidre fogva; " egy jo szo,es mas semmi..."


Koszonom, hogy meghallgattatok, kivanok szep napot mindenkinek.

Baby Kitty.

59. KeFe (válaszként erre: 11. - 93a74b44ea)
2006. szept. 7. 10:12
etty26-nak: Nálunk is így kezdődött. Eleinte azt mondta a nejem, hogy ez az Ő dolga menjek nézzem a TV-t. Este 7 órakkor szoktunk vacsorázni rendszeresen. De 2 gyerek mellett előfordult, hogy késett a vacsora, - ilyenkor behozta a szobába tálcán, - ma már mindennap így kapom a vacsorát. Nekem tetszik, - Ő meg nem érti miért nem ehetem meg a vacsorámat a konyhában. Pedig emlékszik még arra is, hogy 30 évvel ezelőtt mennyit figyelmeztettem, hogy nem lesz ennek jó vége. Üdv. KeFe
2006. aug. 25. 15:05
Az első pár évben olyan volt, mint egy mintaférj. Főzött, mosogatott, takarított. Azóta valami történt nála és már semmit nem hajlandó megcsinálni. Mondhatok én neki bármit. Mostanában tipikus pasi csak a rosszabb fajtából. :-(
57. Kathy
2006. aug. 22. 22:46

Az en ferjem nagyon segitokesz, de mint minden ferfi nagyon idegesito a konyhaban. Jobban szeretem, ha inkabb TV-t nez, mig en fozok. Szerencsere mindig elmosogat Maga utan, de hogy...

/ujbol kell mindent elmosnom titokban/

A takaritas ugyanilyen "preciz" Nala, ugy hogy inakbb en csinalok meg mindent.

56. bea533
2006. aug. 22. 20:47
Nagyon jól neveltétek a párotokat csak igy tovább én nagyon el rontottam régen igy már nincs mit tenni.
55. Nike
2006. aug. 22. 20:40
Jéééé, az enyém is ilyen!!! (Teregetni nem hagyom, mert vasalni én is utálok, nem csak ő...)
54. Free
2006. aug. 22. 17:23
Nem kell neki mondanom, már így kaptam. Gyakran megfőz, mosogat, kimos, tereget (vasalni nem szeret). Azért én is kiveszem ám a részem a házimunkából :o) Házias, kreatív, de azért minden tekintetben férfi! Sör általában van a hűtőben :o)
2006. aug. 22. 10:10
Megmondom neki kerek perec, h mozditsa egy kicsit a hatso felet, ha nem birom energiaval. En sem vagyok superman! Azt a kutyamegamacska. Angolul persze maskent hangzik :)))
52. roxy@
2006. aug. 15. 17:19
Az én férjemet sem kell kérni!Imádja a rendet a tisztaságot.De inkább én csinálom!
2006. aug. 11. 12:35
Szerencsére a páromat nem kell rávenni a házimunkára. Mosogatni kifejezetten szeret, viszont a porszívózásnak szerinte nincs értelme mert nincs látszatja.
50. 801ebf5905 (válaszként erre: 49. - Paczari.edit)
2006. aug. 8. 10:33

Puszija neked is :-)


Az a szép zöd gyep!.. aszfog nékem hiányozni

"Égig érő fű"

49. paczari.edit (válaszként erre: 48. - 801ebf5905)
2006. aug. 8. 01:15
Puszika bariném :) Itt is megtaláltalak :) Az én párocskám is szívesen segít a házimunkában, főként a konyhában, és a gyermek tápszerét is mindig ő készíti el :) A mezőgazdasági munkáknál sokat morog, de azért megcsinálja :) Inkább hajnal 4-kor felkel, csak hogy a mi udvarunk legyen a legszebb :)
2006. aug. 2. 02:11
Az Én párom segitő kész!... "nem kell rávenni mivel az évek alatt beletanult" :-)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook