Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párválasztás iskolázottság alapján...... fórum

Párválasztás iskolázottság alapján...... (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
423. tashadow (válaszként erre: 422. - 39694c0c70)
2011. dec. 17. 22:51

??? :D Mi van?


Bocs az angol szóhasználatért, itt nem divat google-zni a másik ember kifejezéseit. :)

geek == kocka (matek,fizika,infirmatika,mérnök stb...)

A sorozat meg ami erről szól:

[link]

422. 39694c0c70 (válaszként erre: 421. - Tashadow)
2011. dec. 17. 22:40

???

Lehetne érthetőbben?

(Az úgynevezett "valóságshow-k" pont arról híresek, hogy közük nincsen se a vakósághoz, se a ...)

2011. dec. 17. 22:30

Én ezt nem értem. Akinek geek diplomája van az hogyan segít a párkapcsolatokban? (nem tudom ki nézi pl. a The Big Bang Theory című sorozatot)

(ne mondjátok, hogy geek-geekkel mert ott pl. kicsit más a nemek aránya)

2011. dec. 17. 20:35

Köszönöm az utóbbi hozzászólásokat.

De szívesen olvasnék ellenkező véleményeket is.

De attól tartok, erre nem sok példát fogunk látni.

419. Balanza (válaszként erre: 415. - @IviBaba@)
2011. dec. 17. 20:30

Teljesen igazad van, lehetnek olyan kapcsolatok ahol működik, sok kompromisszummal. Az is igaz teljesen, hogy nem csak a végzettség egy kapcsolat buktatója vagy kritikus pontja.


A tisztelet és a gyerek-téma más dolog: én például csak annak szülnék gyereket és építenék családot, akivel alapvetően egyezünk, és el tudom képzelni az életem. Tehát nem azért tisztelem, mert a gyerekeim apja, hanem azért lesz a gyerekeim apja, mert tisztelem és szeretem.


Több, a tárgyalt "vegyes" párost láttam, egyik sem működött hosszú távú kapcsolatként. Ez persze nem zárja ki, hogy vannak ilyenek.

Nekem - ahogyan leírtam - nem ment, nagyon valószínűnek tartom, hogy (az egyetemen már közel másfél évtizede túllépve) most sem működne egy ilyen kapcsolat. Nem azért, mert egy alacsonyabb végzettségű ember rosszabb vagy kevesebb lenne, hanem egyszerűen más világ; olyan, amelyben a felek soha nem tudják a másik életét, környeztetét magukénak érezni.


De, ismétlem, néha sikerülhet.

418. 39694c0c70 (válaszként erre: 417. - X-tina)
2011. dec. 17. 20:21

Köszönöm szépen, hogy ezt megosztottad velem.

Továbbra is várom az ellenkező véleményeket.

417. X-tina
2011. dec. 17. 19:40

Üdv Mindenkinek!


Alapvetően úgy gondolom, hogy nem kéne az iskolázottságtól függenie, hogy ki milyen társat választ magának.


Apropó, elfelejtettem egy fontos dolgot még itt az elején: intelligens, művelt, lehetőleg diplomás és jól szituált, természetesen egyedülálló fiatalemberek (25-35 év között) jelentkezését várom. Jó megjelenés nem hátrány. :)


Szóval… Sokszor előjött ez a téma az életem során, vagyis a legutóbbi párválasztásom során mindenképpen, de nem én hoztam fel mint lehetséges problémaforrást a jövőre nézve, hanem édesanyám. A fiú, akivel - mai kifejezéssel élve el kezdtünk járni - nem rendelkezett érettségivel, egyszerű hentes végzettsége volt. Nekem diplomám van. Anyukám azt próbálta a tudtomra adni, hogy a későbbiekben komoly gondot jelenthet, ha ekkora úgymond különbség van köztünk iskolázottságban. Nem értettem, hogy miként függ össze a szerelem, egy kapcsolat működésének sikere, azzal, hogy ki milyen iskolát végzett el. Ezért sokat is harcoltam az ,,igazamért”, azért, hogy megértessem édesanyámmal: egy ember értékét egy párkapcsolatban nem a végzettsége határozza meg. Ezt természetesen mai napig így gondolom. Viszont azt már nem, hogy minden esetben áthidalhatók ezek a ,,különbségek” két ember között. Ha pedig nem hidalhatók át, akkor a kapcsolat sem fog működni. A rózsaszínköd is hamar szerte tud foszlani, és akkor sokkal élesebben kijönnek a különbségek. Ennek megfelelően ez a kapcsolat is kárászéletű lett. Viszont én csak abból az egy ilyen esetemből tudok véleményt formálni, amit megtapasztaltam. Igaz a többi kapcsolatomban nem volt ekkora különbség ilyen téren, mégis vége lett rövidebb vagy hosszabb idő után. Jól tudom azt is, hogy attól, hogy valakinek nincs diplomája, sőt, érettségije sincs, még lehet művelt, intelligens, humoros, intellektuális lény. De az is biztos, hogy jóval kisebb az esély erre, mint arra, hogy ne ilyen legyen. :) Azt akarom kihozni ebből az egészből, hogy sokkal nagyobb esély van arra, hogy egy értelmiségi, diplomás ember hasonló kaliberű emberben találja meg élete szerelmét, mint egy szakmunkásban vagy egy 8 általánost végzett akárkiben. De ez még nem zárja ki, hogy létezhet sikeres párkapcsolat, házasság két ilyen ember között is. Mert én is ismerek ilyet (igaz most hirtelen csak egy ugrik be), de az működik szuperül (amennyire azt külső szemmel meg lehet ítélni) lassan már 20 éve. De minél nagyobb a különbség a végzettségben, annál nehezebb jól működtetni a kapcsolatot. Amúgy pedig számtalan más tényező is legalább ugyanennyire befolyásolja a párkapcsolatot, amiknek semmi köze ahhoz, kinek milyen papírja van.

Egyébként azóta is sokszor el-elgondolkozom azon, hogy mennyi esélye lehet egy olyan kapcsolatnak hosszútávon, ahol az egyik fél sokkal magasabb iskolai végzettséggel rendelkezik, mint a másik. És mindig ugyanoda lyukadok ki… Hosszútávon nagyon kevés… Szóval akinek van ilyen működőképes kapcsolata, az elég szerencsésnek mondhatja magát, azon kevesek közé tartozik, ahol nem okoz ez gondot később sem. Szép estét! :)

416. 39694c0c70 (válaszként erre: 415. - @IviBaba@)
2011. dec. 17. 14:55
A hozzászólásod utolsó mondatára vonatkozik az előző hozzászólásom utolsó mondata.
2011. dec. 17. 10:51

Nem semmi, hogy mi emberek miken nem tudunk veszekedni....

Ez az egész annyira ember függő, nem iskolázottságé. Van, akinél nem működik mint pl.: Balanza esetében. De van olyan, akinél megy. Ez egy összetett dolog, nem a szerelemről van szó, mert az egy fellángolás is lehet, mindenkinél más idő intervallumú.

Mennyire tisztelik egymást, a nő esetleg felnéz a férfira, a gyermekei apjára...

Amíg tanul egy ember -az még nem a valós életet jelenti, ha persze mellette dolgozik és fenntartja önmagát,akkor már közeleg hozzá. De pl. ahol gyerekek vannak, teljesen más lesz az élettér és hiába ütközik ki a különbség két embertől függ hogy kezelik,hogy tudják megoldani.


Tény, hogy 18éves kis csajokkal már nem tudok értelmesen elbeszélgetni,és a társaságomban is olyan emberek kapcsolatát pátyolgatom, akivel egy hullámhosszon vagyunk, és itt nem csak a gyerek és anyai tapasztalatokra gondolok, hanem ami ezen kívül kíváncsisággal tölt el...


Szóval ez egy meddő téma, emberek vagyunk, mások vagyunk, más érzelmekkel, gondolatokkal, életstílussal stb. Egyikre sem lehet azt mondani,hogy biztosan működik vagy biztosan nem működik.

Persze van,ami valószínűtlenebb,vagy kevesebbszer van rá példa....de nem vethetjük el,hogy sosem létezhet egy ilyen kapcsolat. :)

414. 39694c0c70 (válaszként erre: 413. - Balanza)
2011. dec. 16. 22:15

Igazad van. Nálatok se működött.

Rövidtávú kapcsolat még csak-csak, de egy életen keresztül nem fog működni.

Legfeljebb 1-1 lépcső, férfi-nő felállásban max. 2. de nem több.

Az nem bizonyíték, hogy már 4 és fél hónapja működik a kapcsolat.

Majd ha valaki 20-30 éves jól működő házasságról tud beszámolni valaki, ahol egyetemet végzett nő és 6-8 általánost végzett férfi között köttetett, azt megnézem!

413. Balanza
2011. dec. 16. 20:41

Kicsit visszatérnék az eredeti témához, talán érdekel még valakit, szerintem hosszú lesz. A szüleim első generációs diplomások. A fizetésük nagyon sok munka mellett annyira volt elég, hogy a rezsit kifizessék, együnk és leérettségizzek. Annyival tudtam ezt „meghálálni”, hogy jól tanultam. Érettségi után rögtön elkezdtem dolgozni, és levelezőn – a keresetemből – elvégeztem az egyetemet. Az egyetem után jó pár évvel tudtam elköltözni az első lakásomba, úgy, hogy sajnos meghalt a nagymamám, a szüleim pedig az örökrészből tudtak egy 27 nm-es lakást venni nekem. Ha valaki ezek után a diplomást a gazdaggal teszi egyenlővé, az tanuljon meg gondolkozni.


Érettségi előtt, az egyetemre tanulva ismertem meg az első szerelmem. Kedves, okos, figyelmes volt. 8 általánost végzett. Nagyon egyszerű családból jött. Elkezdte a szakközépiskolát az érettségiért, de mivel szerinte ott „egy csomó olyan elméleti dolgot tanítanak, aminek semmi értelme, és nem akar olyan tanult ember lenni, aki egy villanykörtét sem tud kicserélni”, abba is hagyta. Munka mellett érettségizhetett volna, sőt, továbbtanulhatott volna, ha igazán akarja. Elment inkább pultosnak.


Miután engem felvettek az egyetemre, esténként elmeséltem, hogy mi-mindent ismertem meg tanulás közben, min gondolkozom stb. Szóval hajtott a kíváncsiság, mindent meg akartam ismerni. Neki ez egy nagyon más világ volt. Ő elmesélte, hogy milyen vendégek voltak, hogyan standolt etc. Mellette persze beszélgettünk könyvekről, filmekről és zenéről, mivel iskolán kívül érdeklődő és értelmes volt. De ez nem volt elég sajnos.


Első év végén jártam az egyetemnek, amikor szakítottunk, 2 év együttjárás után. Az első év utolsó vizsgája után eljött hozzám egy szál gyönyörű rózsával, örült velem, gratulált, utána megkérdezte, hogy akkor most vége? Annyit tudtam mondani, hogy igen, vége. Szerettük egymást, de a különbségek miatt nem ment; és ő olyan értelmes és érzékeny volt, hogy ezt felmérte. Soha nem mondtuk ki, hogy miért szakítunk, de mindketten éreztük, nem megy. A szakítás után még sok méltatlan dolgot csinált, de az már csak a fájdalom és a sértettség miatt történt. Szóval, szerintem idővel a nagy szerelmek sem élik túl az alapvető különbségeket.

412. 4c30444687 (válaszként erre: 411. - 39694c0c70)
2011. dec. 16. 17:54
Ahhoz sem kell ám sok ész, hogy valaki megnézze egy felhasználó hozzászólásait.
411. 39694c0c70 (válaszként erre: 408. - Aniko.k)
2011. dec. 16. 17:18

Az azért tetszik, ha valaki jól informált olyan topikokban is, ahol nem is jár. :))

Nem kell hozzá sok ész, hogy valaki kiderítse, milyen helyeken írok. :)

Most már csupán az lehetne kérdés (ha érdekelne egy cseppet is) hogy vajon mit keres, valaki pontosan azokon a helyeken, ahol én írok? :))) (Ha nem érdekli a téma)

410. 4c30444687 (válaszként erre: 408. - Aniko.k)
2011. dec. 16. 16:51

Nem ez lenne az első dolog, amit benézel...


Különben meg alfa minden topikban (ahol messze ott sem voltam) vitába "keveredik", meg adja a szegény mártírt a háttérben, akit mindenki bánt, csak neked meg ugye muszáj nekem beszólnod. Boruljatok egymás nyakába!

409. 39694c0c70 (válaszként erre: 407. - Aniko.k)
2011. dec. 16. 11:21
Örülök, ha legalább neked tetszett. :)
408. aniko.k (válaszként erre: 410. - Franie Drake)
2011. dec. 16. 11:05
Ez is tetszett:DD , de tenyleg miert szallsz ra ennyire AL-fa-ra ? Egyfolytaban vele kotekszel. En ugy latom te vagy az offenziv es o a deffenziv. Bar ez az en meglatasom. Kiszemelted magadnak es most itt ba...gatod. Masnak nem lehet hatarozott toled eltero velemenye ?
407. aniko.k (válaszként erre: 409. - Al_F-A)
2011. dec. 16. 10:59
:DDD
406. tashadow (válaszként erre: 404. - 39694c0c70)
2011. dec. 14. 18:48
Rendben, akkor vegyük ki a vitából a populáris szót, mert mi arról beszélünk hogy ki lehet a zenei élet által elismert művész. Azok lehetnek nők, és nem tudjuk őket fejből felsorolni. :)
405. 4c30444687 (válaszként erre: 403. - Tashadow)
2011. dec. 14. 18:43
Tudtam én, hogy érthető volt, amit leírtam :)
404. 39694c0c70 (válaszként erre: 403. - Tashadow)
2011. dec. 14. 18:28

Most kezdjem elölről?

Attól, hogy az utca embere fejből fel tudja sorolni nagy zeneszerzőket, még nem biztos, hogy az ő szerzeményeiket szokta hallgatni a kocsiban, vagy azokat dúdolgatja mint egy-egy slágert.

Populáris nálam a mindennapi, a slágerzene, az agyonhallgatott, stb., stb.

403. tashadow (válaszként erre: 402. - 39694c0c70)
2011. dec. 14. 18:23

Jó. Tehát akkor nincs itt ellentmondás.

Akit az ember "fejből" fel tud sorolni az populáris, a komolyzenében is.

Az állítás meg az volt, hogy ezek csak férfiak lehettek, társadalmi okok miatt.

402. 39694c0c70 (válaszként erre: 401. - Tashadow)
2011. dec. 14. 17:43

Elképzelhető, hogy a szó értelmezése körül némi eltérés lehet.

Amire, vagy akire, esetleg stílusra én használom, azzal pontosan azt akarom kifejezni, ami a szó jelentése.

Azaz: népszerű, közönséges.

Persze az úgymond komolyzenében is találhatók ilyenek szép számban. De mivel ezeket nem adják rádióban, TV-ben minden nap, vagy naponta többször is, így elkerülik a megbélyegzést.

401. tashadow (válaszként erre: 375. - 39694c0c70)
2011. dec. 14. 17:28

A populáris szó körül kavarás van.

Populáris az akiről tudunk, tehát a történelemben gyakorlatilag mindenki?

Nem inkább egy stílus lehet populáris?

400. 4c30444687 (válaszként erre: 398. - Aniko.k)
2011. dec. 14. 14:14
Talán nem látod át, hogy mi az, amit nem tud.
399. 39694c0c70 (válaszként erre: 398. - Aniko.k)
2011. dec. 14. 12:11
Köszi! Puszi!
398. aniko.k (válaszként erre: 366. - 4c30444687)
2011. dec. 13. 20:41
Hat en ezt nem mondanam, marmint hogy sut belole a "felszines ismeret". En nahmlich AL-fa rajongo vagyok.
397. aniko.k (válaszként erre: 252. - 7a23ed9179)
2011. dec. 13. 20:15

Kedves Micimorci !

A ferjedre ha lehet rola szo , igenyt tartanek !

396. 39694c0c70 (válaszként erre: 395. - Féknyom)
2011. dec. 13. 16:48

De még milyen drága lesz januártól!

(Kuss! Ezt magamnak mondtam. Semmi politizálás! Ezt is.)

2011. dec. 13. 16:34
Drága kenyér...
394. 4c30444687 (válaszként erre: 393. - 39694c0c70)
2011. dec. 13. 16:17

OK.


Jajj, már meg is szegtem!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook