Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párválasztás iskolázottság alapján...... fórum

Párválasztás iskolázottság alapján...... (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
273. Horike (válaszként erre: 262. - Spinneli)
2011. dec. 12. 15:48

Jogos a kérdés,viszont lenne rá 1 perspektívám,amit azonnal felvázolok.


A 2010-s felmérések alapján,2000000 nővel több van Mországon mint férfi.Ennek következtében 1 úriemberre 4 hölgy jut,a népsűrűség is számít,mivel az emberek nagyvárosokba tömörülnek,ott könnyebb pártválasztani,a ritkábban lakott városokban,falukban szűkülnek a lehetőségek.


A nagyim mesélte,isten nyugtassa......a háború végével annyira kihaltak a férfiak,h a hadifogságból hazatérő katonának falun belül lehetett akár 20 asszonytól is utódja.


Hmmm



Ugyanez lehet kicsiben is,elkelnek a diplomás

férfiak,be kell érniük a hölgyeknek alacsonyabb végzettségű egyedekkel mivel nincs más azon a területen.

272. 39694c0c70 (válaszként erre: 262. - Spinneli)
2011. dec. 12. 15:48

Pedig nagyon kézenfekvő a magyarázat.

A tanárnők - szakmájukból eredően - falkavezérek (kell, hogy legyenek)

Ha nem, az első órán egy kisiskolás osztály tízóraira felfalja az alkalmatlan tanárnénit. (Magyarán úgy kicsinálja, hogy nyugdíjas koráig nem állítja helyre a tekintélyét)

De miért is írom ezt?

Csupán azért, mert ők alkalmasabbak arra, hogy egy kapcsolatot a kezdettől fogva úgy irányítsanak, ahogy nekik kedvező. (Ehhez tanultak pedagógiát, pszichológiát és még egyéb "szaktantárgyakat is)

Így könnyű szerrel elhitetik bárkivel, hogy nekik az életük legjobb választása a kőműves, pék, vízvezeték szerelő, stb. szakmunkás. De legfőképpen az illető kiválasztott meggyőzése nem jelent nehézséget.

De érjünk már el végre oda, amit kérdeztél!

Miért választanak szakmunkást.

Egyszerű! Azt a pár pasit, akikkel a főisin megismerkedhettek, már rég lenyúlták. A más főiskolákra/egyetemekre járók, vagy jártak pedig egészen más társaságokban fellelhetők.

És itt még szó nincsen arról, hogy egy tanár legfeljebb - egy jól kereső asztalos mellett - megengedheti magának azt a luxust, hogy szórakozásból taníthasson. Már ha egyáltalán álláshoz jut.

Egyszerű a képlet. Kénytelen onnan meríteni, ahol "tárt karokkal várják"

Egyetlen anyósnak, családnak nem lehet kifogása a leendő frigy ellen, hiszen a menyasszony diplomás! :))

"Igaz, hogy a Ferike sírköves és mindössze 8 általánost végzett, de mégis kapott magának diplomás feleséget!"

(Nem baj, legalább a magyartanárnő segít előírni a sírkövek szövegét, hogy ne maradjanak benne helyesírási hibák)

271. spinneli (válaszként erre: 269. - 4c30444687)
2011. dec. 12. 15:39

Jaja tudom...csak nem értem...például ebben a szituációban ha maradnak, ha mennek, az egyik fél szarul fogja érezni magát...miért cél ez, ahelyett, hogy felnőttként önállóan döntsünk...

Na mindegy, mindenkinek megvan a maga szempontja erre.

270. 4c30444687 (válaszként erre: 268. - 39694c0c70)
2011. dec. 12. 15:35
Érdekes dolog, hogy minél idősebbek a férfiak, annál több látja úgy, hogy a nő választ, a nő dönt :)
269. 4c30444687 (válaszként erre: 267. - Spinneli)
2011. dec. 12. 15:33

Milyen kézenfekvő pofon? :D


Amúgy spin, elég önállóak vagyunk sok-sok-sok pár nem ilyen.

268. 39694c0c70 (válaszként erre: 261. - 4c30444687)
2011. dec. 12. 15:33

Két malomban őrölünk. Ez van.

Tudomásul kell venni, hogy ahogy a kutyáknál van falkavezér, a baromfiudvarban "csípésrend" úgy a házasságban (vagy egyéb kapcsolatban) is van vezető.

Kár lenne itt elemezgetni, hogy kinek a szava döntő.

Igen léteznek "megvezetett" férfiak, akik azt hiszik, hogy minden úgy van, ahogy ők akarják. Ők a könnyen manipulálhatók, és még észre se veszik. :)


A példámat pedig teljesen félreértetted. Szó nem volt arról, hogy ketten menjenek étterembe, vagy máshova.

Ahol fizetni kell, ott a legtöbb férfi (még a szomjasabbak is) visszafogják magukat.

A példa arról szólt, ha lagziban, HB-ban, IHB-ban, céges buliban, vendégségben, disznótorban, stb., ahol kvázi ingyen lehet piálni, a családfő a szíves kínálatnak minden esetben, maradéktalanul eleget kíván tenni. :))

267. spinneli (válaszként erre: 265. - 4c30444687)
2011. dec. 12. 15:28

Persze tudom....de nem nagyon értem, miért nem kézenfekvő ez a pofon egyszerű megoldás.

:)

266. 7a23ed9179 (válaszként erre: 257. - 39694c0c70)
2011. dec. 12. 15:27
Én csak az anyagiak szempontjából írtam, amit. Persze, a te véleményed is igaz az elnőiesedett pályáról. Tényleg, ha belegondolok az egykori tanár kollégákba...huhhhh:))))inkább az arénába vessenek :)))
265. 4c30444687 (válaszként erre: 263. - Spinneli)
2011. dec. 12. 15:26
Nyilván meg lehet ezt tenni, de hidd el, egy gyakorlott vendéglátós alátámasztaná ezt. 80%-ban a nő dönt.
264. 4c30444687 (válaszként erre: 220. - 39694c0c70)
2011. dec. 12. 15:24

Aki hülye érvet akar, az úgyis azt mondja, hogy csak a szeretet a fontost, és nem azt, hogy az eszéért szereti azt a kis vakarcsot.

A szépség mind a két nemnél mulandó.

Ha meg a keresetet nézzük, akkor már másról beszélünk nem feltétlen az iskoláról.

263. spinneli (válaszként erre: 261. - 4c30444687)
2011. dec. 12. 15:22

Hát, ha nekem már nincs kedvem tovább maradni, simán hazamegyek, oszt kész.

:)

262. spinneli (válaszként erre: 257. - 39694c0c70)
2011. dec. 12. 15:20

Ez alapján én még mindig nem értem, hogy akkor miért középfokú végzettségűekkel könnyebb megismerkedniük a leendő, vagy gyakorló tanár-tanító nőknek?


Egyébként igen, ezeken a szakokon nagyon kevés a férfi-nekem nem tanító diplomám van, de tanító képzőre jártam, olyan kevés volt a fickó, hogy olyanok is elkeltek, akikre egy normál arányú helyen rá sem néztek volna.

261. 4c30444687 (válaszként erre: 215. - 39694c0c70)
2011. dec. 12. 15:20

A mi kultúránk úgy alakult ki, hogy már réges rég a ffi volt a családfő, csakhogy a fej mozgását a nyak irányítja, és ő a feleség. Vannak olyan intelligens férfiak, akik ezt felfogják, és vannak, akik miután egy pináért kúltba ugrottak, akkor sem látják be, hogy a végső szó és a saját választás nem ugyanaz.


A példádról meg annyit, hogy illemből a nő szokott először italt rendelni, és ha a vacsoránál ő nem kér többet, akkor a ffi utána ált. a számlát kéri. Persze nem minden párnál van így, nem minden ffit érdekel, hogy a nőnek van-e kedve tovább ott időzni, és nem mindegyik ért a jelekből, de női szemmel őket szoktuk bunkóban hívni.

260. 9536810fa1 (válaszként erre: 259. - Horike)
2011. dec. 12. 15:18
Öcsém pék, a feleségének egy tanítóképző és egy államigazgatási főiskolája van (osztályvezető rendőrségen), 14 éve együtt vannak, van két gyermekük is.
259. Horike
2011. dec. 12. 15:13
Úgy látom telibe trafáltam a témát,és tényleg érdekes, h 35éves koromig középfokú végzettséggel,óvodapedagógus és tanítónő élettársaim voltak.(7 illetve 5évig)
258. Sly7105 (válaszként erre: 252. - 7a23ed9179)
2011. dec. 12. 15:08
Tetszik amit írtál. Teljesen átlagos, hétköznapi, mégis példaértékű. Egy jó kapcsolatban így működnek a dolgok. És nem azt kell nézni, hogy éppen a nő vagy a férfi viszi haza a vastagabb borítékot, hiszen közös az életük. A lényeg tényleg abban van, hogy egymást segítsük szeretetben, boldogságban, a nehéz időszakokban is ahogy sikerül. Az én férjem is volt munkanélküli - bizony 7 hónapon keresztül - pedig van diplomája (azzal talán még nehezebb elhelyezkedni) és én jártam dolgozni, ő pedig hasonlóan, mint nálatok, megtanult jó sok dolgot főzni, és mindent megcsinált otthon, nagyon sok dolgot levett a vállamról, amit nem kellett munka után megcsinálnom. És közben még kisebb-nagyobb lakásfelújítási munkálatokat is elkezdett és befejezett, amire korábban nem volt idő. Aztán lett munkahelye is, most újra ketten "húzzuk az igát" és próbálunk boldogulni ebben a szép világban. De a legjobb az, hogy legalább megvagyunk egymásnak és értékeljük egymás szeretetét és a kis családunkat.
257. 39694c0c70 (válaszként erre: 255. - 7a23ed9179)
2011. dec. 12. 14:52

Azon nem gondolkoztatok, hogy a tanárképző főiskolák (talán éppen a várható alacsony jövedelem miatt) nem túl népszerűek a fiúk körében?

Éppen ezért az ott tanuló csajok nehezebb helyzetben vannak a "pocsék ivar-arány" miatt.

Aztán ha végeznek és olyan szerencsések, hogy akad egy iskolában állásuk, ott legfeljebb Józsi bácsi, a nyugdíjas karbantartó (őt tudja megfizetni az alapítvány, vagy az önkormányzat) a férfi. :((

Ha véletlenül az igazgató férfi, akkor már réges-rég, még főiskolás korában elkelt. (Miután végigment szinte az összes csajon)

Aztán egy iskolában kivel lehetne ismerkedni? Legfeljebb elvált apukákkal, vagy csalfákkal.

256. spinneli (válaszként erre: 255. - 7a23ed9179)
2011. dec. 12. 14:49

Remélem lesz lehetőséged majd a szakmádban dolgozni újra.

...hmm ez lenne az ok?


Nekem elképzelésem sincsen, miért jellemzőbb ez.(Ja, és ez nem baj, mielőtt félreértené valaki,csak érdekes..:)

255. 7a23ed9179 (válaszként erre: 254. - Spinneli)
2011. dec. 12. 14:44
Igen,humán diplomám van, sajnos, most nem tanítok :(( ezt nem tudom feldolgozni már 6. éve :(((( egy könyvtárban próbálok úgy tenni, mintha... :) Igazad van, mert a tanító és tanár nénik között tényleg gyakoribb a középfokú végzettségű férj. Az egyetemi végzettségűek már inkább diplomást keresnek. Talán az lehet az oka, ha az anyagiakat nézzük, hogy rengeteg olyan állás van, ahol már középfokú végzettséggel is többet lehet keresni, mint tanári diplomával.
254. spinneli (válaszként erre: 252. - 7a23ed9179)
2011. dec. 12. 14:38

Neked szintén tanár diplomád van ugye?


Azt észrevettem, hogy a humán diplomások körében (nekem is az van), gyakoribb, hogy középfokú végzettségűt választanak.

A kollegáim körében is sok példa van erre, ellenben a reál, vagy bocsánat a szóért-anyagilag versenyképesebb diplomával rendelkezők körében inkább a szintén diplomás társ a jellemzőbb.

253. spinneli (válaszként erre: 251. - 39694c0c70)
2011. dec. 12. 14:35

Elhiszem, hogy nem állt szándékodban.

A sértődés elég távol áll tőlem, ennél jóval nagyobb dolgokat odakünn is elég egykedvűen szoktam kezelni.

A stíluson mindenesetre érdemes elgondolkodni, vagy nem, nekem mindegy.

:)

Részemről is lezártnak tekintem.

2011. dec. 12. 14:32
Kicsit beleolvastam a fórumba, én is hozzáteszem a magam példáját. Nekem főiskolai diplomám van (törölhetem is a hátsóm vele rendesen, de ez másik téma), a férjemnek középfokú végzettsége és két szakmája. Sosem volt probléma köztünk ez a különbség, mint ahogy a többi sem, amiből lehetne kreálni ilyesmit, pl ő vékony, én duci, én 4 évvel vagyok idősebb stb. Hetedik éve élünk együtt, és olyan gondokon vagyunk, sőt nem is vagyunk túl, hogy ezeken rágódni már röhejesnek tűnik. Mindazt, amit elvárhat egy nő, én megkapom a férjemtől: szerelem, szex, gondoskodás, figyelem, családcentrikus gondolkodás stb. Kivéve az anyagiak, de manapság már hol az a férfi, aki mint egy nem régi cikk írója első helyen említette, el tudja tartani a családját? Ahhoz manapság min. cégvezetőnek kell lenni, de nem hiszem, hogy a férfiasságnak ez az egyetlen fokmérője.Közös döntés alapján, mivel nekem tanulnom kellett, férjem otthagyta az állását és itthon volt egy évet munka nélkül, még járadékot sem kapott. Ergo, én tartottam el.Emiatt egy percig sem néztem le. Igaz, nagyon nehezen éltünk/élünk, igen szoros már az a bizonyos szíj, de egy másik aspektusból egy igen boldog időszak is egyben. Megtanultunk közösen lemondani addig természetesnek tartott dolgokról, együtt átlendülni egyik hónapról a másikra, vigyázni egymásra, hogy ki ne boruljunk ebben az embert próbáló időszakban.A férjem beállt a háztartásba, a gyerekek mellé, nekem "csak" dolgoznom kellett, ő megtanult főzni is. És egy percig sem gondoltam soha azt, hogy nekem csak egy munkanélküli, iskolázatlan férjem van. Sőt büszke vagyok rá, mert diploma nélkül is nagyon okos, jóképű és nagyon jó apuka.
251. 39694c0c70 (válaszként erre: 250. - Spinneli)
2011. dec. 12. 14:32

Nem értem, hogy honnan veszed, hogy nekem mi fáj és mi nem!

Az írod, hogy észreveszed a gúny és a humor közötti különbséget.

Hát ez most nem sikerült!

Hiába raktam bármilyen :))) jelet, te gúnynak vetted. :((

Egyet ígérhetek, ha az a szándékom, hogy valakivel gúnyolódjak, az még akkor is érezni fogja, ha el se olvassa amit írok.

Soha nem volt se célom, se eszközöm a gúny.

Ha ezt valaki félreértette, akkor...

Tudod mit?

Még azt se írom, hogy sajnálom, mert nem volna őszinte!

Aki mindenképpen szeretne megsértődni, mert úgy érzi jobban magát, hát az tegye bátran!

Kissé unalmasnak érzem, hogy győzködjelek valamiről, vagy annak az ellenkezőjéről.

Részemről ezt a témát, veled befejezettnek tekintem.

250. spinneli (válaszként erre: 249. - 39694c0c70)
2011. dec. 12. 14:24

Hidd el remek humorom van, mi több a gúny és a humor közötti árnyalatot is kiválóan érzékelem.

Ez utóbbi valószínűleg nem belőlem hiányzik.

:)


De térjünk vissza az eredeti (egyébként nem is túl érdekes) kiindulópontra:

A meglátásodat árnyalni próbáltam az általam felvetett dologgal, mert túl általánosnak találtam.

Ennyi, nem gondoltam, hogy ennyire fájni fog.

249. 39694c0c70 (válaszként erre: 248. - Spinneli)
2011. dec. 12. 14:18

Sok mindent képes vagyok megoldani, segíteni akár az éteren keresztül is, de egyet nem adhatok: HUMORÉRZÉKET!!!

Ha ennek híján vagy, akkor legjobb, ha a továbbiakban nem olvasol engem! :)))

248. spinneli (válaszként erre: 247. - 39694c0c70)
2011. dec. 12. 14:11

Aha, mondtam már, hogy egyes körökben a gúny nem helyettesíti az érveket?

Ha mindenáron összeveszni szeretnél valakivel, vagy sürgős kompenzálnivaló akadt, fordulj az asszonyhoz.

:)

A hsz.-t továbbra sem tudtad értelmezni, sebaj, lépjünk tovább.

247. 39694c0c70 (válaszként erre: 244. - Spinneli)
2011. dec. 12. 14:06
Ez most olyan, mint amit a magyar nyelvtanban tanultunk. A főnevek végén az -ú, -ű mindig hosszú, kivétel az: adu, alku, áru, bábu, batyu, daru, falu, gyalu, hamu, hindu, kapu, lapu, saru, satu, szaru, zsalu; bürü, eskü, menü, revü, ürü! :)))
246. adbefc7882 (válaszként erre: 237. - 39694c0c70)
2011. dec. 12. 13:57

Eü-ben dolgoztam.

Nem, nem volt vele könnyű, sőt iszonyatosan nehéz volt és így utólag nézve irtó gáz.

Nem mondtam, hogy teljesen ártatlanok az ápolónők, nem tudom, ezt hol olvastad, én mindössze annyit írtam, hogy hajlamos jó néhány orvos ezt ki is használni,mert fűt-fát ígérgetnek és a sok-sok naív ápolónő meg bedől nekik... 4-5.ször kufircol a doki az ápolónővel, aztán szépen csendben búcsút int. Igen, rengeteg ápolónő van, aki a házasságra, hírnévre, pénzre hajt, de ugyanennyi orvos van, aki ezeket ígéri...


Kissé úgy érzem az írásodból, mintha rosszul esne, vagy dühítene, hogy ellent mondok Neked, illetve cáfolom, amit írtál, pedig ez nem így van, csak tudjuk, az éremnek 2 oldala van.


A fényes nappali pásztor óráról csak annyit: Sajnos van tapasztalatom, sokan fényes nappal egyszerűbben, könnyebben lebonyolítják az orvosi szobában a dolgokat, hiszen lehet kifogás, hogy beesett még egy műtét. vagy dokumentálni kell, stb.

245. 39694c0c70 (válaszként erre: 235. - Derya)
2011. dec. 12. 13:38

A fogalmakat kellene tisztázni és nem "szembeköpősdit" játszani!

Attól, hogy bárkivel képes vagyok beszélgetni, vagy megtalálom a közös témát, hangot, vagy pillanatok alatt "azonos hullámhosszra" vagyok képes hangolódni vele, még nem jelenti azt, hogy nekem annyira megfelel az ő társasága, hogy az életem hátralévő részét vele szeretném letölteni!


A kommunikáció megindulása, az ilyen esetekben általában az én érdemem, bár akadnak kivételek.


Mint ahogy az se jelenti, hogy én lenéznék valaki, akinek nincsen diplomája, ha nem haverkodok vele azonnal!

244. spinneli (válaszként erre: 243. - 39694c0c70)
2011. dec. 12. 13:37

Azt írtam "nem teljesen helytálló"-cáfolatról szó sem volt.

Értő olvasást kérek, köszi.

:)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook