Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Parosmia, avagy post-Covid tapasztalat! fórum

Parosmia, avagy post-Covid tapasztalat! (beszélgetős fórum)


20. 94b16568c2 (válaszként erre: 16. - Epresturmix)
2022. máj. 2. 12:35
Köszönöm szépen!
19. 94b16568c2 (válaszként erre: 17. - Channa*)
2022. máj. 1. 09:47
Ez nem egyszerű! Én asthmás vagyok, pajzsmirigyes, magas vérnyomásos! Kinek milyen erős a szervezete! Én októberben kaptam el(végén) már 2x a covidot az egyik legerősebb, delta variánssal fertőzött voltam! 7 kemény hét! Aki csak előtte eg nappal beszélt velem, mind beteg lett, többen meg is haltak sajnos! Nekem a kak nem kaka, hanem rothadó hagyma vagy hús szagú, és mint írtam minden ételnek, ilyen a szaga! Szerinted így ,hogy lehet enni, és főzni? Ha a házban valaki főz, és hagymát használ kb 20 percig öklenedezünk, hányunk! Ez nem felfogás kérdése sajnos! Én próbálkoznék mindent meg kóstolni, de csak hányás és rosszullét van belőle! Nem tudom ezt meddig lehet bírni, de 5 hónapja szenvedek, és az nagyon sok idő! Eleinte csak nem volt szag és íz, most viszont 5hópja van ez a rohadó szag mindennek! Én nem így szeretném leélni az életem!Nem ettem egy jót már nem is tudom mikor! És bele vagyok már fáradva!
18. Channa* (válaszként erre: 11. - 71ddaa07fa)
2022. ápr. 30. 17:57

Nekem sok szag visszatért, és szerencsére tudok mit enni, mert van ami ízlik, de amióta kovidos voltam nem eszek paradicsomot és paprikát és pörköltet sem. És eljutottam oda, hogy az amúgy is egyoldalú evésem, még inkább az lett.

Szerencsére már rosszat nem érzek, inkább azt mopndanám, hogy a legtöbb kajának nem érzem az ízét, de ha túlfűszerezem, akkor még ízlik is;)


14 hónapig simán felvágtam több kilót hagymát úgy, hogy nem könnyezett a szemem, ez megszűnt.


A csoki ízét is érzem már, az előtt csak annyit éreztem, hogy édes, a kávé illatot még nem érzem, de az ízét talán igen;) De csak omniát tudok inni, a többi büdös és fura ízű.


A szagokat és illatokat már nem csak úgyérzem, hogy az orrom elé tartom, hanem van, hogy kicsit távolabbról is, de még mindig sokszor előfordul, hogy valaki azt mondja, de büdös van! Én meg azt mondom, hogy nem érzem;)


De ugye ez változó, mert van amikor azt gondolom, hogy mindent érzek.


Az unokanővérem kórházban is volt a koviddal és noninvazív lélegeztetése volt, azaz éber volt végig. Azt mondta a dokija, hogy akarjon jól lenni és kész. Ezt teszi, és szerencsére neki bevált, mert nem fáradékony, mint a kovid utáni hetekben volt. Én még mindig szuszogok néhány lépés után, pedig nekem nem volt különösebb bajom...

17. Channa* (válaszként erre: 9. - 94b16568c2)
2022. ápr. 30. 17:44

Pedig így kell tenni, ahogy Kobra.

Mikor voltál kovidos?

16. Epresturmix (válaszként erre: 1. - 94b16568c2)
2022. ápr. 30. 07:12
Voltam. De már elmúlt. Olvastam akkor, hogy a narancs, gyömbér visszahozza. Rengeteg cukorkát, narancsot megettem mire helyrejött.
15. 71ddaa07fa (válaszként erre: 14. - Globus)
2022. ápr. 29. 22:18

A kávét nem bánom, mert sosem szerettem, mindig is zavart a szaga, most meg pláne, mert erősebben érzem.

Viszont a hagymával úgy voltam, mint Schneider Mátyás, mert mindenhez nagyon szerettem. Most sajnos, mivel más az íze, mint korábban, hanyagolom és csak abban eszem, amibe feltétlenül kell.

14. globus (válaszként erre: 13. - 71ddaa07fa)
2022. ápr. 29. 22:09
Az érdekes, hogy a hagyma és kávé szinte mindenkinél szerepel.
13. 71ddaa07fa (válaszként erre: 12. - Globus)
2022. ápr. 29. 21:58

Nekem szerintem ez már megmarad.

Emlékszem az egyik nagymamám -pedig ő már a covid előtt meghalt még 2018-ban-, mondta, hogy nem szereti a felvágottat, ne is vigyünk neki, mert mindegyikben egyforma tartósító szer ízt érez. Illetve, ha egyszer valamit betettek a fagyasztóba és onnan vették ki megmelegíteni azt is megmondta. Mindig kinevettem. Most már tudom, vagyis sejtem mit érezhetett. Lehet többek közt ezt a büntetést szabták odafönt rám.

12. globus (válaszként erre: 11. - 71ddaa07fa)
2022. ápr. 29. 21:51

2020 decemberében voltunk együtt covidosok. Nekem csak szaglásvesztés, azt nem tudom mikor, de 100%-ban visszajött.

Férjem 1 évig köhögött, megjárta a tüdőgondozót, gégetükrözést, gasztroszkópiát, kardiológiát. Sehol nem találták a köhögés okát, aztán csak kivásott.

11. 71ddaa07fa (válaszként erre: 10. - Nancy Ann)
2022. ápr. 29. 21:42

Nekem a hagyma a fokhagyma szaga és íze teljesen más, mint egykor volt. A paprikát, citromot nagyon erősen érzem mindenben, úgy a szagát, mint az ízét.

A kávé illatát megérzem több méter távolságról, ha az autómmal egy benzinkút mellett megyek el, úgy is, ha fel van húzva az autó ablaka. Az ízéről nem tudok nyilatkozni, mert nem ittam soha.

Az összes felvágottnak szinte egyforma ízt érzek. Lehet az párizsi, gépsonka, paprikás, vagy csemege szalámi, nagyjából a szaguk is egyforma.

A tojásnak is teljesen más ízét érzem, mint egykor. Most húsvétkor szembesültem vele, mikor a sonka mellé ettem.

De a zöldségek közül az uborka is másabb, mint valaha volt.

A csoki ízét is kakaósabbnak érzem, mint a betegség előtt és a pörkölt földimogyorónak sem a megszokott ízét érzem.

Tehát összességében majdnem minden íz változott.

10. Nancy Ann (válaszként erre: 7. - 71ddaa07fa)
2022. ápr. 29. 21:28

Csatlakozom.

2020 őszén voltam először Covidos akkor vagy két hétre totálisan elment a szaglásom és csak az alapízeket éreztem.Ezt követően visszatért a szaglásom,de messze nem a régi:a távolabbi illatokat,ha jók,ha rosszak,nem érzem:sem a virágzó fák illatát,sem a csatornaszagot az utcán.Nekem is voltak eleinte fantom szagok,főleg dohányfüst.

A vanília illatot meg a fáradt olaj szagot kilométerekről megérzem viszont.

Narancsot,mandarint,banánt nem eszem azóta,mert romlott,dohos ízt érzek rajtuk.A mentokos dolgokon is.A kávénak is más az íze,aromája,de nem olyan rossz.

Most egy két hete voltam újra Covidos,most enyhébben,csak pár napig.Most csak annyi időre ment el a szaglásom,mint egy szokásos náthánál.

2029-ban,mikor nulla volt a szaglásom,Milgammát ettem,és illóoaljos szaglás tréninget alkalmaztam.Hiszem,hogy ezek is segítettek.

Én is úgy gondolom,elvagyok így,járhattam volna sokkal rosszabbul is.

9. 94b16568c2 (válaszként erre: 7. - 71ddaa07fa)
2022. ápr. 29. 21:00
Ennyire nem egyszerű, de jó hozzáállás! Tudod az ember egyre feszültebb, hogy semmi energiát nem tud bevinni, a bűz miatt! És mikor ugyanazt érzed a wcn mint a konyhában amikor főznél, borzasztó!..
8. 94b16568c2 (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2022. ápr. 29. 20:58
Köszönöm szépen! Bízzunk a legjobbakban, már túl vagyunk a szagolgatásokon is! Neked is jó egészséget!
7. 71ddaa07fa (válaszként erre: 4. - 94b16568c2)
2022. ápr. 29. 19:13
Én már ezzel nem is foglalkozom. Tanulom az új ízeket és szagokat. Amennyiben ennél nagyobb bajom nem lesz, és ezzel még élek mondjuk 20-25 évet, hát egye penész.
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - 94b16568c2)
2022. ápr. 29. 19:05

Ismerős több, mint 1 évig, csak cukkinin élt.


Az agyban történik elváltozás. Ahogy mindenkinél másképpen zajlik a covid, így a parosmia is más-más erősséggel és ideig tart.

Naki azt javasolták szagolgasson felváltva erős szagokat-illatokat, hogy hátha visszatérnek az illatok, ízek.

Nagyon lassú a javulása,de pl. vannak ételek, amit már meg tud enni. Viszont még mindig vannak, aminek dög-rothadó zöldség és égett bakelit szaga van számára. Ilyen a kávé is. De ő még szerencsés (valószínűleg,te is az leszel) hiszen már éreztél illatot is. Van aki az első covid óta, ezt a borzalmas szagot és ízt érzi.

Gyors felépülést!

5. 94b16568c2 (válaszként erre: 3. - Vikyci)
2022. ápr. 29. 09:35
Szia! Tudom miről beszélsz, ez is torz ízlelés! Nekem a nyakamon és arcomon, vannak kiütések, van, hogy elmúlik, egy hétig semmi, majd újra vissza jönnek, most az állam van tele ezekkel a hólyagos valamikkel!
4. 94b16568c2 (válaszként erre: 2. - Channa*)
2022. ápr. 29. 09:34
Az a baj, hogy ez a dög szag január óta megvan, hagyma, tojás, húsfélék, minden dolog ami hagymát tartalmaz(delikát, leveskocka.stb) krumpli, felvágottak, kenyér, ezeket egyiket sem tudjuk enni! Én régóta szenvedek ezzel a torz szaglással, a fiam decemberben gyógyult meg, neki szag és íz nem volt, dögszagot nem érzett, egy hónapja viszont neki is elkezdődött! 3 napja, éreztem, hogy valaki pörköltöt főz, úgy megörültem neki, hogy végre normális illat van! Erre másnap újra megint a dög szag! Most a vitaminos orrcseppel próbálkozunk, előtte homeopátis golyókkal, őszinte leszek, nem volt olcsó már ez a sok szer, de nem igazán van hatása! Bízom benne, minél előbb elmúlik, mert a tojás nélküli sajtos tészta kezd az agyunkra menni!
3. Vikyci (válaszként erre: 1. - 94b16568c2)
2022. ápr. 29. 08:43

Én enyhe tünetekkel vészeltem át, a szaglásom aránylag hamar visszajött, viszont azóta a mentolos dolgoknak olyan fura íze van, és a kávé is fura ízű.

Viszont nekem meg a karjaimon jönnek ki azóta szinte folyamatosan apró hólyagocskák, elmúlik-visszajön-elmúlik-visszajön.

2. Channa* (válaszként erre: 1. - 94b16568c2)
2022. ápr. 28. 23:15

Én nem haltam bele majdnem, elég enyhe volt. Ez még 2020. novemberében volt, de kb. 14 hónapig nem éreztem a szagokat.


Azt gondolom, hogy ha érzel dög szagot, akkor hamarosan rendeződni fog. Én 10 hónapig semmit nem éreztem, így a kaják ízét sem, aztán az utolsó 4 hónapban jött az, hogy minden húst romlottnak éreztem, illetve képtelen voltam egy helységben lenni azokkal, akik ettek, mert hánynom kellett attól a szagtól, amit éreztem a kajákon....

2022. ápr. 28. 22:17
Sziasztok! Covidos voltam, majdnem bele haltam! Most posztcovidosok vagyunk a fiammal! Ez azt jelenti, hogy szaglás ízlelés majdnem nulla! És amit érzünk az hamis, dög szag! Ilen a széklet szaga is, és sok hozzá való szaga is! Most sok mindent kipróbáltunk már, hogy jobb legyen! Te is így vagy vele? Írj!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook