Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pár hölggyel arra gondoltunk, benyújtanánk egy petíciót, miszerint legyen legális a béranyaság ill. a dajkaanyaság. Te támogatnád? fórum

Pár hölggyel arra gondoltunk, benyújtanánk egy petíciót, miszerint legyen legális a béranyaság ill. a dajkaanyaság. Te támogatnád? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2009. okt. 30. 10:43
Nem.
146. tücsi29 (válaszként erre: 145. - 5fbb0bd9cd)
2009. okt. 30. 10:39

Szia!

Ugyan én még csak 2 éve szeretnék babát, és mivel semmi bajom valószínű h így vagy úgy, de hamarosan összejön..vszont sosem volt abortuszom, még egy hangyát sem öltem meg szándékosan..és ha a sors úgy hozná hogy mégsem lehet akkor a báéranyaság megoldás lehetne arra hogy a saját gyerekemet nevelhessem..úgy gondolom, hogy nagyon sokan vannak , akik semmi rosszat nem tettek, és Isten vagy sors nem segít nekik..na persze mi van azokal a "sokgyerekes" családokkal akikhez meg olyan sok babát küld....

2009. okt. 30. 07:54

Régen nem érkezett erre a témára hozzászólás én most egy kicsit előveszem.


Van egy barátném, aki két fiatalkori abortusza után most már tizenéve nem képes teherbe esni. Ő hozta fel egyik nap a béranyaság témáját. Szeretné, ha én szülnék neki egy gyereket. Majdnem hanyatt estem a döbbenettől, a gondolat is abszurd.


Mivel hiszek a sorsban, a csodában, a karmában etc. ezért nem tudom ezt a megoldást támogatni. Túlságosan mesterséges és természetellenes (jó-jó tudom kakukkéknál is hasonló a felfogás). Ha egy nőnek/párnak nem lehet saját gyermeke, akkor annak mindig OKA van. Kijátszani lehet ugyan a sorsot, de nem érdemes.


Ebben az esetben úgy gondolom (tartsatok bármilyen kőszívűnek is), hogy a saját rossz döntéseinek a következményeit vállalnia kell. Végig kell szenvednie a gyermektelenséget, a gyermek után sóvárgást, mert csak így lesz képes felfogni, hogy mit is tett, amikor elutasította az érkező életeket. És Isten, a sors majd meg fogja ajándékozni őt is gyermekkel, ha megtanulta ezt a leckét. A béranyaság szerintem saját magunk elárulása.


Jöhetnek a pofonok...

2009. júl. 23. 20:54
Üdv mindenkinek a petíció aláírásába én is benne lennék mert ha törvány engedné akkor a hugomnak vállalnék dajkaanyaságot( neki csak így lehetne saját gyereke ) de mivel nem így csak a reménykedés és a várakozás vagy a törvénytelen út marad .
143. zelion
2009. jún. 27. 20:52
Igen,mindenféleképpen.
142. c2528a416b (válaszként erre: 141. - Erikpipi)
2009. jún. 26. 21:28
Mi is örökbefogadásra várakozunk. A naplómat ha elolvasod ott van benne a cimében is. De attól függetlenül még ez a megoldás is érdekelne. Elinditani el lehet azonnal az örökbefogadást de éveket kell várni, amit persze kivár az ember csak elég nehéz néha a várakozás is:(
2009. jún. 26. 16:50
Támogatnám, bár ha én annyira szeretnék gyereket és nem lehetne saját, semmit nem várnék, hanem örökbefogadnék.
140. c2528a416b (válaszként erre: 137. - Mel81)
2009. jún. 26. 16:46
Ha rokon vállalja akkor annak nem kell fizetned milliókat mint ahogyan egyes oldalakon hirdetik.Persze az orvost igen, meg még amit lehet de normális kereteken belül nem gyereket vásárolva! Ezért szorgalmazom hogy legalább a dajkaanyságot vezetnék be mert ezzel is sok mindenkinek segítenének. Hihetetlen hogy akik fent csücsülnek nem fogják fel,hogy ezzel talán népességnövekedést érnének el és persze sok új kis életnek adnának lehetőséget, nem utolsó sorban reményt és lehetőséget azoknak a pároknak akiknek nem lehet saját babájuk,mert valamelyikőjüknek problémájuk van.Biztosan lenne Magyarországon is olyan doki ezt megcsinálná de honnan lehetne ilyen embert találni????
139. samsam
2009. jún. 26. 15:32
Igen, támogatom... teljes szívvel!!! :)
2009. jún. 26. 15:31

Maximálisan támogatom

Én is olyan cipőben járok, aki egy ideje (2éve) babát szeretne de idáig - várat magára.

Sok nőnek ez lenne az egyetlen esélye a babára.

de szerintem ez csak pénzért kivitelezhető dolog.

137. mel81 (válaszként erre: 136. - C2528a416b)
2009. jún. 26. 15:29

Az ingyen mondjuk szerintem nem megoldható. Nem véletlen, hogy általában olyanok vállalják, akiknek kell a pénz, mert nincs munkájuk, de a már meglévő gyerekeiknek szeretnének a létminimum alattnál többet megadni.

Ha vki csakúgy belevág, és ugye hónapokra elmegy táppénzre, az könnyen lehet, hogy elveszti a munkáját (ez persze minden kismamára ugyanúgy igaz).

Egyébként viszont maximálisan támogatom a béranyaságot.

2009. jún. 26. 12:57
Én támogatom.. Hihetetlennek tartom hogy sok nő nem érti meg hogy van akinek ez aze gyetlen esélye arra,hogy saját babája legyen valakinek. Mondjuk én nem tudnék kifizetni milliokat egy béranyának de a dajkaanyaságot támogatom. Ugyanis ha rokon vállalná vagy barátnő ingyen akkor oké. Jó lenne ha valami történne ezügyben!
135. Lyana
2009. máj. 6. 20:17
Sok babára vágyó nőnek illetve házaspárnak egyetlen reménye lehet. Ezért támogatom.
134. Rea69
2009. máj. 6. 20:12
Maximálisan támogatlak benneteket
133. mel81 (válaszként erre: 130. - Tóth Vica)
2009. febr. 5. 19:19

Egyrészről a béranyák általában családos emberek. Sokszor férjezettek. Nem tudom mit szólna a férjük ha hazavinnék más gyerekét. Merthogy az apának az más gyereke lenne, hisz neki semmi köze hozzá.

Más részről a nyílt örökbefogadásnál is benne van a pakliban, hogy nem adják oda a gyereket, bár tény, hogy béranyaság esetén durvább lenne a dolog. A babát váró szülőket is kéne, hogy védje vmi törvény, hisz biológiailag az ő gyerekükről lenne szó.

Harmadrészt volt már béranyáskodás Magyarországon, és sikeresen működött.

2009. jan. 23. 20:13

Én támogatnám,más országokban ez elfogadott dolog!Őszíntén szólva nem tudtam hogy itthon még ez is témának kell hogy legyen!

Én nem lennék rá képes,de biztos vannak olyan nők,akik tudnak ebben az irányban el vonatkoztatni!

És ki tudja?

Ne adj isten lehet hogy később még nekem is szükségem lehetne egyikőjükre!

2009. jan. 23. 20:00
Támogatom!
2009. jan. 23. 19:58
Hát nem is tudom. Én részemről nem biztos, hogy kihordanám más gyermekét. A másik pedig, mi lenne a garancia arra, hogy abéranya ne tartsa meg a gyereket.Akkor teljesen elvész minden remény, és lehetne újra kezdeni az egészet, de meddig? De ha valakinek ez az utólsó megoldás, lehet.
129. winny
2009. jan. 23. 19:50
Maximálisan támogatom.
128. Gica86
2009. jan. 21. 20:24
Beszéltem egynővel!!Azt kérte, aki támogatja, írjon nekem egy üzenetet az e-mail címével!!!De Neki is írhattok!köszike!
127. Bogárka62 (válaszként erre: 125. - Pont)
2009. jan. 20. 12:58
Szia! Megint én!! Megnéztem az adatlapod kiváncsiságból! Az adatlapod szerint férfi vagy, ne érts félre nem akarom kétségbe vonni! De, így egy kicsit más a helyzet! Márt értem miért írtál a "bizonyitási vágyról"! Üdv.
126. Bogárka62 (válaszként erre: 125. - Pont)
2009. jan. 20. 12:49

Szia! Nekem a szülés nem lett volna "feladat"!!!!

Nem ezért szerettem volna szülni és nem bizonyítási vágyból! Számomra nem erről szól ha valaki gyermeket akar! Hanem az öröm a boldogság, szeretet!!

És átélni fogantatástól a születésig, ahogy fejlődik a baba és a szülést! És természetesen amikor megszületett azután a felejthetetlen élményeket amit kapunk tőle!!!


Én már írtam, hogy aki örökbe fogadott tiszteletem az övék és szívből kívánom, hogy legyenek nagyon boldogok!!


De, én továbbra is támogatom a béranyaságot!!

Üdv.

125. Pont (válaszként erre: 123. - Bogárka62)
2009. jan. 20. 11:45

Tudom,hogy egy nőnek,valahol mindig a gyerekszülés marad az igazi feladata és sorsa az életben,de ha mégsem az,akkor el kell fogadni.

Tudom,mennyire erős az a mondat,hogy az "Én testem az Én vérem!",de ha ebből a bizonyítási vágyból kilábalva,megláthatnák a többi gyerekbe is az embert ,a szeretni valót,akkor az éppoly ,ha nem magasztosabb cél,vagy "élet értelme",mint aki saját gyermeket nevel.

2009. jan. 20. 11:12
Sziaztok, én támogatom az ötletet, mert sok olyan párról hallottam, akiknek nem lehet gyerekük és olyan nőkről is, akik megszülik a gyereküket és utána eldobják. Akkor miért ne adhatná oda a gyermeket annak, aki szeretne?
123. Bogárka62 (válaszként erre: 121. - Pont)
2009. jan. 20. 10:38

Szia! Ne haragudj, de én nem értek veled egyet!!!!

Nem tudom neked van-e gyereked, mert ha van, és nem akarlak megsérteni, de ezért nem érted meg azokat akik nem tudnak szülni babát! Ha nincs akkor viszont nem tudom miért ez a véleményed, lehet, hogy te már bele tudtál törődni abba, hogy nem lehet gyermeked? Én közel vagyok az 50-hez annak idejét 10 évig próbálkoztunk, hogy legyen babánk, még lombik bébivel is sajnos nem sikerült! És a mai napig nekem borzasztó érzés, hogy nem tudtam szülni!!!! Persze az évek múlásával kénytelen voltam elfogadni.

Az örökbe fogadás szép dolog, de az megint más ha a vér szerinti gyermekét neveli valaki. Még akkor is ha nem ő szülte hanem pl. a béranya!!

Üdv.

122. petka
2009. jan. 20. 10:25
Én támogatnám.
121. Pont
2009. jan. 20. 10:13

Szerintem ez az egész ott kezdődött ,amikor az orvostudomány elkezdett "fejlődni".

Hurrá,mondták az emberek és megmentettek jó pár gyereket,akik nem voltak életképesek,vagy 13 év helyett adtak nekik 40 -et!

Ez mind szép és jó,annak a családnak akiknél történt,de gondoljuk csak tovább a dolgot.

Azok a gyerekek felnőttek és tovább adták a génjeiket,újabb betegségek,fiatalkori halálozások stb vontak maguk után.....a mai világunkban pedig meddőséget,hogy még véletlenül se tudják tovább vinni a hibás génjeiket.

De az orvosok azért nem ülnek tétlenül,erre is találnak megoldást és csak születnek és születnek a gyerekek,akik nem természetes úton fogantak.

Most épp ott tartunk ,hogy azon lobbiznak az emberek,hogy pénzért vehessenek babát.

Szerintem meg vagy el kellene fogadniuk,hogy nem lehet gyerekük,vagy ha annyira szeretnének,milliónyi elhagyatott gyermek él a földön,akiket nevelhetnének.

120. swartzi
2009. jan. 20. 09:53
Sziasztok. Mi 12 éve küzdünk babáért, a probléma nálam van, eddig sajnos két babát nem sikerült kihordanom. A családban és az ismeretségi körünkben is van olyan nő,aki szívesen segítene nekünk és megadná amire vágyunk,csak sajnos a törvényi szabályozás miatt nem lehet.Így ki tudja lesz-e esélyünk saját babára ezért nagyon jó ötletnek tartom a kezdeményezést
119. macus17 (válaszként erre: 112. - 68f3da251d)
2009. jan. 15. 17:00
Szerintem ez nem összehasonlítható egyik témával sem!!!!!!!!!!!!!!
2009. jan. 14. 07:01
Én nagyon szívesen aláírnám. Beszéltem Apával erről a fórumról és ugyanezt mondta :) Sőt, ha valakit így tehetnék teljessé, nagyon szívesen megadnám neki ezt az örömet :)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook