Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pánikbetegség terhesen fórum

Pánikbetegség terhesen (beszélgetős fórum)


11. New(l)
febr. 2. 08:57
Utólag anyám is azt mondja, bárcsak bevette volna néha azt a Seduxent, mert kb. az összes szorongása, rettegése, alvászavara stb. testet öltött bennem...
10. Halacskaaaa (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 31. 14:44

Az a helyzet, h a Xanax bizony segítene. Vegyél be csak egy felet vagy egy negyedet és meglátod, hogy jobb lesz. Csak addig, amíg ki nem találsz valami más megoldást. Én Frontint szedtem pár hétig, amíg ki nem tudtam jönni a mélypontról. Közben pedig mindent megtettem azért, h jobban legyek. Aztán néhány hét után elhatároztam h nem veszem be, viszont a táskámban mindig ott volt. Csak a tudatra volt szükségem, h bevehetem, ha szükséges.

Dolgozol amúgy a terhesség alatt? Mi a helyzet a pároddal?

9. Halacskaaaa (válaszként erre: 8. - Libikóka)
jan. 31. 14:38
Ez jó ötlet, én nehéz időszakokban, mikor nem tudok lenyugodni, Harry Pottert hallgatok elalváshoz.😊 Addig se a gondjaimon jár az agyam.
8. libikóka (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 31. 11:52

Próbálj meg hangos könyvet hallgatni ,,vagy halkan rádiózni,,vagy valami relax zajt, zenét keresni vagy épp mesét,,talán elringat:))

Csak arra figyelsz aztán belealszol:))

jan. 31. 09:33

Járok pszichológushoz és voltam pszichiáternel is.

A kognitív terápia eddig nem vezetett eredményhez, a Xanaxot pedig felirtak, de nem akarom beszélni.

Napközbeni elvagyok, el tudom terelni a gondolataimat a panikrohamrol.

A baj az ejszakakkal van: nem tudom lehunyni a szemem, mert ideges leszek. Napok óta alig alszom, nagyon kimerült vagyok és félek.

Felelmemet targyiasitani sem tudom, egyszerűen az erzestol félek. Amint 1 pillanatra eszembe jut, már ugrom is fel az ágyból.

6. Liam
jan. 31. 08:32

Amikor Anyám terhes volt velem, akkor pánikrohamai voltak...

Mindenképpen kérj pszichológus, vagy pánikbetegséggel foglalkozó szakember segítségét!!

jan. 31. 08:17

Ha a helyzet megkívánja, igenis felírnak terhes nőnek is nyugtatót, de szerintem FI még nem tart ott. Én voltam pánikbeteg és mikor terhes lettem, utánanéztem, mik a lehetőségeim, ha újra előjönnének a pánikrohamok.

FI, csak most kezdődött ez nálad, vagy a terhesség előtt is megvolt?

A legjobb, amit tehetsz, h megkeresed, mi okozza pontosan a szorongásodat. Ezt a legegyszerűbb pszichológussal megtenni. Relaxálj, menj levegőre és mikor kezdődik a roham, próbáld elterelni a figyelmedet és gondolj arra, hogy ezt csak az agyad csinálja, nem vagy veszélyben, minden rendben van. Fontos, hogy ezt tudatosítsd magadban. Én anno saját erőből szabadultam meg a pánikrohamoktól, orvos nélkül, de én igazából tudtam, hogy nálam, miért jött elő és tudtam tenni ellene. Egy orvost mindenképp keress fel, hamarabb rendbe tudsz jönni, ha szakszerű segítséged is van.

4. Hannelore (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 31. 08:00
Ha teheted, menj el pszichológushoz, sokat segíthet ha beszélgetsz egy szakemberrel. Ő nem fog gyógyszert felírni neked. A várandósság alatt egyébként se szedhetsz nyugtatót, sem a legtöbb féle pszichiátriai szert, így ha nem muszáj, nem javasolnak ilyenkor semmit. A szorongásoldásnak sokféle módja van. Lehet hogy a nőgyógyászod is tud ajánlani valakit, vagy a helyi pszichiátriai szakrendelőben is szokott lenni oep-finanszírozott, pszichológussal való pszichoterápia, néhány alkalom/beteg. Ehhez általában előbb egy pszichiáterrel kell beszélgetned, ő javasolhatja. A háziorvosod adhat beutalót a szakrendelőbe.
jan. 31. 07:10
Próbálj meg uralkodni magadon!Gondolj a kisbabádra,hogy egészséges legyen!Ne kívánkozz a kórházba,én most jöttem ki,láttam mi van ott,és ráadásként elkaptam a covidot a kórházba! Menj levegőre,sétálj nagyokat,és biztos jól fogsz aludni éjjel! A terhesség nem betegség,hanem egy állapot!Olvass sokat ezekről,és meg nyugszol.
jan. 31. 06:34

Keresd fel az orvosod és beszélj vele. Bármit írunk itt, az nem jelent biztosítékot semmire, viszont terhesen nem csak magadért, de a babádért is felelsz, és a stressz nem tesz jót neki. Én személy szerint nem hiszem, hogy engednek ilyet, így is leterheltek a kórházak.


És lehet, kicsit most nyers leszek: ez most nem arról szól, hogy mit szeretnél vagy mitől félsz. Ha gyógyszer kell, vedd be, ha segítséget nyújtanak fogadd el.


Kívánom, hogy minél hamarabb túl ess rajta.❤️

jan. 31. 06:00

24 hetes terhes vagyok és 2 hete pánikrohamom volt.

Nem tudok úrrá lenni rajta, egyetlen hely,ahol biztonságban érzem magam az a nőgyógyászat a Klinikán. Egyáltalán nem tudok éjszaka aludni, nyugtatót nem akarok szedni.

Szerintetek van arra lehetőség, hogy pár napra befeküdjek a nőgyógyászatra pihenni?

A pszichiátriaiától nagyon félek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook