Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbetegek ide! fórum

Pánikbetegek ide! (beszélgetős fórum)


2022. ápr. 8. 18:06
Én is pánikbeteg vagyok már 4 éve.
25. Hajni0128 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 4. 23:03

Az önismereti terápia pl.arra jó, ha mondjuk elakadtál,nem tudod merre indulj el és hogyan. Amikor beleragadsz az életedbe, ugyan azokat a köröket futod, de nem jutsz semerre. Ha tele vagy negatív érzésekkel, gondolatokkal, amik nem engedik, hogy lépj, mert félsz...ezeket a gátakat segíti oldani, hogy valamerre billenhessen a mérleg.


Húúú...most ezt így kicsit összetett és nehéz leírni, hogy milyen a terápia. Meditálás alatt történik, amit a pszichológussal együtt csinálunk. Aztán beszélgetünk, ő meg jegyzetel.


A sima meditációt itthon is csinálom, és igen, jobb, mint a nyugtató, mert lehet vele szabályozni a pulzust.


De igazából csak ülök a széken vagy fekszek az ágyon és gondolatba mormolok egy szöveget 😄 Ezt viszont érdemes pszichológussal elsajátítani, mert több részből áll, amit részletekbe begyakorlunk.

24. 4ba3105fe1 (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 22:39
Köszönöm!
23. Amaunet (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 22:11

És ezt megteheted minden nap.

Igaz, sok napon át kell ezt az általad fókuszálásnak hívott dolgot gyakorolni, hogy később már észre sem vedd, hogy csinálod.

Kitartást és sok sikert!

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - 4ba3105fe1)
2022. ápr. 3. 20:57
Tudod,amit privátban is írtam,fogadd meg!!
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Amaunet)
2022. ápr. 3. 20:56

Nem, gyógyszer szóba sem jöhet ezért nem is mentem orvoshoz!!

Az írásod nekem azt adta át amire már jó ideje szükségem volt,hogy azt érzem hogy amire fókuszálunk,oda megy az energia.

És ez tudatosult bennem ma amiért hálás vagyok neked.♥️

Azóta sokkal jobban vagyok.

Ilyen sok mindent régóta nem tettem mint ma délután és este.

Tudom idő amíg teljesen jól leszek de az már egy nagy lépés hogy minden gond nélkül elmentem ma a barátnőmhöz,és vásárolni,és mostam,Vasaltam...ezeket máskor egy hét alatt csináltam meg.

Próbálok így élni ezzel a tudattal.

Nem eszek alapból sem cukrot évek óta .

20. Amaunet (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 20:11

Tudom, hogy sokan nem tudnak mit kezdeni vele. Orvoshoz fordulnak, szedik a gyógyszert és ennyi. A gyógyszer sok esetben csak abban segít, hogy nem a valóságot fogja érzékelni a beteg. Elmúlik egy időre a szorongása. Aztán, ha abbahagyja csak felerősödik.

Mint írtam nagyon sokat olvastam. Megnéztem milyen hatóanyag van annak a gyógyszernek amit én kaptam.

Még gimiben tanultam biológiát, de megértettem a hatásmechanizmusokat, illetve, hogy mi okozhatja ezeket.

Az kimaradt a leírásomból, hogy igyekezni kell tudatosan szervezni az életünket. Napirend, étkezés (cukrot mindenképp elhagyni!!!), sok, vitamindús zöldség.

Mert ha valamiképp ezek az "üzenetküldések" sérültek az agyban, akkor azt helyre is lehet hozni. Az agy végtelenül rugalmas szervünk, csak meg kell tanulnunk kezelni.

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Amaunet)
2022. ápr. 3. 19:01
Nagyon köszönöm,hogy leírtad ezt,nem hiszed el mennyit segítettél
18. fincsi5 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 16:22
Oké, így más.:))
2022. ápr. 3. 14:20

Nem voltam olyan pánikbeteg, amely rohamokkal jár, viszont elég sokáig szorongásokkal éltem. (ma annak tulajdonítom, hogy nem tudtam a gyászt feldolgozni)

Nem tudtam elhagyni a lakást, közlekedni, társaságba járni. Sorozatosan jelentettem beteget a munkahelyemen, mert gyengének éreztem magam elindulni. Sorozatosan mondtam le a barátaimmal a találkozókat, az utazásokat.

Kaptam gyógyszeres segítséget pszichiátertől, de rájöttem, hogy hosszú távon ez nem lesz megoldás.

Sok cikket olvastam a neten ezzel kapcsolatban. Végül úgy döntöttem, hogy magam fogom megoldani.

Sokáig nem tudtam eltérni attól az útvonaltól, amelyen a munkahelyemre mentem. Elkezdtem azzal, hogy 1-2 megállót gyalogoltam. Szoktam az emberek közelségét, a nyüzsgést.

Tanfolyamra iratkoztam be, ami kötött időpontban volt és ha eredményt akartam akkor részt kellett venni.

Voltam két reiki kezelésen, ami többet ért, mint bármelyik pszichiáter. Lehet, hogy csak azért, mert hinni akartam benne. Ezek után kerestem youtubon olyan vezetett meditációt, ami úgy éreztem sokat könnyít a lelkemen.

Szerintem a lelkünk és az agyunk valahogy elveszti a szinkronítását. Egyik nem tudja feldolgozni a másik információit. Keresni kell ezt az egyensúlyt. Az agyunkat úgy leterhelni, hogy "ne fussa le" az érzelmi töltöttségünket. A tanulás mellett a zenét tudom még ajánlani. Az fülemben mindig szólt a zene.

Ma már bátran közlekedem, járok társaságba és hosszabb távra bevállalok utazást.

Tudjátok, hogy van ez a betegségetek, de éljetek úgy, mintha nem akarnátok tudomást venni róla! BÁTRAN!

És keressétek a "kihívásokat"! Utazzatok, tanuljatok! Hallgassatok sok zenét! (és akár táncoljatok is, vagy hangosan énekeljetek)

Győzzétek le önmagatokat!

2022. ápr. 3. 14:00
Ja és még valami: ha nem magammal foglakozom,hanem próbálok másra figyelni akkor is félek magamban,hogy bajom eshet.
2022. ápr. 3. 13:50

Én is pánikbeteg vagyok.

Egyedül dolgozom és egyesül is élek és nagyon elvitt magával ez az állapot.

Mindenhol azt olvasom,hogy tényleg tojni kell rá és akkor elmúlik.

Viszont nekem nagyon sokat rontott az életminőségemen.

Éjjeli őrként dolgozom, egyedül vagyok aztán jövök haza,itt is egyedül.

És nem köt le nem érdekel semmi

Megy a TV jobbnál jobb filmek,de nekem csak azon jár az eszem, hogy éppen miért fáj a hasam,miért ég az arcom, egyszerűen nem tudom elengedni magam.

Néha nehezen kapok levegőt is.

Rohamom nem volt még,de ezek a dolgok a mindennapokat teljesen tönkre vágják.

2 éve nincs senkim.

Ma már ott tartok,hogy elmenni sem szeretek sehova,mert ott is csak rosszul érzem magam,és azt várom,hogy jöhessek haza.

Itt érzem magam biztonságban, viszont unatkozom.

Néha elkezdek főzni,tegnap is leégett,mert közben azt éreztem magammal kell foglalkozni,magamat kell figyelnem,nem pedig az ebédet .

Reménytelen vagyok ?

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Hajni0128)
2022. ápr. 3. 09:21

Nagyon sajnálom 😞

Idő kell és kemény koncentráció.

Önismereti terápia miről szól ?

Sosem hallottam róla.

Milyen meditációt csinálsz?

Sok helyen láttam hogy meditáció és joga jobb mint a nyugtató.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Rekuci92)
2022. ápr. 3. 09:19

Igen, ezért nincs már rohamom

Mikor legutóbb lett volna roham akkor mondtam magamnak hogy kijön a roham aztán elmúlik úgyhogy nincs is mitől félnem

És akkor nem is jött a roham

Nekem inkább hogy egyedül élek sok dolgom nincs,home Officeban dolgozom és nincs más dolgom mint felkelni és azon gondolkodni hogy mi fáj mi nem miért áll jobbra a hajam miért nem balra.

Innen eredhet a gond nálam

És ezekre mindig rá pánikolok és idegesítem magam

Egyszer olvastam hogy valaki nem mer utcára menni

Azóta én is félek pedig egy hete ilyen gond nem volt

2022. ápr. 2. 23:24
Én 12 éve vagyok pánikbeteg gyerekkori traumából kifolyólag. Nekem egyedül nem ment, úgyhogy, miután elég komoly pszichoszomatikus tüneteim is lettek azon kívül, hogy sokszor rosszul lettem és fel kellett szedni az utcáról innen-onnan(amit már megszoktam), felkerestem egy pszichológust. Önismereti terápiát és meditációt csinálok rendszeresen. A meditáció jó, mert átformálja kicsit a gondolatokat és azóta a szivritmus zavarom is javult, és talán kicsit nyugodtabb vagyok. Persze, nem mindig jön össze, mert nem olyan rég csinálom, de igyekszem 😄
2022. ápr. 2. 21:22
Szia. Nekem az segitett, hogy beláttam, nem tart örökkè a rosszullèt ès elmúlik. Így ha valami miatt mèlyebben is vagyok,pánikolok, tudom hogy el fog múlni pár napon belül.
10. 8d00a82c06 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 2. 20:06

Köszi, neked is menni fog!

Csak tényleg az legyen benned, hogy a világon semmi bajod!

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - 8d00a82c06)
2022. ápr. 2. 20:02

Jézusom ... jobbulást neked is !!!

Egyszer sikerült,megint menni fog!!!

8. 8d00a82c06 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 2. 19:56

7 évig szenvedtem.

Tavaly viszont újra felütötte a fejét, de próbálom legyűrni.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - 8d00a82c06)
2022. ápr. 2. 19:53

Köszönöm.

Egyébként pont ez a nehéz: elkezdek nézni egy filmet és aztán 3 perc múlva már agyalok hogy most miért nem magamat figyelem.

Nehéz kifelé figyelni.

Neked sokáig tartott kijönni belőle ?

Én nagyon szeretnék és lehet ez a baj hogy siettetem de ugyanazon az úton kell visszamenni,mint amin idáig jöttem.

6. 8d00a82c06 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 2. 19:35

Tereld el a figyelmed!

Ha az utcán vagy, figyeld az embereket, a virágok színeit, madarakat... Mindegy, csak ne önmagadra figyelj!

Otthon is kösd le az agyad.

Olvass, játsz a telefonodon...

Vagy ha nem sikerül mondogasd, hogy ezt magamnak csinálom, semmi bajom!

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - 8d00a82c06)
2022. ápr. 2. 19:31

Tényleg senkit nem akartam bántani a címmel.

Tavaly október körül kezdődött és egyre rosszabb

Ma már ott tartok,hogy csak itthon érzem magam biztonságban.

Nem merek sehova menni,ha muszáj akkor rettegve megyek és szinte rohanok haza.

És sok helyen olvasni,hogy igazából el kell fogadni hogy ez csak az agyunk játszik velünk.

Rohamok már nincsenek,viszont az állandó félelem,a csak magamra figyelés,ezek bosszantóak.

4. 8d00a82c06 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 2. 19:23

Végeredményben mindegy a cím.

Mióta kínoz?

Tényleg sokat segít ha nem foglalkozol vele.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Fincsi5)
2022. ápr. 2. 19:19

Jézusom elnèzèst,szerintem átírta a telefon

Nem akartam senkit bántani

Pánikbetegek írjatok,ez lett vonva a cím.

Gondolom nem tudom módosítani 😞

2022. ápr. 2. 18:58
Milyen cím ez?! Kutyákra gondoltál?:(((((
2022. ápr. 2. 18:03

Nagyon sok helyen olvasni,hogy a pánikbetegség nem is betegség,csak egy állapot,hogy jelen pillanatban az idegeink kicsit túl vannak feszülve és ne akarjuk ellene tenni hanem fogadjuk el hogy van és konkrétan tojjuk le.

De ezt hogyan lehetséges?

Hogyan tudom elfogadni hogy van és nem idegeskedjek azon,hogy most éppen megint valami bajom van .

Mert állítólag ez a kulcsa az egésznek

Hogy elfogadjuk,hogy ne akarjuk annyira görcsösen hogy elmúljon.

Mégis hogy ?

Érdekelne a ti történetek is !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook