Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbeteg vagyok! fórum

Pánikbeteg vagyok! (beszélgetős fórum)


1213. Imola02
2007. máj. 10. 16:22

Sziasztok!



Jó, hogy rátaláltam erre az oldalra! Kb 7 éve pánikbeteg vagyok. Kislányom 5 éves, mikor megtudtam, hogy tehes vagyok vele, akkor hagytam abba a gyógyszereket (Seropram, Xanax). Aztán 2-3 évvel ezelőtt muszáj volt megint gyógyszert iratnom, mert "egyedül" nem tudtam lekűzdeni.

Ma van 1 hónapja, hogy sajnos meghalt Anyukám :(

Teljesen befordultam. Cymbalta antidepit kaptam, amitől totál kész voltam, teljesen érdektel lettem még a kislányom iránt is. 2 nap vettem csak be, de az szörnyű volt, fetrengtem a nővéremnél ez idő alatt.

Felhívtam a doktornőt, azt mondta, akkor maradjon csak a 0,25-ös Xanax, de csak napi 3x1. Sőt, ha lehet, akkor reggel egy franciadrazsét szedjek be gyógyszer helyett. Ekkora hülyeséget !!!

Tegnap volt a napja, hogy pszichiátert váltottam. Velaxint kaptam, ami azért annyira nem üt ki, de elég kómás vagyok elég nap, illetve többezer tűszúrást érzek a testemen... :( Na meg párosul a belső feszültséggel, szorongással. Napi 3 Xanax-ot szedhetek, de max. 4-et.

Szedte már valaki közületek ezt az antidepit? Ennek is 2 hét kell, mire eléri a kívánt hatást?


Válaszotokat és tanácsaitokat előre is köszi!

1212. gzs3
2007. máj. 10. 08:53

Üzenet a mai naplómból:

"Csak pár lépést kell megtenned a boldogságod felé. Csak pár apró mozdulat, hogy győztes legyél. Az első az, hogy Te elhidd: megérdemled!"

Kívánom mindenkinek, hogy így legyen!

1211. gzs3 (válaszként erre: 1209. - 6a1456582a)
2007. máj. 9. 14:46
Tőled várnak el sokat, vagy Te vársz el többet magadtól, mint amire képes vagy? Elégedett vagy elégedetlen vagy önmagaddal? Sokat aggodalmaskodsz? Hajlamos vagy mindenen izgulni? Most a felsorolásaim nem teljesek, csak gondolatébresztőnek szántam. Valahol olvastam, hogy amikor a szervezet már nem bírja a folyamatos stresszt, akkor jön a pánik. A szervezet védekezése az, hogy a pánik miatt nem tudsz mozdulni, így több stressz nem ér. A visszatéréshez meg kell erősödni, meg kell ismerni magunkat: mire vagyunk képesek és mire nem- el kell fogadnunk, hogy úgy vagyunk jók, ahogy vagyunk.Minden a fejünkben és a szívünkben dől el.
1210. f124753f33 (válaszként erre: 1209. - 6a1456582a)
2007. máj. 9. 14:34
Általában kell, hogy legyen oka. Ami rendszerint lelki eredetű, nem feltétlen kell traumának lennie.
2007. máj. 9. 14:19
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy a pánikbetegség magától alakul ki ilyen fiatal korban, vagy valamilyen taruma hatására?
1208. rituska83
2007. máj. 9. 13:18

Sziasztok!

Hogy vagytok??

Én elég türhetően :)

Igen Edókám túléltem azt a napot, itt vagyok!

Igaz sokat sírtam, meg most is szoktam még, de ez van.

Képzeljétek...(hogy jó hír is legyen), tegnap voltunk este színházban...és tök jó volt.

Roham semmi, sem pánik.....

Uram meg is dicsért! :D

Pedig telt házas volt.

3 órás volt az előadás...büszke vagyok magamra!!! :P

Én is elolvasom majd a naplót, meg amit te linkeltél be Edó azt is.

De most mennem kell pakolászni, mig manókám alszik.

Puszika nektek: Rita

1207. gzs3 (válaszként erre: 1203. - Rebeledó)
2007. máj. 9. 07:33
Fötétlenül írj Gábornak, segíteni fog! Az életét tette fel arra, hogy segítsen azoknak, akiket pánik és depresszió kínoz! Ha régóta szedsz gyógyszereket, segít, hogyan álljál le róla, s mit tehetsz e helyett.Hivatkozhatsz Zsókára-ez a valós nevem. Tudni fogja, miről van szó.
1206. gzs3 (válaszként erre: 1205. - Rebeledó)
2007. máj. 9. 07:29
Ez egy új dolog a testednek, a lelkednek is. El fog múlni a szédülésed! Anikor ezeket a meditációkat csinálod, próbáld minél mélyebben beleélni magad, zárd ki teljesen a külvilágot. Amikor táncolsz, csak a tánc legyen!
1205. rebeledó (válaszként erre: 1202. - Gzs3)
2007. máj. 8. 19:42
huuuuuuu, nagyon izgi eza meditáció, amit leirtál, kiváncsi vagyok rá.én megfogom csinálni.a táncosat is megcsináltam:)csak egy baj van, a szar szédülés.alig vártam, hogy a testem megpihenjen.
1204. rebeledó (válaszként erre: 1199. - Baba23)
2007. máj. 8. 19:36

baba!

tudnod kell, hogy nekem is volt ilyen, amikor csak napokat sirtam.azt mondták depresszio,a lószart volt az.csak egyszerűen féltem hogy sose lesz ennek vége.azta kilátástalanság okozza.

és akár hiszed akár nem, én egy hiper szuper energiadus csaj voltam, aki állandóan pörgött, táncolt, vidám volt.ÉLTEM!mindig nevetettem, nevetgéltem, kacérkodtam.mint aki tényleg él.most meg??(bár már nem vagyok a legrosszabb passzban)de nem tért vissza a régi énem. nem vagyok erős, bátor. régen álltam a sarat mindenkivel szemben szájaltam, jöttem mentem, pörögtem. egyszerre 20 helyen dolgoztam, suliba jártam, itthon takaritottam.most meg néha alig kelek fel az ágyból, mert félek egy egy naptól, hogy ma mi vár rám.meg utálom ezt az örökös szédülést.a szemét gyógyszerek, nem hiszek bennük.mindegy, azért még szedem egy darabig. de mihelyst egyszer elmegyek kineziologushoz(mert pár hónapja készülök...:(), és érzek javulást, hagyoma fenébe a bogyókat.Frontin??kivágom a kukába(gzs!!nekem is ez van...meg sertraline)de állitom a bogyotól lesz az ember depresszios.én nem voltam az, és most mégsincs semmihez kedvem meg rettegve élek meg napokat, hogy vajon aznap mi vár rám, és hogy mikor lesz már este, aludni akarok, mert akkor nem érzek semmit.IMÁDOK ALUDNI!(miota megtanultam ujra aludni, mert kezdetben még az sem ment nekem)úgyhogy kitartás!hidd el haLADNI FOGSZ ELŐRE.mivel foglalkozol? suli? munkahely?

1203. rebeledó (válaszként erre: 1200. - Gzs3)
2007. máj. 8. 19:24

sziszi!

uramisten...nagyon durva dolgokat találtam.jézusom...ezektől a gyógyszerektől kikészülünk.nem semmi.nézzétek ezt meg...

[link]

lehet látta már vki, de én még most látom ezt először.

tudjátok irom mindig, hogy van ez a fura érzésem, meg szédölgésem, meg van önkéntelen rángatózás, amitől falramászok.ezek lehetenek a bogyoktól.:(

1202. gzs3 (válaszként erre: 1201. - Reni79)
2007. máj. 8. 10:46

Renikém! Írj a Szendi Gábornak' Válaszolni fog! Csuda jó ember és jó szakember!!!

Kedves többiek! A naplómban tette fel Nektek egy meditációs gyakorlatot! Nekem nagyon bejött!

Szeretettel ölelek mindenkit!

Lyz

Ja! Reni! Én is fáradt vagyok, de ez csak a megbolondult idő miatt van!

1201. reni79
2007. máj. 8. 09:21

Sziasztok!Hogy vagytok?Hát én pár napja olyan kómás vagyok állandóan aludnék.Nem tudom a gyogyszertől van e vagy tavaszi fáradtság.Ma megyek vissza a dokihoz!Nem tudom mi lesz mert sok javulást nem észleltem.De ő mindig abba kapaszkodik hogy ha érzek valami javulást csak a megfelelő adagot kell megtalálni!Nahát ha most kitalálja hogy napi kettőt szedjek mert másfélnél tartok a citapramból nem tudom mit csinálok.Vagy fel akar irni mást.Attól viszont nagyon félek mert sok gyogyszernek voltak mellékhatásai nálam is!Pl.Zoloft,Paroxat:Ugyanaz az érzés amit baba leirt!Mintha hangyák ezrei mászkálnának a hátamon és szinte lefagytak a végtagjaim.

Arra gondoltam abbahagyom a gyogyszereket mert ugy érzem semmit sem érnek!Kivéve a xanax roham esetén!De sajnos már hozzászokott a szervezetem!Mit lehet ilyenkor tenni?Puszi mindenkinek!Rena

1200. gzs3 (válaszként erre: 1198. - Rebeledó)
2007. máj. 7. 20:46

Az lehetett a baj, hogy nagy nekibuzdulásodban-ezt jó szándékkal írom!-begyűjtötted az összes gyógynövényt! Az Omega 3-ról annyit, hogy hetente 2-3-szor olajos halat eszem, mert ez természetesebb, s valóban nagyon jó. Én csak azt mondom gyerekek, hogy vigyázat a gyógyszerrel! Nálam Frontin van biztonsági okokból, de lehet, hogy már lejárt a szavatossági ideje. Azt javaslom, gyógyszer ügyben írjatok Szendi Gábornak-a honlapján (tények-tévhitek) megtaláljátok az e-mail címét. Biztos, hogy válaszolni fog!

Puszpusz mindenkinek-holnap újra írok Nektek!

Ja! Megcsinálta valaki a táncmeditációt????

1199. Baba23 (válaszként erre: 1198. - Rebeledó)
2007. máj. 7. 19:06

Szia rebeledó!

Köszike. Akkor már tudom hogy ez vele jár.

deigazából én ég nem jutottam túl rajta hogy ez történik velem és sokat sírok ez miatt.

Félek, nem tudom hogy hol az alagút vége. Pedig régen tele voltam energiával de most........

nagyon rossz! :(

1198. rebeledó (válaszként erre: 1197. - Baba23)
2007. máj. 7. 18:55

szia baba!


én sem régóta szedek gyógyszert, de azt előre bocsájtom hogy 2 hét alatt még nem hat a gyógyszer.szóval sztem nem lehet attól rohamod, hogy gyógyszert szedsz.

nekem is voltak hangyáim, tudom milyen szar érzés.olyan bogarasnak éreztem magam, és idegesitett.egy ideje elmúlt.sokan nem értették miről beszélek.:(

Pszichológus mellett próbálkozz valami alternativával is.minél előbb annál jobb.reiki, jóga, autogén tréning...és gzs naplója:)nagyon jókat ír, és meggyógyult a pánikból.


amugy gzs!!:)én is szedek magne b6-ot bár nem rendszeresen, de amikor jön vmi szar érzés, már kapom is befelé.jobb mintha nyugtató lenne.

omega3-at egyszer vettem, egy darabig szedtem, és hát nem tom mitől lehet attól, de a hátam hetekig zsibadt, és ilyen fájva fázós érzésem volt.aztán nem szedtem azt a bogyót, azóta is itt lapul a fiókban.(egyszer rendeltem egy csomo bogyo, gyógynövényeset, van itt búzacsirakapszula, omega3, szőlőmag, és páfrányfenyő.--jó sok, nem?)minden nap mindből 3-at szedtem, konkrét hatását nem éreztem, bár lehet ha vége a sulinak ujra elkezdem szedni.ezek mind idegrendszer erősitők.illetve most konkrétan nem tom melyik, de az egyik kifejezetten gyomorra ajánlott.én meg főleg gyomorpanaszos vagyok...na meg szédölgős hótkoros:)

1197. Baba23
2007. máj. 7. 18:35

Sziasztok. Nem is tudomhogy hol kezdjem kb 1 hónapja vagyok pánikbeteg. Én mindjárt pszichiáterhez fordultam. Kaptam is tőle Zoloftot meg Rivotrilt. De mindjárt egy félreértés miatt tripla adaggal kezdtem, így egy közepes gyógyszermérgezést kaptam. Smivel ezek a szerek az érzékekre hatnak, kb 1 hét volt míg magamra találtam. Azóta kaptam új gyógyszert Apodepit.

Bevallom már félve vettem be az első adagot is.

Azóta eltelt 2 hét és ma rámjött egy olyan érzés amit a túladagoláskor éreztem. Mintha 1000 hangya mászott volna fel a hátamon, fájt a hasam és tiszta hideg lett a kezem és a lábam. most nem tudom eldönteni, hogy ez most a gyógszer miatt volt vagy pedig roham. félek holnap bevenni. Pedig már 2 hete szedem. Ha valaki tud segíteni vagy hozzászólása van szívesen veszem.

Előre is köszike!

1196. gzs3 (válaszként erre: 1195. - Reni79)
2007. máj. 7. 11:02

No, akkor irány az Omega 3!

Puszpusz Neked!

1195. reni79 (válaszként erre: 1194. - Gzs3)
2007. máj. 7. 10:13
Szia!Köszi az infot!:-)Én folyamatosan olvasom a naplódat!A magneB6-ot szedtem 4 honapig.Most fogyott el.Tényleg jó hatással van az idegekre!Sok puszi!Reni
1194. gzs3
2007. máj. 7. 10:10
Most olavstam, hogy a pánikért, a depresszióért az Omega 3 hánya a felelős. Ezt elsősorban a hal tartalmazza,( az olajos hal is!) Azok a nemzetek, akik sok halat fogyasztanak, nem ismerik ezt a "betegséget". Amit még javasolni tudok Nektek, az a magneb6. Ezek rendbe hoznak Benneteket fizikailag, a lelketeket pedig megpróbálom a "naplómmal" ápolni. Szendi Gábor honlapján olvashattok az Omega 3-ról!
1193. rebeledó (válaszként erre: 1189. - Rituska83)
2007. máj. 7. 09:34
ritus??mizujs? túlélted a tegnapot? hogy vagy?
1192. gzs3
2007. máj. 6. 10:21

Szia mindenkinek! Egy kis friss naplóbejegyzés mindenkinek-steretettel, szeretetből!

Lyz

1191. rebeledó (válaszként erre: 1189. - Rituska83)
2007. máj. 5. 22:22

jajj ritus...ne agyalj nagyon mi hova alakul!!...tudom, hogy anyukád már sajnos nem tudod köszönteni, nagyon rossz lehet.:(viszont már te is édesanya vagy, és a kis manókád majd biztos szorgoskodik neked vmit holnap.:)és felvidit majd a kis mosolyával.:)éltessen ez, és próbálj meg nem sokat sírni:(

tudatosítsd magadban hogy csak gondolkozol, és jönnek a gondolatok mert te csinálod őket.Az emlékek felszabadultak most valószínűleg, ezért vagy síros hangulatban.és ezért van az hogy nincs kedved dolgodhoz!Ez nem depi!csak rossz hangulat, ami magától értetődik, hogy miért. ne beszéld be hogy depis vagy, nem vagy az!csak most nincs jókedved, ennyi az egész!Figyu...tudod hogy ez csak egy ÁLLAPOT!majd elmúlik...minden elmúlik, ez az állapot is elmúlik, és lesznek jobb napok.minden változásban van, te is és a környezeted is!

anyóspajtással meg ne vergődj...ne idegeld és mérgeld magad...csak a saját egészségedet mérgezed a haraggal.próbálj meg szeretettel közeledni felé, még akkor is ha nem azt érdemli.tudod, van az a reklám: ha szeretet adsz ,akkor szeret majd a nagyvilág.biztos neki sem könnyű, hogy ne szóljon bele a gyereknevelésbe...csak segiteni akar a kotnyeleskedéssel. hallgasd meg mi az ő véleménye...de nem kell úgy csinálnod mindent ahogy ő diktál.Felnőtt vagy, és tudsz határozott lenni!jó éjt, próbálj alukálni, és nem agyalni

1190. rebeledó (válaszként erre: 1188. - A9ddab08aa)
2007. máj. 5. 22:12

elhiszem hogy bele vagy fáradva.a gyógyszer az kevés...ezt egyre többen tapasztaljuk, hogy ki kell egésziteni vmilyen más módszerekkel.

amúgy mostanában nekem is csak, :) csak szédülés, meg kissé ideges vagyok.

próbálkozz jógával, vagy autogén tréninggel, ezek segitenek az alvást helyrerakni.pszichológustól tudsz megtanulni autogén tréninget.hát nem olcsó...

1189. rituska83
2007. máj. 5. 20:43

Sziasztok!

Üdv neked új topikos Kata41.

Hát már megint egy olyan jött hozzánk aki 10 éve benne van....jajjj istenem...

Én 1 éve vagyok benne (jövőhónapban lesz)..de már most nem birom.

Holnap anyáknapja van (nekem sajnos már nincsen), most nagyon mály ponton vagyok :(

Mintha azt venném észre magamon, hogy kezd ez a pánik depivé átalakulni :(

Semmihez nincs kedvem és sokat gondolkodom, aztán meg sírok.

Most is mindjárt elbögöm magam...tők egyedül érzem magam...

Pedig itthon van a párom, de akkor is.

Drága anyósom is itthon van, lehet ez a baj!!

Holnap tök egyedül leszek estig (fiammal), már előre félek!

De remélem ti jobban vagytok...ugye??


Puszika: Rita

1188. a9ddab08aa (válaszként erre: 1187. - Rebeledó)
2007. máj. 5. 19:56
Szia! Én csak a gyógyszereket próbáltam, és még mindig próbálom, és rendszeresen havonta járok pszihiátriára.A tüneteim, mindig szédülés, egyedül sajnos nem merek elindulni sehova, émelygés.Tömegbe, vagy pl.buszra nem merek fölszállni,mert majd meg fulladok.Nem tudom ebből, hogy lehet kigyógyulni, de már szinte az összes gyógyszert próbálták Velem. De hidd el nagyon bele vagyok fáradva az egészbe!!
1187. rebeledó (válaszként erre: 1186. - A9ddab08aa)
2007. máj. 5. 19:05

szia!gyógyszereken kívűl mit próbáltál még? valami meditáció, estleg reiki, jóga?autogén tréning?pszichológus, kineziológus?ezeket tudjuk ajánlani neked, amik segithetnek. a gyógyszerek csak mankók, és esetleg segitenek könyiteni az életünket, hogy eltudjuk viselni a pánikot.egész pontosan milyen tüneteid vannak? mindenkinek más, nincs két egyforma ember!

azért üdvözölünk köztünk, bár nem egy kellemes topic a pánik, de itt az emberkék barátságosak, és segítőkészek:)

2007. máj. 5. 17:22
Sziasztok! Én még új vagyok köztetek. Nagyon jó olvasni benneteket. Én sajnos 10 éve pánikbeteg vagyok.7 éve megszületett első gyermekem, azt hittem jobb lesz, de sajnos nem, sőt még rosszabb. Már nincs olyan gyógyszer amit ki nem próbáltam volna. Most éppen a Rivotrilt szedem , napi 2x, meg este egy Remeront hogy birjak aludni. De ha nem veszem be őket, borzasztó rosszul vagyok, pedig próbáltam már hogy kihagyom. Meg az aggaszt legjobban, hogy éjszaka felébredek arra, hogy alig kapok levegőt! Ez is ideg alapon lehet? Megköszönném, ha valaki adna egy kis "gyógymódot"!! Nagyon el vagyok keseredve!! Kata
1185. rebeledó (válaszként erre: 1180. - Gzs3)
2007. máj. 5. 09:24

szija!

ismerem a mániás depressziót...sajnos, volt egy srác, aki ebben szenvedett, a bnőm barátja volt. tavaly vetett véget az életének, 25 évesen.már nem birta tovább elviselni a depit.egyszer fenn egyszer nagyon lenn betegség.:( elég szomorú történet.

szóval ne add fel, eljön majd a szőke, vagy barna herceg érted is!addig is köszönjük, hogy itt vagy és hogy segitessz nekünk:)sziszi

1184. gzs3
2007. máj. 5. 06:18

Föltettem a Boldogságunk titka 2. a naplómba. Ha van kedvetek, olvassátok el.

Puszpusz mindenkinek:

Lyz

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook