Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Panelban nagyon recseg a parketta. Laminált rárakása megszűnteti-e ezt? Aki tud adjon tanácsot. fórum

Panelban nagyon recseg a parketta. Laminált rárakása megszűnteti-e ezt? Aki tud adjon tanácsot. (tudásbázis kérdés)


1 2
9. 0f4abafe57 (válaszként erre: 7. - E59b092169)
2009. nov. 21. 21:01

Én sem tudom mi az a "faháncs".

Az igazi megoldás csak az lehet, hogy mindent csontig felszedtek és új parkettát raktok le.

A szintkülönbséget pedig ki kell egyenlíteni.

8. giga455 (válaszként erre: 7. - E59b092169)
2009. nov. 21. 20:40

Én úgy tudtam homokra teszik :S

Ez elvileg be van feszítve, de ha rés lesz két 8vagy több) lap között, akkor azok mozognak, súrolódnak, elpattannak egymáson, a feszítés és súly hatására a benyomósó lap ilyen pattanó hangot ad. Érdemes lenne egy burkolót megkérdezni, aki foglalkozik parkettával, mert lehet hogy rosszul van alul kiegyenlítve a talaj, és ez okozza a bajt.

7. e59b092169 (válaszként erre: 5. - 0f4abafe57)
2009. nov. 21. 20:34

Kicsit hosszabban: Már régi az épület, kb 40 éves. Akik itt laknak azt mondják, hogy "faháncs?"-ra (nem tudom mi az) van lerakva. Aki felszedte a parkettákat úgy járt, hogy 30 cm-es belépő lett a szobájába.

Padlószőnyeget raktunk mind a három szobába, de úgy recseg, hogy a gyerekek rögtön felébrednek amikor rálépünk. (Volt aki azt tanácsolta: legyünk macskák! - De mindig!?) Már kikészít idegileg!

Köszi! Andi

2009. nov. 21. 20:30

Nem azért recseg, mert a hideg-meleg változás miatt rések vannak a lapok között és kicsit kimozdul.

A mienk is recseg kicsit, de szerintem ez a parketta velejárója.

Csiszoljátok fel, lakkozzátok újra, hézagoljátok ki. Szerintem ez megoldaná a problémát. Kár lenne lamináltra cserélni, szerintem a természetes fa sokkal szebb. De ti tudjátok, elvileg akkor már nem terhelitek a parkettát, így valószínű nem recsegne alatta. Csak akkor mi lesz a szintkülönbséggel?

5. 0f4abafe57 (válaszként erre: 2. - 0f4abafe57)
2009. nov. 21. 20:27

A mostani parkettád is valószínűleg azért recseg mert "feszül".

Bár azt tudni kellene, hogy milyen a mostani parkettád, mikor rakták le, mire és hogyan?

2009. nov. 21. 20:27
Nem, nem szünteti meg, mert a mostani parketta alatt recseg valami. Hiába rakod rá a lamináltat..
2009. nov. 21. 20:26
Tuti nem. Rakj inkább szőnyeget, vagy burkolólapot.
2009. nov. 21. 20:25
Nem szünteti meg.
2009. nov. 21. 20:23
Panelban nagyon recseg a parketta. Laminált rárakása megszűnteti-e ezt? Aki tud adjon tanácsot.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook