Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


71. bocicsalad (válaszként erre: 70. - Hoszilvi)
2010. febr. 11. 21:18
hat igen! nekem sincs sok idom olvasgatni..nagy ritken estenkent :D
2010. febr. 11. 07:30
Elkezdtem már olvasni az oldalát (a blogot), de nagyon hosszú :)
69. bocicsalad (válaszként erre: 67. - Hoszilvi)
2010. febr. 10. 20:55
szerintem sem lehet enni, de a Szendi gabor oldalan vannak kenyer receptek.
2010. febr. 10. 16:14
Szerintem,nem mert a lektin benne van a többi gabonában is és a hüvelyesekben is.Tiltja a kukoricát,rizst,szóját is.Nemcsak a glutént és a gliadint,hanem a lektint is bélkárosíttónak tartja a szerző.A paradicsomban is van lektin,azt hiszem.
2010. febr. 10. 15:29
Sziasztok, csatlakoznék a fórumhoz. Nemrég hallottam a paleo táplálkozásról és kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra. Szerintetek gluténmentes kenyeret lehet enni ?
66. d4b0dd2692 (válaszként erre: 63. - NOA)
2010. febr. 8. 19:55
Olvastam a könyvben a gyógyulásokat.
2010. febr. 8. 18:06
Paleo "kenyér": 6 dkg mogyoró + 6 dkg napraforgómag durvára darálva, 3,5 dkg vaj (zsír is lehet), 20 dkg reszelt sárgarépa, 4 tojás, só. A tojásokat elkeverjük a vajjal, hozzáadjuk a darált magvakat, a répát, a sót, és 175 fokos, előmelegített sütőben 40 percig sütjük.
2010. febr. 8. 09:42

Az biztos, hogy a mák tele van ch-val. De azt senki sem mondta, hogy Sz.G. a szénhidrát ellen prédikál! Ne keverjétek Atkins-szel! Minden mag, gyümölcs, zöldség tartalmaz szénhidrátot, és ezeket enni kell. A mák mellett azért érvel, idézem: "az alig megőrölt mák bár laktat, fel nem szívódik". Azt egyébként hangsúlyozza, hogy hogy ne zsíros húst együnk, és mérsékelt adagokat. Az ősember nem evett naponta 3-szor húst. Inkább a zöldségek és gyümölcsök felé kell elmenni.


Egyébként pont a mákos és zabpelyhes muffinja kényszermegoldás. Én tudok gyümölcsöt és tojást reggelizni, mert szeretem. Vagy sajtot és paradicsomot. Vagy sonkakrémet zöldpaprikába töltve. Aki nem bírja elképzelni a reggelt valamilyen péksütemény nélkül, annak kell ilyen pótszerekhez folyamodni, mint a mákos muffin.

63. NOA (válaszként erre: 60. - D4b0dd2692)
2010. febr. 7. 19:08

Valakit érdekel küldjön e-mail cimet privibe és beírom micsoda csodálatos gyógyulások , fogyások történtek ezzel a táplálkozással.-habár nekem nem keres teljesen..-még, hogy a mák alig tartalmaz ch.-t:))))))))sok a zsirbevitel stb.


Egy próbát megér:)

62. zebracsikó (válaszként erre: 61. - 7aab4d3657)
2010. febr. 7. 18:40

igen, a tejről régóta hallani (és én hiszem is), hogy nem egészséges, hiszen más faj anyateje bizarr táplálék felnőtt szervezet számára.


A gabonákról csak mostanában hallani, hogy azok sem eredendő táplálékaink, hanem csak a túlnépesedés hozadéka a fogyasztásuk.

61. 7aab4d3657 (válaszként erre: 60. - D4b0dd2692)
2010. febr. 7. 13:42
Sz. G. azt állítja, hogy igen. Egyébként azt sokan írják rajta kívül is, hogy a tej a boci eledele, embereknek nem szükséges, sőt nem is jó.
2010. febr. 6. 20:48
Szendi ír a rejtett liszt és tejérzékenységről,hogy sok betegség forrása.Tegnap voltam laborban,Mit gondoltok,ha nem vagyok ételallergiás,akkor is ártalmas a tej és a gabona? Tehát,konkrétan,nem általánosságban!
59. bocicsalad (válaszként erre: 52. - Icus)
2010. febr. 2. 21:27
neha ha nincs mas itthon.... :) na meg mikor lusta vagyok :)
58. da3e9dc8db (válaszként erre: 56. - Icus)
2010. febr. 1. 18:34
Totál igazad van, nem is virslivel kell magunkat tömni, csak előfordulnak olyan helyzetek, amikor ez a legegyszerűbb és tuti kevesebbet ártok magamnak, mintha az aluljárós pogi enném. Én nem tudok 1000% paleo szerint kajálni, csak megpróbálok nagyon odafigyelni, és olykor bizony megalkuvok, jobb híján. Mondjuk ha valami komoly betegségem lenne, akkor még ez sem lenne, gondolom. De még1x, igazad van a kész termékekről.
57. Icus (válaszként erre: 56. - Icus)
2010. febr. 1. 18:00
Még annyit, hogy ugye régebben, vadhúst ettek. A nagyipari "hústermelést" nem lehet összehasonlítani a vadhússal. :(
56. Icus (válaszként erre: 54. - Da3e9dc8db)
2010. febr. 1. 17:59
Ird már le légyszi a norbis virsli összetevőit!:) Én a simavirslire gonodoltam,az ugye igencsak messze van a paleo kajától. Mivel a paleó táplálkozást "kőkori táplálkozásnak" is hívják, ezért én úgy gondolom, hogy semmilyen kész termék, kész étel nem fér bele.
55. d4b0dd2692 (válaszként erre: 53. - Da3e9dc8db)
2010. febr. 1. 17:53
A mákos muffinhoz pdig a szójatejet ajánlja.Ittam már zabtejet,ill. tettem a sütibe.Szerintetek azt sem szabad,mert gluténtartalmú?
54. da3e9dc8db (válaszként erre: 52. - Icus)
2010. febr. 1. 08:39
Ha sok a hústartalma, szerintem mehet. Bár nem elfelejteni a sok adalékot, amit beletesznek. Mérték a lényeg. Én a norbis virslit kedvelem, mert annak tényleg nagyon magas a hústartalma, tudom az ára is.
53. da3e9dc8db (válaszként erre: 50. - D4b0dd2692)
2010. febr. 1. 08:37
A szója hüvelyes, szóval szvsz nem túl jó, a rizs meg dettó. Tegyél a sütibe pl. almalevet, vagy a kókusztej is jó alternatívának tűnik. Még nem próbáltam, de már beszereztem.
52. Icus (válaszként erre: 40. - Bocicsalad)
2010. febr. 1. 08:35
Virsli, mint paleo kaja?
51. zebracsikó (válaszként erre: 48. - Bocicsalad)
2010. febr. 1. 06:26

köszönöm!

ezt bármikor lehet enni?

2010. jan. 31. 23:18
Én ma hajdina lisztből sütöttem mákos-almás pitét,mert kezdetnek a glutén és tejmentes étrendet próbálom,De a rizst,krumplit,hüvelyeseket is kerülöm.Kenyérsütéssel ,szójalisztből próbálkoztam,de ehetetlen lett,inkább kihagyom.Csokis szójatejet iszok reggelire,egy csészével.Ilyet isztok? A mákosmuffinba is szója vagy rizstejet teszek.
2010. jan. 31. 21:10
keszlett a suti, nagyon finom, csak keves meggyet ragtam bele! Attol feltem, hogy ha tul sokat teszek bele nagyon vizes lesz a teszta (mint a sima piskotanal mikor tul sok meggyet rakunk bele). Nyugodtan meg lehet szorni jo sok meggyel :D
2010. jan. 31. 21:08

Máktorta Meggyel (Zsjudit)


Hozzávalók:


* 100 g vaj

* 150 g nyírfacukor

* 6 tojás

* 150 g mák

* 70 g mandula, vagy dió örölve

* 1 kk szódabikarbóna

* 1 kk fahéj


Vaj + cukor + tojás sárgája - habosra verni. Bele az őrölt mák és a többi hozzávaló. A tojás fehérjéket kemény habbá kell verni és óvatosan hozzákeverni a kész masszához. Sütőformába, sütőpapírra önteni, a meggyet pedig belenyomkodni. Előmelegített sütőben 150 fokon légkeveréssel kb. 45-60 percet sütni.

47. zebracsikó (válaszként erre: 46. - Bocicsalad)
2010. jan. 31. 19:09
ennek a sokat emlegetett mákos sütinek leírnád a receptjét?
2010. jan. 31. 19:03
Maktorta meggyel a sutoben :D vacsim lesz 1 bogre teaval :D
45. da3e9dc8db (válaszként erre: 43. - Zebracsikó)
2010. jan. 31. 11:48

Én egy kis kávétejszínt-azt a kapszulásat- teszem a kvmba, tejet nem használok már. Nagyon ügyeskedős-okoskodós az elméletem: a vaj az jó, a vaj pedig tejszínből készül, ha sokáig rázogatnánk egy befőttes üvegben a tejszínt, abból házi vaj lenne.:-)Na ezért nem aggódom miatta:-)

Meg csak pici mennyiségről van szó.

44. bocicsalad (válaszként erre: 43. - Zebracsikó)
2010. jan. 31. 10:54

a szenhidratot teljesen elhagytuk, se krumpli se rizs. Sok sok gyumolcs es zoldseg. Mivel tejet csak a reggeli kavemmal fogyastok, igy ugy gondoltam, hogy ennyit "megengedek" magamnak. Kemeny sajtokat lehet fogyasztani.

Ja, holnapra fozok 1 kis meggysoszt. 1000 eve nem ettem.

2010. jan. 31. 10:26

nagyon ügyesek vagytok!

Tulajdonképpen a szénhidrátot hagytátok el lényegében.

Tejet fogyasztotok egy keveset? Sajtot lehet? Látom, a tejfölt nem ajánlja ez a módszer, de sajtot ehettek a leírtak szerint.

42. bocicsalad (válaszként erre: 41. - Da3e9dc8db)
2010. jan. 31. 09:05

Jujj, a mandarint mi is nagyon esszuk.


en ma gomba porit keszitek 1 kis tejfolell, koretnek meg sult zoldsegek.

Amugy az edesseg nem is hianyzik.


A mozgas, hat igen en is lusta vagyok es csake ste 8 korul lenne hozza idom, de akkor meg mar faradt vagyok :(

Hetfon megyek pinpongozni..az 1 kis mozgas lesz :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook