Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


2010. aug. 3. 18:26

Szendi Gábor könyve szerint nem paleo a zabpehelylisztet, de ennek ellenére lehet enni...

Ő is eszi... :-)

2010. aug. 3. 15:49

Nekem még arra kéne tipp, hogy hogy tudnám megcsinálni úgy a muffint, h ne érződjön ki rajta a sütőpor. Mert így nem annyira jó, csípi a nyelvem.

Valamint, zabpehelylisztet ti használtok? Szabad?

2010. aug. 3. 13:55
Jó olvasást! A cukkini nagyon jó grillezve, wokba, serpenyőbe hagymával, stb., vele együtt amit még szeretsz.... Jobb, mint a rántott! (Legalábbis én jobban szeretem). Vagy mellé kell sütni egy kis csikokra vágott csirkemellet... Nyam, nyam, finom :-)
278. "ÖNMAGAM" (válaszként erre: 277. - B42e945235)
2010. aug. 3. 13:25

Köszi! Rémlik, hogy rántottam én már húst nem zsemlemorzsával, és ízlett a családnak....akkor még norbiztam :/

Képzeljétek ma reggel hozták is könyvet, nagyon gyorsak voltak :)

277. b42e945235 (válaszként erre: 275. - "ÖNMAGAM")
2010. aug. 3. 09:52

Szia, bioboltban, gyógynövényboltban. Arra figyelj, hogy hatalmas különbségek lehetnek.

Pl van nyírfacukor 2300-ért, de 1390-ért is. Mind a kettő fél kilós. Béres Alexandra nevével fémjelzett dolgok kb dupla annyiba kerülnek, mint mondjuk a "natura" márkás dolgok. De ha csak rántáshoz akarsz cuccot, bemész egy sima ABC-be, ott is van szezámmag, mandula, ilyenek.

2010. aug. 3. 08:40
No, ez lemaradt..., mert nő a cukkinim a kertben, jó lenne valamivel kirántani...
2010. aug. 3. 08:39
Gyerekek! Hol vásároltok be paleos cuccokat?
2010. aug. 2. 19:15

Sziasztok!


Nem titok, én elsősorban a fogyás miatt kacsintgatok nagyon a paleo táplálkozás felé, sok jót hallottam róla, orvos ismerős (kardiológus)is nagyon dícsérte. 10 évig versenyszerűen sportoltam, de a térdem miatt abba kellett hagynom. Sosem voltam az a gebe alkat, de akkor rengeteg kiló szaladt fel rám. A teát évek óta cukor nélkül iszom és egyebek, nassolós fajta sem vagyok, a töpörtyűt, zsíros husokat sem szeretem és valahogy mégis...itt ez a fránya túlsúly. Igaz, mozogni nem mozgok, pedig nagyon fontos lenne. Már beszereztem nyírfacukrot, zabpehelylisztet és, bár nem kókusztejet, de kókusztejport is vettem. Pár hete végigolvastam ezt a fórumot is, mindenkinek gratulálok. :) Közben voltam nyaralni és esküvőn is részt vettem, szóval idáig húztam a radikális áttérést, de most már nincs mire várnom. :) nem vagyok egy konyhatündér, bár bármit megcsinálok recepttel, de egyedül élek és úgy azért elég nehéz. Megcsináltam a mákos muffint, de az nem sikerült vmi jól, mivel nem daráltam le! :D Süteményt sütni..még sosem csináltam, étkezési mák volt ráírva, gondoltam azért, mert az már darált! :D

Ha nem nagy kérés, segítsetek egyszerű receptekkel, most regisztráltam, még minden új és kusza :)

273. "ÖNMAGAM" (válaszként erre: 272. - 1519dcb5a1)
2010. aug. 2. 17:08

Helloka!

Én is úgy látom, hogy könnyen betartható, könnyebb,mint mondjuk a cukrosoknak, vagy veséseknek előírt diéta.

A receptek is jók.. már csak el kell mennem bevásárolni ezt, azt.

272. 1519dcb5a1 (válaszként erre: 270. - "ÖNMAGAM")
2010. aug. 2. 12:22
Ha kibirod, hogy 2 hétig teljesen kiiktatod a cukrot az étkezésedből, utána nem fogod kívánni. Olyan a cukor, mint a kábítószer.Ha ismét veszel magadhoz, ismét kívánod az édességet.Én teljesen le tudtam mondani róla, de nagyon figyelem az ételek címkéjén, hogy nehogy rejtett cukor legyen benne.Mert egyébként mindenbe tesznek, ezért nem szabadna csak általunk készített ételeket enni.De egyébként a paleo a legkönnyebben követhető táplálkozási mód: hús, zöldség, gyümölcs, magok. Ezt aztán lehet variálni orrvérzésig egy kis ötletességgel.
2010. aug. 1. 19:56

No, találtam a honlapján nagyon klassz recepteket, egyáltalán nem állnak tőlem távol. A könyvet is megrendeltem...csak nem lehet olyan vastag,mint Atkins-papa könyve :P

Olvastam a paradicsomról... :-/, klassz, mert 3 napig csak ezt ettem :( de érdekes. A legtöbb helyen arról regélnek, hogy milyen nagy szerepe van a rák megelőzésben...

2010. aug. 1. 19:33

Nem olvastam még, de szándékomban áll. Most kerestem egy elsősegély leírást, mégis , hogyan kezdjem.

2-3 napig nem ettem kenyeret, gabonásat, hüvelyeset...stb...mondhatom sokkal könnyebben éreztem magad, de.... a mai napon rámjött, hogy ennem kell édességet, mert lekaparom a falat. Nosza, be is pakoltam belőle :( ennek az lett az eredménye, hogy émelygek, és majd elalszom, gyenge vagyok...stb.

Tehát, egyéretelmű, hogy ezeket el kell hagynom az étendemből. Valamit tuti rosszul csináltam, ha így rá voltam gerjedve a CH-ra :( De nem éri meg, egyáltalán.

Most elővettem a hatalmas dózisú C vitamint, olvastam, hogy ennek hiánya is okozhatja az édességkívánást...fene tudja.

2010. júl. 31. 15:46
Önmagam! Olvastad Szendi Gábor: Palolit táplálkozás könyvét? Én is most olvasgatom...
2010. júl. 31. 14:22
Köszi Spanci! Mg kezdő vAGYOK ebben a témában..
267. 1519dcb5a1 (válaszként erre: 266. - "ÖNMAGAM")
2010. júl. 30. 21:37
Lehet ezt is használni, de sok mást is.Zabtejet, rizstejet.De a tehéntejnél a szójatej is jobb, bár a paleó miatt, mivel hüvelyes a szójabab, csak minimálisan.
2010. júl. 30. 14:58

Sziasztok!

Én még csak most ismerkedem a paleoval..olvasgatok vissza szorgalmasan :)

A kókusztejnél ragadtam le....egy másik helyen, TV-ben szokott szerepelni az a természetgyógyász )EZO-TV), most csak azért sem jut eszembe a neve, ő mesélt a kókusztejről. Ezzel kellene főzni sütni.

2010. júl. 29. 17:48
Finom lett, de ez sem lett olyan szilárd, mint a nem paleo "elődje". Ha pudingnak gondolom egész jó.... :-)
2010. júl. 29. 16:43

Lime-juice!

Azt nem tudom miért nem sikerül teljesen átsütni, de lehet, hogy kisebb lángon kellene próbálni, vagy laposabb kenyeret kellene sütni!

Dehát én kezdő vagyok, ugyhogy csak tipp.... :-)

2010. júl. 29. 16:41

Most kisérletezem egy sütivel! Az ugynevezett "bögrés" sütit próbálom az eredeti hozzávalókat kicseréltem paleora:

- 1 bögre mák

- 1 bögre cukor (én nyírfa cukrot tettem bele)

- 1 bögre liszt (én lenmaglisztet tettem bele)

- 2 tojás

- 1 sütőpor

- 1/4 vaj (én zsírt tettem helyette)

- 1 bögre tej (na ezt még nem tudtam hely, de risztej, stb.)


Lisztezett, zsírozott edénybe kell kisütni.

Még tettem almát a tetejére...

Nem tudom milyen lesz, majd megírom. :-)

2010. júl. 29. 16:35

Sziasztok! Szia Lime-juice!


Még most olvasom Szendi Gábor könyvét, itt olvasom a hozzászólásokat, a könyv kellőképpen elriaszt a liszttől, tejtől, stb., a hozzászólások pedig nagyon lelkesítenek... Jobban bírom, mint gondoltam, bár még most térek át (vasárnap óta csinálom), így reggel a kávéba egy nagyon pici tejet még öntöttem. Tegnap főztem csirkéből levest sok zöldséggel, persze tészta nélkül. Ez volt tegnap vacsira és ma ebédre.

Érdekes, hogy eddig nem nagyon kívántam a gyümölcsöket, és most eszem őket... (Persze, mert helyette nem nagyon tudok még mit :-))

261. lime-juice (válaszként erre: 250. - Mellitus.filia)
2010. júl. 29. 11:05

Szia Mellitus.filia! :)


Igen, most kezdtem három hete. Eddig egész jól bírom, szinte mindent be tudok tartani az előírások közül, és sokat kísérletezem az ételekkel. Több kevesebb sikerrel, mert például a sütik és a kenyerek közül eddig még egyiket sem sikerült teljesen átsütnöm! :) Mind nyers és ehetetlen lett, itt még nem jöttem rá a trükkre. (Tényleg van ötletetek, hogy miért lehet ez?)


A közérzetem viszont még csak most kezd el helyreállni. Az első pár napban sok pozitív változást tapasztaltam, könnyűnek és energikusnak éreztem magam, utána viszont gyakorlatilag egy nap alatt ez teljesen átfordult gyengeségbe, rossz közérzetbe, remegtek az izmaim, húzott a fejem, és legalább egy hétig nagyon ment a hasam. Most kezdek jobban lenni, vitamint is vettem, biztos ez is sokat számított.


Sok nagyon jó receptet és segítséget találtam a "paleo ínyenc" honlapon, ezekből már jó párat kipróbáltam, ajánlom neked is. Helyettesítő élelmiszerek közül is ajánl egy jó párat!


Te, hogy bírod? Mik az eddigi tapasztalatok? :)


Üdv: Lime

260. 1519dcb5a1 (válaszként erre: 255. - Mellitus.filia)
2010. júl. 28. 23:07
Ne érezd úgy, hogy lemondasz valamiről. A lehetőségek olyan szélesek és amit cserébe kapsz, mindent kárpótol.
259. 1519dcb5a1 (válaszként erre: 257. - Mellitus.filia)
2010. júl. 28. 23:06
Simán sütöd, és már levittem 2,5 percre, mert a kompótos tálkányi adag ennyi idő alatt sül meg, ha nem raksz bele gyümölcsöt. Gyümölccsel talán fél perccel több.
258. Agines (válaszként erre: 248. - 3a0842d373)
2010. júl. 28. 16:29
Megtaláltam a főzősnénit, köszönöm!
2010. júl. 28. 16:06
Spancika61! Ezt te írtad egy régebbi hozzászólásban: "Fő alapanyag a lenmagpehely, ehhez adhatsz bármilyen magot egyben, vagy darálva, pici sóval, tojással, édesítővel vízzel keverve. Mikróba be. 5 perc alatt kész". Azt szeretném kérdezni, hogy ezt sütőd a mikroban, vagy mikrozod simán?
2010. júl. 28. 15:59

Spancika61! Igen, én láttam a Szendi Gáborral készült műsorból pár percet, elrohantam a könyvért, azóta olvasokn utána és próbálkozom...

Amióta csináljátok, azóta milyen változások vannak?

2010. júl. 28. 15:57

Köszi Laydee! Akkor erről is lemondok...

Igen, olvasgatom visszafele a fórumot, csak hát lassan megy, de megéri! :-)

2010. júl. 28. 15:22
Most látom, hogy megélénkült a fórum. Nem is mondtam, hogy vasárnap az RTL-en délelőtt volt egy magazinműsor, és ott volt egy hosszú riport Szendi G-vel.Lehet, hogy vissza lehet nézni az RTL Most-on.
2010. júl. 28. 14:27
Tejet fel lehet cserélni rizstejre, zabtejre, de a szójatejjel vigyázni kell, abból éppen csak, merthát a szója hüvelyes. Viszont ha visszaolvasol a fórumban van valahol egy link amiben házilag készíthető növényi tejek vannak.
252. f60ebb6099 (válaszként erre: 251. - Mellitus.filia)
2010. júl. 28. 14:25
Tehéntejet és tejterméket nem lehet fogyasztani, csak sajt formájában. Még laktózmenteset sem lehet, mert nem a laktózban van a probléma.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook