Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


4211. szikati (válaszként erre: 4209. - Berillke)
2011. nov. 6. 11:38

Gluténmentes, és tévesen sorolják a gabonák közé.

A lektintartalmáról nincs infóm.

De kompromisszumként többen használják a magot is pl. köretnek (aki szereti). Az amaránt is hasonlóan határeset, mert az is gluténmentes, de Szendi szerint nem paleo.

4210. tuksy (válaszként erre: 4209. - Berillke)
2011. nov. 6. 09:55

Szendi oldala szerint a nem ajánlott gabona csoportba tartozik.

[link]

4209. Berillke (válaszként erre: 4199. - Panna anyuja)
2011. nov. 6. 08:48

én már néztem régebben is az oldalát, tényleg jó recik vannak fent.

a kérdésem: a hajdinaliszt tényleg glutén és lektinmentes liszt??

köszi a válaszokat

4208. panna anyuja (válaszként erre: 4203. - Jujiabf)
2011. nov. 6. 08:38

Úgy tűnik tényleg csak fertőzés...volt. Mert ma reggelre jól van. Az is eszembe jutott, hogy lelki eredete van a betegségeinek. A Naplómban kifejtem ezt az elméletemet mindjárt.


HISZTAMIN? Ajjaj remélem nem az a baj. Eddig nem volt ilyen problémánk. A Xillittel sem volt bajunk. Amikor elkezdtük örültem hogy lágyult a széklete, mert előtte hashajtót szedett. A paleótól meg szépen beállt kicsit híg, de még jó állagúra. Aztán hirtelen lett spriccelős.

Köszönöm a válaszokat. Szerencsére túl vagyunk rajta. Fertőzés lehetett és szerencsére gyors lefolyású.

4207. Lillus-M (válaszként erre: 4194. - Panna anyuja)
2011. nov. 6. 08:06
Jobban van a lyánka???
4206. Lillus-M
2011. nov. 6. 08:05

[link]

Elkészítettem a fenti tiramisut. Csak kis adagban csináltam meg, (szerencsére) mert engem rettentően émelyített a kókusztejes krémje. Még 1-2 napja csináltam, de nem tudtam megenni. Belekóstoltam, és rögtön valami savanyúságot kellett utána ennem. Aki bírja a kókuszos édességeket, annak viszont ajánlom, mert jó lesz az állaga, elég normális édességet lehet belőle kreálni.

Viszont amiért leírom: a piskóta, a receptben az nagyon nagyon finom!!! Én nem tettem bele kakaóport fehérre sütöttem, de olyan igazi piskóta íze van. Lehet, hogy majd kipróbálom gofrisütőben megsütni. Most a tiramisuhoz tepsiben sütöttem, de hozzáragadt a sütőpapírhoz, nem tudom hogyan kellett volna. Igaz itt mindegy volt, hogy milyen ronda, mert úgyis leöntöttem a kókusszal.

4205. jujiabf (válaszként erre: 4204. - Easyway)
2011. nov. 6. 06:59
Igazad lehet. A xilitet meg főleg csak apránként lehet szoktatni.
4204. easyway (válaszként erre: 4194. - Panna anyuja)
2011. nov. 6. 06:56
Szegény kislány! Nem lehet, hogy a lenmag, a xilit és a mazsola együttesének volt ilyen hashajtó hatása?
4203. jujiabf (válaszként erre: 4194. - Panna anyuja)
2011. nov. 6. 06:41

Sajnálom a kicsit!!!

Nem hiszem, hogy a paleótól van. Ez fertőzés. A paleótól többször van székleted, de nem hascsikarással. Süssél neki paleós kenyeret is!

Jobbulást!!!

4202. f1fee9d062 (válaszként erre: 4194. - Panna anyuja)
2011. nov. 6. 00:31
Nem tippelgetnèk, csak leírom, nàlam ugyanez volt a savanyúkàposztàtól, majd minden magas hisztamin tartalmú èteltől. Nekem elèg erős allergiàm van, tehàt hisztamin tilos.
4201. szikati (válaszként erre: 4188. - F3000dc5ef)
2011. nov. 5. 23:56
Már többen írták, hogy a xilit hashajtó hatású, hát én még nem vettem észre. Bár nem használok egyszerre sokat.
4200. szikati (válaszként erre: 4186. - Fef02ca393)
2011. nov. 5. 23:54

Te pasi vagy, biztosan több kalóriára van szükséged.

Nekem még ez is sok, mert megállt a fogyásom vagy 4 hónapja, vagyis szintentartás van. De már ez is szuper.

Én régen eléggé nasizós voltam, erről nagyjából leszoktam, de ha rámjön, legfeljebb elrágcsálok egy almát vagy néhány szem mandulát.

És az a legjobb, hogy olyan csodás komfortérzésem van az emésztőszerveket illetően, hogy hihetetlen. Régebben állandó kellemetlen tünetek gyötörtek, az okát nem igazán tudtam, mert nem mentem orvoshoz.

2011. nov. 5. 23:03
Láttátok már Pocak Panna paleo receptjeit? Nekem új. Nézzétek meg ha nem. Csorog a nyálam.
2011. nov. 5. 22:49
Kicsit összezavar, hogy annyira akarja a kekszet és a tésztát. Mindig megkérdőjelezem, hogy jól csinálom-e. Nem a paleóban nem bízom, hanem magamban. A döntésemben.
4197. panna anyuja (válaszként erre: 4196. - Lillus-M)
2011. nov. 5. 22:46
De. Szerintem is inkább az a logikus magyarázat. Csak hát....Szóval az lehet.
4196. Lillus-M
2011. nov. 5. 22:31
És nem lehet valami fertőzés, amit összeszedett?
2011. nov. 5. 22:12
Bocsánat a sok gyerek-végtermékért. Nem akartam gyomorforgató lenni. Bocsi.
2011. nov. 5. 21:20

Sziasztok, már megint régen jártam itt. A héten majdnem feladtam a paleo-t. :) Valami nem stimmel. A kislányom tegnap óta beteg. Nincs láza, de görcsöl a hasa, majd jön a kaka. Jön? Spriccel, naponta többször. Teljesen emésztetlenül ürül ki belőle minden. Ma már láttam, hogy ez az előbbi alma, ez pedig a brokkoli. Abban reménykedtem hogy ez ugyan az nála, még mindig, mit nekem az elején, és egy napig tart. ÁM ma is baj volt. Tésztát kért, meg kekszet. :( Jaj hát mit tehettem, még egy napot adtam a paleónak. Alma volt meg ez nem egészen szabályos, de rizst főztem neki. Délutánra jobban lett. Vagyis elmúlt a folyamatos WC-zés. Estére nekiálltam kekszet sütni. Paleósat. Lenmagliszt-dióliszt-xukor-mazsola-kakaópor. Elégedett volt és úgy tűnik, ez sem siet kifelé. Már alszik. Persze félek hogy mindjárt ébred, hogy fáj a hasa.

Ami engem illet ki-ki lengtem. Remélem csak e miatt van hogy már nem vagyok olyan nyugis. Én annyira bírtam hogy olyan nyugis vagyok. Ha komolyabban tartom, talán megint visszatér az a kiegyensúlyozott énem. Hétfőn leszünk 3 hetesek a paleó-ban.

4193. Berillke (válaszként erre: 4190. - Lillus-M)
2011. nov. 5. 19:44
igen, én is így vagyok teljesen, hihetetlen, hogy előtte mennyit "zabáltam", most meg milyen kis mennyiségek is elegendőek :-)
4192. Berillke (válaszként erre: 4191. - Blaugelb)
2011. nov. 5. 19:37

mintha magamat olvasnám és kb. én is ennyi ideje kezdtem

én sem kívánom sokszor a húst, ez sztem nem baj, csak jó, hogy megengedett és ehetjük :-)

4191. blaugelb
2011. nov. 5. 18:47

3 hónapja követem a paleo étkezést.

Újabb eredményeim:


- összesen 5,5 kg-ot fogytam

- megszűnt a nappali álmosság, aluszékonyság

- a nyelvem reggeli lepedékessége eltűnt

- kevesebbet eszem, reggeli gyümölcs, délelőtt szintén, ebéd 3 óra körül (akkor jóllakom, tisztességes adaggal)és utána már nem eszem, max. egy kis sárgarépát és NEM VAGYOK ÉHES


Kevés húst eszem, inkább főtt tojást, tükörtojást és kemény sajtot kívánok. Van, hogy napokig nem kívánok húst enni. Ez baj?

4190. Lillus-M (válaszként erre: 4186. - Fef02ca393)
2011. nov. 5. 17:57

Én mikor olvastam, hogy napi 2x-i evés, na mondom ezzel nem sanyargatom magam, nekem már a normális kaják is nagy előrelépés régi önmagamhoz képest. Ennek ellenére a héten többször nem bírtam vacsizni. Úgy éreztem ,hogy nem fér belém, pl. egy déli libacomb és brokkoli után úgy tele voltam, hogy már max. alma...

Tegnap nem ebédeltem, mert este vendégek voltak, rablóhús volt savanyú képosztával. Reggel még mindig nem voltam éhes. Kb 2-3 szelet szalámit ettem délelőtt, meg 2 banánt. Levélgereblyézés...majd ebéd. A leveshústól belaktam. A maradék rablóhúst már nem bírtam megenni. Délután ismét kinti munka. Közben megettem egy marék tökmagot, mikor éhes voltam, mert siettem, nem akartam nekiülni kajálni. MOst inkább csak narancsot és kivit ettem , pedig ott van még a husi, meg a fincsi káposzta... Igaz még csak 6 óra, nem állítom, hogy nem fogok megéhezni, de ahhoz képest, hogy pár hónapja olyan gyakran ettem mint egy bébi, és egy alma után 3 perc múlva éhes voltam valami tartalmasabbra, ez nekem hihetetlen, hogy ennyivel is el lehet lenni. (Igaz még van rajtam némi tartalék háj-báj ... :)))))

4189. easyway (válaszként erre: 4160. - Derya)
2011. nov. 5. 17:47
Én is sokat fogytam, sőt már túl sokat... Most megpróbálok néhány kilót felszedni, mert már zörögnek a csontjaim és új ruhatárat sem szeretnék vásárolni.
4188. f3000dc5ef (válaszként erre: 4185. - Szikati)
2011. nov. 5. 15:47
Én egyszer raktam málnára xilitet..de már írtam..kicsit megborult..tényleg nem direkt...finom volt...maaaaajjjddd....nos kissé meghajtott...és akkor nagyon lájtosan fejeztem ki magam :D
4187. f3000dc5ef (válaszként erre: 4186. - Fef02ca393)
2011. nov. 5. 15:46
:D értem miről beszélsz :D
4186. fef02ca393 (válaszként erre: 4162. - Szikati)
2011. nov. 5. 11:42
Kedves szikati én ennyitől simán feldobnám a papucsot. Főleg a délutáni "mennyiség és minőség"-től. Ezt hosszútávon bírni?!:-)))
4185. szikati (válaszként erre: 4183. - F3000dc5ef)
2011. nov. 5. 08:28

Általában én is egy (két) almával zárom a napot, vagy néha egy kis tálka málnával (fagyasztott) pici xilittel megszórva. (A fagyasztott nekem túl savanyú, ha kiolvad, egyébként nem szoktam a gyümiket édesíteni.)

Tavaly ilyenkor még tejszínhabbal ettem a fagyasztott málnát, vagy joghurtba kevertem. Finom volt, de most nem hiányzik.

4184. fe9e12ede0 (válaszként erre: 4182. - Aprilmay)
2011. nov. 4. 22:35

Ez óriási tévedés. Ha nem lökné meg az inzulint, nem is laknál jól vele. Persze amíg inzulinrezisztenciád lesz, addig amúgy sem fog működni rendesen az étvágyszabályzozás....

Ha helyreáll, magad meg fogsz lepődni, hogy gyümölccsel fél napra bekajálsz, és több energiád lesz mint valaha...


Az inzulinrezisztenciával meg az a baj, hogy vannak folyamatok ahol hat, és van ahol nem. Például a májban nem gátolja a glyconeogenesist, ezért lesz magas a vércukor (ott inzulinrezisztencia érvényesül) ugyanakkor a zsírsejtekből nem gátolja a szabad zsírsavak kiáramlását, ezért meg magas lesz a vérzsír.

Itt van 2 írás, elég jól elmagyarázza, hogy nem maga a sátán a szénhidrát, és az iznulintól sem kell félni.


[link]


[link]

4183. f3000dc5ef (válaszként erre: 4182. - Aprilmay)
2011. nov. 4. 21:41

hát én most ettem almát, nem lökött meg semmit, és nem is kívánok rá semmit....max még egy almát...:)

Én a paleoban is azt mondom, hogy józan paraszti ész...az azért sokat segít :D

4182. aprilmay (válaszként erre: 4162. - Szikati)
2011. nov. 4. 17:56
viszont a gyümölcsöt nemigen ajánlják estére, mert meglöki a cukrot és az inzulint is, aztán újabb éhségérzetet vált ki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook