Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


4721. f1fee9d062 (válaszként erre: 4719. - Ujlany)
2011. nov. 25. 14:27
Azért jött fel a kávé téma, mert azt írtad, megiszod a kávét, és jönnek a tünetek. Bocsánat, ha félreértettem... De lehet, megérne egy misét, vagy egy próbát, hogy kihagyni, hátha... Már ha jól értettem, hogy utána nem jó a hasad.
4720. f1fee9d062 (válaszként erre: 4718. - Lillus-M)
2011. nov. 25. 14:24

Nekem a csiriz kiiktatása után csaknen fél kitartó évembe került, hogy helyrehozzam a bélésemet.


Ideírom, de nem lesz szép: a kaja ahogy lenyeltem, úgy, emésztetlenül ment át rajtam. 10 kilót fogytam, majdnem elvitt, és nem volt diagnózis!


Ezt néha újra meg újra leírom, mert sokan még mindig a tesztekre bízzák magukat, holott fáj a belük. Legalább ha egy hetes kizárásos diétára hajlandók lennének! De neeeem, mer' a zorvos aszonta... ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!


Ezt most itt nehogy valamelyőtök magára vegye, mert csak azoknak szól akik bekukk, aztán hopp, már itt sincsenek.

4719. ujlany (válaszként erre: 4713. - F3000dc5ef)
2011. nov. 25. 14:21

igen, az az. :-)

Sima kave, semmi mas, csak pontosan 7 gramm, igy mindig ugyanolyan erossegu kavet iszom.

Engem a kave nem fuj fel egyebkent, soha nem is volt ilyen problema.


A felfuvodassal az a gond, hogy nem egy kenyelmes erzes (nem is hiszem, hogy normalis allapot lenne), es kidagadok a szoknyambol/ruhambol, ami halal kellemetlen.

4718. Lillus-M (válaszként erre: 4702. - Rozália)
2011. nov. 25. 14:11
A paleo legszigorúbban talán a glutént és a tejet zárja ki. Vagyis én úgy értelmeztem ezzel illik kezdeni. Sokan azt hiszik, hogy nem érzékenyek a gluténre, aztán kiderül, hogy mennyi apró nyűge származik a gluténtól az embernek. Hétköznapi apróságok sokszor csak, amikhez már hozzászoktunk, és együtt élünk velük, végül kiderül, hogy nem is kellene tűrnünk. A súlyosabb bajokról meg ne is beszéljünk
4717. f1fee9d062 (válaszként erre: 4716. - Redi71)
2011. nov. 25. 13:39
Szívesen, bár "ujlany"-nak szólt. ;)
4716. redi71 (válaszként erre: 4715. - F1fee9d062)
2011. nov. 25. 13:33

Én meg már több mint 2 éve nem iszok kávét. :-)pláne tájékozatlan vagyok kávé-ügyben. :-)

azért köszönjük a felvilágosítást. :-)

4715. f1fee9d062 (válaszként erre: 4714. - F3000dc5ef)
2011. nov. 25. 13:31

Té'llllleg le vagyunk maradva! ;)


Én maradok a megszokott kávécskámnál, attól még nem voltam rosszul.

4714. f3000dc5ef (válaszként erre: 4713. - F3000dc5ef)
2011. nov. 25. 13:14
Muszáj volt megnéznem :D tehát az a kávépad, amikor a kávé olyan kis párnácskákból készül???
2011. nov. 25. 13:13

Oké akkor nem vagyok egyedül, a DE-t megfejtettem...márkanév és úgy kezdődik Douwe és úgy fojtatódik Egberts :D de hogy mijaza kávépad????

Gyerekek valahol elszaladt mellettünk a világ :DDD


Kérdésem lenne a felfújódásról, gázosodásról. Ez most nagyon nagy baj???? Engem szintem minden gyümölcs felfúj...leginkább a narancs és társai. Viszont egyáltalán nem kellemetlen..mármint nem fáj, meg semmi, tudom, hogy így fogok rá reagálni...már elnézést, de kijön alul, és ennyi. Nyilván ha tudom, hogy nem lesz lehetőségem :)))(de szépen írtam)megszabadulni a gázoktól, akkor nem eszek olyanokat és kész.

Aki erről panaszkodik, annak milyen tüneteket okoz???

4712. redi71 (válaszként erre: 4711. - F1fee9d062)
2011. nov. 25. 12:48
megnyugodtam. én sem értem. :-)
4711. f1fee9d062 (válaszként erre: 4707. - Ujlany)
2011. nov. 25. 12:30

"Sima DE kavet iszom. (kavepad formajaban)"

Mi ez? DE kávé? Kavepad? Próbáltam kalkulálni az ékezetekkel is, de nem jövök rá...

Segítenél?


(Amúgy reggel én inkább tojást eszem szalonnásan, mert jól emésztem az állati zsírokat.)

4710. redi71 (válaszként erre: 4709. - Szerip)
2011. nov. 25. 12:18
Na, hát tényleg az embernek magának kell kikísérleteznie, mi a jó. :-)
4709. szerip (válaszként erre: 4708. - Redi71)
2011. nov. 25. 12:17

Sziasztok!

Engem a tojás fúj fel.

4708. redi71
2011. nov. 25. 12:10

Nekem soknak tűnik a gyümölcs, amit fölsoroltál.

én is hajlamos vagyok/voltam a fölfújódásra, de mostmár csak nagyon ritkán van. reggel általában rántottát eszek zöldségekkel, délelőtt 2 féle gyümölcsből 1-1 darab. este v. délután még egy harmadik fajta, szintén egy darab. nekem ez bevált.

4707. ujlany (válaszként erre: 4706. - F1fee9d062)
2011. nov. 25. 12:05

Sima DE kavet iszom. (kavepad formajaban)

Igen, ma en is ezt probaltam, hogy megpucoltam az almat es megparoltam, a kortet csak megpucoltam.


Nem adom am fel olyan konnyen, csak a szam jar. :-)


Viszont arra gondoltam, hogy ugyis jon a hetvege, talan beleferne egy keserusos tisztitas, hatha javitana a helyzeten.

Probalok tobb vizet is inni.

4706. f1fee9d062 (válaszként erre: 4698. - Ujlany)
2011. nov. 25. 11:47

Én is útáltam a konyhát, meg az asztalt, ahol ettünk! Nem az a megoldás, hogy meghátrálsz!


Meg kell keresned mi az az élélmiszer, ami neked első grádiensben helyrehozza a hasadat. Ez nem a csiríz.


Milyen kávét iszol????????


Én eleinte párolva és héj nélkül ettem a gyümölcsöket. A körte nem épp a könnyen emészthetők közétartozik nálam még ma sem.


Keresd meg paleon belül, mivel érzed jól magad.

4705. f3000dc5ef (válaszként erre: 4704. - Rozália)
2011. nov. 25. 09:29

:D

Sok sikert!

Én hirtelen váltottam, nekem ez jött be, én nem tudok úgy, hogy egy kicsit még eszek---mondjuk kenyeret. Ha már tudom, hogy nem jó, akkor nem kell és kész.

De azt kell mondjam, hogy a cukor kezd vmiért hiányozni....lehet csak simán azért mert menstruálok, ilyenkor régen is zabálás volt...csokiból :D tegnap ettem étcsokit, és eszem a nagyon jól sikerült muffinomat :D

4704. Rozália (válaszként erre: 4703. - F3000dc5ef)
2011. nov. 25. 09:22

Köszönöm, nagyon kedves a hozzáállásod. Lennének persze kérdéseim, lehet eleinte kissé bugyuták, de szeretnék haladni is. Akkor itt nyugodtan felteszem a kérdéseimet, ahogy jönnek!:)

Köszi mégegyszer!

4703. f3000dc5ef (válaszként erre: 4702. - Rozália)
2011. nov. 25. 08:45

Persze, hogy van! A paleo abból indul ki tulajdonképpen, hogy mindenki lisztérzékeny!(A legtöbb vizsgálat nem mutatja ki, sőt van olyan hatása is gabonának amit csak következtetnek, olyan mechanizmuson keresztül hat amit még nem is értenek.) Ez az egyik lényege! Tehát ha már váltani akarsz, akkor válts rendesen! Még ha kis lépésekben is! Már a gluténmentesség is nagy előny, bár a gabonában nem csak ez a gáz!

Olvasgass még szerintem a témáról! És kérdezz nyugodtan, ha vmi nem tiszta! Én se vagyok tudós, de az alapdolgok tiszták :) persze mindig lehet finomítani a tudáson :D ezért van nekünk itt kisördög :)

4702. Rozália (válaszként erre: 4690. - Lillus-M)
2011. nov. 25. 07:08

Köszönöm:)

Annak még van jelentősége, hogy gluténmentes? Mert nem vagyok lisztérzékeny... Vagy az jobb?

4701. Rozália (válaszként erre: 4687. - F3000dc5ef)
2011. nov. 25. 07:03
Ebben igazad van:)
2011. nov. 24. 23:29

A 4683 ban szereplő jászvajkészítős link helyesen: [link]


Sajnos az opera mini vicces kedvében volt. Mobilról esélytelen belinkelni bármit is :(

4699. fe9e12ede0 (válaszként erre: 4698. - Ujlany)
2011. nov. 24. 23:14

Ilyen már van, de nem kapszulla, hanem gyümölcs. Régóta papolom itt is, hogy a sok rost na meg főleg a sok gyökér nem nekünk való. De ugye nálunk nem terem egész évben gyümölcs.


Nézz meg egy olyan állatot, mely rengeteg rostot eszik. Legyen az elefánt, vagy a tehén. De nézzünk egy emberszabásút. Hatalmas a hasuk, tetemes méretű a vastagbelük is. Például a goriilát is össze lehet hasonlítani a csimpánzzal. A sok sok levél persze hogy puffasztja a gorillát, a csimpánz meg elvan gyümölcsön, néha eszik húst levelekkel. [link] Akár tetszik, akár nem, a mi emésztőrendszerünk a gyümölcsevőkére hasonlít a legjobban. Vagy nézzünk meg egy "másik" humanoidot:


[link]


Ilyen lapos a hasa, pedig gyümit azt eszi vödör számra.


Vagy itt van egy másik példa, példa arra, hogy a szénhidrát patás ördög, a gyümölcs hízlal, a fruktóz pedig nyomorba dönt:


[link]


(még szerencse, hogy senki nem mondta, hogy a gyümik nem paleok)

4698. ujlany (válaszként erre: 4696. - Fe9e12ede0)
2011. nov. 24. 22:39

en mar mindenre gyanakszom, Pl. a vitaminokra is. Amiket eddig nem szedtem, de mostanaban igen.


Reggel felkelek semmi gond, epp csak lement az elso kave, mar puffadok is.

Gazok (ha azok, de mi mas lenne) csak felfele jonnek. Soha eletemben nem tudtam egy rendeset bofogni, most mar barmelyik ferfit kihivhatnam az utcan egy versenyre, es siman legyoznem. Mar szinte muveszet amit eloadok. :-)


Az utobbi par napban kiprobaltam a Mezym kapszulat, ami valami extra enzimeket tartalmaz, attol laposabb lett a hasam, de hat azzal sem kellene tomnom magam.

A legnagyobb gyanum egyebkent, hogy en "azelott" kis mennyisegu, de nagy kaloriaju dolgokat ette, pl. 7-8 deka keksz, azzal el is voltam ugy harom orat, aztan megint valami hasonlo.

Most meg delelott megeszem pl. 5 almat vagy kortet, vagy 3-4 banant, a gyomrom meg csak tagul a vegtelensegig.

Lehet, hogy a folyadekbevitelre sem ugyelek elegge.


En azt szeretnem legjobban, ha a tudomany vegre elojonne valamivel, es nem kellene evessel foglalkozni, 3 kapszula naponta, bekapjuk aztan annyi. :-)

Tobb hely lenne a konyhaban, sot lehet, hogy nem is kellene konyha. :-)

4697. ujlany (válaszként erre: 4693. - F1fee9d062)
2011. nov. 24. 22:31
koszi, amint osszekaptam magam, visszaterek es irni fogom.
4696. fe9e12ede0 (válaszként erre: 4692. - Ujlany)
2011. nov. 24. 22:20
Nekem az volt a bajom, hogy a sok gyökérzöldség úgy viselkedett a hasamban, mint ha téglákat tennél a mosógépbe. Olyan nehéz volt, mint mikor a beton kezd megkötni :). Persze gáztermelés volt a javából. Ha Te is így vagy, akkor egyél helyette sok friss zöldet a húsokhoz, önmagában meg gyümit. Nekem ez a nyerő.
4695. botao (válaszként erre: 4694. - Globus)
2011. nov. 24. 22:07
nem csak a vizet párologtatjuk el. gyakorlatilag a tejet "vesstük ki' belőle. alább belinkeltem a módszerem. próbáld ki és meglátod: felső réteg hab (le kell kanalazni), aztán a szép tiszta zsír (ez kell nekünk) alatta pedig a tej (illata, állaga.. na, azt ott kell hagyni az egény alján:)
4694. globus
2011. nov. 24. 20:05
Lehet, butaságot kérdezek, de miért kell csinálni ezt a ghít, ha abból csak a vizet párologtatjuk el? Mi baj van a vízzel? :)
4693. f1fee9d062 (válaszként erre: 4692. - Ujlany)
2011. nov. 24. 20:04

Hasznos lenne, ha leírnád pontosan, miket eszel, milyen sorendben, mennyit. Lehet, hogy valamit máshogy kéne csinálnod, és tudnánk hozzászólni.


?

4692. ujlany
2011. nov. 24. 18:31

annyira elvettetek a kedvem a ghee csinalastol, hogy inkabb bementem egy bioboltba es vettem :-)

Nagyon finom.


A paleo kajalas szerintem sem dragabb mint a megszokott.

Bar en most epp feladni keszulok, es Lillus-M modszeret kovetve eloszor a glutenmentest csinalom, aztan a paleot.

Nagyon puffadok es ez mar a sok pozitivummal egyutt sem eri meg.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook