Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


4991. Lillus-M (válaszként erre: 4984. - Ujlany)
2011. dec. 2. 20:32

Nem csak ez az orvos. Az összes ilyen. Ez az elfogadott, hogy ha a vérben nem mutatható ki, semmi akkor nincs semmi baja a gyereknek. Meg a felnőttnek sem. Nekem már lassan naplót kellene vezetni, hogy hány szarságom múlt el a glutén nélküli életem röpke négy és fél hónapja alatt, aminek a gyógyítására az előtte levő 40 évben sok időt és pénzt pazaroltam. De a véreredményem az semmit nem mutatott ki. Tehát én orvosi szemmel nem vagyok rá érzékeny, ezek csak véletlen egybeesések.

Szóval ez van. Mi felnőttek és a nagyobb gyerekek szülei már könnyebben vagyunk, de igazán gáz a kicsikkel van, akikkel szívóznak az oviban és ha nincs papír, akkor sajnáljuk, de diéta sincs...

4990. f1fee9d062 (válaszként erre: 4989. - Garamond)
2011. dec. 2. 20:08
Bocsánat, lehet, hülye vicc volt. Nem tudom, mi a félpaleo...
4989. garamond (válaszként erre: 4988. - F1fee9d062)
2011. dec. 2. 20:03
hát erre nem gondoltam...
4988. f1fee9d062 (válaszként erre: 4987. - Garamond)
2011. dec. 2. 20:01
Fél, hogy paleo lesz egészen! :);)
4987. garamond
2011. dec. 2. 19:54
Mit jelent az, hogy félpaleo?
2011. dec. 2. 19:30

Sziasztok! Látom gyóntatok :D én mint már írtam a cukorral szoktam....marcipán.....étcsoki....másra nincs ingerenciám. De most például paleotól is csináltam egy kis szaporát magamnak :D Husi saláta...majd egy kiló mandarin :D Na már nincs bennem...de nincs is semmi bajom :D Nem is volt, csak átszaladt rajtam :D


A héten hívott a fiam, hogy fáj a hasa, és még megy is....mára szereztem időpontot a gasztrora....nincs a dokink, szabin van...és nincs is itthon, tehát a tanácsára, hogyha beteg a fiam menjünk vkihez elmentünk....nem kellett volna :( egy vén doki volt, megnézte a gyerek legfelső papírját....kérdezett kettőt...meg se vizsgálta!!! majd felsorolta az összes Crohn gyógyszert amit ismert szerintem, hogy ez mind kellene, és ha rajta múlna, akkor be is fektetné a kórházba, és adna neki lórugásnyi szteroid löketet és már hipp-hopp rendbe is lenne....ez hülye, se vérkép, se UH se tapintásos vizsgálat..se semmi, rutin kérem szépen...ennyi fáradsággal telefonon keresztül, vagy interneten is rendelhetne...az agyam majd eldobtam...bólugattunk neki mind a ketten...és ahogy kiértünk, egyszerre mondtuk, hogy na ez is most látott minket utoljára. Közben az lehetett a baj, hogy elkapott a koliban egy hasmenés vírust, és ez hozta ki belőle...ilyeneket nem is kérdezett. Csak azt hajtogatta, hogy kevés gyógyszert szed...az se érdekelte, hogy eddig tökéletesen tünetmentes volt....na szóval nekem is elegem van az ilyen dokikból....

2011. dec. 2. 19:16

Nem képesek egészséges nézőpontot felvenni az orvosok. Nem az a jó, ha valamitől jól van valaki, az nem bizonyíték! Neki csak az a bizonyíték, ha véresre vakarja magát a gyerek és bömböl a vécén?! Az már döfi! Az kézzel fogható!


ÁÁÁÁÁÁÁ!!! Tele tudnám írni a fórumot szitkokkal!


Hány gyerekből akarnak még fogyatékossággal élő felnőttet gyártani????!!!

4984. ujlany (válaszként erre: 4977. - Panna anyuja)
2011. dec. 2. 19:13

Most tudom hulyesegnek hangzik amit irok, de en keresnek egy szakorvost akinek "megveheto a velemenye" es azt a papirt vinnem be az ovodaba.


Az pedig biztos, hogy ez az orvos akirol irsz ez egy komplett idiota.

4983. f1fee9d062 (válaszként erre: 4979. - Macskanyó)
2011. dec. 2. 19:10

Muszáj betegséget gyártaniuk, különben éhen döglenének! Annyira gyűlölöm ezt! Magamról tudom, hogy egy-egy diétahiba csak pl egy fűszerkeveréktől, amit idegenben megzabáltattak velem, vagy bármi kis lisztrészecske micsoda gyulladásokat csinál. Hónapokra visszavet.


Ha már a bőrön várja el a tünetet a doki, könyörgöm, van ennek agya?! Az már kegyetlen rombolás!


Kérjen bocsánatot még a gondolatért is! Mi ez az ökörszar?!

4982. Lillus-M (válaszként erre: 4977. - Panna anyuja)
2011. dec. 2. 19:03
Ismerős a téma. Én is voltam gasztroenterológusnál a kisebbik fiammal. Nézegette a gyereket és azt mondta, hogy egyértelmű, hogy táplálékallergiás a bőre láttán. Vérvétel szerint negatív minden. Úgyhogy megnyugtatott, hogy nem kell diétáztatnom. Én meg úgy döntöttem, hogy megyek a magam feje után. A nagyobbal is vannak gondok. Vele már nem is futok felesleges köröket. Kivettem őket a menzáról és kezembe vettem a dolgok irányítását. Mondjuk én már megtehetem, mert iskolások, és hát itthonról dolgozom.
4981. Lillus-M (válaszként erre: 4969. - Sarika54)
2011. dec. 2. 18:55

Reggelizz sütőtököt. Igaz én most vacsiztam azt, nagyon jó száraz fajta, azt szeretem igazán. ja és csipegettem hozzá frissen sült libatöpörtyűt.

Nekem nagyon bejött a párosítás, bár lehet, hogy kicsit bizarr

4980. Lillus-M (válaszként erre: 4963. - BuksiCica)
2011. dec. 2. 18:49
Én sem a kukába dobtam, szépen szatyor, és kiakasztom majd oda, ahol a guberálók megtalálják. Tudod vannak olyan dolgok, amiket soha többé nem használnék fel. Pár hónapja nem voltam még így velük, de minél többet olvasok a témában annál kritikusabb vagyok....
4979. macskanyó (válaszként erre: 4977. - Panna anyuja)
2011. dec. 2. 18:46

Szia!

Hát persze, hogy emlékszem. Ez borzasztó, amit leírsz, de sokat olvastam már ilyet. Itt töröm a fejem, hogy mit lehetne csinálni, de semmi értelmes nem jut eszembe. Most képesnek kéne lenned újra aranyeret meg ekcémát "gyártani" egy 3,5 éves kislánynak? Ezt kívánják tőled? Ha az orvos szerint is allergiás, miért nem ad egy javaslatot legalább, valami ilyen szöveggel: Tisztelt óvónők! Mivel a negatív teszt ellenére minden jel arra utal, hogy ......erre meg arra allergiás, kérem, szíveskedjenek lehetővé tenni, hogy az édesanya bevihesse az ételt neki az óvodába.stb....

Elég együttműködőnek tűnik a doki.

Tudom, hogy neked könnyebb, ha mindent adhatsz a gyereknek, de gondold el, milyen rombolást viszel végbe a kis testében. Megint nem fog gyarapodni, lefogy, székrekedés, stb.1 hónap is idő!

4978. Lillus-M (válaszként erre: 4962. - BuksiCica)
2011. dec. 2. 18:46
Hát igen a paleo levesbetét az nagy kérdés nekem is. Nem magam miatt, én tök jól elvagyok már nélküle, de a gyerekek miatt nagy szükség lenne rá. Ráadásul finnyásak, szóval ne legyen vad színe és semleges legyen az íze.
2011. dec. 2. 17:46

Sziasztok.


Látom "gyónás" van.


Már régen írtam a fórumba, de ha emlékeztek, mi kezdtük el a paleót a kislányommal, mert allergiás tejre-tojásra-szójára és nagyon kicsike.

A paleótól megszűnt a székrekedése és el kezdett szépen hízogatni. Egy hónap alatt majdnem egy kilót.

Tegnap előtt voltunk orvosnál, mert megérkeztek az egyik vérvétel eredményei. Minden negatív. Vagyis a szerint a teszt szerint semmi baja. Örülhetnék is, csak az a baj, hogy ez nem igaz. :( Az orvos azt mondta, hogy szerinte is allergiás még mindig, de most megint terhelni kéne egy hónapig. Ha a tünetek újra megjelennek ( ekcéma,aranyér) akkor aláírja a papírt pozitív teszt eredmények nélkül. Szuper mi? 3 és fél éves a gyerek.

Nem mondhatok nemet. Ugyanis az oviba csak akkor vihetem azt az ételt amit én készítek ha van orvosi papírom.

A paleónak így annyi. Ha szóját és tejet adok neki, nem érzem értelmét hogy mást meg ne adjak. Szóval most jöhetnek a tapasztalatok a paleó utáni visszatérésről.

Próbálom a jó oldalát nézni. A december úgy telik, hogy mindent ehetünk. Ez azért nagy könyebség.

4976. macskanyó (válaszként erre: 4975. - Redi71)
2011. dec. 2. 15:56

Aha, szóval olyan kása lesz.

Furcsa, én szeretem az olyan szárazabb dolgokat, az ilyen pépeket nem annyira, lehet, hogy ez baj.

De az ötlet jó nagyon. Kipróbálom, kicsit megvariálva.

4975. redi71 (válaszként erre: 4974. - Macskanyó)
2011. dec. 2. 14:54

de, olyan lesz.:-) (jó szavakat használsz, egyiket sem hallottam még. :-) )

reggel szoktam kicsit még vízzel átkeverni, amikor belevágom a gyümölcsöket, meg beleszórom a "cukrot", fahéjat stb.

4974. macskanyó (válaszként erre: 4968. - Redi71)
2011. dec. 2. 14:35
A lenmagtól nem lesz olyan nyúlángódzós? Nekem a lenmag vízben mindig olyan ragacsos, nyúlós lesz. (itthoni szóhasználattal: dzsamizga :))) nem tudom, melyik családtagtól származik, tudjátok, mint amikor a rizs tiszta ragacs. Persze, nem paleós, tudom, csak példának mondtam.
4973. macskanyó (válaszként erre: 4951. - BuksiCica)
2011. dec. 2. 14:31

:))))) de aranyos vagy, hogy így meggyóntál.

Biztos nem voltál előtte sem allergiás ezekre a dolgokra, úgy, mint Maminti, azért nem tapasztalsz rosszat tőle.Attól persze még nem jók.

Én ha bűnözök, :((, mindig székrekedésem van. Fujjj.

Kinek hol üt ki.

A tejpor tényleg nagyon természetellenes. Akkor már inkább egy mokkáskanál tej, ha van otthon, de jobb a kókusz, vagy semmi. Vagy tojássárgája kikeverve, valami édesítővel,bele a kávéba, nem próbáltátok még? Másik fórumon javasolta valaki.

4972. redi71 (válaszként erre: 4971. - Derya)
2011. dec. 2. 11:28
örülök,hogy neked is elnyerte a tetszésedet. :-)kis változatosság a reggeli terén. mondjuk, én legalább egy hete csak ezt eszem, nagyon bevált.
4971. Derya (válaszként erre: 4968. - Redi71)
2011. dec. 2. 11:25

:-)

igaz, tényleg hülyén írtam....

természetesen bárki válaszolhat, hiszen nyilvános a fórum. :-)

az ötleted jó. :-)

4970. redi71 (válaszként erre: 4969. - Sarika54)
2011. dec. 2. 10:49
örülök. remélem, neked is ízleni fog. (pici sót is tettem bele, azt elfelejtettem az előbb)
4969. Sarika54 (válaszként erre: 4968. - Redi71)
2011. dec. 2. 10:46
Ez nagyon jó ötlet már ugyis alig tudom mit reggelizzek köszi az ötletet
4968. redi71 (válaszként erre: 4967. - Derya)
2011. dec. 2. 09:57

igaz, nem tőlem kérdezted, de egészben nem keserű.

most ettem olyat, hogy este vízbe beáztatott lenmag, szezámmag, mazsola, aszalt vörösáfonya, reggel föltúzbózva friss gyümölccsel, fahéjjal, paleoédesítővel. nagyon tápláló és rendkívül jót tesz az emésztésnek. ;-)

4967. Derya (válaszként erre: 4953. - Doriicu)
2011. dec. 2. 09:44

köszi.

de egészben nem keserű, ugye?

2011. dec. 2. 09:07

Nnnna, én is túléltem a tegnapot! :)


Nagyon klassz dolgokat kreáltok! Ez a vadas! Hát persze, miért ne?!


Én a kocsonyára fenem a fogam, ha valahol tudnék jó alapanyagot beszerezni... :)

4965. Berillke (válaszként erre: 4963. - BuksiCica)
2011. dec. 2. 08:24
nálunk is tök ugyanígy van ez, egy nagy dobozban figyelnek, hogy mi lesz a sorsuk :-)))
4964. Berillke (válaszként erre: 4950. - BuksiCica)
2011. dec. 2. 08:21

igen, most már kezdek megbarátkozni a mennyiséggel, nem is rossz..

pl. délben csak a levest tolom, a másodikat tényleg vacsira

az ízvilágot meg kell szokni, mert hiába, hogy előtte is így étkeztem, azért csak más.

nekem szerencsére nincs kiszállítási díj, olyan kerületbe kérem

4963. BuksiCica (válaszként erre: 4960. - Lillus-M)
2011. dec. 1. 21:45

Nem nagyon szeretek kidobálni dolgokat. A váltáskor a nem paleós dolgokat külön helyre összepakoltam, hogy aprénként esetleg még felhasználom majd, vagy odaadom valakinek.

A liszt - szerettem az illatát - idővel megoldódott, zárt tárolóban tele lett azzal a kis 1,5-2mm-es mozgó rovar/bogárszerűvel. Na így lelkiismeretfurdalás nélkük dobtam ki.

4962. BuksiCica (válaszként erre: 4960. - Lillus-M)
2011. dec. 1. 21:40

Nálunk apuci sosem szerette nagyon a levestésztát.

Amióta paleózom májgombóccal oldom meg a problémát, azt ő is megeszi, és én is jobban szeretem. Előszőr zabliszttel csináltam, legutóbb zab és kókuszliszt keverékkel, így nem lett olyan szürkés a zabtól, és az íze is semlegesebb lett, se zab, se kókusz.

Paleóilag következő szint mi is lehetne? Kókusz tökmagliszt keverék? Elég vad színe lenne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook