Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


2920. stileto
2009. júl. 13. 22:42

Szia Fegu!

Nem tudom mi a jó de ennek a helyzetnek véget kell vetni.Nem akarok hízni de úgysem úszom meg.Nektek sikerült lefogyni?A hajam így is hullik,ha még jobban fog jöhet a paróka.Feledékeny is vagyok.Ja és főleg ami nem jelemző rám az utóbi időkben nagyon hisztis vagyok.Néha még magamnak is sok,nemhogy a környezetemnek.Valószínű kezdek belefáradni az elműlt 20 évbe ami ezzel a betegségről szólt.A kenőcs vényköteles,de ha van ismerősöd a gyógyszertárba akkor kiadják,vagy csak szépen mosolyogj.Lehet bejön,nekem sokszór sikerült.Puszi és jó éjt mindenkinek.

2009. júl. 13. 22:33
Jó éjt mindenkinek!
2009. júl. 13. 22:32

Szia Stileto!

A túlműködés a rosszabb! Kezeltetni kell! Veszélyes a szívre!

Veszek ilyen krémet is, vagy recept köteles?

Túlműködősnek nagyon rossz ez a meleg, nem csoda ha nem vagy jól.

Az izotópos kezelés valószínű, hogy a PM működést teljesen leállítja, így alul fogsz működni, mint itt már szinte mindenki:))) Azt a gyógyszert fogod szedni, amit mi:) Te is hízni fogsz, száraz lesz a bőröd, lehet, hogy a hajad is hullani fog, és még feledékeny is lehetsz:)


De ha jobban szereted a túlműködést mint én, akkor a nagy adag gyógyszerrel elő tudsz állítani olyan állapotot:)

Ilyenekre gondoltál?????

2917. stileto
2009. júl. 13. 22:20

Sziasztok Lányok!

Szeretek feljönni amikor ennyien életjelet adtok magatokról.Látom a szépségipar bőven jelen van.Műkörmös szakoktató vagyok még egy fodrász kell és meg lehetne nyitni a PM betegek szépségszalonját.Viccet félretéve Napok óta kóvájgok és én a meleggel tudom párosítani.Mostanában jól voltam mert kellemes volt az idő nálunk.Pont nekem való.

Fegu!

Nagyon bejött neke a férjem pikkelysömör kréme a pöttyeimre./ dermovat/.Kenhettem eddig bármivel nem használt.Ezt a krémet próba képpen rákentem a melkasomra és reggelre egy darab sem volt.Csodálkoztam de nagyon jó és nem érdekel,hogy miért működik csak ne legyen ilyen csúnya a böröm.

Lányok miért rosszabb az alúl működés.Nekem túlműködésem van és majd meg fulladok amikor sokat beszélek.Teljesen zihálok,pedig amikor tanítok 6 órát kell folyamatosan beszélni.Pörög a szívem,állandóan melegem van,szédelgek.Nem kellemes,mert állandóan rossz a közérzetem.Világosítsatok fel,hogy mi vár rám az izotóp kezelés után.Puszi Ildi

2009. júl. 13. 22:10

Nekem kivül belül varrat volt.

A külsőt kiszedték az utolsó kórházi napomon, a belső felszívódott, remélem:)

Szerintem nem a varratokat érzed. Én, amit éreztem biztos nem az volt. Nekem olyan érzésem volt, mintha valamit rövidre hagytak volna, így korlátozva éreztem a fejem mozgását. Aztán, ha jól belegondolok, akkor akár a varrat is lehetett:)

2009. júl. 13. 22:05
Majd jovok elugrok a boldba.
2914. e76e8f01ad (válaszként erre: 2901. - Reny84)
2009. júl. 13. 22:02
London mellett kb 50 km-re
2913. Reny84 (válaszként erre: 2912. - MsMonk)
2009. júl. 13. 21:44
Szerintem biztosra mennek úgyhogy megkapja bizti,ami bizti....
2912. MsMonk (válaszként erre: 2909. - Accb6cf2da)
2009. júl. 13. 21:34

Az összes felsorolt szót kitudom mondani hangosabban is de kevés a levegő....csak szavak mennek hangosabban:):)Emeletes házban lakunk valaki ha lent van a földszinten elég nehézkes bármit elérnem nem nagyon hallják mit akarok mondani mindig le kell mennem vagy fel kell mennem legalább fogyok közben:):)nah most megyek mert römizik egy jót a család:):) Jó éjt mindenkinek!!

Jah egy kérdés?? Ha valakinek jó lett a szövettan akkor is megkapja a jódizotóp kezelést?????vagy csak azok kapják akiknek nem lett jó??????

Puszcsika csajok:):)

2911. Panni58 (válaszként erre: 2902. - Accb6cf2da)
2009. júl. 13. 21:31
Ja, a varratok. Nektek is ilyen volt, hogy belül felszívódó, kívül meg 2 napig kapcsok? a kapcsokat kiszedtek, mielőtt haza engedtek, de a belsőket érzem.
2910. Panni58 (válaszként erre: 2902. - Accb6cf2da)
2009. júl. 13. 21:28
Így már világos, mi okozta nálad a nehézséget. Ezt én most megúsztam. Nekem pár éve hangom nem volt másfél hónapig, minden reggel gyógyszert inhalálni jártam munka előtt a klinikára, mire lassan visszajött. Hát, az is egy nagy élmény volt...
2009. júl. 13. 20:33

Ez viszont azt jelenti, hogy javul. Én kb. 1 hónapig suttogtam, aztán még másfél hónapig halkan beszéltem, még ma sem beszélek mindig teljes hangerővel, de már nem kérdeznek mindet vissza. Rajtam a mai napig röhögnek a fiúk, ha hangosan akarok szólni valakinek, hogy rám figyeljen.

Én úgy érzem, hogy kiabálok, de csak az hallja meg, aki velem egy helységben van:)

Nekem is rossz volt, mert ha nem is nagyszájú, de fecsegős típus vagyok:) Nagyon szenvedtem....

Kipróbáltam az AMERIKA, CIVA, TINTA, ez mind megy, de az IBI és HI még mindig megdolgoztat:(

2908. MsMonk
2009. júl. 13. 20:10
Mondjuk nekem mikor felébredtem azt kellett mondani hogy TINTA meg CICA nah akkor marha nehéz volt itthon is ezen röhögtünk de ma már az is megy csak annyira halkan beszélek!!!! de legalább csönd van itthon:):)
2907. MsMonk (válaszként erre: 2897. - Accb6cf2da)
2009. júl. 13. 20:07

Szióka!!!

Az IBI és a HI is megy nincs gond csak ha erőltetem hogy hangos legyen akkor meg a levegő fogy el :(:(

jaaaaaj!!!!Akkora nagy szájú hangos mindig beszélő picsa vagyok, hogy ez akkora büntetés nekem:):):)

puszi

2906. accb6cf2da (válaszként erre: 2905. - MsMonk)
2009. júl. 13. 20:06
És az IBI-t és a HI-t?
2905. MsMonk (válaszként erre: 2891. - Panni58)
2009. júl. 13. 20:04
Szia Panni!!! Igen kitudom mondani az A betűt de olyan furi a hangom és erőltetnem kell ha hangosan akarom:(:(
2904. MsMonk (válaszként erre: 2894. - Reny84)
2009. júl. 13. 20:03

Szia drága!!!

Nekem is kiszedtték a nyirokcsomókat mindkét oldalon de én nem érzek semmi furcsát semmi dagadást!! a sebem annyira szép hogy esküszöm olyan mintha már kb 5-6 éve műtötték volna:):) amúgy megvagyok köszike!! Te/Ti hogy vagytok????

2903. rina17 (válaszként erre: 2896. - Accb6cf2da)
2009. júl. 13. 19:54

Mostmár jól van nem szédül egyáltalán

Nem szed még gyógyszert a háziorvos szabin van a helyetteséhez meg nem ment mivel nagyon jól van

Évek óta nem volt ilyen jól ,és a hízásnak is örül

A kontroll augusztus 3 án lesz ,de szerintem a gyógyszer addig várhat /reméljük/

2009. júl. 13. 19:47

Nekem azt mondta a sebész, amikor kiszedte a varratot, hogy már lehet vizezni, kenni, masszírozni. Óvatosan.

Hát nem tudom én a betüt tudtam mondani szinte, de az IBI és HI hetekig nem ment. Én nem is gondoltam, hogy ilyen nehéz kimondani.:)

Ha kipróbálod azért észre veszed, hogy az a két szó, amit én írok sokkal nehezebb hangképzésű. A-t tud bármikor mondani az ember. Az IBI-hez és a HI-hez viszont a hangszalagok rezgése is szükséges. Az én esetemben a bénulás miatt ez lehetetlen volt.

Phoniátrián pedig K betűs szavakat kellett mondani. A K betűt mérgesen, mert attól összecsattannak a hangszalagok és ezek késztetik a mozgásra. Én a kórházba márt azt hittem, hogy csak röhögni akarnak rajtam, azért mondatják. Mondtam is nekik, hogy ez számukra vicces én is vigyorgok, de kínzásnak élem meg.

Aki ilyenen nem ment át nem tudja elképzelni milyen az, hogy egy szót nem tud kimondani egy levegővel és még sorolhatnám.


Panni neked azért megy teljesen simán mert nem bénult le a hangszalagod, és ez nagyon jó:))))


Na ennyit az én volt bajomról:)


Kozmetikusok:) Karikákra valami jó masszírozás technika?

Angi jó munkát, remélem bírod!

2901. Reny84 (válaszként erre: 2899. - E76e8f01ad)
2009. júl. 13. 19:36
Merre laksz?
2900. Reny84 (válaszként erre: 2899. - E76e8f01ad)
2009. júl. 13. 19:34
Ezt nem hiszem el :-) Milyen kicsi a világ!!!!
2899. e76e8f01ad (válaszként erre: 2894. - Reny84)
2009. júl. 13. 18:09

Reny :))) en is kozmetikus vagyok.



en jol vagyok,holnap mar megyek vissza dolgozni.

2898. Panni58 (válaszként erre: 2897. - Accb6cf2da)
2009. júl. 13. 17:17

A masszírozást mikor lehet elkezdeni, mert én még nem nagyon merem? Nekem a heg körül kemény és duzzadt, de már nem látszik gyulladtnak.

Ez az IBI, meg HI érdekes, nekem teljesen simán megy. Velem azt mondatták rögtön ébresztés után: AMERIKA. Azt mondták, akkor van igazi gond, ha valaki az A-t nem tudja kimondani rögtön.

2009. júl. 13. 16:46

Reny, masszírozd nyugodtan, de a csomót ne. Az majd elmúlik nekem is volt csak középen. Sajnos még sokáig érzéketlen lesz, nekem még mindig pedig, már lassan fél éve műtöttek.

Nekem is lett tokám:) A műtét előtt a nyakam alja volt vaskos, most pedig az állam alatt:)) És kiütéses vagyok én is. A műtét óta felerősödött minden allergiám. Az arcom a vízre, azaz a víz nem megfelelő klórozására érzékeny, erre jó a napsütés, de van nap allergiám is. Tehát ez már így marad:)

MsMonk, sajnos a hangszál problémád miatt nem bírod a bicajt. Én is így voltam 2,5 hónapig lassú sétától is halálhörgést adtam ki.

Velem az orvosok mindig azt mondatták, hogy IBI, HI. Ezeket kitudod mondani. Baromi nehéz:)

2896. accb6cf2da (válaszként erre: 2892. - Rina17)
2009. júl. 13. 16:38

:)))

Azt hiszem ráfért, de vigyázzon!

Jól van egyébként? Gyógyszert szed?

2895. Reny84
2009. júl. 13. 16:19
Szabad már masszírozni szerintetek? Rendes tapintható csomó lett a helyén..
2894. Reny84
2009. júl. 13. 16:19
Sziasztok lányok! Hogy vagytok? Angi?Fegu? MsMonk? Én bele vagyok betegedve, hogy kozmetikus létemre tiszta gyulladt pattanás az állam, igazából a bedagadt tokám és szinte csak a bal oldalon, ahol a göb volt, meg a nyirokcsomó... Kezelgetem,de nagyon rossz, hogy az a terület szinte érzéketlen az idegek miatt. Tudom, szépen lassan majd visszatér...de nagyon furi.Amúgy minden ok. Holnap megyek vissza az endóshoz a vérképemért. Egyenlőre L-throxin 50-et szedek..De semmi bajom. Kérdezem, hogy akinek a nyirokcsomóját is kivették, nektek is be van dagadva azon a helyen. Nekem olyan a tapintása mintha még ott lenne és még nagyobb lenne. A sebész megnézte és azt mondta, majd elmúlik, de annak már egy hete...
2893. sylb (válaszként erre: 2890. - MsMonk)
2009. júl. 13. 16:02

szia! mennyire vagy egyébként hozzászokva a bicajozáshoz? mert ha nem akkor lehet, hogy egyszerűen szokatlan volt és felvitte a pulzusodat.

én vasárnap jöttem ki múlt héten, hétfőn már bicajjal jöttem haza a kötözésről; csak vissza kell váltani alacsonyra és lábra húzni, nem nyakra.

2892. rina17 (válaszként erre: 2890. - MsMonk)
2009. júl. 13. 14:12

Szia!

Férjemet 3 hete műtötték neki nem ment el a hangja


Ellenben azóta 7 kilót hízott

2891. Panni58 (válaszként erre: 2890. - MsMonk)
2009. júl. 13. 14:03

Szia!

Engem szerdán műtöttek, és utána rögtön volt, igaz egészen mély basszus. Most már majdnem az eredeti, csak még néha berekedek. Biztos visszajön Neked is! Az A betűt ki tudod mondani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook