Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pajzsmirigy túlmüködés terhesség alatt fórum

Pajzsmirigy túlmüködés terhesség alatt (beszélgetős fórum)


1 2
17. sysy66 (válaszként erre: 13. - F758a7200f)
2010. okt. 20. 13:47
5éve egy elég komoly túlműködésem volt. rosszabb mint a mostani. aztán a doki azt mondta várjunk vele: magátol helyrejott. évente nézettem minden ok volt. május elején mikor még nem voltam terhes akkor is csináltattam vizsgálatot akkor is jo volt. most miiota terhes vagyok azota alacsony a tsh-m. és ugye ez tulmüködésre utal.
16. 9bbc382386 (válaszként erre: 11. - F758a7200f)
2010. okt. 20. 13:44
Nem én írtam!Ez egy komoly oldal,onnan linkeltem.Majd az orvos eldönti.
15. f758a7200f (válaszként erre: 9. - Sysy66)
2010. okt. 20. 13:43

bocs, ezt a hsz-t nem láttam:)


Akkor, ha csak kicsit működik túl és még az elején vagy, megkockáztatnék (a dokit is kérdezd meg, mit mond rá) egy havonta ellenőrzést, lehet, hogy a jövő hónapban meg már kutya bajod, a terhesség után mikor meg majd kiújul, akkor ráérsz vele foglalkozni, immár baba nélkül a hasadban, nem?

14. 9bbc382386 (válaszként erre: 10. - Sysy66)
2010. okt. 20. 13:41
A hízáshoz komoly alulműködés és t4 t3 eltérés kell.Alulműködő vagyok,és soha nem híztam.Ettől nem kell félni.
13. f758a7200f (válaszként erre: 10. - Sysy66)
2010. okt. 20. 13:41
Ez is benne van a pakliban. A másik, hogy anya és baba olyan mértékben szimbiózisban vannak, hogy ha a tiéd leblokkolják, akkor kevesebb jut a babának is (legalábbis nekem ezt mondták). De milyen mértékben van túlműködésed? Rosszul is érzed magad, vagy inkább csak a vérvétel eredménye miatt van ez az aggódás? Komoly túlműködésed van?
12. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Sysy66)
2010. okt. 20. 13:41

igen, én :)


nekem terhesség elején vették észre azt, h túlműködöm. Szedtem rá gyógyszert évekig, majd 4 éve megműtöttek. :) Röviden ennyi, de tudnék még róla sokat mesélni. :D

11. f758a7200f (válaszként erre: 5. - 9bbc382386)
2010. okt. 20. 13:39

Én ebben azért annyira nem vagyok biztos, hogy nem jutnak át a méhlepényen. Mivel terhesség alatt egyébként is többet kell dolgoznia a pajzsmirigynek, én előtte túlműködős voltam, és a terhességre meg pont jó volt, hogy kettő helyett dolgozott, mert a 3. hónaptól már elkezdett normális lenni. Ezután végig a szoptatás alatt még normális volt (mert ugye még akkor is többet kell hajtania, az enyém pont ezt csípte) és mikor abbahagytam, akkor lett újból túlműködő, és ezért is (meg volt rajta egy nodul) kiszedték.


A doki mindig azt mondta, hogy ha kismértékű (de ez a döntés a dokin áll) akkor inkább jobb nem szedni rá semmit a terhesség alatt és utána meglátjuk)

10. sysy66
2010. okt. 20. 13:38
meg még attol is félek hogy leblokkolják és akkor hizni is fogok mert ha meg tul alacsony lesz akkor meg az a baj
9. sysy66 (válaszként erre: 4. - F758a7200f)
2010. okt. 20. 13:36
az enyém szerintem nem csak kicsit működik tul nézd meg az erdményemet amit felirtam. szerinted?
8. sysy66 (válaszként erre: 4. - F758a7200f)
2010. okt. 20. 13:35
terhesen lett neked a tsh-d alacsony? és nem irtak gyogyszert? hanyadik hétben voltál akkor?
7. sysy66 (válaszként erre: 4. - F758a7200f)
2010. okt. 20. 13:34

22 hetes vagyok. a doki szerint már igy is sokat vártam . várj megnézem az eredményem:ref.tart: 0.380-4.900

én értékem: 0.037

egy nulla vmég ott a 37 előtt. ez már durva nem?

6. sysy66 (válaszként erre: 3. - Baloghany)
2010. okt. 20. 13:32
májusban is voltam akkor minden rendben volt. most jott ki a terhesség alatt.
2010. okt. 20. 13:27

Szia!

Ezt találtam a konziliumon:


TERHESSÉG ÉS PAJZSMIRIGY-TÚLMÛKÖDÉS

Minden 1000 terhes nõnél kb. 2 esetben alakul ki pajzsmirigy túlmûködés .


A pajzsmirigy túlmûködés ugyanúgy jelentkezik, mint egyébként, csak szembeötlõbb lehet a testsúlygyarapodás elmaradása illetve a kifejezett testsúlycsökkenés jó étvágy mellett.

Szaporább szívmûködés, izzadékonyság, fáradékonyság, hõemelkedés, hajhullás, remegés egészíthetik ki a panaszokat. A betegséget alacsonyabb sTSH szint mellett emelkedett FT4 és FT3 vagy emelkedett FT4-index és FT3-index értékek mutatják laboratóriumi szempontból.


Amennyiben elõzetesen már kezelték pajzsmirigy túlmûködés miatt, a terhesség elsõ harmadában az átlagosnál sokkal nagyobb az esély a betegség kiújulására, ennek tudatában kell lennie.

Pajzsmirigy túlmûködés kezelése közben is teherbe eshet, ez nem jelenti a terhesség megszüntetésének indokát. A gyakorlat szerint a méhlepényen át nem jutó pajzsmirigy hormon termelést gátló gyógyszert adunk (ne bántsuk a magzati pajzsmirigy hormontermelést) - ilyen a propyl-thiouracil (Propycil). Sem ez a gyógyszer, sem a Metothyrin nevû készítmény nem okoz fejlõdési rendellenességet a magzaton.


Általános életviteli tanácsként említhetõ a fizikai kímélet, a megfelelõ folyadék bevitel, a meleg és a napsütés kerülése, jódtartalmú gyógyszerek és természetgyógyászati szerek kerülése.


A szapora szívdobogás miatt alkalmazott bétablokkoló gyógyszerek sem okoznak problémát a jól adagolt esetekben. Gyógyszeresen nehezen karbantartható (labilis) betegség esetén gyakran elvégzik a pajzsmirigy mûtétet a terhesség második és harmadik harmadának határán. A mûtét nem jár nagyobb veszéllyel sem az anyára, sem a magzatra.


Speciális eset, amikor a magzati szívhangok válnak szaporává, noha az anya pajzsmirigy hormonszintjei jók. Autoimmun hipertireózisban a pajzsmirigy mûködést fokozó fehérje anyagok átjuthatnak a méhlepényen s ezek okozhatják a magzati pajzsmirigy hormon túltermelést és struma kialakulást - ebben az esetben ad a kezelõ orvos méhlepényen átjutó, a magzati pajzsmirigy hormon termelést gátló Metothyrin nevû gyógyszert.


Terhesség alatt a hipertireózis szorosabb ellenõrzést igényel. Kiemelten fontos, hogy szülés körül mindenképpen normálisak legyenek a hormon szintek, mert normális szüléskor a fokozott megterhelés melletti emelkedett pajzsmirigy hormonok kritikus helyzetbe hozhatják a szülõ nõ szívét.


Szülést követõen a pajzsmirigy túlmûködés fellángolhat, 2-3 hónapig fokozottabb ellenõrzést igényel. (Szülés után az egyszer már elõzetesen kúraszerûen kezelt pajzsmirigy túlmûködés kiújulhat 1 éven belül akkor is, ha maga a terhesség minden gond nélkül lezajlott és nem volt szükség a pajzsmirigy kezelésére.) A kezelés az anyatejbe át nem jutó Propycil-lel folytatódik.

2010. okt. 20. 13:17
Jàrtam. havonta ellenőrizték, de mielőtt gyógyszert írtak volna rá, vártak 2-3 hónapot, mert a terhesség alatt egyébként is kiegyenlítődik, mert kell a babának is. Ha leblokkolták volna, akkor kockáztat a magzat, hogy esetleg neki meg alulműködése lesz. A túlműködés amúgy nem okoz károkat a babának, csak az alulműködés (az sem mindig). Szerintem adj egy pici időt a szervezetednek, hogy átálljon "terhes üzemmódba" és lehet, hogy legalább a terhesség alatt nem kell szedned. NEkem a szoptatás után még mindig problémás volt és utána ki is vették a felét, egyébként végig azt mondták, hogy ha csak kicsit túlműködik, az terhesség alatt nem gáz:)
2010. okt. 20. 13:13

Szia! Ha jól értem te már terhes vagy? Most vették észre vagy így estél teherbe ?

Azért kérdem mert nekem is a béka feneke alatt van a tsh-m (0,01) és kistesót szeretnénk már 4. hónapja. Persze nekem emellett van egy kis pcos-m is :)

Ja és biztos kell majd gyógyszert szedned. Nekem az endok doki azt mondta, ha terhes leszek rögtön mennyek mert kell gyógyszer.

2. bf5264a5b9 (válaszként erre: 1. - Sysy66)
2010. okt. 20. 13:12

Szia!


Nekem szülés után vették észre (úgy néz ki autoimmun eredetű). Napi 1 szem gyógyszert kell szednem, és félévente kontrollra járnom. Más teendő nincs. Ha megint babát szeretnénk, akkor gyakrabban kell majd kontrollra járni.

2010. okt. 20. 13:06

volt már vkinek.? nekem a tsh alacsony--ami túlmüködésre utal. gyogyszert kell majd szednem.

járt vki hasonlo cipoben?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook