Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatt rossz pajzsmirigyérték fórum

Terhesség alatt rossz pajzsmirigyérték (beszélgetős fórum)


2020. okt. 27. 14:19

A baba felhasználja az anya pm. hormonját, ami természetes. Ezért ment át anya alulműködésbe.

Kocsit pótolni kell, beszéld meg a dokiddal. A háziorvos is ért hozzá, vele hamarabb tudsz beszélni.

5. Zsifi1 (válaszként erre: 3. - Vikci2)
2020. okt. 27. 13:12
Részben sejtettem, de hirtelen a pm méretére gondoltam. Én sem vagyok a helyzet magaslatán. Korábban én is szedtem pm bogyót. Channanak van igaza, hormon kell, de ettől még nyilván egy uh sem árt. Remélem, jó kezekben vagy. Endokrinológust is felkereshetsz külön.
4. Channa* (válaszként erre: 3. - Vikci2)
2020. okt. 26. 17:37

Az ATPO 40 szerintem autoimmun, bár nem írtad meg a referenciát.


Nem kell aggódni!

Kapnod kellene pajzsmirigy gyógyszert, vagy ha szedsz, akkor megemelni egy kicsit, de ezt a dokinak kellene tudnia!

Ehhez nem kell UH, hanem pm hormon kell!

Mikor fogsz menni a dokihoz?


Nem akarom azt állítani, hogy tutira nem vetélsz el, de azt gondolom, hogy nem.


A pm. alulműködésnél az szokott lenni a gond, hogy nehezebb teherbe esni, de ugye ez megtörtént! Most a dokidnak kell "kezelnie" a problémát.


Mielőbb menj dokihoz!

3. Vikci2 (válaszként erre: 2. - Zsifi1)
2020. okt. 26. 16:38
A TSH értéket írtam le az előbb csak zizi vagyok kicsit és lehagytam, hogy TSH-ról van szó. FT3 5,1. ANTI tpo az 40, de elvileg nem autoimmun. Köszönöm a bíztatàst.
2. Zsifi1 (válaszként erre: 1. - Vikci2)
2020. okt. 26. 15:00

Szia!


Sajnos érdemi segítséget nem tudok nyújtani, de nagyon szurkolok, hogy rendben legyetek. A többi pm értéked milyen? FT3, TSH? Esetleg a többit nézték? Anti tpo, anti tg, reverz t3? Én mindenképpen odafigyelnék a táplálkozásra is. A táplálkozás beállítás csapatát ismered? Ha van rá lehetőséged, velük is konzultálj szerintem. Sokaknak segítettek már, hogy lehessen babájuk. Szóval Neked is biztos tudnának. Írj majd, hogy mi lett, mire jutottatok.

2020. okt. 26. 14:50

Kedves Fórum Tagok!


Kétségbe vagyok esve. 8 hetes terhes vagyok, a pajzsmirigyem még 4 héttel ezelőtt 0,35 volt. Most 14,84!! Az FT4-em 14,76. Volt már valaki hasonlóan rossz értékekkel és mégis megmaradt a baba? Dokimmal már beszéltem, rajta vagyunk az ügyön. UH csak a jövőhéten lesz, addig izgulhatok. :( Bármilyen bíztatás vagy siker történet jól jönne. És mellékesen nincs autoimmun pajzsirigyem, illetve Gravidát szedek terhesség alatt.


Köszönöm előre is annak, aki ír.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook