Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigygyulladás tapasztalatok fórum

Pajzsmirigygyulladás tapasztalatok (beszélgetős fórum)


30. Borian (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 1. 13:41

Jó, akkor én nem találgatok, azt csak orvosnak szabad. :-)

De elmondanám, hogy nekem is tökéletes volt mindig a cukrom, míg egyszer, mivel nekem is fura panaszaim voltak az endokrinológs el nem küldött terheléses vizsgálatra. Ide általában sosem jut el az, akinek az éhgyomri cukra normális. Viszont ott kiderült, hogy hiperinzulinemiám van, ami azt jelenti, hogy túl sok inzulint termel a szervezetem, ezért sosem akadnék fel sima vérvételen, de megmagyarázta a fura rosszulléteimet, mert le tud esni nagyon a vércukrom.

29. Channa* (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 1. 11:52

Én nem találgatok.

Nekem autoimmun túlműködésem van. Graves-basedow kór.


Bármilyen pajzsmirigy betegséget, csak vizsgálatokkal lehet diagnosztizálni!


Vérvétel, nyaki UH, izotópos vizsgálat, ha ezek alapján van ott valami, akkor biopszia, nyelés rtg.


A tünetek édes kevesek a diagnózishoz!


Olyan nincs, hogy percenként változik a pajzsmirigy működése. Ha ezt mondta az orvosod, akkor elég szomorú, hogy még praktizál.!


Vo9ltál már vérvételen? Az orvosodnak az első dolgának kellene, hogy legyen, hogy oda küldjön, mert ebből már látszana is, hogy van e gond a pajzsmirigyededel. Csak egy TSH vizsgálat kéne, ha az nem jó, akkor kielemzik az FT3 és FT4 értékeket is, amiből egyértelműen kiderül, hogy milyen működése van a pajzsmirigyednek.


A gyulladást pedig csak endokrinológus vizsgáltathatja, csak ő kérhet ATPO vizsgálat. Ha ez 30 felett van, akkor autoimmun pm. gyulladás van.


És ha már itt tartunk, akkor elmondom, hogy az én ATPO-, 2121 volt, a TSH-m mérhetetlenül alacsony, az FT4-em 40 feletti, az FT3-am pedig 20 feletti.


Na, ez egy igazi pajzsmirigy tűlmőködés+gyulladás.


Minden pm betegség látszik a nyakon. Ha növekszik, akkor nincs a lyuk a nyakunkon (ilyenkor működünk túl általában), ha alulműködünk, akkor meg olyan, mintha lenne egy nyakörv a nyakunkon.


Majd ha elmentél orvoshoz, elkészültek a leleteid, akkor gyere vissza és írd meg, hogy mi lett a végeredmény. Addig viszont ne éld bele magad, hogy ez a bajod, mert ránézésre ezt a betegséget nem lehet megállapítani!

28. Channa* (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 1. 11:43

Miből gondolod, hogy lehetetlen nálad?

Nekem ebben a korban kezdődött, majd 36 éves koromban, be is fejeztem a menstruációt.


De, az orvos tévedhet! Egy vérvétel után helyettes orvoshoz mentem, aki a kész vérvételem alapján közölte, hogy alulműködök, amit szerinte a tüneteim is alátámasztottak. Én meg tudtam, hogy túlműködök, pedig nem vagyok orvos;)

2023. ápr. 1. 11:07

Úgy gondolom hogy egy orvos diagnózisát ne kérdőjelezzük meg,hiszen már nem ma van a pályán, nagyon jó orvos.

Kérem ezek után csak az írjon,akinek volt pajzsmirigy gyulladása,és ne találgassunk mi lehet,hiszen az orvos megmondta.

Köszönöm

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Borian)
2023. ápr. 1. 11:05
A cukor és a koleszterin is kiválló, így még cukor is kizárva.
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Channa*)
2023. ápr. 1. 11:04

Klimaxhoz túl fiatal vagyok (32).

Sajnos ez egy pajzsmirigy betegség az orvos nem téveded.

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Borian)
2023. ápr. 1. 11:02
Sajnos ez nem találgatás ,ez a valóság,nem női hormonok, nem stressz( hiszen az lehetetlen nálam)
23. Borian (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 1. 06:31
Addig ez még csak találgatás az orvosod részéről is. Millió más dolog okozhat ilyen tüneteket, az inzulin rendetlenkdése, női hormonok, stresszhormonok.
22. Channa* (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 31. 18:54

Mondom, hogy a pajzsmirigy működés nem tud ilyen gyorsan változni!

Hetek kellenek, hogy egy alulműködésből túlműködés legyen vagy fordítva.



Lehet, hogy klimaxolsz?

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Channa*)
2023. márc. 31. 18:39
Sajnos igen ez változik ,nem csak 2 naponként ,valamikor órákon belül is ez az állapot,hol túlműködésbe hol alulműködésbe.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Borian)
2023. márc. 31. 18:32

Voltam vérvételen, csak egy általánoson, amin nem nézték a pajzsmirigyet.

Majd 2 hét múlva kaptam időpontot pajzsmirigy vérvételre.

19. Léna123 (válaszként erre: 18. - Timycat)
2023. márc. 31. 12:56

Épp ezt akartam írni, a szelént.

Én autoimmun alulműködő vagyok, a normál gyógyszeradagom mellett nagyon kiugró rossz értékem lett egy felsőlégúti vírus után. Ekkor ajánlotta az endodoki a D vitamint és szelént, napi 100 mikrogrammot. D vitaminból én 3000-et szedek. Amíg nem jutsz el egy jó endokrinológushoz, érdemes a D vitamin mellé szelént is megpróbálni.

18. timycat (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 31. 12:52
D vitamin tényleg jó a pajzsmirigyre, szelén is, de kúraszerűen. A jóddal viszont vigyázni kell, azt csak pontos diagnózis után lehet megmondani, hogy teljesen kerülni kell-e vagy épp a hiánya okozza a bajt.
17. Channa* (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 31. 12:47
2 naponta nem változik a pajzsmirigy működése.
16. timycat (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 31. 12:46

Hashimoto tipikus jellemzője, hogy néha túl-, néha alulműködik, ezért nehéz kordában tartani. De a pontos diagnózishoz UH, vérvétel, és egy endokrinológus fog kelleni. Vérvétel TSH-n túl, T3, T4, antiTPO, antiTG, TRAK, reverzT3


A pm betegségeket kísérő betegségek (IR, PCOS, cukorbetegség) mielőbbi diagnosztizálása érdekében adiponektin szintet is néznek.


De még ne könyveld el magad Hashimotosnak. Szülés után szokott átmeneti lenni az állapot, vagy pl egy komolyabb légúti betegség is néha bezavar.


De mindenképp mielőbb szakorvos kell!

15. Borian (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 31. 12:39
De volt már vérvételed? Néztek TSH-t, T3-t, T4-et?
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Channa*)
2023. márc. 31. 12:35

A nyakamon nem látszik semmi elváltozás,eddig is ilyen volt,nem látom hogy vastagabb lenne.

Gondolom az orvos is ezért nem tudott semmit mondani.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Channa*)
2023. márc. 31. 12:28

Most olvasom a tünteit( ebből csak hajhullás és az ingerlékenység van jelen.

Az a gond,hogy mindkettőt tünetét produkálom felváltva, hogy miért azt nem tudom.


A hashimoto tünetei:


hajhullás

fáradékonyság

ingerlékenység

hízékonyság

koncentrációs zavarok

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Channa*)
2023. márc. 31. 12:23

Most az orvos háziorvos tanácsára( addig amig nem lesz meg az ulrahang),szedek D vitamint, szerinte nagyon jó a pajzsmirigyre.


Igaz még csak két napja, de semmi változást nem tapasztalok a D vitamintól sem.

2023. márc. 31. 12:22

Most az orvos háziorvos tanácsára( addig amig nem lesz meg az ulrahang),szedek D vitamint, szerinte nagyon jó a pajzsmirigyre.

Igaz még csak két napja, de semmi változást nem tapasztalok a D vitamintól sem.

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Channa*)
2023. márc. 31. 12:20

Fáradékonyság

Hízás

Fázékonyság

Lassú szívritmus, lassú mozgás és beszéd

Izom- és ízületi fájdalom, görcsök, gyengeség

Száraz bőr

Töredezett, vékony körmök és haj

Csökkent izzadás,és aztán átvált és pont az ellenkezője történik.

Fogyás,meleg érzet( ha hideg van akkor is),szapora szívverés,homályos látás,izzadok, nedves a bőröm,ugye a bőrön nem veszek észre semmit,mivel ez változó, hol egy két napig tart,hol csak órákig és már vált is,olyan mint amikor felkapcsolják a villanyt majd lekapcsolják.

Ezt produkálja a szervezetem.

Sajnos amikor túlműködés van ,akkor napokig nem alszok és csak eszek,emelett fogyok,és nagyon ideges vagyok.

Nagyon rossz ez az állapot.

9. Channa* (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 30. 18:56

Akkor autoimmun alulműködésed lehet, bár tünetek alapján diagnosztizálni ezt a betegséget, roppant érdekes.


Ezt vérvételből kell diagnosztizálni, csak így nem lehet.


A betegséged neve pedig, ha hasimotó lesz. Olvass utána!


Autoimmun=a szervezetünk saját maga ellen fordul. A hasimotónál általában sorvad a pajzsmirigy.


Milyen tüneteid vannak?

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Channa*)
2023. márc. 30. 09:54

Igen jártam orvosnál,most kaptam időpontot pajzsmirigy utrahangra és vérvételre is.

A háziorvos szerint pajzsmirigy gyulladás lehet.

Ezért kérdeztem rá.

Igen vannak tünetek, habár nem egyértelműek,ugyanis van hol alulműködés tüneteit produkálja a szervezetem, aztán átvált és a túlműködés tüneteivel küzdök,már hetek óta.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Alnisa)
2023. márc. 30. 09:51
Szeretném megkérdezni mit jelent az autoimmun eredetű.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Alnisa)
2023. márc. 30. 09:46

Nekem a háziorvos ezt a diagnózist állitotta.

Ugyanis mindkét tünetet produkálja a szervezetem, hol alulműködés,hol pedig a túlműködés tüneteit.

Átvált az egyok működésről a másikra,neki is fura volt ezért mondta,hogy ez pajzsmirigy gyulladás.

Még csak 04.12.-én megyek utrahangra( ekkora sikerült időpontot szerezni),aztán vérvételre.

5. Borian (válaszként erre: 3. - Alnisa)
2023. márc. 30. 08:36

De, van. Nekem volt, annak a "talaján" alakult ki egy hideg göb. A hideg göb nem okoz működési zavart, de rosszindulatúvá válhat, ezért el kellett távolítani.


Maga a gyulladás (ez utólag derül ki,hogy az volt) pár napig tartó nagyon magas lázzal és nyirokcsomó megdagadással járt, de akkorára dagadt, hogy azt hitték, mumpsz-om van, pedig már vol korábban. Utána még nagyon sokáig, vagy 1,5-2 évig meg volt dagadva a nyirokcsomóm azon az oldalon

4. Channa* (válaszként erre: 3. - Alnisa)
2023. márc. 30. 07:33

Mármint van, de sosem önmagában jelentkezik és nem is magát a gyulladást kezelik.


Ezért is kérdeztem, hogy miért gondolja, hogy ilyenje van.

3. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 30. 07:23

Olyan nincs, hogy pm gyulladás.

Lehet alul és túlműködő, plusz lehet autoimmun eredetű.

Vagy gyógyszert kapsz, vagy ha nagyon túlkűködsz és nem működnek a gyógyszerek vagy nagy méretű göbök, strumma alakul ki, akkor műtenek.

Ez nem egy gyógyítható folyamat. Általában életet végégig gyógyszer kell szedni, főleg ha alulműködsz.

Túlműködésnél néha elég pár hónap gyógyszer szedés és helyre áll, de nem ez a jellemző.

2. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 30. 07:14

Miből gondolod, hogy ilyened van?

Vannak tüneteid?

Jártál orvosnál?

2023. márc. 30. 06:19

Pajzsmirigy gyulladásom van.

Mennyi ideig tart a felépülés?Van valakinek valami tapasztalata ezzel kapcsolatban és milyen gyógyszereket írtak fel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook