Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvódáskorú gyermek és az önkielégítés... fórum

Óvódáskorú gyermek és az önkielégítés... (beszélgetős fórum)


1 2
2008. aug. 27. 09:51

Itt nem arról van szó, hogy a gyerek nem kap elég szeretetet, mert igenis szerető család veszi körül, igaz apuka nélkül. De a kislány nem is tudhatja mi az az apai szeretet, mert még egy percet sem laktak egy fedél alatt, mert apuka még a kislány születése előtt elhagyta az anyukát.

A kislány nincs megszégyenítve egyáltalán, de már akkor sem normális amit csinál és ezt ő is tudja, de akkor is csinálja.

16. Zizisicc (válaszként erre: 15. - Ac1096844d)
2008. aug. 26. 22:21
:o))
15. ac1096844d (válaszként erre: 14. - Zizisicc)
2008. aug. 26. 22:20

Off:


És máris offolsz, nolátod:)))



ON!

14. Zizisicc (válaszként erre: 13. - Ac1096844d)
2008. aug. 26. 22:18
Nem is értem, miről beszélsz!!! :oDD
13. ac1096844d (válaszként erre: 11. - Zizisicc)
2008. aug. 26. 22:05

Jobb, hogy így leírtad, mert az előbb ezt nem választottad ketté, mármint a természetes felfedezést, és a rendszeres örömszerző tevékenységet, mint pótcselekvést...


Mert ügye' amíg a természetes szakaszban van, addíg nem kell az okát keresni (szeretethiányban stb...)


Jobb is ha nem válaszolsz, mert annak OFF lesz a vége :DDD

12. Zizisicc (válaszként erre: 9. - Kerinezsuzsi)
2008. aug. 26. 22:02
Igen, az nagyon fontos, hogy ne szégyenítsék meg!!!!!
11. Zizisicc (válaszként erre: 6. - Ac1096844d)
2008. aug. 26. 22:00

Jaj, olvass már a gondolataimban, akkor nem kéne leírnom. :o))

Az teljesen természetes, hogy kezdi felfedezni a testét, és megtapasztal közben dolgokat. Ha viszont ezt ebben a korban rendszeresen örömszerzésre használja, akkor az azt mutatja, hogy valami nem oké, valami hiányzik neki érzelmi szinten.

Szóval az már nem természetes, hogy orgazmus közeli állapotba juttatja magát rendszeresen, de akkor sem rászólni kell, meg tiltani, hanem kideríteni az okát,és azt megszüntetni. Talán érdemes lenne egy gyerm.pszichológust bevonni.


A középső kérdésedre inkább nem válaszolok! :oDD

10. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - Naildi81)
2008. aug. 26. 21:57

Nekem az egyik barátnőm mesélt ilyet. A kisfiának az ovistársa csinálja ugyanezt, viszont ő kisfiú állandóan a kukijával foglalatoskodik. De ez még semmi: a vécében a többi gyereket is fogdossa. A barátnőm nem tudja szóljon a gyerek anyjának vagy nem. Vacilál, mert az óvónőktól durvább sztorikat is hallott más gyerekekről.

Az én kisfiam októberbe megy oviba, résen leszek én is.

9. kerinezsuzsi (válaszként erre: 7. - Zizisicc)
2008. aug. 26. 21:46
Veld értek egyet! Az elterelés sokban segít! Meg kéne találni, mi az ami eltereli, de úgy, hogy ne szégyenítsék meg!
8. ac1096844d (válaszként erre: 5. - Naildi81)
2008. aug. 26. 21:43
Na ez már tényleg túlmutat a természetszerű "ön"felfedezésen...
7. Zizisicc (válaszként erre: 5. - Naildi81)
2008. aug. 26. 21:41
Ha végig olvastad, amit írtam, akkor rájössz, hogy mivel van összefüggésben. Ez "csak" egy tünet. Valamit kompenzál ezzel. Azt kéne kideríteniük, hogy mi az.
6. ac1096844d (válaszként erre: 4. - Zizisicc)
2008. aug. 26. 21:40

Na most nem értem:)

Ez teljesen normális, és természetes.

Szerintem is.


DE ha nem hiányzik semmi az életéből(elég a szeretetet, és az odafigyelés) akkor nem kezdi majd el felfedezni a testét?


Most akkor vagy természetes, vagy szeretet és odafigyelés pótló...?

5. naildi81 (válaszként erre: 4. - Zizisicc)
2008. aug. 26. 21:38
Persze egy bizinyos fokig teljesen normális! De amit ez akislány csinál már nem az. mindennap csinálja és teljesen leizzad, meg kipirosodik tőle. Van amikor egy babájának a kezével csinálja. ez már szerintem nem normális!
2008. aug. 26. 21:35
Ez egy teljesen normális dolog ebben a korban. Most kezdi el felfedezni a testét, és rájött, hogy a nemiszervének simogatása jó érzéssel tölti el, örömet okoz. Nem szabad tiltani, rászólni, inkább finoman beszélgetni vele, elterelni a figyelmét, és azon kellene gondolkodni, hogy vajon miért ezt a módját választja annak, hogy jól érezze magát. Vajon mi hiányzik az életéből, mit nem kap meg, amire érzelmileg szüksége lenne? Elég szeretetet, odafigyelést .... ?
2008. aug. 26. 21:28
Nem lehet h vmi fertőzése van és az viszket...jó ez lehet h hülyeség de egy leehtőség....:S
2008. aug. 26. 21:26
Jézusom.
2008. aug. 26. 21:21

Arról szeretnék itt veletek beszélgetni, hogy volt e valakinek hasonló tapasztalata ilyen dologgal kapcsolatban.

Egy kedve ismerősöm 4,5 éves lánya napi rendszereséggel simogatja intim testrészét. Az anyukája már minden tőle telhetőt megtett, hogy leszoktassa a dologról. Kérte szépen, hangosan. Voltak konduktornál is, de ő sem tudott segíteni.

Arra lennék van e valakinek hasonló tapasztalata, vagy a környezetében hallott e ilyesmiről.

Tudom, hogy kényes téma, de sajnos ilyen is van.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook