Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai problémák- Kinek mi a véleménye erről? fórum

Óvodai problémák- Kinek mi a véleménye erről? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
34. d0b7178f40 (válaszként erre: 29. - Pné Veronika)
2010. okt. 8. 13:30

csak tudod amikor minden hónapban antibiotikummal bombázom a gyereket mert másképpen nem gyógyul meg az már gáz. És az Ő kis szervezetének nem jó. Mert előbb vagy utóbb az immunrendszere ki fogy akadni.

a barátnőm küzdött ezzel 4 évig. De nem hatotta meg az ovónőket a dolog.

Most talán többen leszünk.

Remélem.

2010. okt. 8. 11:45
sziasztok! nálunk még nem volt piros popsi, igaz még csak 5 hete járunk oviba. de ha lenni is, megérteném (de azért persze bosszantana!). 24 gyerekre 2 óvónő és egy dajka, aki szerintem többet van a konyhában, mint a gyerekekkel...
32. c7d81e15f5 (válaszként erre: 16. - JaneBond)
2010. okt. 7. 20:48
Kár, hogy valóban kevesen látják ezt, én ámulok néha szülőtársak elvárásain, beszólásain. És azon is, hogy lám, ha nagyon szidni akarnak valakiket (most épp az óvónőket), akkor úgyse bírják abbahagyni, jönnek az újabb kifogásolnivalók. Feltételezni eleve a jót és elismerni a másik ember-voltát, munkáját, erőfeszítéseit... no ez az, aminek terén még sokat kell tanulni jópárunknak.
2010. okt. 7. 20:08
Szerintem mindenkinek igaza van. A szülőnek is, hogy elvárja, hogy kitöröljék a gyereke fenekét, rendesen öltöztessék fel...stb. Viszont azt gondolom, hogy 2 vagy 3 óvónőnek képtelenség 25-30 gyerekkel ezt tökéletesen megcsinálni. Kevesebb gyerek kellene egy csoportba. Ez viszont sajnos pénz kérdés.
2010. okt. 7. 19:49

Képzeljétek, ez is szabályozva van, elvileg mínusz hét foknál melegebb, nem esős időben ki kell vinnünk a gyerekeket!


Volt olyan szülőnk, aki nem értette, hogy a viharos szél miért jelent problémát, miért "meresztik bent a s..güket" az óvónők, biztos lusták öltöztetni...


Nem annyira egyszerű mindenkinek a kedvére tenni, sajnos...

29. Pné Veronika (válaszként erre: 27. - D0b7178f40)
2010. okt. 7. 15:52

Ez egy bevett szokás.

A mieink is így vannak, még ha esik is, gumicsizma, esőkabát, csereruha, mert kell nekik a kintlét...mondják ők.

Volt, hogy a hajam nekem is égnek állt, mikor mentem érte, de ez van, sok mindenhez kell alkalmazkodni.

Már úgy vagyok vele, hogy inkább viszek neki plusz cuccot, csereruhát, esőkabátot, csizmát, mindent, rákészülök az ovinapokra.

2010. okt. 7. 14:54

Ez először nekem is szemet szúrt miért is kell sz.a.r időben kivinni a gyerekeket, azt mondták, mert a csoportszobát ki kell szellőztetni mindenképpen mielőtt lefektetnék őket. Ha bent vannak akkor sokkal nagyobb eséllyel fáznak meg a nyitott ablaknál, mintha rövid időre ugyan, de felöltözve kimennek az udvarra.

Talán ez a magyarázat, talán nem...

2010. okt. 7. 14:31
hát mi meg az öltözködéssel és az időjárással küzdünk. Mivel ha harisnyában viszem nem adjáák rá mielőtt kiviszik őket az udvarra. De a csoportban nem hagyhatom rajta mert akkor meg melege lesz. Ami bosszantó. A másik dolog, ha süvít a szél, akkor is kint vannak az udvaron. Nem lényeg, hogy csak álldogálnak, mert fáznak a hidegben. Amikor ott voltam vele beszoktatáson, én átfagytam teljesen. És még is kivitték az ovónők. És nem érdekelte őket, hogy szinte mindegyik gyerek olyan volt mint aki beivott jó piros volt az arca mert annyira átfújta a szél, vagy éppen zsibbadt a keze a hidegtől. Nem kivitték.
26. 6048dc6b87 (válaszként erre: 24. - Alfoldi13)
2010. okt. 6. 23:28
hidd el akkor is elfogadja. most van abban a korban hogy "már csak azért is" . Ismerem, tudom milyen. majd holnap rákérdezek, hogy tudtak-e róla hogy rágózik, és hogy hogyan került a gyerek szájába. szép álmokat mindenkinek!
2010. okt. 6. 22:15

Mi is most kezdtük az ovit,vegyes csoportban.

Nálunk az óvónő szülőin megmondta,hogy ne tegyünk tízóraira édességet a gyereknek,szóval rágó,meg ilyesmi fel sem merül.

A feneke egyszer volt kicsit kakis(szerintem csak akkor az egyszer intézte ott a nagydolgát).Az óvónő egyedül van,nem hagyhatja ott a többi gyereket,hogy vele kimenjen,ezért egy nagyobb gyerekkel engedi ki vécére.Ezen én is kiakadtam,hogy nincs,aki kimenjen velük,de ez van!

Ami viszont jobban zavar,hogy a kis trikóját,blúzát nem tudja rendesen belehúzni a nadrágjába,ezért állandóan kint van az egész dereka,veséje.

24. alfoldi13 (válaszként erre: 23. - 6048dc6b87)
2010. okt. 6. 21:16
van kinél meg van kinél nem de ha valami ügyes mesébe foglalod könnyebb
2010. okt. 6. 21:12

Köszönöm a hozzászólásokat. Nem áll szándékomban bántani az óvonőket tényleg mert vegyes csoportban vannak 28-an, de a rágózásnak akkor sem örülök.

Alföldi szerinted egy 3 éves gyerekkel meg lehet értetni, hogy ne rágózzon ha megkínálják? Mert mi már többször is mondtuk hogy nem szabad, majd csak ha én megengedem, és hogy nem fogadunk el semmit se idegenektől. egy sérült nevelt gyermeknél ez még nehezebb! Azthiszem jogos , hogy nemtettszik! Nedves kendőt vinnék én be, mert itthon is azt használunk még mi is, ehhez szokott. a feneke azért piros mert nincs kitörölve a feneke, és nem a papír miatt. minden tiszteletem az óvonőké de úgy gondolom ezt akkor sem szabad!

2010. okt. 6. 20:46

A rágó tényleg nem jó dolog, sőt.

De én is az ovi mellett kiállók táborához csatlakoznék. Nálunk sincs kakis, piros popsi, kipirosodott száj, pedig nálunk sincs nedves törlőkendő csak wc-papír. Kezet-fogat rendszeresen mosnak. Sőt nálunk saras-esős időben a szülők lábzsákkal viszik be a gyerkőcöket,hogy ne legyen latyak a folyosón, ahol a gyerekek benti cipővel járkálnak.

2010. okt. 6. 20:27

Nagyon gáz!!!! Nálunk csak iskola előtti utolsó évben várták el, hogy egyedül popsit töröljön a gyerek, de ha szóltak, akkor még ennek ellenére is segitettek. Nedves kendő mindig volt, én a gyereknek a suliba is adok. Soha nem volt kakis bugyi az oviban!


A rágó meg mindennemű édesség ki van irva, hogy tilos. Szülő sem hozhat be, és nem adhatja oda a saját gyerekének mig az öltözik.


És igy helyes :-)

2010. okt. 6. 20:18

A rágó az tényleg hihetetlen! Én jelezném az óvónőnek mindenképpen és a reagálásától függően a vezetőnek is!


Nagyon szerencsésnek tartom magunkat, mert én 100%-ig elégedett vagyok az óvodánkkal és a dolgozóival is.

Nincs kakis bugyi és piros popsi, pedig sima wc papírt használnak.


Kérték, minden gondot-problémát jelezzünk feléjük amit a gyerektől megtudunk és maximálisan segítőkészen állnak a megoldásához.


Ilyen óvónéniket kívánok minden kis ovisnak!!!

19. Hexike (válaszként erre: 1. - 6048dc6b87)
2010. okt. 6. 20:15
Egy óvónőnek tilos rágót adni a gyereknek, meg minden olyan dolgot, amitől megfulladhat. Azt, hogy piros a feneke...ez az óvónő dolga lenne kitörölni, mert ez a gondozási feladathoz tartozik!!!
2010. okt. 6. 20:14
sajnos közösségben fog felnőni és én nem javaslom ,hogy kritizálj még akkor se ha igazad van próbáld a gyerekkel megbeszélni ,hogy Te nem szeretnéd ha rágozna..a kakis fenékért meg kicsit ügyesen fogalmazva jelezzd...
17. lola81 (válaszként erre: 15. - JaneBond)
2010. okt. 6. 20:12
Elnézést, teljesen igazad van! Az én szakmámban is vannak feketebárányok!:D
16. JaneBond (válaszként erre: 11. - C7d81e15f5)
2010. okt. 6. 19:59
NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM, annyira jó ilyen hozzászólást olvasni!
15. JaneBond (válaszként erre: 10. - Lola81)
2010. okt. 6. 19:55

Ez azért egy kicsit túlzó általánosítás! Nem kötekedni, vagy szúrkálódni szeretnék, de tényleg!


Naponta többször is kezet mosok, érkezéskor, gyerekek mosdóztatása előtt(!) és után, ételosztás előtt, orrfújás(fújatás) után, stb.

(és nem hiszem, hogy én lennék egyedül ilyen "ufo"!)

14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 6048dc6b87)
2010. okt. 6. 19:54

Tanácsolnám írásban add oda a vezető óvónőnek , hogy nem adhatnak a gyermekednek, rágót, cukrot stb.

Szülőin is felvetheted a problémát. Azért sem jó ez, a baleset veszélyen kívül, hogy egészségtelen is, hiszen ezek a gyerekek még picik, és képesek egymás szájából átvenni. Egyik beteg és át is adja a másiknak.

Beszéld meg naponta minden szülő vigyen szezonális gyümölcsöt,az édesség helyett.Nálunk ez nagyon jól bevált.

13. ff36256613 (válaszként erre: 11. - C7d81e15f5)
2010. okt. 6. 19:53

Biztosan nem lehet egyszerű, de ez lenne (többek között) a dolguk...

Nem akarom elhinni, hogy nincs idejük rá...

Biztosan mással vannak elfoglalva (most én nem leszek túl népszerű)- olyat is láttam, nem is egyszer, hogy ott lógott a fülén a mobil hosszú percekig, a gyerek meg a mászókán csetlett-botlott, a kutya nem figyelt rá...

2010. okt. 6. 19:50

Sziasztok!


A rágó tényleg meglepő, mert oviban tényleg tilos, nem értem!


Kakis popsi: a háromévesektől nem vá(hat)ja el senki, h kitörölje a popsiját, mert egyszerűen még biológiailag nem tart ott, nem éri el a fenekét, rövid a kis karja:)


Az én csoportomban is volt olyan kis "önálló" kislány, aki maga rendezte le a fenéktörlést kakilás után. A szag miatt kezdünk "nyomozni", amit a mosdóban lehetett érezni, mire kiderült, h Ő volt. :)

Mi nedves törlőt kérünk be, és nem szokott ilyen problémánk lenni.


Tudom, hogy vannak "csúnya" óvónők, de azért azt, hogy "akkor mit csinálnak egész nap?!?" talán kicsit erős. Gondoljátok át... Nekünk tavaly "beözönlött" a 25 tündéri kiscsoportos, akik 25-en 30 fele mentek, volt aki sírt, volt aki a wc-n ült, a másik játszott, volt gyurmázó, és nem utolsó sorban minimum 5-6, aki stabilan mellettünkvan, és az ölünkbe vágyik.(gondolj bele, ha a 25 gyerek csak alaphangon beszélgetne, már eleve az milyen hangos tud lenni, és ugye, nem csak csendesen dumcsiznak...:)

Közben jönnek a szülők, mindenkinek ezer (jogos) kérdése van...


Nem mentegetőzni akarok, de tényleg nem unatkozunk... Azzal meg ugye senki nem vádolhat meg, hogy a pénzért csináljuk! :) -Nem siránkozás szeretne lenni!-


(Engem nem bánt (nagyon) ez a kérdés, nem lepődöm túlzottan meg, még a barátaim is azt hiszik, hogy az óvónő focizik, játszik, rajzolgat egész nap... :)


Kívánok minden érintettnek kellemes ovis tapasztalatokat, mára pedig szép estét!!!


Jane

2010. okt. 6. 19:46
Ezzel a véleményemmel (nem a rágós dologról) nem leszek népszerű: hát én nem tudom, nekem is van gyerekem, épp ezért el tudom képzelni, hogy 25-re figyelni milyen lehet... és az én gyerekemnek is piros néha, és tudom, hogy ez az óvoda átka, ez van, ha 25 gyerek igényét kell kielégíteni. Olykor elmarad, hogy épp az enyémnek letöröljék az ételmaradékot. De eszembe nem jutna az óvónőkre fújni ezért, akik egész nap 25 gyereket szolgálnak ki, köztük az enyémet is.
10. lola81
2010. okt. 6. 19:42
Nekünk még jóval odébb van az ovi, csak infókat gyűjteni jöttem, de mondjuk sejtem mi lehet ott. Nagynéném óvónő, 10 alkalomból max 2X mosott kezet, mikor átjött babázni. Mindig elintézte egy tiszta a kezemmel. Mi lehet, amikor dolgozik?! És nyilván nem egyedi eset.
2010. okt. 6. 19:41

Mindkét esetben az a probléma, hogy eléri a gyermek három éves kort bekerül egy közösségbe és alkalmazkodni kell. Nem beszélve arról, hogy attól kezdve mindenféle kiadások vannak, ami igazán elég sok pénzbe kerül. Néha esetleg elviszik őket kirándulni. Tavasszal közölték a szülőkkel mire számítsanak. Az előbb az egyik fórumon került szóba, hogy némely szólő több szakkört megengedhet magának, de az horibilis összegeket kell áldozni rá. Általános követelmény. És azokkal vajon mi van, akiknek mindenféle kiadás egy érvágást jelent a költségvetésében. Akkor szokott lenni családlátogatás már ilyenkor és felmérik, hogy az a gyermek milyen környezetben él. Én a tapasztalatomat osztom meg előfordult, hogy a férjemet kérték meg fessen le ezt meg azt, miért nem a jó modúakhoz fordultak, akik a méregdrága kocsiban feszítenek azok meg jót nevetnek a markukban. Felmérik a képességeket vannak csoportfoglalkozások és kiismerik elég hamar ki miben tehetséges és ügyes ezt figyelemmel kisérik. Megtanulnak rajzolni, önmagukat ellátni lesznek majd rendezvények előre szólnak az óvonők, mert kötelesek kitenni a fali ujságra.

Tartanak szülői értekezletet, ahol elvárják, hogy v. az anyuka, v.apuka megjelenjen. Majd te is tapasztalni fogod és remélem a kislányod betud illeszkedni és megszokja idővel az óvit.

Kívánok sok szerencsét. Két felnőtt lányom van én már rég túlestem rajta, de megértem a helyzeted

Másak az elvárások, követelmények, majd idővel kiderül. Sok szerencsét neked Üdv.Ágnes

8. Pné Veronika (válaszként erre: 6. - 5e48d37001)
2010. okt. 6. 19:41

Sajnos nálunk is így volt. Igaz akkoriban még a fiamnál.

Most a csajszim jár ugyanoda, de nála sem változtak a dolgok. Azt mondják, sok a gyerek, a 3 felnőtt (2 óvónéni és a dadus néni) kevés hozzájuk... :-((

Ráadásul sok a kicsi is (vegyes csoportba jár)így a nagyokra kevesebb figyelem jut.

2010. okt. 6. 19:35

Azért ez durva, erre simcs elég idejük?!

Akkor mit csinálnak egész nap?

6. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - 6048dc6b87)
2010. okt. 6. 19:32

Nálunk is,popsi,nuni piros.A száját kicsípi az ételmaradék,mert megtörli,de nem úgy mint én otthon.szóval vannak dolgok.

Bepanten krém a popsira és hidratáló a szájára.Így indítom útnak.Ennyit tudok tenni,illetve még azt,hogy ebéd után inkább hazahozom!

5. 6048dc6b87 (válaszként erre: 4. - Ff36256613)
2010. okt. 6. 19:31
Én is így gondolom. Nem vagyok kötekedős de ez már úgy gondolom nem oda való. Holnap én viszem és meg fogom kérdezni, hogy hogyan is került a szájába a rágó!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook