Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai problémák- Kinek mi a véleménye erről? fórum

Óvodai problémák- Kinek mi a véleménye erről? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
64. B.Marcell (válaszként erre: 36. - Micimacko72)
2011. okt. 11. 10:31
en nem foglalkoznek vele,ki a jegyzo meg a stb,tennek ra vastagon,nehogy mar ilyet elhallgatni.gyerekorvos,tb en tuti jelenten a dolgot!!!!!azt kell mondanom,h ugy kell nektek!!!
63. benvik
2011. okt. 11. 10:30
Nálunk is ez van:-( Nekem köhögött a lányom (csak éjszaka), meg picit folyt az orra. Egyből vittem dokihoz, aki közölte, hogy ennyivel a szülők nem szokták elhozni a gyereket. Kérdezem fertőz? Hát igen. Akkor? Fertőzzük végig az ovit???? Amúgy is itthon vagyok akkor meg nem mindegy? Aztán amikor vittem első nap a gyereket az oviba, kérdezte az ovónő, hogy mi volt. Erre ő is azt mondja, hogy ennyivel még nyugodtan jöhet oviba ha akar, más gyerek is jár:-(((( Persze 1 hét múlva a helyzet ugyan az, köhögés, orrfolyás:-( És jelenleg is itthon van, nem érdekel. Majd ha egy zsepi sem kell, és egyet sem köhint, akkor mehet.
2011. okt. 11. 10:26
Talán belátható, hogy ha 6 hónapon keresztül minden hónapban kötőhártya gyulladás áll fenn az óvodában, nem én túlzom el a probléma súlyosságát...ez már nem normális. A többi fertőzésről akkor még nem is esett szó. A fiam megkapta az oviban 2 éve a H1N1 vírust is!
61. panka§ (válaszként erre: 60. - Trapiti)
2011. okt. 11. 10:12

Kedves Trapiti!

Köszönöm a válaszaid.

A mi óvodánknak nincs orvosa. Most vetettük fel, az óvónőkkel, hogy nagyon szükségünk lenne rá, a leírtak miatt. Hátha hatással lenne egy-egy szülőre.

Röviden kifejteném neked a nálunk uralkodó helyzetet. Szóval 2 éve járnak a gyermekeim az oviba,tömegével tomből nálunk a vírus már így októberben is...pedig még az "igazi" járványok meg sem kezdődtek. A vezető óvónő is tud a problémánkról, mely mind a 3 csoportunkban fennál, nem tud érdemben tenni semmit, mert sok szülőnek egyik fülén be, a másikon ki...

A háziorvos pedig nálunk úgy működik, hogy a hétvégén beteg lett gyermeket hétfőn megvizsgálja, és azonnal kiadja az igazolást a szülőnek 3 napról. Így ha csütörtökön még nem gyógyult gyermeket is be kell venniük az óvónőknek...Többnyire láz és antibiotikummal indítják útnak a gyerekeket a közösségbe, ez nyílt titok, nem én állítom, hanem az óvónők.

Kötőhártyásan van ma is gyermek az oviban, láttam reggel, de a szülő nem tud érte menni...sőt van olyan is aki otthon van egy kisebb testvérrel. Ez a felháborító számomra. Képtelenség így megállítani a fertőzéseket.

Sajnos tisztában vagyunk, az óvónökkel is, hogy jelenteni kellene, de ezt mégsem "merik" megtenni. Állunk tehetetlenül a probléma előtt, és hidd el nem felnagyítom a problémát, hanem pont ellenkezőleg, már bírom nézni, és a mi a legfőbb féltem a gyerekeim. A fiamat 1 hete műtötték mandulával, 2 hét múlva hogy vigyem így be?? Ráadásul Ő nagyon beteges, a mandula műtét is ezért volt, mert folyamatosan megfertőződött és gócos lett, ki kellett venni.

Lassan ott tartok, hogy én fogom jelenteni az ANTSZ-nek.

60. trapiti (válaszként erre: 58. - Panka§)
2011. okt. 10. 22:14

Minden óvodának van orvosa.

Az lehet hogy nem jár ki, vagy nem teszi a dolgát.

AZ biztos hogy sok múlik a szülők hozzáállásán, de ez szerintem mindenhol így van, ezen nem lehet változtatni. Ha az óvónőkkel nem lehet ezt megbeszélni, fel kell keresni a vezetőnőt.

Az persze nagy kérdés, hogy anyuka hogyan diagnosztizálta, hogy a mandulájától lázas a gyerek. Mert ha orvoshoz vitte, az gondolom nem engedte volna hétfőn oviba ha tényleg beteg a gyerek. Olyan is lehetséges, hogy hétvégén lázas volt, de hétfőn nem. Mindenesetre egy igazi mandulagyulladással nem maradt volna hétfőn láztalan még akkor sem, ha reggel adott neki a szülő lázcsillapítót.

Mindenesetre nem olyan egyszerű a kérdés szerintem, mint ahogyan írod, ráadásul a legtöbb szülő nem teheti meg hogy a kicsit beteg gyerekkel otthon maradjon, vagy hogy egy-egy betegségre még ráhúzzon pár napot otthon.

A kötőhártyagyulladásnak is van több fajtája, ha bakteriális, akkor naponta többször kell az antibiotikumos szemcseppet használni, így gondolom nem is tudják beadni a gyereket.

Ha mégis kezeletlenül viszik abból akkora járvány van, hogy az ovinak értesítenie az ÁNTSZ-t. De az nem ritka sajnos, hogy ha egy közösségben elindul, akkor többször is elkaphatja a gyerek, mivel a betegség cseppfertőzéssel terjed és fertőz már a tünetek megjelenése előtt.

Egyébként ha valóban felmerül a gyanú, hogy egyes szülők nem viszik orvoshoz a beteg gyermeküket, akkor az óvoda gyermekvédelmi felelőséhez és rajta keresztül a gyermekvédelmi szolgálathoz is lehet/kell fordulni.

59. panka§ (válaszként erre: 57. - Trapiti)
2011. okt. 10. 21:06
Hiába szólnak a szülőnek, hogy szerintük beteg a gyerek, nem tesznek semmit, behozzák ugyan úgy, hiszen az óvónők nem orvosok...be kell venniük betegen is.
58. panka§ (válaszként erre: 57. - Trapiti)
2011. okt. 10. 21:04

Szia, nincs az ovodának orvosa, ez itt a legfőbb gondom...a mandula gyulladást az óvónő mondta délután, és a kedves anyuka dicsekedett el vele, hogy hétvégén lázas lett a mandulájával...2 nap alatt "meggyógyult"...tavaly az én gyerekeimnek havonta volt kötőhártya gyulladásuk..én hiába vigyáztama higiéniára ha a többi szülő nem...

Engem az háborít fel, hogy az óvónök nem tesznek semmit, mert elvileg nem tudnak...

57. trapiti (válaszként erre: 56. - Panka§)
2011. okt. 10. 20:53

Szia!

Ha a kötőhártyagyulladás gyanő van, akkor kérhetik hogy orvosi igazolással jöjjön vissza a gyerek. Azért az elég látványos betegség, nem nagyon lehet eltitkolni.

A mandulagyulladás már nehezebb kérdés, de azt sem nagyon értem, hogy Te honnét tudod, hogy egy gyereknek az volt.

A köhögés önmagában még nem biztos, hogy fertőző betegséget, vagy fertőző stádiumban lévő betegséget jelent, de ha nagyon köhög a gyerek, szintén küldhetik orvoshoz.

Ráadásul az óvodának kell legyen gyermekorvosa, aki bizonyos időközönként szintén ellenörzi a gyerekeket.

2011. okt. 10. 20:47

Sziasztok! nem ide vágó téma, DE hátha tudtok segíteni, mert én már teljesen kikészültem.

A mi ovis csoportunkba, több mint 2 éve jellemző, hogy a drága anyukák betegen viszik be a gyerköcöt. MA délután úgy hoztam el a lánykámat, hogy 20 gyerekből 6 fulladásos köhögéssel, 2 kötőhártyásan, 1 mandula gyulladással volt bent!!!! Az óvónők tényleg ennyire tehetetlenek ez ügyben??!!! Mert ők nem állapíthatják meg a gyerekről hogy beteg reggel amikor az anyuka beviszi-pedig egyértelmű-, mert ŐK nem orvosok, nekik ehhez nincs joguk, tehát kötelesek bevenni a csoportba, és ha ott összehányta magát vagy éppen egekben a láza, akkor szólhatnak az anyukának?

Ez most komoly??! Nincs erre valami jogszabály?

55. trapiti (válaszként erre: 54. - Zsada77)
2011. okt. 9. 08:31

Sajnos nincs ötletem :(

Mi Bp-en lakunk, a saját kerületünk és a szomszéd kerületek összes ovijával próbálkoztam, mindenhol elutasítottak. Kb. 20 ovi. Végül a munkahelyem kerületében találtunk ovit. De hogy vidéken mihez kezdtem volna, nem tudom :(

54. zsada77 (válaszként erre: 53. - Trapiti)
2011. okt. 8. 22:07
szia.megpróbáltam,de nem vették fel,mondván sok a gyerek,és nem ők a körzetes ovink,3helyen is próbálkoztunk,de mindenhol elutasítottak.nagyon el vagyok keseredve,sajnálom lánykámat.más lehetőség?
53. trapiti (válaszként erre: 52. - Zsada77)
2011. szept. 28. 22:41
Mégis át tudod vinni máshová?
2011. szept. 28. 22:41
sziasztok.Mindenkinek köszönöm,aki válaszolt.Remélem az ovicsere megoldja a gondjainkat
51. 9536810fa1 (válaszként erre: 49. - Zsada77)
2011. szept. 22. 21:32

... hm... én szerencsés vagyok, a gyerekeim imádták az óvodát, iskolát és a középiskolát is... deeeee... mindig részese voltam az óvodai (később az iskolai) életnek... készítettem egy faliképet, egy bábot... egy bármit... a csoportnak csak úgy.. vagy vittünk gesztenyét... egyszerűen része voltam a csoportnak, ez egy érzés a gyerek részéről... odanéz a bármire, és látja, hogy EZ ANYA... egyszerűen érzi a közelségem...a jelenlétem minden pillanatban...

Próbáljátok ki, és meséljetek... kíváncsi vagyok, hogy ez csak az én hüleségem-e... :)

Kisfiam óvónénije szokta mondani régen: "Anyuka nem tudja elképzelni, hogy ez a kisfiú mennyire büszke magukra... :o))

... most 16 éves... és ahogy bemutatja a barátait, és büszkén mondja, hogy "AZ ANYUKÁM"... :)

(Leányom is büszke volt ránk 17,5 évig, aztán meg nem... szóval nemtom jól csináltuk-e... de javaslom, egy próbát megér. ;))

50. trapiti (válaszként erre: 49. - 6048dc6b87)
2011. szept. 22. 21:28
Igen, az oviváltás oldott meg nálunk is mindent... persze nagyon nehéz lett volna, ha nem tudtam volna megoldani a váltást. Itt bp-en sem volt egyszerű áprilisban másik ovit találni, de ahol csak egy van, nem tudom mi a megoldás... Esetleg szomszéd falu ovija?
2011. szept. 22. 21:25
Szia.Hát nálunk is ez volt a gondd tavaly. Röviden ami történt. Március óta utált oviba járni, bekakilt, bepililt oviba is éjjel is. Aztán a kisebbiket nem akarták felvenni és szépen átírattam mindkettőt egy másik oviba. jóval kisebb, falusi oviba. május vége óta nem vittem, azóta nem pisilt be. imádnak ide járni, és hallani sem akar a régi óvodáról. Azt mondta, hogy szeret ide járni, mert itt nem fél....érdekes.Az én kistörpém is 4.5 éves középsős. Hidd el itt az óvoda a bűnös. nekem is azt mondták, hogy én reagálom túl...nahh persze de azért a gyerekedet mégis te ismered a legjobban. Ha van rá egy módod akkor vált, hidd el a kislányodnak is az lesz a legjobb....ez az én véleményem...
2010. okt. 21. 14:07

Hát,azt hiszem,nekünk szerncsénk van az ovival,illetve az óvónénivel.A lányom első perctől kezdve imád oviba járni!Ezalatt a röpke 1 hónap alatt,amióta jár,semmilyen negatív dologról nem tudok beszámolni.Ami kezdetben volt,hogy vécézés után nem dugták be a ruháját a nadrágjába,és kint volt mindig a dereka,ez is megoldódott,mert lassan megtanulta ő saját magának betűrni.De ezenkívül semmi rosszat nem tudok mondani.Teljesen meg vagyok elégedve az óvónő viselkedésével,hozzáállásával.Büntetésről még nem hallottam,hogy alkalmazott volna.Az én gyerekem szerintem elég eleven,öntörvényű gyerek,de még soha semmi rosszat nem mondott róla.Mindig csak dícséri,hogy milyen ügyes,csak ha rákérdezek,akkor esetleg elmondja,hogy ma egy kicsit nyafogós volt,vagy nem akart leülni enni,stb,de mindig hozzáteszi azt is,hogy az elején az egykéknél ez még így szokott lenni,és majd változni fog.Szóval nem csinál belőle nagy ügyet.

Ma is kellemesen csalódtam,mert tegnap elveszett a lányom egyik fülbevalója.Gondoltam,hogy valószínűleg otthon,vagy az oviban eshetett ki,mert kint sapka van a fején.Otthon nem találtuk meg,ma reggel szóltam az óvónőnek,hogy hátha...de őszinténszólva egyáltalán nem hittem,hogy meglesz.Délben azzal fogadott az óvónő,hogy megtalálták a folyosón.Még reggel végigkérdezett minden csoportot a takarítónő,hogy nem vesztette-e el valaki.

Szóval van még rendes óvónő és személyzet!

2010. okt. 21. 13:05

Kislányom csoporttársának születésnapi tortájából 2 kislány nem kaphatott,mert "rosszak" voltak!?

Mi tehetett az a kisgyerek,hogy egy közös ünneplésből kirekesztik??????

Ép ésszel nem tudom felfogni!


És én is tudnék mesélni,hogy mi a lekezelés,lenézés,kirekesztés,megszégyenítés egyik -másik pedagógus részéről!

Nagyon sok jó pedagógus,gyerekszerető óvónéni van,de sajnos több helyről hallunk nagyon rossz tapasztalásokat!

Mint régen is,mikor mi voltunk gyerekek,ha szólt a szülő sérelem miatt,akkor is a gyerek látta kárát!És a világ nem változott,most is a gyerek "issza" meg a levét!

Egy szülő nem csinál nyarat,a bólogató Jánosok pedig többen vannak:(

Sajnos mi ezt tapasztaltuk:(

2010. okt. 21. 12:43
Hát ez rémisztő!Ennyi rossz óvónő.Az én gyerekemnek nem adtak szőlőcukrot, mert az egyikóvónéni azt osztogat ha jók.A kisfiam nem kapott mert nem aludt.1 erről nem tehet a gyerek 2 egy idegen gyereket is megkinálok pl. az orvosnál ha az enyém eszik.Ők még nagyon kívánósak.Ez nagyon felháborított szóltam is az óvónőnek.Nálunk egyébként mikor szóltam hogy még nem tud feneket törölni azt mondták örüljünk ha majd nagycsopi végén tud.
45. ff36256613 (válaszként erre: 44. - Jozsi.38)
2010. okt. 21. 07:05

Jó reggelt!

Jobbulást nektek!!

Mi ezen a héten kezdtük az ovit, de én is félek...

A 20-as létszámú kiscsoportban, ahova mi is járunk:

11 beteg gyerek volt. Hétfő reggel a csoport létszáma: 9 fő volt !!!

Sajnos, elkezdődött az őszi időjárással a köhögős-taknyos, mindenféle gyulladásos betegségek "szezonja".

Ezt kell valahogy átvészelnünk!

2010. okt. 21. 06:18
nálunk nincsenek ilyen gondok. igaz szeptember vége óta szinte folyton itthon van mert lépten-nyomon beteg :(
43. Nina74 (válaszként erre: 42. - Ff36256613)
2010. okt. 21. 06:04
Még szerencse..
42. ff36256613 (válaszként erre: 41. - Nina74)
2010. okt. 20. 19:12
Biztos vannak ilyen esetek, de remélem, azért nem ez a jellemző...
41. Nina74
2010. okt. 20. 16:22

Az ovis problémákról nagyon sokat tudnék írni. Más szülő már próbált tenni ellene de olyan szintű összefonódások vannak,hogy értelme nem volt/van az egésznek.


Pl. Csak hallomásból tudom,hogy ha télen a gyerekek nem öltöznek alváshoz pl. elég gyorsan az óvónéni rájuk nyitja a bejárati ajtót. Ha fáznak gyorsabbak..


Volt már,hogy mentem az egyik gyerekemért az oviba,kint rohangált a kisfiam szemerkélő esőben a csoportjával az udvaron, az óvónők a terasz alatt itták a forró kávéjukat.


Még mesélhetnék..

40. Ágota 77 (válaszként erre: 36. - Micimacko72)
2010. okt. 18. 21:12

Én ebben az esetben a polgármestert keresném meg vagy személyesen vagy levélben.

Az intézményvezetőt/óvodavezetőt a testület választja meg. (Nálunk 5 évre szokták.)

2010. okt. 18. 21:04

Meglett az eredménye a kint létnek...

Beteg lett a csajosom, hurrráááá... :-((

Kimentek tornázni az udvarra, kis pulcsi, mozgás, miegymás, aztán leizzadva bementek, átvették a cipőjüket és újra kint voltak. :-(

Másnap "piaclátogatás" volt, jól elvoltak 2 órát, majd séta vissza az oviba, péntekre már tüsszögött, taknyos lett.

Köhög is rendesen, úgyhogy a héten itthon regenerálódik.

38. d0b7178f40 (válaszként erre: 36. - Micimacko72)
2010. okt. 18. 20:35
hát ez durva. Egyébként ha jól tudom akkor a jegyző a felettes.
37. trapiti (válaszként erre: 36. - Micimacko72)
2010. okt. 18. 17:24
Hát, ez azért elég érdekes... :(
2010. okt. 18. 14:45

Sziasztok!

A vezető óvónőnek ki a felettese? A jegyző?

Sajnos nálunk is sok gond van az óviban de senki nem mer szólni, mert a jegyző a férje az óvónőnek.


Tornaóra után teljesen leizzadva, a hajuk, mintha épp zuhanyoztak volna. S abban a ruhában maradnak, csurom vizesen (mivel nem öltöztették át tornaruhába, mert hideg van....)

Aztán kb fél-egy óra mulva viszik ki őket az udvarra s panaszkodnak, hogy rengeteg a hiányzás, a beteg gyerek :-(


Kislányom épp most szokik az óvodába. Pisis volt a ruhája s megkérdeztem, hogy sikerült neki .......azt a választ kaptam, hogy nem tudják, csak egyszer keresték, mert nem volt meg és kinn sirt a wc-n

35. d0b7178f40 (válaszként erre: 32. - C7d81e15f5)
2010. okt. 8. 13:34

nem a munkájukat vonom ÉN kétségbe. Mert a barátnőm lánya is imádta az ovónéniket és a dadát is. Mert foglalkoztak velük és sokat tanult meg sok mindenről. De amikor már sok gyerek beteg a hideg miatt akkor miért nem lehet felülírni a szabályt? Mert többen is jelezték, ha kint hideg van meg sár akkor ne vigyék már ki a gyerekeket, mert a harisnyát nem adják rájuk, és sorban betegszenek meg a gyerekek.

nem kötözködök. És szerintem nem nagy kérés. Meg volt olyan is, hogy szemerkélt az eső és kint dagonyáztak a gyerekek esőkabát nélkül.

Ez nem jó.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook