Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai baleset - hol kezdődik a komoly? fórum

Óvodai baleset - hol kezdődik a komoly? (beszélgetős fórum)


1 2
13. reload (válaszként erre: 11. - 9506be6952)
2013. aug. 5. 20:00

Szia!


Azért ez egy elég kirívó eset, szó szerint életveszélyes helyzetben volt a gyerek az oviban. :( Ahogy valaki már írta, csak a szerencsén múlt, még bele gondolni is rossz.... És az, hogy nem is szóltak.. Talán hirtelen te is leblokkoltál, vagy fontosabb volt a gyermekeddel foglalkozni hirtelen, mint számonkérni az óvónőt, de szerintem hiába teltek el napok, erről beszélni kell! A lányod nagyon megijedt? Vagy túl van már ezen?

12. moonlight13 (válaszként erre: 11. - 9506be6952)
2013. aug. 5. 20:00
Az én fiam is egyszer egy nagy puklival a fején jött haza, a másik gyerek meg az arcán egy kék folttal. Akkor felmentünk a másik anyukával az óvódavezetőhöz, akinek az volt a válasza, hogy ha van 1 milliónk, akkor nem lesz betonozott az udvar, hanem lerakatnak más anyagot... Hát erre mit mondjak?
2013. aug. 5. 19:55

Igen,azt hiszem-bár csütörtökön történt- de így utólag is el fogok beszélgetni az óvodavezetővel. Csak tanmeseképpen. Egyre jobban zavar,h nem tettem/mondtam semmit ,pedig ezek szerint általánosságban sem szemethunyható a történet.

Köszönöm a válaszokat!

10. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 9506be6952)
2013. aug. 5. 19:47
Én azért a vezetőt megkerestem volna ezzel. Bár némelyik...
2013. aug. 5. 17:57

Hát ez elég durva...

Hogy érdemes-e balhézni? Tegyük fel, nincs ilyen szerencséje a gyereknek és megfullad. Megvizsgálják a körülményeket. Szerinted mi lenne a vizsgálat eredménye? Hogy az eredetileg (remélhetőleg) szabványos és biztonságos játékot egy veszélyes elemmel egészítették ki. A többi a szerencsén meg a Jó Istenen múlt, örülj neki hogy nem lett komolyabb baj.

Az óvónők hozzáállása meg minősíthetetlen. ha az ostobaságukért nem is, de azért mert nem segítettek azonnal a gyereken, és nem értesítettek azonnal téged, mindenképpen minimum a vezetőig mennék. És nagyon megfontolnám, rájuk bízom-e a gyereket a továbbiakban.

2013. aug. 5. 17:28

A kotel (is) valoban csunya horzsolast tud okozni a gyenge boron... egy kisgyermek korul sosem tudni, mikor tortenik baleset minden ovintezkedes ellenre.

Remelhetoleg az ovoda szemelyzete jobban fog ezutan figyelni.

2013. aug. 5. 17:13

Ez már komoly.

A játékoknak meg kéne felelni valami szabványnak,ami biztonságos,és ebben a fellógatott ugrókötél nincs benne.

Az meg abszurd,hogy de.10 től du.4 ig hagynak egy gyereket egy ilyen kezeletlen sebbel.

Én feljelenteném az óvónőket.Főleg azért,.mert az derül ki abból,hogy a gyerekedet süsünek nevezték,hogy még csak fel sem fogják,hogy ők csináltak hülyeséget,felelőtlenséget azzal,hogy egy nem szabványos,nem biztonságos játékot adtak a kicsik keze ügyébe.

6. pzm3
2013. aug. 5. 17:09

Csaptam volna olyan balhét....

Én minden esetre bemennék az önkormányzathoz,az oktatási részre és elmondanám ott az esetet.

5. elbb
2013. aug. 5. 17:09
Tényleg így mondta hogy süsü a gyereked? o_O
2013. aug. 5. 17:08
A kötelet levették rögtön.
2013. aug. 5. 17:07
Jézusom! Elég ilyesztő ez..Az óvónők meg próbálják eltusolni...Azért remélem felháborodtál azon, hogy süsünek nevezték a lányodat..Ez életveszélyes akkor, a következő gyereket lehet megfolytja..Sztem azért azt a kötelet vetesd le az óvónőkkel onnan, mielőtt nagyobb baj lesz!!!!!!!!!!!
2013. aug. 5. 17:06
Nem a baleset körülményeivel van a gond, hanem az óvónő nyilatkozatával, meg azzal, hogy nem értesítettek rögtön. Ilyen hozzáállású pedagógusok közül én kimenteném a gyerekem.
2013. aug. 5. 16:55

Több napos a történet,de azóta rágódom rajta. A környezetemben mindenki háborog, repkednek a "fel kellett volna jelenteni" , "miért nem mentél egyből az óvoda-vezetőhöz" jellegű megszólalások.

Szeretnék elfogulatlan véleményt is kapni.

Az óvodában egy fa magasles-szerű építménybe van beépítve a csúszda. Az óvónők felkötöttek a lesre ,a csúszda mellé egy ugrálókötelet,mert a nagyobbak szoktak járni falat mászni,és az jó. Az én 4 éves lányom pedig úgy csúszott le,h megfogta a kötelet,és nem is engedte el. A nyaka alá akadt,fültől fülig és áll alattól mellkas tetejéig felégetve-zúzva a nyakát. Úgy nézett ki,mint egy CSI-ból szalajtott megfojtott áldozat.

Mi elrohantunk vele aznap este a Bethesdába, semmi komolyabb baj nincs,csak eszméletlenül ronda.

Mikor másnap kértem a magyarázatot,az óvónő annyit mondott,h tény,hogy ez friss találmány,de "csak az ön gyereke olyan süsü,hogy megfogta a kötelet csúszás közben."

Látlelet kellett volna,és rohanni feljelenteni? Van ez annyira komoly sérülés,hogy karriereket próbáljak tönkretenni? Az eset szele már elült,ez csak utólagos gondolatgyűjtés részemről.

Én csak annyit kértem,hogy legközelebb hívjanak fel,ha baleset van,gond nélkül haza tudom hozni a gyereket,lekezelni,ellátni a sérülést,de ne délután 4kor kelljen kivakarnom a levedző sebből az egész napos homokot,amikor ez de. 10kor történt.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook