Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvó nénik, óvó bácsik fóruma fórum

Óvó nénik, óvó bácsik fóruma (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
63. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 61. - 754c7e07c3)
2007. szept. 27. 18:48
Nálunk sajna nincs fejlesztőpedagógus az oviban,ma panaszkodtak erre ép,és egy nagyon nagyon lemaradt-elmaradt kisfiú esetében...Akiknek szükség van rá,a nevelési tanácsadóba viszik a gyerekekt,ott van mindenféle szakember,pedig az ovikban is elkellene
62. 754c7e07c3 (válaszként erre: 60. - -agi-)
2007. szept. 27. 18:44
Autóval viszed? Az ebéd után mennyivel van a foglalkozás? Nem tudjátok megvármni?
61. 754c7e07c3 (válaszként erre: 59. - Nayloon)
2007. szept. 27. 18:43

Ezzel szerintem semmi gond. Több időt utazunk, de megéri. Szerintem.


Hétfőtől mi is 1/4 8-ra megyünk reggel, hogy a fejlesztőpedagógus tudjon a kicsi fiammal foglalkozni. Kicsit húzós a korai kelés, de megyünk és kész.

60. -agi-
2007. szept. 27. 18:37
Igen, én is otthagyhatnám csak ha ellenörzés van, visszamenőleg is megvonják. Nekünk 15km- re van az óvi...
59. nayloon (válaszként erre: 58. - 754c7e07c3)
2007. szept. 27. 17:18
nálunk azokat a gyerekeket is visszahordják zeneovira stb. akit ebéd után elvisznek,pedig nincs anyaságin, addig játszik otthon a gyerekkel, vele lehet, de megadja a gyermekének azt is hogy fejlődhessen.
58. 754c7e07c3 (válaszként erre: 55. - -agi-)
2007. szept. 27. 17:16
Igen. Én ezt csinálom. Hisz főállású anya vagyok.
2007. szept. 27. 17:15

Nálunk azok a szülők akik anyaságin vannak,ott hagyhatják a gyermeküket, deeeeeeeeeeee ha ellenőrzés van az ő felelősségük, hogy ha elveszik tőlük.nálunk sokan el sem mondták.

A mi vezetőnk így oldotta meg a háborgást.

56. nayloon (válaszként erre: 50. - Bernuska)
2007. szept. 27. 17:12

szia!!!

szerintem a kislányod nak még érnie kell, inkább most még a játék érdekli, könnynen elkalandozik, de ez egy idő után válzotni fog, én úgy gondolom egy gyereknek az iskolára is meg kell érnie, szociálisan, nem cska a jó képesség a fontos, mert ha nem bírja a terhelést , lehet akármilyen okos!

A kislányod novemberben lesz öt éves, lehet, hogy éppen, egy kis idő múlva lódul meg anniyra hogy meglepődsz, nem baj ha a csoprottársak húzzák, ez motiváció arra, hogy ügyesedjen.


Próbálj a lányoknak olyan elfoglaltságot keresni, amiben segíthetik egymás, ami annyira lefoglalja őket, hogy nincs idejük veszekedni.Segítsenek neked, de közösen, pl a házimunkában, olyan feladat,amit együtt tudnak megcsinálni.

a játékukban nem baj ha külön játszanak, de ha együtt vannak, építsetek fel olyan szabályokat, ami mindkettőjüknek jó, sőt saját maguk is találhatnak ki szabályokat, deee a másik ekkor elfogadja, kompromisszumot kell kötniük.

55. -agi-
2007. szept. 27. 14:11
Igen, csak van egy kis baj, ugyanis a külön foglalkozás alvás után van... Szóval vigyem haza, aztán 2-3 óra mulva pedig vissza az óviba?
54. 754c7e07c3 (válaszként erre: 53. - -agi-)
2007. szept. 27. 13:46
Én úgy tudom különórákon részt vehet a gyerek. Sőt, tuti!!!
53. -agi- (válaszként erre: 52. - 754c7e07c3)
2007. szept. 27. 13:34
Nekünk le kellett mondani a külön fejlesztő foglalkozást, tornát, uszást, mert ezek alvás után, ill. délután vannak. Még jó, hogy jövőre sulis lesz. Idióta aki ezt kitalálta..
52. 754c7e07c3 (válaszként erre: 51. - -agi-)
2007. szept. 27. 12:27
Ez így igaz. A gyerek max 5 órát tölthet intézményben a különórák kivételével. Ebéd után haza kell vinni.
51. -agi-
2007. szept. 27. 12:09

Sziasztok!

Bővebben ki mit tud a max 5 órás óviban maradásról?

Nekem tegnap szólt az óvonéni, hogy ebéd után haza kell vinnem a gyereket, mert megvonják a gyet-et.

2007. szept. 27. 11:38

Sziasztok! Jár még errefelé valaki?

A kisebbik lányom novemberben lesz 5 éves, és olyan ki hebehurgya... a csoportban, ahová jár, szinte majdnem minden gyerek idősebb nála, van aki, több, mint egy évvel is.. az óvó néni szerint ez húzóerő, viszont én azt látom, hogy mindig le van maradva a gyerekem a többihez képest. Most nagycsoportos, jövőre ez a csoport lesz az ismétlő, felkészítő csoport.

Itthon folyton nyuzakodnak a tesójával (6,5 éves), ha én nem játszok velük, nem tudnak normálisan meglenni együtt, pedig külön-külön olyan kis értelmesek...

mit lehet tenni, hogy lehet a nyuzakodásról, veszekedésről, verekedésről leszoktatni őket?

49. KIRA7 (válaszként erre: 48. - Mandila)
2007. máj. 22. 18:02
A "MI ovinkban"is így ünnepelték a gyerekeim az ANYÁKNAPOT és végig sírtam az egészet de a fiam is sírt akkor.Olyan megható volt.A kis ajándék amit a kis kezecskéjével készített és amikor átadta...istenem!Ezt nem lehet leírni.Imádtam az ovodát.Az ovónénik meg hihetetlen aranyosak voltak.Velem meg különösen.Tudták,hogy sok a gyerek és ingyen vitték kirándulni,meg szinházba a fiaimat.De nem csak ezért voltak aranyosak hanem velem is "törődtek".Sokat beszélgettem velük,és nagyon közvetlenek voltak.Hajrá ovónénik!!!
2007. máj. 18. 15:21

Mi így ünneplünk: Anyák napján az anyukát bevezeti a gyermeke a csoportszobába és hellyel kínálja. (felnőtt szék). A gyerekek köré állnak, eléneklnek egy anyák napi dalt, majd a gyermek elmondja a kis versét és odaadja a sajátmaga készített ajándékot a virággal együtt. Van, hogy ezután megkínálják a gyerekek anyukájukat a saját maguk készítette sütivel vagy gyümölcssalátával.

Műsorral az évzáróra készülünk, itt bemutatjuk az abban az évben tanult dalos játékokat pár mondókával vagy verssel megtűzdelve ,és egy mesét dramatizálunk.

2007. máj. 18. 14:23

Nemrég volt anyáknapi ünnepély az oviban. Nagyon jól sikerült.A gyerekeknek és a szülőknek nagyon kellemes élmény...

Bár hallottam néhány helyen nem ünnepelik, mert ez "családi ünnep" én úgy gondolom, oviban és iskolában is fontos, hogy ezt megtanítsuk a gyerekeinknek, méltó módon és sok szeretettel... Ha nem a pedagógusok akkor ki? Az igaz, hogy sok munkával jár, de megéri! Tisztelet a kivételnek, de nem jellemző, hogy apuka verset tanitson a kisgyereknek amit elmondhat az édesannyának, pedig megérdemlik és fontos, hogy az anyák megerősítést, érzelmi töltést kapjanak, és legalább erre a fél órára megálljon a világ a rohanásban...


Nektek mi a véleményetek?

46. kriszcicus (válaszként erre: 45. - 497f15547f)
2007. ápr. 10. 00:01
Kedves Black Mamba, olvastam az írásaid, én is óvónéni vagyok és a kisfiam 4 és fél éves. Okos, értelmes, fantázia dús kisfiú, de kezdetben ő sem akart résztvenni a foglalkozásokon. Megértem hogy aggódtál, bevallom én is, pedig én ezt tanultam. De tudtam, hogy az erőltetés nem a helyes út, a játékos motiválás és a kitartás, türelem viszont segít, SOK KÖZÖS EGGYÜTT JÁTSZÁS! Mostanában már oda lehet csalni...Minden gyermek más ütemben fejlődik, érik és ezt el kell fogadni. Az édesanyák már csak "ilyenek" aggódnak, mert jól szeretnék csinálni...
45. 497f15547f (válaszként erre: 44. - Nayloon)
2007. márc. 23. 18:53
nOS,AKKOR ERRE MOST RÁUGROM..... :)
44. nayloon (válaszként erre: 43. - 497f15547f)
2007. márc. 23. 18:51

nyugodj meg!%!!!

nem lesz semmi gond, inkább felszabadultan játszatok otthon!

Az edu -center boltokban lehet vásárolni, Hor Bt. nem tudom van e a közeletekben.


[link]


Agytorna kiadó a legjobb lehetőség a rendelésre, itt olcsóbb mint a boltokban. érdemesebb .

43. 497f15547f (válaszként erre: 42. - Nayloon)
2007. márc. 23. 18:46

Helloka!

De jó,hogy írtál!!! :) A logico-ról hallottam már, és azt hiszem nem marad más, csak a rendelés,mert a boltokban igen ritkán lehet kapni.

Viszont ma ahogyan mentem a gyerkőcért, odajött az óvónénink.Kérdeztem tőle,hogy ma a gyerek részt vett-e a foglalkozáson? Azt mondta,hogy igen, és,hogy látta rajtam,hogy magam alatt vagyok. Összességében megnyugtatott,hogy ne aggódjak,mert semmi probléma a gyerekkel, fejleszti ő magát is.

Ugyanazt mondta amit most Te is,hogy mindenkit megkérdez akar-e menni? Egyszer elfogadja a gyerektől, ha nem megy, de azután már valamilyen módon ráveszi arra,hogy "dolgozzon" a gyerek.

Nem kis kő esett le a szívemről, de ugye állandóan magamban keresem a hibát, nehogy mulasszak valamit! Azt viszont tegnap kiolvastam a kisfüzetből, hogy nem kell mindennap "gyötörnöm", ill. uazokból a feladatokból, elegendő hetente 1-2 alkalom 1-1 feladatból.

Most megpróbálom magam leállítani,mert azt tényleg nem szeretném, ha a gyerek utálná a kis foglalkozásokat..

Köszönöm a válaszodat!!

Puszka

42. nayloon (válaszként erre: 41. - 497f15547f)
2007. márc. 23. 17:36

Szia !Örülök, hogy írtál, na a hír igaz nincs már kötelező foglalkozás, kivéve a testi nevelés, kezdeményezések vannak, és játékon belüli fejlesztés, ami igen igaz nem kötelező, deeeeeeeee az óvónéninek úgy kell motiválnia a gyerekket , hogy odamenjenek, de ha nincs ott akkor is fél szemmel figyeljen, érdekes, hogy mit meg nem jegyeznek, holott azt hinnéd, hogy nem is figyelt.A gyerek legfőbb feladata a játék, az oviban a játékon belül fejlődik a legjobban, és az óvónéninek úgy kell terelnie,hogy a lehető legtöbbet profitáljon, miközben csak játszik.

Én a kicsikkel vagyok úgy ha nem akar nem muszáj odajönnie rögtön első alkalommal, de próbálom hívni, rábeszélni, a középsősöknél már jobban hívom, viszont a nagyoknál igen is ha nem elsőként de oda kell majd jönnie, tisztában van vele, hogy befejezheti a játékát amit éppen játszik, és utána is szívesen látom a tevékenységeknél.

A probléma nem a te gyermekedben van, óvinéni meg ne legyintsen, 5 éves kisgyerkeket már jól bele lehet vonni a tevékenységekben.

Én azt jánlom neked, otthonra, vehetsz füzetecskét, deeee ne az legyen a legfontosabb, inkább játszatok közösen sokat sokat, számoljatok, építkezzetek, nézegessetek könyveket, játszatok babásat, orvososat stb., a lényeg játszatok.

vehetsz neki jó fejlesztő játékokat, a Logico sorozat nagyon fejlesztő, nagyon játékboltokban kapható, de emellet sok sok fejlsztő társas, puzzle, kirakós játék van, ami gyerkekednek, jó lesz, és te is segíthetsz fejlődésében, na persze a füzetecskék is hasznosak,

oviban kapható minimanó, tappancs, panda peti nagyon hasznosak én is veszem őket!

Na én ennyit tudtam ajánlani, ha van kérdésed csak nyugodtan írj.

Nelly

2007. márc. 23. 10:39

Sziasztok Óvónénik és Bácsik!

Tegnap, meg azelőtt nyílt nap volt az oviban. Mind a 2 napon bennt voltunk,és láthattuk,hogy hogyan foglalkoznak a gyerekekkel.

Nekem egyetlen szívfájdalmam volt, hogy a foglalkozásokon nem kötelező a gyereknek részt vennie. Ez tényleg így van? Azért kérdezem,mert amikor én voltam ovis, nem dönthettem el,hogy részt veszek, vagy sem.

A foglalkozáson a formákat tanulták játékosan, szerintem jó volt, de sajna a gyerekem nem akart részt venni ezen.

Megkérdeztem az egyik óvónénit, hogyha hívják,akkor megy-e? A válasz az volt, hogy nem akkor sem megy, de legyintett egyet és azt mondta nem baj, majd jövőre.

Na, egy ilyen választ kaptam tavaly is. Hiába mondtam,hogy attól mert a gyerek nem beszél szépen, ugyanazokat a dologkat tudja amit a kortársai, de ennek ellenére hagyták, hogy ellegyen,mint a befőtt. Aztán még tavaly megsúgta nekem a mostmár nyugdíjba ment óvónéni, hogy belátja,hogy a gyerekkel nem a fejlődésének megfelelően foglalkoztak.

Most 5 éves a kisfiam, középsős. Nem szeretném, ha uaz lenne,mint tavaly.

Elvittem logopédushoz is,aki képességfejlesztő is.

Gyakorlatilag pár mondat után nem értette,hogy miért is vagyunk ott. Persze, vannak gondjai a gyereknek, "r", "ny" "l" betűk kiejtésével. Végig csináltunk beszédtechnikai gyakorlatokat, kaptunk feladatlapot is. A vége az lett,hogy augusztusban vigyem vissza a gyereket, mert nem látott nála olyan problémát ami miatt el kellene kezdenünk odajárni.


Az az igazság, hogy veszek középsős ovisoknak csinált feladatfüzetkéket. Most legutóbb a Tudatos szülő sorozatból.

Csak azért, hogy értsétek: amit itthon megtanítottam neki, ha nem gyakorolja az oviban, ahol a legtöbb ideját tölti, akkor mi lesz így?

Persze, hogy a gyereknek elmagyaráztam,hogy jobb ha az ovisokkal együtt részt vesz ezeken a kis foglalkozásokon, meg, hogy ez fontos...stb.

Bocs, ha hosszú voltam, csak aggódom. :(

40. nayloon (válaszként erre: 39. - Mandila)
2007. márc. 12. 18:04

sajnos, nálunk is vannak, ilyen szülők, ha van gond azért szólnak be, ha nincs meg azért, hogy legyen miért!!!!

Én azt nem szeretem, amikor okosabbak akarnak lenni, mint én, mert ő éretsségizett, és én azt nem tudhatom mi az az érettségi!!!

A csoportban vannak szabályok szokások, amit a gyerekeknek,és nekem, de a szülőnek is be kell tartania, és ennek is meg van az oka, amiért ezeket felállítjuk!

de hálistennek, kevesebb az ilyen hülye szülő, a nagy része normális, és nagyon segítőkész!

2007. márc. 6. 21:47
Nálatok szokott-e konfliktus lenni szülő- óvónő között? Nálunk tegnap történt a legújabb. Igen agresszív, kezelhetetlen kislány arcát megkarmolták.Előtte már ó is karmolt, sőt szájba rúgott egy másikat. Anya, mama (aki mindig bűzlik az alkoholtól) berontottak és a gyerekek füle hallatára csúnyán szitkozódtak, fenyegetőztek. El is cuccoltak. Igaz ez nem megoldás, de nem sajnáljuk, ha elmegy. A szülők se , mert folyton veszekedett velük is anyuka.
2007. febr. 27. 19:50
megvagyunk, gyerkőcök nem betegek, sok a meló , de bírom!
37. Judys (válaszként erre: 36. - Nayloon)
2007. febr. 27. 19:49

Megtaláltalak...

Nincs semmi különös,Zsófi betegedett le újra, a héten itthon vagyok vele, remélem a jövő héten jobban lesz.

Nálatok? Az ovi???

36. nayloon (válaszként erre: 35. - Judys)
2007. febr. 27. 19:38

mikor?

szia Judit, mizu? hogy vagytok? család?

35. Judys (válaszként erre: 33. - Nayloon)
2007. febr. 27. 19:37
Ti mit dolgoztatok?
34. kriszcicus (válaszként erre: 33. - Nayloon)
2007. febr. 26. 19:02
agyagoztunk
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook