Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Oviba készülő kislányomnak milyen "felkészítő" könyvet vehetnék? fórum

Oviba készülő kislányomnak milyen "felkészítő" könyvet vehetnék? (tudásbázis kérdés)


15. Szamó
2008. aug. 11. 08:53

Nálunk a "felkészítés" (igaz, bölcsibe) az volt, hogy bevittem párszor az udvarra, mikor kint voltak a gyerekek. Játszott velük, feltérképezte az egész bölcsit. A gondozónők még a csoportszobába is bevitték. Nagyon teteszett neki a nyüzsgés, a sok gyerek, a sok játék!


Szept.1-én fülig vigyorral mentünk be! Harmadik naptól már ott is aludt. Ennyi volt a beszoktatás.

2008. aug. 11. 08:46
Megvettem a Kisbuksi az óvodában című könyvet. Nagyon jó, mindenkinek ajánlom, akinek aktuális az ovikezdés.
2008. júl. 26. 20:48
Szerintem rajzoljatok együtt egyet! Anya Írja, gyereke "rajzolja! Évek múlva elő lehet venni!
12. _kleo_
2008. júl. 2. 14:04
Bartos Erika: Anna es Peti Irany az ovoda!
2008. jún. 26. 20:38
Szerintem ne készítsd fel semmire, hanem inkább hagyd rengeteget játszani, meg mesélj neki! Ennél jobbat nem tehetsz.
2008. jún. 24. 21:40

Sziasztok!


Köszönöm szépen a válaszokat. :)


Lehet, hogy a "felkészítő" szó félreérthető volt, természetesen olyan könyvre gondoltam, mint a Pöttyös Panni sorozat vagy a Janikovszky-könyv. Majd megnézem ezeket.


Természetesen nem mindennapos téma az ovi, de szoktunk róla beszélni. Főleg ismerősök kérdezik tőle, hogy "és ugye várod az ovit???" Kislányom meg határozottan válaszol mindig, hogy "nem". :) Ma is sétáltunk arra, nézelődik, tetszik neki, szeretne is bemenni, de mindig megkérdezi, hogy most itt is hagysz? Nyilván az van a háttérben, hogy fél tőle, nem akar tőlem elválni, ahogy Piczur is írta. Aztán lehet, hogy minden simán fog menni, nem lesz semmi gond, rájön, hogy tényleg jó lesz neki ott. :) Legalábbis reménykedem, hogy így lesz.

9. alsi (válaszként erre: 2. - B59d693a46)
2008. jún. 24. 20:46

Szia,

szerintem sem kell konkrétan ovira felkészítő könyvet venni.

Amitől kedve lesz majd, az az, ha otthon pozitív vélemények hangzanak el az oviról, de természetesen nem szájbarágósan, és nem minden nap... csak ha néha szóba jön...

egyébként mesélj neki sokat fejből és mondókázzatok (Antanténusz, Bóbita, Iciri-piciri)

És hagyd sokat szabadon játszani, lehetőleg a levegőn :)

Jó egészséget!

üdv:

Alsi

2008. jún. 24. 19:53

Szerintem nem kell felkészítő könyv.


Az én lányomanak is az Én már óvodás vagyok című könyvet vettük meg, nagyon szerette.

Sokat beszélgess vele az oviról, sétáljatok arra, nézzetek be az udvarra, esetleg menjetek is be.

7. Piczur (válaszként erre: 6. - B59d693a46)
2008. jún. 24. 17:43

Ha már most kifejezésre juttatja a nemtetszését, akkor én egy kis időre szüneteltetném az ovisság fényezését.

Illetve attól is tartanék, hogy ha sokat mesélek róla és kialakul benne egy kép, ám az Ő ovija mégsem (pontosan) olyan lesz, akkor még csalódik is.


Én inkább arról mesélnék pár nap téma pihentetés után, hogy nekem milyen volt, mikor én ovis voltam.

És az mindenképpen benne lenne, hogy az anyukám minden nap jött értem. (Talán attól fél, hogy otthagyod. Ez gyakori, még akkor is, ha sosem hagyták ott sehol előtte a gyereket. Ezt a mi óvó nénink mondta a szülőin.)


Esetleg sétálgatnánk ovik mellett és bekukucskálnánk a kerítésen.

Nem nyomulnék, hogy "nézd, milyen jó nekik"... stb., hanem megvárnám, míg Ő kérdez ;-).

6. b59d693a46 (válaszként erre: 5. - Piczur)
2008. jún. 24. 16:10
Hát nem tudom, a kislányom nem rajong egyelőre a gondolatért, hogy ovis lesz. Hiába ecsetelem neki az előnyeit, milyen jó lesz, mennyi barátja lesz stb. Ezért gondoltam, hogy valamilyen könyv segíthet. Janikovszky Éva Már óvodás vagyok c. könyvéről már hallottam, de hátha vannak még más hasonló könyvek is a témában.
2008. jún. 24. 15:58

Az oviban csak játszani kell.

Ovira "felkészíteni" a legkönnyebb feladat, amihez még csak könyv sem kell. Csak játszani kell a gyerekkel :-).

2008. jún. 24. 15:45
Pöttyös Panni sorozat, Szepes Máriától. A lányom most volt kiscsoportos, az esti mese hónapokig ez volt. Azóta is előkerül néha, egy-egy ovis "történés" miatt.
2008. jún. 24. 15:41
Jövőre iskolás leszek
2008. jún. 24. 15:41
Milyen könyvet, könyveket érdemes megvenni egy oviba készülő gyereknek, amiből kedvet kap az ovihoz, ismerkedik vele?
2008. jún. 24. 15:39
Oviba készülő kislányomnak keresek "felkészítő" könyvet

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook