Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Óvatosan a hajfestékkel! fórum

Óvatosan a hajfestékkel! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Óvatosan a hajfestékkel!

1 2 3 4 5 6 7 8
39. maya80 (válaszként erre: 22. - Anitaaa03)
2011. okt. 18. 12:28

Én sem zsákban járok... :)

Csak szerintem szörnyű, hogy a nők mire képesek a divat miatt. Még akkor is követik, ha rémesen néznek ki az éppen aktuális divat szerinti öltözékben.

Emlékszem, néhány éve azok a nagyon magas talpú cipők, szanálok voltak a divatosak. Hát... sok minden mondható rá, de hogy szép lett volna és nőies, na, az nem! Mégis majd' minden nő olyanban járt, olyan bumszli cipőkben, mert az volt a divat.

Férfiszemmel sem volt szép egyáltalán...

38. ade3888e36 (válaszként erre: 36. - 36f04c14f7)
2011. okt. 18. 12:25
Két féle hajfsték létezik. Fém alapú, oxidációs hajfesték (ez a keverős) és természetes alapú ami általában hennából vagy indiógból készül. Utóbbival nem lehet bármilyen színt festeni, csak sötétebbet és általában vöröses árnyalatút, viszont nem allergizál. A jó henna az őszhajszálakat is befedi.
37. Ageeca
2011. okt. 18. 12:23

Az hogy valaki ennyiszer festeti a haját, az a rossz.... Mindenféle extrém hajszín, hidrogén-peroxid stb, nem tesz jót a hajnak...

Én csak simán magamnak festem a hajam, vörösre, 3-4 hetente, de volt olyan hogy 2 hónap múlva kellett átfestenem.

14 éves koromban nekem is 2 tinccsel kezdődött minden... De mindig 1 színre festem, az pedig ugye a vörös és árnyalatai. 1x volt feketére festve, de soha többet, fél évig kitartott, és szívatás nélkül...


Szerintem felelőtlen hol pink hanjszínnel megjelenni, hol extrém sárgán vagy lilán, vagy tök mindegy, de hogy ennyi kémiai anyag nem tesz neki jót, az biztos...


Sajnálom hogy így jártál, remélem helyrejön a hajad, és meggyógyul a fejbőröd :(

36. 36f04c14f7 (válaszként erre: 1. - Anda83)
2011. okt. 18. 12:19

Másfél éve olyan erős hajfestékallergiám lett, hogy tiszta seb (nagy egybefüggő seb) lett a fejbőröm, a sebből folyamatosan gennyszerű valami szivárgott, olyan volt a hajam mintha raszta frizurát csináltam volna. Rettenetesen égett a fejbőröm és csomókban jött ki a hajam. Csak úgy tudtam elviselni, hogy kb. óránként, kétóránként langyos vízbe mártottam a fejem, ami azért is szükséges volt, mert a hajam a gennytől folyton kemény lett. Nem mentem orvoshoz, találtam hasonló eseteket, főleg külföldi oldalakon, sajnos nincs mit tenni.

Jelenleg sok az ősz hajszálam, de nem merek újra hajat festeni. Egyik nap végignéztem a DM-ben a festékek útmutatóit, hátha van allergiamentes is, de sajnos nem találtam :(. Majd olvaslak titeket hátha valaki ismer valami csodafestéket.

35. ade3888e36 (válaszként erre: 33. - Anitaaa03)
2011. okt. 18. 12:14

Én se.


Egyébként ha valakinek tetoválása van az eléggé megnöveli az esélyét hogy allergiás legyen a fém alapú festékekre.

2011. okt. 18. 12:12

Hát basszus, nagyon sajnálatos, ami veled történt, de ott van a leirásban, hogy akkor is végezzünk börpróbát, ha korábban már használtunk hajfestéket.

Persze eddig én sem végeztem, de neked hála, fogok, vagy áttérek valami természetesre.

Hülye dolog ilyen helyzetben megköszönni, hogy megosztottad ezt velünk, de én nagyon hálás vagyok érte, ki tudja, talán nálam is megelöztél egy hasonló "tragédiát".

Neked mielöbbi segitséget, és gyönyörü loboncot!

33. Anitaaa03 (válaszként erre: 32. - Angica0901)
2011. okt. 18. 12:12
hát bevallom én még 1x sem csináltam tesztet :S
32. angica0901 (válaszként erre: 29. - Ade3888e36)
2011. okt. 18. 12:09
Bizony ám! Ott van a tájékoztatókban, hogy végezzünk allergiatesztet. Ha nem csináljuk meg, akkor csak magunkat hibáztathatjuk egy esetleges "baleset"-ért.
2011. okt. 18. 12:04
Hajnövesztésre dúsításra tudom ajánlani a Bánfi halhullás csökkentő családját.igaz hogy a hajhullásomat teljesen nem szüntette meg viszont nagyon sok új hajszálam nőtt tőle.és a vitamin is számít mert amikor terhes voltam és elevitet szedtem nem hullott a hajam:)
30. angica0901 (válaszként erre: 28. - Anitaaa03)
2011. okt. 18. 12:03
Én is a sajátomra szoktam "firkálgatni", és még élvezem is. Legalább alkothatok :).
2011. okt. 18. 12:01

Ez elég szomorú történet, de nem általánosíthatunk ez a alapján. Vannak akik 30-40 éven át festik, szőkítik a hajukat és soha nem lesz semmi bajuk, és van akinek idővel telítődik a szervezete és már nem tud megszabadulni a bevitt mérgektől.

Én magam 4 éven át festettem havi, néha két heti, rendszerességgel a saját hajamat. Akkoriban nagy divat volt az "emo-scene" én meg 15 éves voltam és nekem tetszett úgyhogy ment a festés ezerrel. Számos márkát kipróbáltam, köztük több professzionális terméket is. Volt amitől nekem is hullani kezdett a hajam, azt hanyagoltam. Néhány hónapja döntöttem hogy többet nem festegetem. Vettem külföldről egy olyan parókát amit itthon csak színházi előadásokhoz meg filmforgatáshoz használnak. Fel kell ragasztani és 4-6 hétig hordható folyamatosan, mint a saját hajunk. Bárhol elválasztható és ha hosszú lenne, magas copfba is fel lehetne kötni. Tökéletes. Hasonlít a kemoterápiás parókákhoz. Most egyébként már ennek készítését gyakorlom.


Én senkinek nem mondom hogy ne fesse a haját mert szerintem állati hogy meg lehet változtatni a színét maradandó károsodás nélkül. Magam sem tudok szabadulni a gondolattól. Az meg hogy egy két emberrel ilyen történik az személyes tragédia, nem szabad belőle saját félelmeket gyártani. A három leggyakoribb elhalálozási ok a közúti balesetekből, a daganatos megbetegedésekből és a szív és keringési rendszer rendellenességeiből fakadó halálesetek. Nem lenne racionálisabb inkább ezektől rettegni? Az emberek többsége mégis a madárinfluenzától meg az AIDS-től fél jobban, pedig ezek miránk korántsem leselkednek akkora mértékben, mint máshol.


Véletlenül nem a L'oreal Casting Creme Gloss volt az ami kiváltotta az allergiát? Láttam korábban egy angol nyelvű cikket. Leírta hogy egy 16 éves lány festette be a haját egy csokibarna árnyalattal és allergiás lett, ezután derült ki hogy attól az árnyalattól másoknak is hasonlóan súlyos (a cikkíróénál sokkal súlyosabb) életveszélyes allergiás reakciót váltott ki.


Egyébként meg: minden festék dobozára és használati utasítására is rá van írva hogy allergiát válthat ki és hogy végezzen allergiatesztet a festés előtt 48 órával, akkor is ha korábban már volt festve a haja és nem volt semmilyen reakciója. Azért a gyártók igyekszenek elkerülni a pereskedést, de tisztában vannak vele hogy kb a fogyasztók 5-10%-a végzi el legalább egyszer a tesztet.

28. Anitaaa03 (válaszként erre: 27. - Angica0901)
2011. okt. 18. 12:00
műkörmön még nem volt nyáron sokat agyaltam rajta hogy kipróbálom de aztán inkább bevásároltam mindenféle körömlakkot,dekor körömlakkot,körömmatricát és magamnak szépítem:)
2011. okt. 18. 11:56
A trampli házitündérrel senkit sem szerettem volna megbántani! A műköröm kérdéséhez én is csak azt tudom hozzáfűzni, hogy az esküvőmre én is tetettem fel, mert (nem tudom mi okból, talán az előkészületek miatti stressz) az egyébként erős körmeim egyszerűen beszakadoztak, letöredeztek. Utána még úgy 2 hónapig mentem, hogy töltsük újra, júliusban szedettem le, és mostanra jöttek helyre a sajátjaim. De én nem nevezném azokat divat őrültnek, akiknek műkörmük van. Nekik ez igy jó, Ők igy elégedettek magukkal, nekik ez hozzátartozik az igényesség fogalmának kielégitéséhez. Ha pedig egy nő igényes akar lenni, az semmiképp sem elitélendő!!!
26. Anitaaa03 (válaszként erre: 25. - Angica0901)
2011. okt. 18. 11:55

egyetértek veled ha valaki nincs megelégedve magával akkor más a közérzete és kihat az egész életére :)

éljenek a szép nők

25. angica0901 (válaszként erre: 22. - Anitaaa03)
2011. okt. 18. 11:47
Nos igen! Határozottan egyetértek! Ha már nőnek születtem, ne akarjak szimplán egy trampli házitündér lenni. Én 21 éve festem a hajam. Hol ilyen volt, hol olyan. Volt, hogy fekete, volt, hogy szőke, máskor vörös...stb. Nem a divat szerint festettem a hajam (most sem divatszin van a fejemen), hanem azért, mert éppen akkor arra a szinre vágytam. Nem vagyok egy veszettül sminkelős tipus, az alapozót tavalyig azt sem tudtam, hogy kell használni, de egy light szem árnyékolás, szemhéj tus és szempillaspirál néha jó érzéssel tölt el. Nem tudom van-e ősz hajszálam, tényleg azért festem a hajam, mert az eredetivel nem érzem jól magam a bőrömben. Ha pedig egy nő nem elégedett önmagával, az kihat az egész életére. Éljen a természetesség, de ha más kisminkelve és festett hajjal érzi jól magát, az még nem feltétlenül nevezhető divatőrültnek. Én igy érzem magam igényesnek és kész.
24. c3f39fd03b (válaszként erre: 8. - Maya80)
2011. okt. 18. 11:47
Na,a műköröm a másik: egyszer voltam tanfolyamon "modell" körömileg,porcelánt tettek fel....Másfél évbe telt,mire helyre jött utána a saját körmöm,iszonyatosan legyengítette...
2011. okt. 18. 11:44

Ú,de jó,hogy megírtad ezt a cikket!

Már csak azért is,mert veled egyidős vagyok,soha az életben nem volt festve a hajam,szeretem a saját,természetes színét,és a géneknek hála nem is őszülök még (1-2 kóbor hajszálat leszámítva).Már egy éve gondolkodtam azon,hogy talán festetni kéne valami kis melírcsíkot a hajamba,hogy feldobja.Úgy irigyeltem azokat mindig,akiknek festett a hajuk és olyan gyönyörűen ragyog,meg szép élénk a színe! De valahogy nem tudtam magam rászánni.Ennek az a legfőbb oka,hogy a fodrásznál,ahová járok, mindig az az iszonyat erős ammónia-szerű szag van,és mikor jönnek festetni,látom,hogy néz ki előtte a hajuk...Hát,nem valami szívderítő látvány.Én voltam az egyetlen,akinek természetes,festetlen haja volt,úgyhogy kicsit már kényelmetlenül is éreztem magam,mikor megkérdezték,hogy "Festés és vágás lesz?",én meg mondtam,hogy nem,csak vágás...Az én hajam alapból is sérülékeny,törékeny,és mindig aggódtam azon,hogyha nekimegyek festékkel,színezőkkel,akkor mi lesz belőle....Sokaknál láttam,hogy bár a hajuk ragyog,de eléggé megritkult a hajuk,nem véletlen,hogy annyira feltupírozzák nekik....

Szóval köszi,hogy megírtad,azt hiszem,most végleg letettem arról,hogy akár csak egy csíkot is belehúzassak...Majd ha 40 éves leszek és már nagyon őszülök,talán elgondolkodom rajta.

22. Anitaaa03 (válaszként erre: 21. - Maya80)
2011. okt. 18. 11:27
Egy nő igenis próbáljon meg nő maradni minden körülmények között.jó dolog a természetesség bizonyos határokon belül és otthon a négy fal között.én is festem a hajam v 10 éve és sosem a divat miatt volt lila vagy esetleg fekete a hajam ami alapból középszőke hanem azért mert nekem épp az tetszett.az öltözködés megint az hogy ki miben érzi jól magát de az tuti hogy egy szép nőn nem igazán mutat jól egy darab zsák.
21. maya80 (válaszként erre: 11. - Lullaby70)
2011. okt. 18. 11:21

Az már más kategória, ha egy nő az ősz hajszálak megjelenése miatt kezdi el festeni a haját, de én nem erről, hanem az aktuális divat miatti folyamatos hajfestésről írtam. A cikk írója is 18 évesen kezdte, és festette a mai napig a haját, pedig ősz hajszálakról szó sincs.

Szerintem nem normális dolog az éppen aktuális divat miatt veszélybe sodorni az egészségünket.

Akkor is szörnyűlködöm magamban, mikor haspólós lányokat, érett asszonyokat látok... egyik sem gondol arra, hogy megfázik a veséje, csak az a fontos, hogy ez divatos, szexi, jól néz ki...

Néha gondolkodni is kéne, nem pedig ész nélkül követni a divatot, a reklámokat, a "sztárokat"...

20. sundance (válaszként erre: 8. - Maya80)
2011. okt. 18. 11:16
Szerintem is kicsit túlzottan szigorú vagy! Egy nő attól (is) nő, hogy szeret szép lenni. Én rendszeresen sminkelek, mert így jobban érzem magam. Abban igazad van, hogy nem az a lényeg hányan fordulnak meg utánnam az utcán. Valóban, az a lényeg, hogy én jól érezzem magam a bőrömben és ha ehhez kell némi szépítőszer, hát Istenem, nőből vagyok!
19. R75 (válaszként erre: 17. - 4c30444687)
2011. okt. 18. 11:12
:-)
18. Lacry
2011. okt. 18. 11:07
A párom ugyan nem hajfestés miatt, de pontosan ugyan így van. Sok sok év keresgélés után találtunk egy sampont, ami végre leszedi a gyulladást a fejbőréről. Igaz, hogy 4000 Ft, de legalább használ. Sajnos az évek folyamán a folyamatos gyulladás miatt elhullott haja nem fog többé visszatérni, de legalább nem ég a fejbőre állandóan.
17. 4c30444687 (válaszként erre: 8. - Maya80)
2011. okt. 18. 11:02
Ugye tudod, hogy a lazac az egyik legjobb nehézfém forrás?
16. Anitaaa03 (válaszként erre: 5. - Zena01)
2011. okt. 18. 11:00
szia nekem is elküldenéd a nevét?recept nélkül kapható?köszi:)
2011. okt. 18. 11:00
Olvasom a cikket és szinte átérzem a fájdalmadat, én már jóval előbb elkezdtem, 15 éves korom óta festem a hajam, eddig lekopogom nem volt gond, de az érettségi után úgy döntöttem, hogy elég vissza az eredeti szín. Be is festettem középbarnára alig látszott a lenövés szerencsére viszont az ősz hajszálak annál inkább! 18 évesen a hajam 20 % ősz volt (családi örökség). Szóval azonnal újra befestettem és még véletlen se hagynék ki egy festést se azóta se. Eddig tényleg soha nem volt gond, de én is elgondolkoztam, hogy érdemesebb lenne valami "természetesebb" hajfestékhez fordulni, ha van egyáltalán ilyen...Igyekszem vigyázni úgy mond a hajamra rendszeres ápolás erősítés, de ez édes kevés ugye, ha valaki allergiás valamelyik összetevőre. Szerintem az egyetlen megoldás figyelni a dobozon lévő összetevőket és ha bármelyik változik előtte karhajlat próbát kell csinálni, talán ezzel megelőzhető a baj.
14. Gaby76 (válaszként erre: 8. - Maya80)
2011. okt. 18. 11:00
Azért egy kicsit szigorú vagy :-) Én sem vagyok egy divatmajom, komolyan. Én sem járok szoláriumba és a cipőkből csak a kényelmeset veszem, de 20 éves koromban kezdtem őszülni, azóta festem a hajam, és elhiheted, hogy az elmúlt 5 évben már az agyamra megy a hajfestés gondolata is, annyira elegem van belőle. De 34 évesen félig megőszült fejjel mégsem szeretnék az emberek között mozogni. Az unokatestvérem még kisminkelve is csak az esküvőjén volt, de az összes szál haja 20 éves korában már teljesen fehér volt... Én is érzem, hogy valami nem jó a fejbőrömnek, mert viszket és hagyom is lenőni sokszor az ősz hajszálakat 3-4 centit, hogy ritkábban kelljen festeni, de ezzel meg azt érem el, hogy nincs kedvem az emberek közé menni, mert csúnya a hajam. Mi a megoldás? Én nem tudok a hajfestésen kívül jobbat
2011. okt. 18. 10:58
Sajnálom ,hogy így jártál,de szerintem sem divatőrület az ha ősz szálainkat akarjuk elfedni. Szerintem inkább a festék márkájával lehettett a baj,hiszen írtad,hogy festéket váltottál. Ha megkérnélek leírnád a festék nevét?? Én is festem 20 éves korom óta a hajam,nem szeretnék egyszer így járni. Én ugyan azzal a márkával,szinnel vagyok hajlandó csak dolgozni,mert ez tetszik. Gar....r Intenzív mélyvörös:O) Szuper szexi,szín.
12. d1c22a4b75 (válaszként erre: 1. - Anda83)
2011. okt. 18. 10:55

Szia! Nekem is volt évekkel ezelőtt ilyen problémám, nagyon durván égett a fejem és sebes is volt, hullott a hajam. Már nem emlékszem mit írt ki rá a bőrgyógyász, de egy idő után elmúlt. Ne izgulj, nem fog kihullani a hajad, csak ne kenj rá olyat ami irritálja a fejbőrödet. Hennával lehetett festeni, az megengedett. Nekem az váltotta ki ezt a problémát, hogy vizsgaidőszakban a nagy tanulások közepette kapargattam a fejem, és felsértettem a fejbőrömet, erre pedig rákentem a hajfestéket. Lehet neked is sérült volt valahol a fejbőröd amit te magad sem vettél észre. Azóta már ugyanúgy tudom festeni a hajam / már nem hennával /, és semmi bajom. Mindig jó minőségű festéket választok, a drágább kategóriából és semmi bajom.

Egy idő után regenerálódni fog a fejbőröd, csak hagyd pihenni!

11. Lullaby70 (válaszként erre: 8. - Maya80)
2011. okt. 18. 10:50
Igazad van. De szerintem ha egy nő szeretné az első ősz hajszálait leplezni egy kicsit, és ezért rárak egy színezőt, attól még nem egészségromboló divatőrült! :)
10. hcs2
2011. okt. 18. 10:49

Átérzem a helyzeted! Nekem még nem tudják mitől, de hullik a hajam. Nem festéktől, mert már kb. 4 éve nincs festve. Iszonyatos érzés ez egy nő számára. És semmit nem tudsz ellene tenni. De kitartást! Hátha ez a szer segít! Én drukkolok neked!


És kedves maya80 van aki nem divatból festi a haját, sminkel, hanem egyszerűen nem érzi máshogy jól magát. Én is feszengek emberek közé menni smink nélkül, mert érzem magam jól! És persze vannak ártalmas dolgok is, de minden kozmetikum méreg!

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook