Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Óvatosan a hajfestékkel! fórum

Óvatosan a hajfestékkel! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Óvatosan a hajfestékkel!

1 2 3 4 5 6 7 8
159. Derya (válaszként erre: 157. - Lilibeth59)
2011. nov. 25. 10:35

alapvetően egyetértek a gondolattal, de mivel sok esetben a külföldi árú sokkal olcsóbb, így bizony nem mindenki engedheti ezt meg magának.

És meg kéne nézni azt, hogy vajon a lengyelek miért tudják úgy eladni a tojásukat, hogy a fogyasztói ára 20 forintra jön ki.

vagy miért olcsóbb (méghozzá jelentősen) a szlovák meg cseh tej a magyarnál?

komolyan érdekelne a válasz....

158. ivi79 (válaszként erre: 157. - Lilibeth59)
2011. nov. 25. 09:32

sima napraforgóolaj, kecsketejes krém? én azért nem cserélném le a kókuszt+sheát..afrikaiak sokkal természetközelibb népek, ott talán nem trágyáznak, permeteznek annyit.

bőven elég lenne ha az alap táplálékainkat nem kintről vennénk, ez már fellendítené a mezőgazdaságot is

157. Lilibeth59 (válaszként erre: 155. - Ncilány)
2011. nov. 24. 21:34

Ezen nincs mit vitatkozni, ez így van! Először is, nem véletlenül élünk itt, nem véletlenül tenyésznek a gyümölcsök, zöldségek a mi éghajlatunkon, nekünk ez a legjobb!

Ami pedig megint csak nem mindegy, a hazai, a magyar emberek termékeit fogyasszuk, nem kell nekünk a külföldi, miért nekik fizessünk? Miért nekik adjunk munkát? Lásd a pirospaprikát! Én már régóta nézegetem, a nagy szupermarketekben, de már sajnos a kis boltokban is úgy árulják a paprikát, hogy magyar termék. Aztán megfordítom a zacsit, és látom, hogy magyar és spanyol (vagy még több ország) termesztésű. Miért keverik? Miért nem jó nekünk "csak" a magyar paprika? Hiszen unikum. Én már régóta magyar gazdák termesztett paprikáját használom, és hiszitek, vagy sem, olcsóbb, mint a külföldi paprikával kevert "gagyi". Ráadásul kevesebb is kell belőle, így még gazdaságosabb. Minden évben vágunk disznót. Hát, gyönyörű piros a kolbász, de a pörköltnek is nagyon más az íze, mióta magyar paprikát használok, és persze minden másnak. Magyar gazdák termékeit kell keresni, venni, persze ez nem csak a paprikára vonatkozik.

A kozmetikumok terén is próbálkozom, de még csak tapogatózom, ezért kérek mindenkit, aki olvassa a fórumot, írjon, ha tudja, mivel lehetne kiváltani a külföldi vajakat/olajokat.

156. Lilibeth59 (válaszként erre: 152. - Érdekes73)
2011. nov. 24. 21:19

Igazad van! A gyümölcs, zöldség nálunk nagyon jó minőségű, ha nem permetezik, műtrágyázzák agyon.

Te mire gondolsz, milyen hazai kozmetikummal lehetne kiváltani a kakaó-, sheavajat vagy a kókuszolajat? Én mindenre vevő vagyok, ami hazai és jó!

Hajmosás: pl. tudom, hogy a nálunk megtalálható szappanfű ideális, de nem csak hajmosásra, hanem mosásra is. Ha tudsz Te is olyan magyar/európai növényt, aminek a használatával jó test- szem-, vagy arcápoló krémeket lehet készíteni, írd meg, én lennék a legboldogabb.

155. Ncilány (válaszként erre: 152. - Érdekes73)
2011. nov. 24. 20:09
Igen ezt én is hallottam, azt fogyasszuk amit a " lakóhelyünk " közelébe megtermelnek.
154. Ncilány (válaszként erre: 144. - Lilibeth59)
2011. nov. 24. 20:06

Tegnap a " lájfnetvörkön " volt egy film este 8 azt hiszem. Egy mániákus csaj aki 23 évesen fel akarta tölteni az arcát, stb.

És " csúnya " fiú aki elfogadta magát olyannak amilyen.

Szépség és szörnyeteg, ez volt a címe. Sorozat, mindig másokat mutatnak.

Érdekes volt hogy a leányzót a srácnak sikerült meggyőznie..

153. Anda83
2011. nov. 24. 19:37
152. Érdekes73 (válaszként erre: 148. - Lilibeth59)
2011. nov. 24. 18:26

Ott vásárolsz ahonnét a sampont ajánlottad ?

Jó a shea vaj leírása de nekem ez az afrikai szál nem szimpatikus. Európai embereknek miért kell Afrikából származó dolgokat használni ? Táplálkozással kapcsolatban is vannak akik mindenkinek csak a lakóhelyén termő termelhető

gyümölcsöt zöldséget stb ajánlják...Vagyis ekünk se kéne a déligyümölcsöket enni hanem helyette az almát

körtét stb..

151. Anitaaa03 (válaszként erre: 149. - Ivi79)
2011. nov. 24. 16:38
megkaptam köszönöm:)
150. ivi79 (válaszként erre: 146. - Lilibeth59)
2011. nov. 24. 15:38
én ezt méhviasszal és körömvirágos szőlőmagolajjal csinálom, de mértéket nem tudom, csak érzésre..
149. ivi79 (válaszként erre: 147. - Anitaaa03)
2011. nov. 24. 15:36
irtam privit lelőhelyről, már többször vettem onnan
148. Lilibeth59 (válaszként erre: 147. - Anitaaa03)
2011. nov. 24. 14:54
Gyógyszertárban biztos nem, talán bio boltban, de sok webáruház is kínálja. Olvass előbb utána, ha beütöd a keresőbe, hogy shea vaj leírása, sokat megtudhatsz róla. Ha már nagyjából úgy érzed, hogy tudod, mire lehet használni, akkor döntsd el, hogy kell-e Neked. Én nagyon szeretem, de van, akinek nem jön be (ez a ritkább szerintem). Nem vagyunk egyformák, mint ahogy a bőrünk sem. Én most akarok rendelni egy nagyobb mennyiséget, mert így olcsóbb, ha gondolod, hogy kipróbálod, küldök szívesen az enyémből egy "próbaadagot".
147. Anitaaa03 (válaszként erre: 146. - Lilibeth59)
2011. nov. 24. 14:42
és ezt a sheavajat hol tudok venni?gyógyszertárba?
146. Lilibeth59 (válaszként erre: 142. - Anitaaa03)
2011. nov. 24. 13:55

Készíts otthon kézkrémet!

20 g sheavaj

10 g kókuszolaj (vagy oliva

mandula...)

4-5 csepp illóolaj

A lényege, hogy 2x annyi legyen a vaj, mint az olaj. Együtt felolvasztom őket, és utána illatosítom, majd egy tégelybe töltöm és berakom a hűtőbe. Kb 10 perc után jól elkeverem megint, és kész is. Nagyon kevés kell belőle (egy borsónyi. Nem szívódik fel gyorsan, de ha alaposan bemasszírozod, akkor hamarabb.

145. Anitaaa03 (válaszként erre: 144. - Lilibeth59)
2011. nov. 24. 13:45
ez igaz a színészek is gázosak smink nélkül
144. Lilibeth59 (válaszként erre: 143. - Ncilány)
2011. nov. 24. 13:44

Igazad is van, túl rövid az élet, hogy időnket arra pazaroljuk, ki mit gondol rólunk...

Így van, megnéznék én egy reklámcicát, mikor lemossák róla a festéket, leveszik róla a parókát, vagy kiveszik a hajából a póttincseket...

143. Ncilány (válaszként erre: 141. - Lilibeth59)
2011. nov. 24. 13:28

És a rekámfilm sebeségével is manipulálnak, az tuti..

Azért olyan szép és lágy esésű a haja..

Nekem közel a fodrászom, mindig vizesen megyek. Betekerem törölközővel, kapucni télen.

Nyáron is egy törölközővel megyek. Rohadtul nem érdekel, ki mit gondol ha a lakása ablakából meglát így menni.

142. Anitaaa03 (válaszként erre: 141. - Lilibeth59)
2011. nov. 24. 11:54
biztos sok igazság van abban amit leírtál.nekem is sok mindenre érzékeny a bőröm vagyis inkább nagyon kiszárad főleg télen a kezemre még nem találtam gyógymódot az van h véresre kisebesedik és a kézkrémek nem használnak több félét is próbáltam:Sa testemnek használ a dove tusfürdő bár az is teli van az általad felsorolt dolgokkal:(sampont már jó ideje bánfit használok az szerintem elég természetes de abba is van 1-2 dolog de ahoz muszály vmi más balzsamot használnom különben kezelhetetlen a hajam és csak kitépen fésüléskor:( festésről lemondtam mióta olvasom ezt a fórumot.igaz én még fiatal vagyok és szerencsére még nem őszülök.
141. Lilibeth59 (válaszként erre: 134. - Anitaaa03)
2011. nov. 23. 22:42

Persze! Először is ötvenen túl vagyok, sok mindent tapasztaltam már..

Aztán voltam nagyon beteg, és elkezdtem utána nézni, hogy vajon miért?

Évek óta jól vagyok, köszönhetem hogy nem használok kemikáliákkal teli termékeket. Értsd a takarítást, a mosást, a tisztálkodást stb.

Gyógynövény teákat iszom, amiket 90 %-ban magam szedek, vagy itthon termesztek.

Sokat segítettek, segítenek a mai napig. Utánanéztem, hogy régebben az emberek mit használtak, és rájöttem, hogy nem is volt az olyan rossz. Pl. nagymamáink derékig érő hajuk, vastag copfba fonva, vajon most miért nincs ilyen?

Idős nénik, de már a fiatalabbak is ritkuló hajjal küzdenek, ez a sok méreganyag miatt van, amit felviszünk a hajukra, fejbőrükre. A dauer, a festék, színező, balzsam, hajlakk stb. mind káros az egészségre, nem kellene a kozmetikai reklámoknak hinni. Látjuk mindannyian, hogy egy ilyen reklám fiatal és szép nőket mutogat a képernyőn, miközben próbál meggyőzni, hogy használd ezt a terméket, és csodát művel a hajaddal, bőröddel. Pláne, hogy még azt is megtudtam, hogy ezek a "reklám-nők" több nőből vannak összerakva. Az egyiknek szép a szeme, a másiknak a haja, a harmadiknak az orra, szóval összevágott az egész... miért? Hát a profit miatt. Ha megveszel egy kozmetikai terméket, a legtöbbet a reklám miatt fizetsz, nem azért, hogy a termék mennyit ér. Felháborító, de a legelkeserítőbb, hogy sokan elhiszik. Aztán jön a bőrgyógyász, aki szintén olyan kenőcsöt, vagy egyéb mást ajánl, ami szintén káros az egészségre.

Az én háztartásom - beleértve a mosástól a takarításig és a tisztálkodásig, szépségápolásig mindent - havi kb. 1000,-,1500,-Ft-ból kijön.

Ami pedig a lényeg, hogy pl. nem ugrik ki a férjem a fürdőkádból, ha takarítás után fürdik, mint régen, hogy rettenetesen égeti a bőrét a fürdővíz. Mindig alaposan lemostam, öblítettem a tisztítószert, de akinek érzékeny a bőre, még a maradéktól is bevörösödik, ég a bőre.

Nekem nem hullik a hajam, és nem baj, ha az egy éves unokám nyalja a járólapot, vagy a padlót, vagy a csempét, semmi baja nem lesz, hiszen akár meg is lehet "enni-inni", amit használok.

Fodrászhoz pl. úgy megyek, hogy megmosom itthon a hajam, aztán megkérem, hogy vágás előtt csak vizezze be. Sampont sem használok már régóta. Tus- vagy habfürdő felejtve, inkább jó kis kecsketejes háziszappant használok, néha elcsábulok egy tiszta termékkel, igaz, de aztán rájövök, hogy a szappan mégis jobb.

Festem a hajam, nagyon nem, de azért már őszülök én is, hennát használok, nekem bevált, olyan a hajam, mintha nem is festeném, az eredeti sötétbarna hajszínem kapom vissza, az ősz hajszálak bronzos beütésével. Nem feltűnő, észre sem lehet venni.

Na, jól eleresztettem most magam, bocsi, ha hosszú voltam...

140. Derya (válaszként erre: 139. - Anitaaa03)
2011. nov. 23. 21:17

én nem biot mondtam.

attól, hogy drága, még lehet káros.

mi az a boi vmi?

139. Anitaaa03 (válaszként erre: 138. - Derya)
2011. nov. 23. 15:26
az a baj h az úgy nevezett bio sem megbízható szerintem mivel ugye a levegő és a föld is szennyezett:(.pedig az én cuccaim nem az olcsó kategóriásak:Sviszont nekem elég jók a bőrömnek érzetre és kinézetre a többit nemtudom.egy boi vmi nem tudom milyen lehet:S
138. Derya (válaszként erre: 137. - Anitaaa03)
2011. nov. 23. 14:45

:-(

legalább egy öko-test-es vagy BDIH-s embléma legyen rajta, akkor szerintem használható.

én legalábbis jelenleg így osztályozok.

2011. nov. 23. 14:40
hát én most néztem 1-2 dolgot kézkrém,izzadásgátló,testápolók hát mind teli van olyannal ami itt fel lett sorolva:S
136. Derya (válaszként erre: 135. - Veronika27)
2011. nov. 23. 14:10
akkor rendben van (ha a többi összetevője is rendebn van). :-)
135. Veronika27 (válaszként erre: 132. - Derya)
2011. nov. 23. 13:47
Remek, olyat használok:)
134. Anitaaa03 (válaszként erre: 130. - Lilibeth59)
2011. nov. 23. 13:35
megkérdezhetem h honnan tudsz ennyi mindent?:)
133. Anitaaa03 (válaszként erre: 129. - Anitaaa03)
2011. nov. 23. 13:34
hát itt szerintem minden megtalálható ami a mindennapi kozmetikumokban is:S:(
132. Derya (válaszként erre: 131. - Veronika27)
2011. nov. 23. 12:36

Kollagén:

Zselatinszerű, nem oldódó protein, amely mérete miatt nem szívódik fel a bőrbe. Az esetek nagy többségében vágóhídi hulladékokból (porc, inak, bőrök, őrőlt tyúkláb) nyert nagymolekulájú szerves anyag, ezért sem tud a bőr mélyebb rétegeibe bejutni. Bizonyos esetekben allergizálhat. Nem megfelelő kezelés esetén BSE (kergemarha kór) veszély állhat fenn. A kollagén megtalálható a legtöbb kozmetikai termékben. Ez az anyag filmrétegszerűen helyezkedik el a bőrön, igaz, hogy megőrzi a nedvességet, de ezáltal nem engedi azt szabadon levegőzni. A cégek reklámfogásként alkalmazzák a termékeikben. Helyette olyan anyagot kellene alkalmazni, amely a szervezet saját kollagénépítését támogatja.

131. Veronika27 (válaszként erre: 130. - Lilibeth59)
2011. nov. 22. 23:08

Kollagén?

Bőrazonos anyag hogyan árt?

130. Lilibeth59 (válaszként erre: 129. - Anitaaa03)
2011. nov. 19. 17:32

Igen, kell tisztálkodni, és lehet is, mégpedig okosan. Kicsit utána kell nézni, hamar rájön mindenki, hogy neki eddig mi volt a rossz, és mivel tudja kiváltani, ami nem árt, hanem használ, teszi a dolgát: tisztít, ápol.

Még csak nem is kerül többe, mint a sok sampon, tus- vagy habfürdő, különböző kozmetikum stb.

Olvasd ezt el, ha egy termék összetevőiben ezeket látod, ne vedd meg, ne használd!


Nem csak a levegőben és az élelmiszerekben találhatunk szennyeződéseket és mérgező anyagokat, hanem számos kozmetikum és háztartási tisztítószer is tartalmaz veszélyes anyagokat, melyek káros hatással lehetnek az egészségre. Olyan kémiai anyagokat tartalmaznak, melyek egészségkárosító hatásukról ismertek. Az ilyen kémiai anyagoknak általában kicsi a molekulasúlyuk, így a bőrön keresztül a szervezetbe juthatnak, ahol a vérkeringés elszállítja őket a létfontosságú szervekhez és ott súlyos károsodásokat okozhatnak.


Az OSHA hivatala 1988-ban végzett egy olyan kutatást, melynek során a kozmetikumokban található kémiai anyagok vizsgálatakor kiderült, hogy


146 daganatot/tumort okozhat,

376 a bőr és a szem irritációját idézheti elő,

314 biológiai elváltozásokat eredményezhet,

218 szaporodási problémákat okozhat (egy anyag akár több helyen is szerepelhet)!


Ezek az anyagok a mai napig alkotói a vizsgált kozmetikumoknak!!!



Ezek az összetevők, amiket mindenképpen kerülni kell, ha egy termék összetevőjében látod, hogy benne van, ne vedd meg! Ha érdekel, hogy melyik miért káros az egészségre, kérdezz, most ha itt azt is leírnám, hát... nagyon hosszú lenne.


Ízelítőnek az első ötöt leírom:

A-hidroxisav

Alkohol

Állati zsír (faggyú)

Ásványolaj (paraffinum liquidiumnak is nevezik)

Bentonit

Butan (bután)

Diethanolamin (DEA)

Diethylphthalate (dietilftalát)

Dioxin

Elastin (elasztin) magas relatív molekulatömeggel

Fluorid

Fluor-szénhidrogén

Formaldehyd

Glycerin (glicerin)

Ízesítőanyagok

Kaolin

Kollagén

Lanolin

LAS-Tenside (lineáris alkylbenzol-szulfonát)

Lúg

Nitroaminok

Nitro- és policiklikus pézsmavegyületek

PEG (polietilénqlükol)/ PEG-származékok

Petrolatum (petrolatum)

Propán (propán)

Propylenglykol (propilénglükol)

Sodium Fluorid (nátrium fluorid)

Sodium Lauryl Sulfate (nátrium lauryl szulfát)

Talkum


A-hidroxisav: Szerves sav, amely anaerob légzéssel keletkezik. Az a-hidroxisavat tartalmazó bőrápolási termékek nem csupán a bőr sejtjeit támadják meg, hanem a bőr védőköpenyét is. Használatának következménye akár hosszantartó bőrkárosodás is lehet. Az a-hidroxisav ezen kívül még fotoallergén is, ami azt jelenti, hogy napsugárzás hatására nem kívánt kémiai folyamatok indulnak el a bőrben,ami súlyos allergiához vezethet. Bőrre gyakorolt jótékony hatása is számottevő, de SZIGORÚAN CSAK SZAKEMBER FELÜGYELETE MELLETT SZABADNA HASZNÁLNI, a megfelelő semlegesítő program beiktatásával.


Alkohol: Színtelen, illékony gyúlékony folyadék, ami élesztőgombák és szénhidrát erjedésével keletkezik. Gyakran használják oldószernek, de italokban és gyógyszerekben is megtalálható. Ehető és iható termékek alkotórészeként hajlamosabbá teheti a testszöveteket a rákkeltő anyagokkal való reagálásra. Azok a szájöblítők, amelyek 25%-nál magasabb alkoholtartalmúak, hozzájárulhatnak a száj-, a nyelv- és a torokrák kialakulásához.



Állati zsír (faggyú): Az állati szövet bizonyosfajtája; olajtartalmú szilárd és félszilárd anyagokból áll. Ezek a glicerol vízben nem oldódó észterei, illetve zsírsavak. Az állati zsír és a lúg adja a szappanok, a tisztító- és emulgeálószerek fő alkotórészét, és egyben a legjobb táptalajt biztosítják a baktériumok számára.


Alumínium: A fémek közé tartozó elem, amelyet leginkább repülőgépek alkatrészeinek, illetve protézisek előállítása során, emellett izzadásgátló termékek alapanyagaként, továbbá savgátlókhoz, valamint fertőtlenítőszerekhez használnak. Az alumínium szoros összefüggésbe hozható a mellrák és az Alzheimer-kór kialakulásával.


Ásványolaj (paraffinum liquidiumnak is nevezik): Egy nyersolaj (petróleum) származéka. Ipari felhasználáskor leginkább kenőolajként alkalmazzák. Az ásványolaj egy finom, filmszerű réteget képez a bőr felszínén, így a toxinok, a nedvesség és egyéb, a bőr által termelt anyagok elől elzárja az utat. A bőr nem tud normálisan lélegezni, így az oxigén sem juthat át a sejtfalon.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook