Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Óvatosan a hajfestékkel! fórum

Óvatosan a hajfestékkel! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Óvatosan a hajfestékkel!

1 2 3 4 5 6 7 8
99. maxité (válaszként erre: 97. - 36f04c14f7)
2011. nov. 11. 20:16

Úgy jártál, mint én. Ugyanez a helyzet. Nekem is a tarkóm viszket, de nagyon.


Azt olvastam valamelyik fórumon, hogy azért, mert mindig ott kezdjük a festést. Mondjuk lehet, hogy ott hajhullás indult a tarkóról, már nem emlékszem pontosan, de a lényeg, hogy tényleg mindig ott kezdjük, ezért ott van gáz először.


Én sem tudom mit csináljak.


Veszek vagy más márkát, vagy fodrásszal festetek, vagy satíroztatok.


A Loreál nekem sem volt jó. Nem is szívott rendesen.

98. ivi79 (válaszként erre: 97. - 36f04c14f7)
2011. nov. 11. 19:34
kend be olajjal a fejböröd. az is lehet h csak nagyon kiszáradt.
2011. nov. 11. 18:03
Nos, úgy néz ki mégis gáz van :( Egy órája kb. nagyon-nagyon viszket a fejem :( Főleg a tarkómnál elviselhetetlen :( remélem megint nem lesz sebes, mint a múltkor :((
96. Lilibeth59 (válaszként erre: 86. - 36f04c14f7)
2011. nov. 11. 16:07

Mindig nézd meg az összetevőket! Az összetevők mindig azokkal az anyagokkal kezdődnek, amikből a legtöbb van a termékben.

Itt a víz az első, tehát a legtöbbet vizet tartalmaz, aztán jön a

Cocamide MEA (mindjárt a 2., amiből a legtöbb van benne.)

Allergiát és bőrgyulladást válthat ki, azonkívül nem szabadna ezt az anyagot alkalmazni a légút környékén használatos termékekben.

Sajnálatos, hogy egy bioboltban erre nem hívják fel a figyelmet, igaz is, nem is szabadna árulniuk....

95. Derya (válaszként erre: 94. - 36f04c14f7)
2011. nov. 11. 15:34
most már akkor sajnos várnod kell legalább 3 hónapot a valódi hennára való eltérés előtt. :-(
94. 36f04c14f7 (válaszként erre: 93. - Derya)
2011. nov. 11. 15:32

De jó lett volna. Bementem a bio boltba és ezt ajánlotta az eladó. Azt mondta, hogy az a valami hiányzik belőle, ami allergiát szokott okozni. Majd következő alkalommal akkor kipróbálom a hennát.

Sajnos 34 éves korom ellenére nagyon őszülök, különben nem festeném a hajam. Annyira örülök, hogy végre bemertem festeni, utáltam tükörbe nézni :(

93. Derya (válaszként erre: 92. - 36f04c14f7)
2011. nov. 11. 15:27

jobbulást kívánok!

a tiszta henna miért nem volt jó?

92. 36f04c14f7 (válaszként erre: 91. - Derya)
2011. nov. 11. 15:10
Nem biza, azt írja fenilén-diaminokat tartalmaz :(. Közben megszárad és kifejezetten nagyon szép lett, bár jóval sötétebb az eredeti hajszinemnél. Enyhe égést érzek a fejem búbján, mintha apró tűvel szurkálnának. De nem hasonló a múltkori erős allergiámra (akkor tiszta genny lett a fejem), L'Oreal festék után.
91. Derya (válaszként erre: 86. - 36f04c14f7)
2011. nov. 11. 14:52

az nem bio cucc egyáltalán. :(

tiszta hennával jobb lett volna csinálnod, de most már mindegy.

90. 36f04c14f7 (válaszként erre: 89. - C3f39fd03b)
2011. nov. 11. 14:41
Lemostam, most épp száradok. Úgy néz ki nincs baj. Egyelőre
89. c3f39fd03b (válaszként erre: 86. - 36f04c14f7)
2011. nov. 11. 14:31
Ha ég,szerintem inkább mosd le és hagyd ki az egészet...A fej bőre sokkal érzékenyebb,mint a kéz.
88. c3f39fd03b (válaszként erre: 87. - 36f04c14f7)
2011. nov. 11. 14:30
Láttál már olyan festéket,amire azt írják,hogy irtózatosan veszélyes? Nem venné meg senki...
87. 36f04c14f7 (válaszként erre: 86. - 36f04c14f7)
2011. nov. 11. 14:25
Azt írja a dobozon, hogy biztonságos. Na be vagyok tojva...
2011. nov. 11. 14:23
Miután másfél évvel ezelőtt súlyos hajfestékallergiám lett, nem festettem a hajam. Ma vettem egy bio hajfestéket )bio boltban). Kipróbáltam a kezemen, nem volt allergiás reakció. Bekentem a fejem és elől ég. 2:45-kor kell lemosni, nem tudom várjak-e addig. A hajfesték neve: Henna Plus, ismeri valaki?
2011. nov. 4. 08:35

Kedves Anda83!

Olvastam kálváriádat, amit a hajfestés okozott.

Én hajfesték-forgalmazással foglalkozom, és szeretnék pár gondolatot hozzáfűzni a cikkedhez.

Rengeteg féle termék található a piacon, a fillérestől az indokolatlanul drágáig. Én egy olyan terméket forgalmazok, amit egy maximálisan környezettudatos cég gyárt, amit az is alátámaszt, hogy még a csomagolások is biológiailag lebomló műanyagból készülnek. Nekem rengeteg bosszúságot okoznak az országba beáramló rengeteg olcsó és vacak termékek, és amíg nem járnak nagyobb számban úgy az emberek, ahogyan te, addig ez így is lesz. Nem szabad a reklámoknak bedőlni, hiszen ez szimplán marketing, tudatosan kell keresni, és akkor meg lehet találni a megfelelő terméket. Ezt nem reklámnak írom, tudatosan nem említettem az

"én termékem" nevét. Annyit megemlítek róla, hogy alapban A B3 és C vitamint tartalmaz, és az oxidálója is telítve van védő zsírsavakkal, pontosan azért, hogy a veled történteket elkerülhessék a felhasználók.

Nagyon sajnálom, hogy így jártál, talán a te leveled jó példa arra, hogy mások tudatosabban válasszanak.

84. Lilibeth59 (válaszként erre: 83. - Starlit)
2011. okt. 27. 17:54

Nagyon szívesen!


Bioboltban talán, fodrászkellékesnél biztos, hogy nem tudsz hennát venni.

Mivel a henna egy növény (gyógynövény), ezért így kell keresni, hennás hajfestéket ne hogy Rád sózzanak, de azt hiszem, erről már írtam.

Látom, még várnod kell min. egy hónapot, hogy használhasd, addig is figyelj rá, hogy a samponod és ha használsz egyéb hajápolót (balzsam, hajlakk stb.) ne tartalmazzanak kőolaj származékot, kemikáliát.

A diólevél és a dió burka nagyon jó hajápoló és színező, nekem legalábbis szépen beszínezte az ősz hajszálaimat. Igaz, csak egyik hajmosástól a másikig tart, folyamatosan kellene használni, hogy maradjon a szép barna szín.


A beszerzésről írok Neked, nézd majd meg az üzeneteidet.

83. Starlit (válaszként erre: 82. - Lilibeth59)
2011. okt. 27. 15:18

Köszi a részletes leírást:)

Ahogy olvasom, eléggé otthon vagy a témában!

Vidéken élek ,így csak kis boltokba jutok el. Bioboltban vagy fodrászkellékesnél nézzek hennát? Van valami "neve" ezen kívül, hogy hennaport kell keresnem?

Mindig középszőke, sötétszőke festékkel volt színezve a hajam , ímmel-ámmal , mert a hatóidő végét sosem vártam meg,különben nagyon sötét árnyalatot kaptam volna. Így vörösesszőke lett a végeredmény. Amikor mindez lekopik az ősz szálak mellett, mint ahogy a topikindító is jellemezte magát,seszínű,se szőke, se barna olyan homokszín az eredeti. Most még úgyis várok , legutóbb talán másfél hónapja volt festve.

Ha én a hennához nem kevernék semmilyen sötétítő adalékot, amiket felsoroltál/diólevél stb./,én egy rézvöröses végeredményre számíthatok ?

A dióleveles öblítést én csináltam egy időben, még manapság is csak már nem olyan rendszeresen. Igazából nekem az nem sötétített rajta, viszont egészségesebb,szép tartása lett és megszűntette a "fejbőrvakarásom" :)

82. Lilibeth59 (válaszként erre: 80. - Starlit)
2011. okt. 26. 13:36

Bocsi, hogy csak most válaszolok!


Szóval a hennáról: nem olyan bonyolult, csak első olvasása!


A hajra való henna általában kevésbé finom őrlésű, mint a bőrfestésre való, színe pedig gyakran szürkésbarnás- vagy sötétzöld. Ha bármilyen más színű hennát találunk, az valószínűleg mesterséges színezőanyagokat is tartalmaz, ami komoly allergiás tüneteket okozhat. A legfontosabb szabály, hogy kerüljük a fekete vagy szőke hennát, amely általában mindenféle káros és mérgező kemikáliát tartalmaz, és súlyos bőrreakciót válthat ki.


A jó minőségű hennának kellemes gyógynövényillata van, úgyhogy érdemes szaglással is meggyőződni a termék minőségéről, és elkerülni a kellemetlen toxikus vagy vegyszer szagú hennát.


A pép alakban kapható változat szintén gyanús, mivel a bekevert hennapép legfeljebb 4 napig marad friss tartósítás nélkül, tehát az előre bekevert fajták valószínűleg tele vannak kémiai konzerválókkal. Ezért fontos, hogy a pépet mindig a felhasználás napján lehetőleg magunk készítsük el.


A hennapép készítése (alaprecept)

Hozzávalók: A henna vízfelvevő képessége nagymértékben függ a minőségétől. Az alább megadott recept csak hozzávetőleges mennyiségeket tartalmaz – a fontos az, hogy a végén tejföl sűrűségű pépet kapjunk.

2 evőkanál vagy 2 teafilter jó minőségű indiai fekete tea, 2 kiskanál erős instant kávé, 1 púpozott kiskanál őrölt szegfűszeg, 8-10 egész szegfűszeg, ½ liter tiszta víz, hennapor - hajhossztól függően 100g/200g/300g, tőfestéshez 100g, 6 csepp eukaliptusz olaj (tiszta, 100 %-os), 5 csepp levendula olaj (tiszta, 100 %-os)

A pép elkészítése:

A főzőedénybe tegyük bele a teát, a kávét és a szegfűszeget. Öntsük hozzá a vizet, keverjük jól meg, és lassú lángon forraljuk minimum fél óra hosszat. A forralás közben elpárolgott vizet apránként pótoljuk. Minél tovább forraljuk, annál erősebb lesz a színhatás!

A hennaport szitáljuk bele egy üveg, porcelán vagy rozsdamentes acél keverőtálba. Szűrjük le a keveréket, és folyamatos keverés közben adjuk hozzá a porhoz, míg el nem érjük a tejföl sűrűséget.

Alaposan dolgozzuk el az esetleges csomókat, majd csepegtessük hozzá az illóolajakat, és keverjük jól el.

Hagyjuk állni a keveréket lefedve addig, míg langyosra nem hűl.

Utána hasonlóképp kell felkenni, mint a kémiai hajfestékeket.

Az első hennás hajfestésnél a pépet a tőtől a hajvégekig kell felkenni, később már elég a tőfestés is, mivel a henna nem fakul, és nem kopik! Ha felkentük a pépet érdemes nejlonsapkával betakarni, hogy ne száradjon ki.

Ahhoz, hogy elérjük a kívánt színhatást, a pépet minimum 2-3 órán keresztül rajta kell hagyni a hajunkon. Én sokszor 6-7 óra hosszat is dunsztolom magam a pépben.

Készüljetek fel, a lemosás nem lesz egyszerű! Áztassuk be minél jobban a hajat és a fejbőrt, miközben folyamatosam masszírozzuk a hajba a hennapépet. Ezt egészen addig folytassuk, amíg a hajunkból víztiszta lé nem folyik. Ekkor mossuk át egyszer méregmentes samponnal vagy hajszappannal, majd a következő oldattal öblítsük:

1 liter vízben keverjünk el 1 citrom levében oldott 2 csepp citrom olajat, 2 csepp jázmin olajat, 5 csepp levendula olajat.

Miután az öblítő oldat kicsöpögött a hajból, használhatunk méregmentes hajbalzsamot vagy inkább olíva olajat kondicionálóként.


Fontos! Mivel a henna nem kívánt reakcióba léphet a szintetikus anyagokkal a hennára való áttérés előtt minimum 3 hónapig „pihentetni” kell a hajat, hogy a kemikáliák kiürülhessenek. Ha hennával festjük a hajunkat, nem ajánlatos a szintetikus kozmetikumok használata sem.


A henna alapjáratban a vörös különböző árnyalatait tudja produkálni a hajunkon, attól függően, hogy hajszálaink mennyi pigmentet tartalmaznak. A szőke és az ősz hajúak számíthatnak a legvilágosabb vörös árnyalatra. Minél sötétebb az eredeti hajszínünk, annál sötétebb a hennafestés színhatása is, ami sötétbarna alaphajszín esetén akár fekete is lehet. A henna színét mélyíthetjük egyéb növényi adalékok hozzáadásával, mint például diólevél, tamariszkusz, indigó, vöröshagyma héj. Egy biztos, a hennával szőke soha nem lehetsz! Ha bárhol szeretnének rádsózni „szőke” hennát, ne dőlj be, az csak kemikália lehet!


Ha érdekel, írjál!

81. Ncilány (válaszként erre: 79. - Comos)
2011. okt. 26. 08:11

Érdekesek a pasik, tényleg másképp vannak " összerakva " ;).

Enyém sose mondana ilyent. Én is rendesen őszülök..

Ha téged nem zavar az ősz haj, és tartasz ettől a sok kemikáliától, ne fesd!

Győzd meg hogy ez nem fáj.. Mármint az ŐSZ HAJ.

80. Starlit (válaszként erre: 67. - Lilibeth59)
2011. okt. 25. 12:14
Leírnád ezt esetleg,akár itt, akár priviben, hol tudok venni hennát és hogyan is kellene alkalmazni? Hasonló cipőben járok én is, vannak ősz hajszálaim, de nem szívesen festem már a hajam.
79. comos
2011. okt. 25. 07:48

Sziasztok!


Nagyon köszönjük a cikket és a figyelmeztetést. Sajna én is erősen őszülök már pedig még csak 35 éves vagyok és a férjem is szólt, hogy fessem be a hajam. Hát most már nem fogom befesteni az biztos. Még egyszer köszönöm mindenkinek! Üdv. Edina

78. c3f39fd03b (válaszként erre: 77. - Anitaaa03)
2011. okt. 20. 14:11
Én is így vagyok vele :-)
77. Anitaaa03 (válaszként erre: 76. - C3f39fd03b)
2011. okt. 20. 12:11
köszi a linket.a legbiztonságosabb ha nem festünk:)
2011. okt. 20. 11:45

NA,pont most hozták ezt a cikket elő a hajfestéssel kapcsolatban:


[link]

75. 65298a0518 (válaszként erre: 70. - Anda83)
2011. okt. 20. 05:58

Szia!


Kivánom, hogy a lúgositás legyen a megoldás, és hozzon sikert!

74. moonlight13 (válaszként erre: 5. - Zena01)
2011. okt. 19. 22:09
Nekem is írd meg légy szíves priviben! Egy barátnőm szenved a hajhullással évek óta!
73. Anitaaa03 (válaszként erre: 70. - Anda83)
2011. okt. 19. 11:36
Örülök hogy javulni látszik a helyzet én is azzal a márkával festem a hajam szinte mindig még van is itthon egy doboz mert a múltkor kettőt vettem nem voltam biztos benne hogy 1 elég lesz mert pont elötte vágattam hajat.nekem is szerintem hasonló szinű lehet a természetes hajam szőke de még sem az igazi.
72. Derya (válaszként erre: 70. - Anda83)
2011. okt. 19. 11:10

Jobbulást kívánok!

Az eredeti szín a legszebb...

Sokan pont olyan színűre festenék a hajukat, amlyen a tied is. :-)

2011. okt. 19. 11:10
Köszönjük a választ..
70. Anda83
2011. okt. 19. 10:59

Sziasztok!


Hát, már 1,5 hónapja írtam a cikket, beszámolok arról, most mi van, de előbb reagálok párat.


Én bevallom, tényleg divatból festettem. Ez van, ezzel már nem tudok mit csinálni. A saját hajszínem az a tipikus magyar egérszürke (talán extra hamvas sötétszőke lehet a hivatalos megnevezése, ez a név jobban hangzik, de a szín ugyanaz), ami alapból nem tetszik, de nyilván most már úgy vagyok vele, inkább legyen az a szürkés szín, mint ne legyen semmilyen....


Asperger, megértem, amit mondasz, én pont ugyanezt mondtam még 4 hónapja is:) Amúgy nem casting volt, azzal festettem az elmúlt 6 évben, semmi bajom nem volt tőle, amitől hullik, az a P...te. Különben nem én vagyok az egyetlen, itt a hoxán is találtam egy csajt, akinek 4 hónapig hullott tőle, és lengyel meg német fórumokon találtam még legalább 50 különböző csajt, ami nyilván nem sok a két ország lakosságához képest:), de feltehetőleg nem mindenki írogat, és nem mindenkinek okoz hónapokig tartó hullást.


Allergiateszt: én nem végeztem, az tény, de az is tény, hogy még így is, hogy az egész fejemre rákentem, 5 nappal később kezdett panaszt okozni, szóval sokra nem mentem volna vele, hogy egy érményit felkenek 48 órára, mert semmit nem mutatott volna.


És akkor a fejlemények:

A szteroid , amit egy hónapja használtam, csak rontott a helyzeten, a 200as hajhullásomat, ami hajmosáskor volt, felvitte 500-ra, a mosás nélküli napokon 200-ra, ez az elmúlt 1-2 hétben látszik csökkenni (kopkopkop) MIvel a hagyományos orvoslás csak rontott a helyzeten, elmentem egy alternatívabb helyre, de még csak egy hete kezdtem, szóval sok eredményről nem tudok beszámolni, viszont érdekes, hogy egy kedves fórumtárs privátban ugyanazokat javasolta, amiket az új dokim.

A lényeg, hogy a doki szerint tele van a szervezetem méreganyagokkal, (ezt, ha jól értettem a fórumtársat, a vizelet alacsony ph-ja is mutatja, mármint az elsavasodást, ami a méreganyagoktól következik be - ez utóbbit a doki nem mondta, de megnéztem, és ez alapján igazuk van) megoldásként mindenképpen ki kell méregtelenítenem magam. Rengeteget kell innom, el kell hagynom a tejtermékeket, cukrot, csirke és sertéshúst (többi lehet) rizst, tartósítószereket. Innom kell vesetisztító és salaktalanító teát, és kapok pár vitaminfajtát erősebb dózisban, ami segít a bőrregenerációban. Topiktárs szerint lúgosítanom is kell, és igaza lehet.


Az elmúlt 3 hónapban kihullott a hajam kb negyede-ötöde, főleg tarkótájékon, ami annyiban szerencse, hogy a fejtetőn azért nem igazán látszik az intenzív hullás, és a tarkón eredetileg majdnem dupla sűrűségben nő a hajunk, így úgymond még volt miből hullani. Ha eláll a hullás, és elkezd visszanőni, amit nagyon remélek, akkor a tarkón szerintem hamarabb be is dúsul, hiszen ott jóval rövidebben már tartást, tömeget ad, mint a fejtetőn lévő fedőréteg.


Nyilvánvalóan mindenki maga dönti el, hogy fest, vagy nem fest, én már bánom, hogy festettem, de az igazsághoz hozzá tartozik, hogy az elmúlt 4 évben szimplán sötétbarnára volt színezve, amitől nem volt bajom, csak befeketedett, és ezután lett baj abból, hogy az új festéket kentem rá.

Én nem fogom többet vegyi anyaggal festeni, pláne, hogy én nem is őszülök egyelőre (1-2 kóbor hajszál lehet max.)


Sajnálom, hogy több sorstársra is akadtam, (mármint amiatt, hogy ők is erre a sorsra jutottak) remélem, hamarosan eláll a hullás, ami vigasztal, hogy találtam egy olasz tanulmányt, ahol 8 ilyen esetet vizsgáltak, és a festés utáni 3. hónapban volt a legerősebb a hullás, utána erős ívben ment lefelé, és a 6. hónapra szűnt meg hirtelen, de addigra már a töredék hullt a 3. hónapihoz képest.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook