Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ötletek finom zöld körethez fórum

Ötletek finom zöld körethez (tudásbázis kérdés)


13. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Wei wei)
2019. aug. 31. 08:17

Én serpenyőben csinálom, van födője is, csak pici vizet öntök hozzá és amikor kell, pótolom. Az elején, amikor még csak a lassabban puhuló zöldségek vannak benne, ráteszem a födőt is. Csalok! :))

Egy idő után már a puhuló zöldségek is adnak ki vizet, ezért nem kell sokat önteni rá. És persze nem hagyom ott, az egyik szemem állandóan rajta van! :))

12. wei wei (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2019. aug. 30. 21:51
Én a wok zöldséget egy kevés vajon vagy olíva olajon szoktam sütni(vagy párolni) és csak pici vizet öntök hozzá, ha nem enged elég levet. De akkor ezek szerint több víz kéne?
11. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Wei wei)
2019. aug. 30. 06:48

Hogy-hogy sütöd? Én födő alatt párolom (pici vízzel) és menet közben még készítem elő a következő adag belerakandó zöldségeket, így odanézek, belekavarok... majd csak a legvégén veszem le a födőt róla, és engedem, hogy az a kevés víz kisüljön alóla.

Ha nem hagyod ott, hanem sűrűn kavargatod, nem fog túlsülni.

10. wei wei (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
2019. aug. 29. 23:46
Hát, vannak sikerélmények. Jobban odafigyelek a fűszerezésre, meg hogy ne süssem túl. De nem mindig jön össze.
2019. aug. 27. 14:57
Hogyan haladsz a gyakorlással???
2019. aug. 12. 23:13
Köszi a válaszokat, gyakorlom tovább 😀.
2019. aug. 12. 19:26
Nyers zöldséget fogyasztok salátaként.
2019. aug. 12. 09:57
Sokszor csak feldarabolom a zöldségeket, megkenem pici olajjal, esetleg teszek rá némi fűszert, és betolom a sütőbe. Nagyon szeretem így. Nem összefonnyad, hanem finomra sül.
2019. aug. 12. 09:25
Attól is függ miben csinálod. A vastag fém"betétes" teflonos edény a jó. Én hidegen kevés szűz oliva olajba teszem a zöldséget és együtt melegítem és pici sóval szépen párolódik, csak a zöldség saját nedvében. Meg is kóstolhatod, mennyire akarod ropogósra. Úgy finom, ne engedd hogy nagyon puhuljon. Bazsalikom, kevés bors más nem is kell.
2019. aug. 12. 06:49

Én semmiféle szószt, hasonlót nem szoktam rátenni, és nem is lesz olyan fonnyadtas, szép finom roppanósak maradnak a zöldségek. Először mindig a leghosszabb idő alatt párolódót rakom a serpenyőbe, pl. karfiol, karalábé, cékla, répa, ezek mehetnek együtt, utána a káposztafélék és vöröshagyma, borsó, zöldbab, utolsóként a cikkekre vágott paradicsom... mikor mi van, vagy éppen mihez van kedvem. Fűszerek tetszés szerint, só, bors, bazsalikom. Nem kell egyszerre sok félét rakni bele, mindig más-más ízt ad ki, ha másféle zöldségeket raksz össze.

Persze én szeretem önmagában a zöldségek ízét érezni.


Ha nyers hús van, akkor először azt forgatom át a serpenyőben, és úgy adagolom hozzá a zöldségeket.

Ha már főtt-sült hús maradék, vagy éppen virsli, kolbász, akkor azt a legvégén, hiszen percek alatt kész.


Jó az ötlet, régen csináltam, pedig most van a zöldség-szezon. Köszi. :)

2019. aug. 11. 23:46
Ha kis pirított hagymán kezded a zöldségköretet, az is ad ízt. Szójaszósz is. A keményítő sem csak sűrít, hanem olyan mint a rántás,plusz ízt is ad. Ebben a szószban mondjuk kockából készült leves is van, a nátrium-glutamátot nem használom tisztán, a szójaszósz meg a leves kis mennyiségben tartalmazza.
2019. aug. 11. 23:43
Nézd meg az édes-savanyú csirkét, amit feltöltöttem, szerintem annak finom a zöldsége.
2019. aug. 11. 23:08
Tud valaki olyan bevált receptet, amitől a wokzöldség/párolt zöldség nem lesz olyan se íze, se bűze, összefonnyadt izé? Nekem soha nem sikerül finomra, pedig pár receptet már próbáltam a netről.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook