Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
1046. bjudit55
2017. nov. 21. 07:26

A progeszteron krémet én is megnéztem, de mivel nekem már nincs havi ciklusom, inkább a Barátcserje kapszulát javasolták. Sok pozitív tapasztalatot olvastam a hatásáról a klímaxos tünetetek kapcsán.


Téves elképzelés, hogy az ösztrogén kevés a szervezetünkben, és főleg klímax után. Bár jelentősen csökken a mennyisége, viszont a progeszteroné még nagyobb mértékben csökken és ez idézi elő a problémákat. A kétféle hormonnak inkább az aránya számít a szervezetben mint a mennyisége. Ezért kell a progeszteront pótolni. De már azzal is érhetünk el eredményt, ha megszabadulunk a zsírpárnácskáktól. (Akinek van.) Mert a felhalmozott zsírban rengeteg az ösztrogén és gyilkos módjára szaporodik.

1045. csebe (válaszként erre: 1040. - Bjudit55)
2017. nov. 20. 21:11

Kedves Bjudit55, nagyon megörültem a linkednek. Már kerestem olyan szert, ahol nincs benne calcium és magnézium, csak a nyomelemek. Amit küldtél, abban még az arányok is jónak tűnnek mennyiségileg De még le ellenőrzöm az összetevőket pontosan, meg a céget is , aki gyártja. Egyelőre feltűnt, hogy egy környezetmérnök és fizikus a cég alapító, viszont legalább foglalkoztak biofizikával. Ha bármi ilyen nyomelemes termék cink, réz, mangán, bór még utadba akadna véletlenül, nyugodtan küld át nekem, akár privátban is.

A trambulinos ugrálásod meg egyenesen fantasztikus. Ha már két nap után képes vagy 15 percet végig ugrálni, akkor nagyon nagy vagy. Csak így tovább!

1044. csebe (válaszként erre: 1036. - C8c263a03a)
2017. nov. 20. 21:10
KedvesBrigi1957, köszönöm a természetes progeszteron krém linket, utánajárok tartalmának. Igen, Pusztainál láttam, hogy meddőségi párok a fó témája, de lapján említi a csontritkulást, ezért kérdezósködök utána. Igen, azt megértettem, hogy a Liviál mesterséges ösztrogén, és Dr. Lee-Pusztai vonal pedig a természetes progeszteronnal gyógyít ( Dr. Lee csontritkulást (és Pusztai elsősorban meddő és egyéb női endometriózis, ciszták ) . A lényeg, hogy Ti nem jártatok Pusztainál és nincs tapasztalatotok vele. Segítségedet ismét nagyon köszönöm!
1043. csebe (válaszként erre: 1035. - B700a6a6d7)
2017. nov. 20. 21:09

Kedves Elizabet58, köszönöm , hogy írtál. Nem vagyok sajnos még tájékozott nagyon. Csak keresek kétségbeesetten, és a kétségbeesés nagy úr. Brigi1957 és Bjudit55 a csúcsok számomra. Ha ők nincsenek, én se tudnék semmit. Annak idején IS, mikor a fórumra ráakadtam, ők segítettek nagyon sok hasznos információval, amelyek alapján aztán kutakodtam, és olvastam, mihelyt találtam valami újabb információt. Szendi írta, hogy „az információ korában az evolúciós szelekció úgy működik, hogy ki tudja a jó információt megtalálni” Ebben az ilyen fórumok is sokat segítenek.

Szendi írta még az alábbit is. „Az egészségpszichológia fontos fogalma az egészségmagatartás. Akinél ez erős, az egészsége érdekében utánajár annak, mi jó és mi rossz neki, mérlegeli a kockázatok és a várható haszon arányát.”

A Livial az mesterséges, azaz szintetikus ösztrogén, ha nem tévedek. Még nem csekkoltam le neten, de biztosra veszem. Azt valahol már olvastam, hogy menopauzás nőknél, amíg kapják az ösztrogént, addig védi a csontot, de mihelyt abbahagyják, romlik ugyanúgy a csont , mint előtte. Közben meg mesterséges hormonok a szervezetet is fékezik olyan szempontból, hogy saját maga termelje meg még azt a kis ösztrogént, mit termelne. Még arra is emlékszem, hogy az ösztrogénpótlást azon menopauás, főleg inkább posztmenopauzás nőknek adják, akiknél a gerinc romlik. A szintetikus ösztrogén főleg a gerincre hat elsősorban, de ne kérdezd miért.

Dr. Lee ,Brigi által ajánlott linkekben, leírta, hogy a progeszteron fokozza a csontépító sejtek munkáját, ezért keresem a természetes progeszteront.

Viszont érdekelne, hogy a Liviallal milyen tapasztalataid voltak, mivel ez szintetikus ösztrogén. Megúsztad a mellékhatásokat? Ha nem, miket tapasztaltál meg?

Nálam raloxifent erőltetnék, az SERM, de mellékhatásai borzalmasak lehetnek, ezért nem kezdtem el. Ez is csak a csontlebontó sejtek munkáját fékezi le és becsapja az ösztrogén receptorokat.

Ha 5 évig Livialt szedtél, biztos sok mindent megtapasztaltál vele kapcsolatban. Mérték akkor a hormonszintjeidet rendszeresen? Ha igen, hogyan alakultak? Mérték ösztrogént, progezsteront és tesztoszteront, DHEA-t , FSH-t vagy csak némelyiket? A csontjaid erőssége , értéke, akkor hogy alakult a Livial hatására? Milyen volt a gerincnél, combnyaknál ? Végül a hosszas alkalmazás miatt vettek le erről a szerről, vagy lett mellékkövetkezmény ciszta, mióma stb.? Ellenőriztik mammográfiával, hüvelyi UH-val állapotodat , mikor Liviállal kezeltek? Írhatsz privátban is nyugodtan. Köszönöm szépen!

1042. bjudit55 (válaszként erre: 1041. - C8c263a03a)
2017. nov. 20. 14:38

Na végre! Jó edzést! kíváncsian várom az első tapasztalatodat. :)


Én az első 2 perces nap után már 15-20 percet gyakorlok, általában 2 részletben. Többnyire Liza mixét hallgatom közben, pont passzol a ritmusa. :)

2017. nov. 20. 14:36
Végre megérkezett a láb.☺
1040. bjudit55
2017. nov. 17. 12:18

kerestük a múltkor, miben van bór. találkoztam vele itt:

[link]

2017. nov. 17. 00:05
Jav.: pótolja.
1038. c8c263a03a (válaszként erre: 1030. - Bjudit55)
2017. nov. 16. 23:58

Azért nem értesítettek, mert áramszünet volt.Ezt mondta. Nem tetszett a nőnek, hogy azt mondtam, hogy a telefon attól még működik.

Hétfőre beszéltük meg a legközelebbi szállítást.

Megkértem a szomszédot...

😟

2017. nov. 16. 21:47

Csakhogy a két termék nem ugyanarra hat. Mert míg a jamgyökér a progeszteron termelést serkenti, addig a Livial az ösztrogént pótólja.

És ugye ez a doki azt vallja, hogy zömmel ösztrogén dominancia áll fenn.

2017. nov. 16. 21:11

Dr.Lee-ről és a progeszteronról korábban már írtam, már nem tudok újat hozzátenni.

A két doki között abban látom a számunkra lényegi különbséget, hogy míg Lee kezelte a csontritkulásos nőket, addig Pusztainál nem látok ilyet.Inkább a progeszteron hiánya miatt i kudarcos gyermekvállalás a profilja.Szóval én nem látom, hogy csontritkulásos nőkkel foglalkozna.Egyébként pedig a 13.kerületben rendel.Nem elérhetetlen.


Itthon is kapható a természetes progeszteron krém:


[link]

1035. b700a6a6d7 (válaszként erre: 1034. - Csebe)
2017. nov. 16. 20:55
Szia Csebe! Életemben nem hallottam ezekrôl a dolgokról. Azt már észrevettem, hogy nagyon tákékozott és olvasott vagy ezekben a témákban. Én szedtem Livialt, 5 évig, 43 éves koromban kezdtem el szedni. 43 évesen elkezdődött nálam a menopauza, és a különböző vizsgálatok során derült ki, hogy csontritkulásom van. A doktornő a Livialt írta fel, ami a menopauza tüneteinek enyhítése mellett, a csontritkulásomat is gyógyította. Nagyon jó eredményem lett, amíg szedtem. Azonban amikor abbahagytam fokozatosan újra leromlott.
1034. csebe
2017. nov. 16. 19:30

Sziasztok.

Téma: természetes progeszteron krémmel kapcsolatos információk kérése és megosztása.

1) Pusztai Zoltán nézete Dr Lee alapján

2) Women’s cream és egyéb természetes progeszteron krémek iránti kérdés

3) USP-s progeszteron mit jelent pontosan, miért hatékonyabb?

4) Fiziológiai ösztrogén progeszteron helyes aránya mi?

5) Dr Lee természetes progeszteron --- réz megtartása—réz mint "csontösszekötő”, ha hiányzik , beindul kalcium kiáramlása összefüggés- információ kérés természetes progeszteron beszerezhetőségéról

6) Gratuláció trambulinosoknak!

7) Méhpempó csontritkulásra jó

1) Brigi1957 kapcsán kezdtem el kutakodni Dr. Lee munkásságáról és jutottam el a Women’s creamhez, melyről a hoxan egy másik fórumon beszélgetnek. (kérdéseimet ott is feltettem, de még nincs válasz) Ott találtam rá Dr. Pusztai Zoltán nógyógyász –természetgyógyászra és honlapjára, ahol az alábbi információt lehet olvasni. (kivéve a megjegyzést, azt már én következtettem ki, de ez egyéni álláspontom) (Ezt főleg azért írom, mert valakinél olvastam, hogy Liviát kapott egy darabig és addig jók is voltak a csontjai, mivel a csontlebontást fékezte. Viszont úgy tudom, hogy az ösztrogén adás megszűnése után a csontok ugyanúgy neki állnak lebomlani.

Ha a csontépítő sejtek ( osteoblast ) és a csontlebontást végző sejtek ( osteoclast ) működésének egyensúlya megbomlik, akkor ennél nagyobb mértékű csontvesztés következik be, és csontritkulás alakulhat ki.

Lényeges, ám kevésbé ismert információ:

- az osteoclast (csontlebontást végző) sejtek csak a károsodott, hibás és gyenge csontszövetet bontják le. Működésüket az ösztrogén hormon szabályozza: lassítja a működésüket.

- az osteoblast (csontépítés végző) sejtek új csontszövetet építenek fel az osteoclastok által lebontott csontszövet helyén. Működésüket a progeszteron hormon szabályozza: aktivizálja, gyorsítja a működésüket.

Általános (de helytelen) nézet, hogy ösztrogén adásával a lebontódási folyamatot kell megállítani. Amennyiben ezt tennénk (mint ahogy sok helyen teszik is!), akkor a károsodott, gyenge csontszövet megmaradna, és látszólag minden "kezelés ellenére" bekövetkeznének a patológiás csonttörések, "érthetelen módon". A károsodott, elhalt csontsejtek lebontódását nem szabad ösztrogén adásával lelassítani, gátolni!!! Minden ilyen kezelés logikátlan és veszélyes!!! ((Megjegyzés: Ilyen alapon a biszfoszfonát, demoszumab és a már betiltott stroncium -ranelát hatóanyagú gyógyszerek (melyek ilyen márkanevek alatt futnak mint Ibandronsav, Fosamax, Prolia,, Protelos stb) is logikátlanok, hiszen ezek is a károsodott, elhalt csontsejtek lebontódását lassítják, gátolják. De ezt a hagyományos orvosok nem fogják kimondani nyíltan, csak maximum magukban, ha egyáltalán utána olvasnak a dolgoknak és egyáltalán szembe mernek szállni a kötelezően előírt szakmai protokolljaikkal !!)))

A fentiek megértése után logikusan következik, hogy a fent említett relatív ösztrogén túlsúlyos állapot elkerülése a legfontosabb, amit progeszteron pótlással tudunk elérni (mivel a zsírszövetben ösztrogén hormon továbbra is termelődik!!!). Figyelembe véve a szintetikus progesztinek ismert, olykor súlyos mellékhatásait, elsősorban természetes eredetű, növényi progeszteron adása jön szóba!

A klinikai vizsgálatok szerint a csontok tömegének javításában hasznosak lehetnek a flavonoidok is.

Dr. Pusztai Zoltánról ennyit tudtam összerakni dióhéjban, hogy ő Dr. Lee munkássága alapján szemléli a folyamatot. Dr Lee Amerikában már 40 évvel ezelőtt rájött a fenti állításokra és , yam gyökérból előállított természetes (nem mesterséges !!, nem szintetikus) progeszteronnal javítani tudta csontritkulásos betegeinek állapotát. Pusztai által ajánlott Women’s cream amerikai gyártmányú, de Norvégiából hozzák be. A fel nem tehető progeszteron weboldalon meg találjátok azon hormontanácsadók listáját, akiktől a women’s creamet krémet be lehet szerezni.

Pusztai Zoltán IS a Women’s Cream hivatalos tanácsadója, azaz ennek a krémnek a forgalmazója. Pusztai Zoltán többek között infra- és az anyagcsere vizsgálatokat végez (QRMA) honlapja alapján továbbá hormontanácsadást ad.

Kérdés: Van valaki, aki hallott, ismeri, járt Pusztai Zoltánról, Pusztai Zoltánt, Pusztai Zoltánnál? Ha van, tapasztalat megosztást szívesen látnék.

2) A Women’s cream fórum alapján tudtam összeszedni az alábbi információkat még..

Léteznek más természetes progeszteron krémek, melyeket szintén Amerikában állítanak elő és beszerezhetőek. Hogy hogyan lehet ezeket a Women’s creamen kívül beszerezni, azt még nem tudom. Ez alól a Petendi féle krém magyar. Petendiról annyit látok, hogy gyógyszerész.

Egy két név.

a. Emerita vagy EmeritaProGest –amerika gyártmány?

b. ProgesterAll - amerika gyártmány?

c. Body Balance--amerika gyártmány?

d. Nat Pro---amerika gyártmány

e. Pro gest-amerika gyártmány

f. Now Solution -amerika gyártmány

g. Progesta-care- amerika gyártmány

h. Women’s cream – amerikai gyártmány, norvég forgalmázás

i. Villarosa –nem derült ki milyen gyártmány

j. Petendi féle krém-magyar

Kérdés: Ennek kapcsán szeretném megkérdezni, hogy közületek valaki használta-e vagy ismeri -e a fenti krémek egyikét? Alkalmazta-e csontritkulásra, vagy ismer-e valakit, aki a természetes progeszteront (én nem progesztIN-t,ami szintetikus) alkalmaz csontrtitkulás ellen? Ha igen, mik a tapasztalatok, (csontsűrűség, menzesz visszahozás az úgynevezett megvonási vérzés terén, hogyan kell(ene) kenni? Hogy lehet ezeket beszerezni?

3) A Women’s cream fórumon írják, hogy az a természetes progeszteron krém hatékonyabb, mely USP-t tartalmaz. Még nem volt időm bővebben kutakodni a neten, így nem egyértelmű számomra, hogy az USP-s progeszteron mit is takar és miért is hatékonyabb, azon kívül,hogy azt már nem kell a szervezetnek átalakítania. Tud valaki erre vonatkozóan információt?

4) Tudná valaki értelmezni pontosan, aki olvasott dr. Leetől könyvet, hogy dr Lee alapján mi a fiziológiailag helyes ösztrogén progeszteron arány, azaz a hormonegyensúly? Nürnbergben tartott előadása jegyzőkönyve csak rövid utalást tartalmaz erre, de nem tudom, hogy az 1:200 arány mit takar pontosan, mivel előtte 1:80-t tartalmaz a jegyzőkönyv. (A fiziológiai ösztrogén/progeszteron mennyiségi arány nőknél 1:80 (<> Dr.Lee: 1:200!)

5) Mint ahogy Dr. Lee munkássága alapján Dr. Pusztai Zoltán is említi, a progeszteron hat a csontépítésre, továbbá a réz megtartására is oly módon, hogy a progeszteron normalizálja a cink- és rézháztartást. Az ösztrogén dominancia viszont csökkenti a cink- és réztartalékokat.

Dr. Lee ezen megállapítása különösen annak fényében nyer jelentőséget szememben, hogy Dr. Jack Kruse (aki Becker munkásságát veszi alapul) alapján a csontban a kollagén mátrix Negatív típusú, az kalcium-hydroxil-apatit kristályok pedig Pozítiv típusú félvezetőként működnek, köztük pedig két réz ion található, melyek a doping hatásért, és a két réteg kapcsolódásáért felelnek. A csont félvezetőként működik. A félvezetőket speciális „szennyezőkkel” szokták adalékolni, hogy jobban vezessenek, itt a réz látja el ezt a doping hatásnak nevezett feladatot. A csontritkulás tulajdonképpen a réz hiánya a félvezető rendszer PN csomópontjainál. A réznek fontos szerepe van a csont félvezetésében, melyet a külső mágneses tér tart fent.

A csontritkulás igazi oka Dr Jack Kruse állítása alapján, hogy a megváltozott elektromágneses tér hatására elektronokat veszítünk a környezetünk felé. A csontok PN csomópontjai lassan elveszítik a réz ionokat, így leválik a kalciumtartalmú apatitkristály (dekalcifikácio), ezért hiszik ma tévesen, hogy a kalciumot kell pótolni. A megoldás a természetes elektromágneses tér helyreállítása lenne. Dr Jack Kruse több mindent ajánl a csontritkulás visszafordítására, de ennek első lépése a hormonszint rendezése lenne.

Ehhez viszont a kulcsnak a természetes progeszteron tűnik, ezért is kutakodok e felé. Ha bárkinek e témában bármilyen információja van, kérem ossza meg velem. Pl. linkek,ahonnan ilyen természetes progeszteron krémeket be lehet szerezni, meg lehet venni,.

6)Gratulálok a trambulinotokhoz és sok sok örömet a vidám ugráláshoz.

7). A Women’s cream fórumon egy csontritkulás témában hozzászóló írta, hogy olvasta, hogy a méhpempő is jó csontritkulásra. Még nem olvastam utána, de osztom az információt, mert bármi ami hasznos lehet, fontos.

1033. bjudit55 (válaszként erre: 1032. - B700a6a6d7)
2017. nov. 16. 18:46
Köszönöm, azt hiszem igazad van, nem hagyom abba a Teot míg le nem telik az év. Lehet, utána sem. De nézegetem a YiYa étrend-kiegészítőket, mert a szemere szeretnék valamit. Van kezdődő makula degenerációm, homályosan látok már nem csak távolra, sokat ég a szemem, este könnyezik. tehát ki kellene szorítani erre egy kis pénzt. Ha valós terméktapasztalatokat olvastam az oldalon, akkor megérné áldozni rá, csak az a baj hogy sokára derül ki.
1032. b700a6a6d7 (válaszként erre: 1031. - Bjudit55)
2017. nov. 16. 18:35
Szia Judit! Szerintem azt nem tudhatjuk meg, hogy azonos hatóanyagot tartalmaz -e a két termék. Ha bevizsgáltatnánk, akkor derűlne ki. Az èn személyes véleményem az, hogy Briginél már bevált a Varga Teo, azért egy teljes egész javulás, nem semmi eredmény. Ha már elkezdtem szedni a Teo-t, szerintem ne szskítsd meg, mert akkor nem tudod meg azt, hogy egy éves időtartamú szedése mellett, nálad milyen eredményt hoz. Szerintem maradj hűséges, és kitartó a Teoval kapcsolatban. Persze ez csupán sz én véleményem. A Varga gomba mellett még az is szól szerintem, hogy hosszabb időre visszanyúlik az alkalmazása, az elért erddményei.
1031. bjudit55
2017. nov. 16. 16:50

Véleményeteket szeretném kérni a következőben:


A Teo ugye a bokros gomba kivonata miatt alkalmas a csontok regenerálására.

A köv. készítményben is van bokros gomba kivonat, de nem írják benne a csontokra gyakorolt hatást:

[link]

Szerintetek másféle kivonata lehet ebben a bokros gombának, vagy ugyanaz, csak nem említik a csonttal kapcsolatos hatást?


A Teo-ból 1 havi adag 6.525 ft, a 7-Gombakomplex havi 5850 ft lenne ha napi 3-at szednék. Többféle gombát is tartalmaz, olcsóbb is ami mellette szólna.

1030. bjudit55 (válaszként erre: 1028. - C8c263a03a)
2017. nov. 16. 16:42

Ez felháborító! és azért nem értesítettek a várható késésről mert ők is emberek? Még általánosít is? Azt gondolja mindenki olyan nemtörődöm mint ők?

Sajnálom Brigi. Már vártam az örömujjongásodat.

1029. b700a6a6d7 (válaszként erre: 1027. - C8c263a03a)
2017. nov. 16. 15:51
Köszi Brigi, hogy emlékeztettél a D vitamin szint ellenőrzésre. Nem felejtettem el, csak össze akarom hangolni az édedanyàmmal, mert őt is szeretném elvinni egy ilyen mérésre. Nagyon bosszantó lehet, hogy a pénzedért még neked kell várni, főleg úgy, hogy ők szállítottak selejt terméket. Sajnos a netes rendeléseknél ez benne van a pakliban. Én főleg polgári ügyszakban dolgoztam, de volt úgy, hogy be kellett ugrani büntető tárgyalásokra. Korábban, amíg a közjegyzők még nem különültek el a bíróságtól, ott is dolgozni kellett. Miután a rendőtségtől áttették a szabálysértési ügyeket, ebben az ügyszakban is dolgozni kellett. Egyszóval sok mindenhez kellett érteni.
2017. nov. 16. 13:58

Ma sem jön a láb.

Felhívtam őket, hogy mára volt volt megbeszélve emailben, hogy megkapom.

Összeomlott a számítógépes rendszerük, volt a válasz.

De miért nem értesítenek, hogy nem jön? Mert ők is emberek, mondta egy elég szemtelen nő. A reklamáció amúgy is 30 nap.Hm!

Simán elnézik, hogy egész nap itt dekkolok, se egy telefon.... Bosszantó!

1027. c8c263a03a (válaszként erre: 1025. - B700a6a6d7)
2017. nov. 16. 02:56

A PSZÁF-el nagyon jó munkakapcsolatom volt.Igen pár éve fúziónáltak.

Az MNB-ben nagyon sokáig dolgoztam, de az Állankincstár megalakulásával az államháztartási feladatok átkerültek Jegybankból a Kincstárba, így mentem a feladattal.

Az ÁKK-hoz (Államadósság Kezelő Kp.) akartam menni, de ott egy széken hárman ültek, így nem sikerült.

Egy kis érdekesség, mivel a bíróságok is a közigazgatás részei, meg kellett tanulnom a működésüket(első, másodfok) határozathozatalaikat....,és mint az egyik hatalmi ágat.


Majd beszámolok, hogyan sikerült az ugrálás. Elmentettem a videóidból párat.

Ne felejtsd el majd a D-vit.mérést.☺

2017. nov. 15. 22:13
Azt mondjuk màr régen levettem, hogy nagyon okos ember vagy.
1025. b700a6a6d7 (válaszként erre: 1010. - C8c263a03a)
2017. nov. 15. 22:11

Szia Brigi! Húú! Akkor Neked nagyon szuper munkahelyed van. Egyèbkènt ott dolgozik

az èn volt kollegàm is. Jogász. Igaz, előtte s Pénzügyi Szervezetek Àllami Felügyeletènèl dolgozott, csak amikor összeolvadt a Jegybankkal, így most már ő is ott dolgozik.

2017. nov. 15. 22:05
2017. nov. 15. 22:05
2017. nov. 15. 22:04
2017. nov. 15. 22:01
2017. nov. 15. 22:00
2017. nov. 15. 22:00
2017. nov. 15. 21:59
2017. nov. 15. 21:58
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook