Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

26. Zsuzsi56 (válaszként erre: 23. - Katinkaboszi)
2010. ápr. 16. 19:02
inkább priviben, ha nem veszed tolakodásnak
25. 91c956613e (válaszként erre: 24. - Katinkaboszi)
2010. ápr. 15. 22:26

Örülök hogy a tejet és termékeit említetted.

Szakorvos javasolja a gyógyszereket.

A torna,a mozgás a terhelés na-

gyon fontos és a pozitiv gondolkodás.

24. Katinkaboszi (válaszként erre: 22. - Mandy)
2010. ápr. 15. 20:51

javasolni tudom, hogy az orvoshoz menjen el, aki ennek a szakorvosa, Ő majd ír fel gyógyszert, ahogy anyukámnak és nekem is :)


vagy kérj a gyógyszertárban olyan cálciumot, ami a csontritkulásra jó, azon felül egyen aqnyukád sok kefirt, joghurtot, sajtot, tojást, némi tejet is,

no meg mozgás gyanánt lehet fél literes üvegbe vizet tenni és azzal súlyt emelni, mert ez az egyik legjobb erősítő, valahol olvastam :)

23. Katinkaboszi (válaszként erre: 11. - Zsuzsi56)
2010. ápr. 15. 20:45
a mama nem cukorbeteg véletlenül, azoknak szokott nehezen gyógyuló fekélyes sebük lenni :(
22. mandy
2010. ápr. 15. 19:53

Anyukámnak ma mondták meg, hogy elég súlyos csontritkulása van. Semmi más tünete nem volt, csak fájt a háta.

Egészségesen étkezik, rendszeresen jár tornázni....csak hát ez a fránya menopauza :-/

Magdaléna megírnád nekem, hogy milyen gyógyszert szedsz? Gondolom, kalcium a legfontosabb, de ezen kívül? (jöhet priviben is)

21. 91c956613e (válaszként erre: 19. - F64f0d9a69)
2009. okt. 7. 17:33

Köszönöm a jókivánságodat.Nem vagyok gyógyszer-

párti.Nem szenvedek mozgás hiányba (kertészkedek)

naponta végzek "terheléses" tornát is,s az étrendem is "nekünk" való.Ja,nagyon sokat kirándulunk.

20. f64f0d9a69 (válaszként erre: 19. - F64f0d9a69)
2009. okt. 7. 13:00
terhelésével...
2009. okt. 7. 13:00

Úgy gondolom, mindenki tegyen legjobb belátása szerint.

Az én nézetem szerint a csontritkulás a rossz étrend és a mozgáshiány következménye.

Rendbe hozni pedig nekünk való ételekkel és a csontok tehelésével lehet.

Ha te a gyógyszerre szavazol, használd azt! Sok egészséget kívánok!

2009. okt. 6. 11:03

Valóban a tejet nem sokan tudják megemészteni,de

van sok tejtermék és természetesen a helyes táplálkozás,torna,napozás,stb.Egyetértek veled,de

vannak komoly gyógyszereik,amivel lehet jócskán

javitani.Nem vagyok gyógyszerpárti,de ebben az esetben segitség a "többi" mellett a csontoknak.

2009. okt. 6. 09:50

A tej nem jó csontritkulásra. Sokan meg sem tudják emészteni. Így lesz a sok cukorbeteg.

Nem gyógyszer kell a csontoknak.

Építőanyagok és sok mozgás, helyes étrend.

Mert ha savasodik a szervezetünk, a semlegesítéshez a csontokból, az érfalakból használja fel a kalciumot és a többi fontos anyagot is.A tej savasít, magas a fehérjetartalma.

2009. okt. 5. 19:49

Nekem is van csontritkulásom,szedek gyógyszert.

Sok tejet,sajtot és különböző tejtemékeket fogyasztok,meg tornázom is.Bárkivel szivesen megosztom a tapasztalatom.

2009. júl. 22. 20:08

Csodaszer nincs.Nem lehet, hogy sokat ülsz és gyengék a hátizmaid? Ennek a csodaszere a torna.(jóga)

Én még szoktam Ca-Mg kapszulát szedni és multivitamint. Eddig mindig bevált.

14. zuhoj
2009. júl. 18. 22:16

Csonkopás ellen mi segíthet?

Tudtok valami csodaszert ajánlani?

A dokik nem vesznek komolyan mert 26 éves vagyok.

De már nagyon fáj a hátam, állni is csak kb fél órát ha bírok.

2009. márc. 17. 17:55
Köszi a tippet, megyünk a talpra!
12. lidike1 (válaszként erre: 11. - Zsuzsi56)
2009. márc. 16. 20:11

Pedig a zöld az kimondottan jó a lábszárfekélyre,segiti a szövetképződést,fertőzésgátló és fertőtlenitő hatású.Napi 2x 10-15 perc és ezt betartani.

Keringési zavarok javitására lámpázzátok a talpakat,azt is 10-10 percet.

Ne hagyjátok abba a kezelést,meglesz az eredménye!

Jobbulást!

11. Zsuzsi56 (válaszként erre: 10. - Lidike1)
2009. márc. 16. 18:04
Kis lámpánk van, először úgy csináltam, hgy két fajta színnel. Elsőbb zölddel l0 perc, majd l0 perc sárgával. Eredmény nagyon kevés, pedig november óta minden nap csinálom. Aztán a háziorvos javaslatára szín nélkül, napi egyszer l5 perc. Talán egy kicsit húzodna a terület, mintha kisebb lenne. Már egy éve fennáll, lehet elviszem sebészhez, nem tudna e valami más módszert. Háziorvos szerint fél év kelhet a javuláshoz. Csak a mama ágyban fekvő, rossz a vérkeringése, azért alakult ki. Ha járkálna, jobban javulna. De.....
10. lidike1 (válaszként erre: 9. - Zsuzsi56)
2009. márc. 15. 15:58

Elmondása szerint a forfokat,keresztcsontot és a farokcsontot lámpázza naponta.10-15 percet naponta használhatjátok.ha szinetek is van akkor a narancssárgát ajánlom.ha kis lámpátok van kicsit időigényesebb mert több lépésben tudod végigkezelni.

A lábszárfekélyt hogyan kezelitek?van eredmény?

9. Zsuzsi56 (válaszként erre: 8. - Lidike1)
2009. márc. 15. 13:57
Anyósom velem él, neki vettünk lámpát, a lábfekélyét kezelem vele. Csontritkulásnál milyen testrészt kell lámpázni, gondolom a csigolyákat nem?
2009. márc. 15. 09:44
Nekem is van ismerősőm aki naponta lámpázza magát,nyugdij előtt áll és teljen rendben van,sőt simán letagadhat 15 évet!
2009. márc. 14. 16:35
annyi mindent lehet olvasni, hogy mit egyél, h minél több kalciumot figyél be (és tarts meg mozgással) valakinek van receptje, menüje?
2008. nov. 26. 18:50
A csontritkulást meglehet akadályozni fényterápia segítségével .sőt lehet gyógyítani is.A készüléket meg lehet vásárolni és folyamatos használatával fellehet épülni ebből a betegségből.
2008. nov. 13. 16:25

Fantasztikus a cikk.

Gondolom a helyes táplálkozással a mindennapi jó levegőn töltött időszakkal és a természetes vitaminokkal késleletethető ez az ijesztő betegség.

4. Katinkaboszi (válaszként erre: 3. - Fb001f1b0b)
2008. szept. 25. 00:27
És hol lehet elérni, vagy hozzájutni ehhez a csodadologhoz?
3. fb001f1b0b (válaszként erre: 2. - Katinkaboszi)
2008. szept. 24. 00:52

Kedves Katinka!Ön a prevencióról beszél, de milyen jól is teszi, mert valóban csak akkor fordulunk

orvos hogyha már fáj. De bizton állitom,hogy van már

olyan technológia ami átfogó képet ad az egészszin-

tünkről. Ez nem mint a BIOFOTONSCANNER!!!

2008. szept. 20. 23:51

Nagyon közérthetően és mégis precízen elmagyarázott cikk lett.

Így mindenki megértheti, de sajnos csak már abban a korban törődnek az emberek a betegségeikkel, amikor már nem nagyon lehet segíteni az előrehaladottságuk miatt.


Nagyon komolyan kellene venni, hogy évenkénti felülvizsgálatra menjenek az emberek, mert sok és rettenetes kellemetlen betegségeket lehetne megelőzni ezzel.

2008. szept. 14. 17:03
A csontritkulás egyike korunk népbetegségeinek. Az élete során a nők többségének szembe kell néznie a kellemetlen, fájdalmas tünetekkel, következményekkel. S bár a folyamatot megakadályozni nem lehet, mérsékelni lehet és kell is.

Ugrás a teljes írásra: Osteoporosis (csontritkulás)

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook