Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
1076. csebe (válaszként erre: 1046. - Bjudit55)
2017. nov. 28. 13:08

Kedves Bjudit55 és többiek!

Téma: 1 köszönet Bjudit55nek yiya oldalért.

2. kérdés –Dr Lee írása kapcsán, hogy természetes progeszteron ciklust visszahoz-e?

Nagyon köszönöm még egyszer a yiya oldal ajánlását. Látom, hogy szemedre is azt használod és korábban is már rájuk találtál. A bórt azért kerestem, mert állítólag napi 3 mg bór úgy megnövelte a menopauzás hölgyek hormonszintjét, mintha hormonpótló terápiát folytattak volna.

A progeszteronról, amit Dr Lee alkalmazott, még csak annyit, hogy Dr. Lee az alábbi linken [link]

közzétett cikkében, (sajnos csak angolul van meg,) leírja, hogy a progeszteron krémmel 100 hölgyet kezelt 38 és 83 év közöttieket, ahol az átlag életkor 65,2 volt. A hölgyeknél a menopauza óta átlagban 16 év telt el, azaz már nem volt ciklusuk, mikor a kezelést elkezdte velük természetes progeszteronnal (jam gyökérből nyert progeszteron krémmel, melynek molakulája olyan, mint amilyen az emberi hormoné, ezért mondják bioidentikusnak).

Te is nagyon jól leírtad az ösztrogén dominanciát, melyet Dr. Lee vezetett be.

Leírja, hogy a gerincen az első 6-12 hónapban átlag 10 %os javulást értek el átlagban, és évenként 3-5 %-os volt a növekedés, egészen addig, míg az egészséges 35 éves csontsűrűségét el nem érték. (remélem, hogy jól értettem). Azt is írja, hogy se a kor, se a menpauza óta eltelt idő nem játszott ebben szerepet. 3 évig követte nyomon kezeltjeinél az értékek alakulását.

lerja, hogy hogyan kezelte betegeit.

Osteoporosis Treatment Program oszteoporozis kezelési program

Vitamin D 350-400 IU daily. Napi 350-400 IU

Vitamin C 2,000 mg per day in divided doses 2,000 mg naponta nem egyszerre, azaz szétosztott adagokban

Beta Carotene béta karotin 15 mg per day (25,000 IU)

15 mg naponta (25.000 IU)

Calcium kálcium 800-1 000 mg per day by diet and/or supplements. 800-1000 mg naponta táplálkozással és/vagy étrend kiegészítókkel

Estrogen ösztrogén 0.3-0.625 mg per day 2 weeks per month (conjugated estrogen) unless contraindicated. 0,3-0,625 mg naponta 2 hétig havonta (konjugált ösztrogén), hacsak nem volt ellenjavallat

Progesterone 3 percent cream, applied to skin twice daily the last 12 days of the monthly cycle; use 1/2-1/3 of a 1 oz. jar per month. 3 százalékos krém, a bőrre alkalmazva napi kétszer a havi ciklus utolsó 12 napján, 1 unciás tégelynek a 1/2-1/3 – át használva havonta

Dr Lee idejében még csak a kancás konjugált ösztrogén volt és írja azt is, hogy a hölgyek ezt fokozatosan elhagyták. A béta karotin az A vitamin előanyaga.

Leírja még, hogy sok zöld zöldséget, meg természetesen mozgást is előírt kezeltjeinek. Azt ís leírja, hogy kezeltjeinek azonnal kellett jelenteni, ha hüvelyi vérzés jelentkezett.

A természetes progeszteron krémnél ezek után azt nem értem, hogy ha Dr Lee ezt átlagban 16 évvel a menopauza után alkalmazta, akkor a természetes progeszteron krém alkalmazása során most jelentkezik-e hüvelyi vérzés vagy sem. Valahol megvonási vérzésről olvastam, de ez a még ciklussal rendelkező hölgyeknél volt.

Valahogy nem bírom elképzelni, hogy Dr Lee 83 éves kezelt hölgye menzeszelt volna a természetes progeszteron krém alkalmazása során. Ezért nem is értem, hogy mikor Neked inkább a barátcserjét javasolták a progeszteron krém helyett, azon indokkal, hogy már nincs menzesz, akkor miért. De lehet, hogy rosszul raktam össze az információkat.

Ez főleg azért érdekel, mert én látok fantáziát a csontritkulás javítására a természetes progeszteron krémben, de még sok információ hiányzik .

1075. csebe (válaszként erre: 1065. - B700a6a6d7)
2017. nov. 28. 13:05

Kedves Elizabeth58,

Nagyon szépen köszönöm válaszodat, sokat segítettél. Nagyon jól javultak értékeid, míg szedted és szerencsés vagy, hogy semmi mellékhatás nem lett.

Közben egy kicsit utána tudtam olvasni a Livialnak. Még nem teljes, de eddig ezt szedtem össze róla.

Hatóanyaga a tibolon, mely szintén azon az elven működik, hogy a csontlebontást gátolja. Amin meglepődtem, hogy ezt is a yam vagy jam gyökérből állítják elő, amiből a természetes progeszteront is. A jam gyöker molekulákat átalakítják és csinálnak belőle egy mesterséges, szintetikus molekulát, ami a progesztIN-ek, azaz a mesterséges progeszteronok másnéven gesztagének közé tartozik. A tibolon hatóanyagnak mind ösztrogén, mind progeszteron, sőt androgénszerű hatása is van. A tibolont tehát nem konjugált nőstény ló azaz kanca vizeletből nyerik, mint a többi szintetikus ösztrogént, s továbbá mindhárom fő nemi hormon szerepét tudja imitálni.

A Livialnál írják, hogy alkalmazhat Livialt a menopauzát követő oszteoporózis kialakulásának megelőzése céljából, illetve említik, hogy a konjugált kancából nyert ösztrogénes hormonpótlás alternatívája lehet a Livial a csontok állapotának javítására is. A Livialnál azt is említik, hogy a Livialt menopauzát követően alkalmazzák azoknál a nőknél, akik utolsó természetes menzesze óta legalább 12 hónap eltelt.

Mellékhatásai persze szörnyűek lehetnek. Evvel kapcsolatban azt szeretném kérdezni, mivel Te megúsztad a mellékhatásokat, hogy vajon az említett pecsételő vérzés az első 3-6 hónapban is kimaradt-e Nálad? Feltételezem, hogy igen, de nem vagyok biztos benne, ezért kérdezem.

Ha jól értem a Livialt, akkor ez nem állítja vissza a vérzést normál esetben, azaz nincs havi ciklus? Ugye Nálad sem volt az 5 év használat alatt?

Megtaláltam Dr. DR. PETRÓCZI ISTVÁN oldalán, hogy ő is írja, hogy USA-ban tényleg hosszabb ideig, mint 5 év használják a Liviált. Ezen azért lepődtem meg, mert mikor a Livialt feltalálták, pont az USA-ban nem engedélyezték a használatát. Aztán valahogy elterjedt, majd jöttek a bioidentikus hormonok, melyek molekulája az emberi szervezet által termelt hormonok molekulájával azonos, ezért bioidentikusak, vagy ahogy más szóval használják, természetesek. Ezeket növényi alapokból álltják elő. Ösztrogént szójából, vagy japán akácból, progeszteront, jam gyökérból. Most USAban a bioidentikus hormonokat használják elsősorban.

2017. nov. 27. 17:43
Nem tudom, hogy Ti hogy vagytok vele, de a jó, ritmusos zenétől, még ha rossz is a kedvem, feldobódok, és addig az egy, vagy másfél óráig amíg ezeket a mixeket hallgatva tornázom, elfelejtem minden problémámat.
2017. nov. 27. 17:40
1072. b700a6a6d7 (válaszként erre: 1071. - Bjudit55)
2017. nov. 27. 17:30
Szia Judit! Nagyon aranyos vagy. Jó érzéssel tölt el, hogy ekkora örömöt, és pozitív élményt okoz a trambulin, és ennek én is részese vagyok egy kicsit. Küldök Neked - Nektek - egy új linket, ebben a mixben is a kedvenceim vannak. Azok a csodálatos 90-es évek. Szinte minden szám sláger lett. Sokat ráztam a discoban ezekre a számokra. Én egyébként a zenében mindenevő vagyok. Ugyanúgy imádom a rockot is, de főleg a fekete zenét szeretem, mert ez a zene hozzám közel álló, főleg a ritmusát tekintve. A link: [link]
1071. bjudit55
2017. nov. 26. 16:57
Jaj de hálás vagyok neked Liza! Imádom a trambulinomat. Érzem hogy dolgozik a vádlim, a comb, a far izmom, gondolom a gerinc menti mély izmok is. Illetve remélem, mert a gerincemnél erősebb a ritkulás. Júniusra úgy rendbe jövök, hogy nem hiszi majd el az orvos amit lát. No de nem miatta csinálom, csak megjegyeztem, mert ő fog az állapot javulásomon csodálkozni nem más.
1070. bjudit55
2017. nov. 24. 16:07

Lehet hogy az a jód készítmény amit elkezdtem szedni a pajzsmirigy alul működésemre, segít a csontjaimon is. BÓR is van benne. :)

A következőket írják róla:

"Grönland és Észak-Skócia emberi beavatkozástól mentes tengereiben őshonos barnamoszat kivételesen értékés jód és egyéb nyomelem forrás. Szerves formában, fehérjékhez kötött jódot tartalmaz, amely lassan és egyenletesen szívódik fel. Az egyéb nyomelemekkel közösen (szelén, cink, réz, kálium, foszfor, vas, magnézium, kén, mangán) egy teljes értékű élelmiszernek tekinthető. Termékünk bio minősítésű barnamoszatot tartalmaz, amely nehézfémektől mentes (arzén, kadmium, ólom, higany stb.), természetes jódforrás!

Ásványi anyagok: Kalcium 7 mg, Magnézium 3.2mg, Nitrogén 5.25mg, Foszfor 0.75 mg, Kálium 15.5mg, Nátrium 13.5mg, Kén 15 mg. Nyomelemek: Antimon nyomokban, Bór 0.03 mg, Kobalt 2.7μg, Réz nyomokban, Fluor 0.1 mg, Germánium nyomokban, Arany nyomokban, Jód 350μg, Iridium nyomokban, Vas 390μg, Lítium nyomokban, Mangán 0.015mg, Molibdén 0.325μg, Platina nyomokban, Rubidium nyomokban, Szelén 0.075μg, Szilícium 0.5 mg, Ezüst nyomokban, Tellúr nyomokban, Titán nyomokban, Vanádium 1.15μg és Cink 20 ng"

1069. bjudit55 (válaszként erre: 1064. - B700a6a6d7)
2017. nov. 24. 07:37

Szia Liza!

Nem voltak tüneteim, csak egy szemvizsgálatra mentem, és a makulát is vizsgálták. A rácsot ismerem, pár éve néztem, még nem mutatott torzulást. Most viszont mindkét szemem kapcsán más-más területen látok a négyzetekben torzulást foltokban. De mivel orvos azt mondta más nincs rá csal a lutein, azt most szerencsére éppen választottam is a termékekből, és az összes többi ajánottad is.

Köszönöm hogy megmutattad a négyzetet, legalább tudom hogy állok.

A goyit is ettem sokáig, abból nem is mindegy melyik fajtát vesszük. Régebben találtam egy oldalt ahol nagyon tudományosan foglalkoztak vele, ott nagyobb tételben rendelgettem mert úgy kedvezményt adtak. Már nem veszem, sőt ha sikerül fogynom tavaszig, a mostani kiegészítőimet is le redukámom mert anyagilag nem megy.


Ha lesz valami eredményem, eldicsekszem vele. :)

1068. c8c263a03a (válaszként erre: 1062. - Bjudit55)
2017. nov. 23. 21:46
Nekem nincs baj a szememmel, csak eszembe jutottál, ahogy hallgattam a dokit a rádióban.
2017. nov. 23. 19:25
2017. nov. 23. 19:20
1065. b700a6a6d7 (válaszként erre: 1043. - Csebe)
2017. nov. 23. 18:56

Szia Csebe! Mint írtam, 5 évig szedtem a Livialt, 2004-től

2009-ig. Ez alatt az idő alatt nem mérték a hormon szintemet egyszer sem. Évente jártam

szűrésre, Mammografia, hüvelyi ultrahang, rákszűrés. Hál Istennek nem volt pribléma. Én

egyetlen egy mellékhatást sem tapasztaltam az őt év alatt. Nagyon jól éreztem magamat, elmúlt a hőhullámom, a kellemetlen rosdzullétem, és a csontritkulásom is javult. Leírom Neked, hogy évente hogyan alakult. Tehát 2004-ben, amikor elkezdtem szedni, a gerincemben -2.49, a combnyaknál -1.49 volt. 2006-ban a gerincben -2.10, combnyaknál -0.96. 2007-ben

gerincemben -1.99, combnyaknál -0.48. 2008-ban gerincemben -1.85, combnyaknál -0.36. 2009-ben gerincemben -1.76, a combnyaknál -031. Ekkor fejeztem be, és rá két évre mentem újra, amikor már romlás volt, mert a gerincemben -2.82, a combnyaknál -2.06 volt. Azért hagyatta velem abba a doktornő a Livial szedését, mert akkoriban az volt az elv, hogy 5 évnél tovább nem ajánlatos szedni. Ma már más a helyzet. Pl. az

USA -ban a nők életük végéig szedhetik. Remélem tudtam Neked segíteni.

2017. nov. 23. 18:37

Sziasztok ! Nagyon köszőnöm csajok, kedvesek vagytok. Igazából csak megosztottam veletek a trambulinról, a csontritkulás gyógyítására gyakorolt hatására olvasottakat,

anno. Igen, Brigivel korábban beszélgettünk erről, és megígértem, hogy jelzem, ha megveszem a trambulint, és azt is, hogy milyen tapasztalataim

vannak. Azért annak örülök, hogy én is hozzájárultam a döntésetekhez, és megvettétek. Remélem mindannyiunk egészségére vàlik, és eredményes lesz. Bár az én trambulinom nem olyan szuper, mint a tiétek, de a célnak megfelel. Én is nagyon élvezem. Judit! Megkérdezhetem, hogy milyen tüneteid voltak, amikor megállapították a makula degenerációt a szemedem? Foltokban láttál? Mint ahogy a tüneteknél írják? Van egy teszt, egy rács, amin középen egy fekete pont van, és ezt a pontot kell először az egyik szemmel -a másikat letakarva- fókuszál a nézni 1 percen keresztül. Ha a rácsok elgörbülve, vagy hullámosan látszódnak, akkor már probléma lehet. Egyèbként a Goji bogyó még nagyon hatàsos látàsjavító.

1063. bjudit55 (válaszként erre: 1062. - Bjudit55)
2017. nov. 23. 16:52
Úgy látom az összes terméket beadja, csak a szemre valót amiket szedek, szerettem volna berakni.
1062. bjudit55 (válaszként erre: 1061. - C8c263a03a)
2017. nov. 23. 16:50

Nekem is van makula degenerációm, kb. 15 éve állapították meg. Akkor egy ideig szedtem rá luteint az orvos ajánlásával, de amikor rákos lettem tovább nem volt rá pénzem. Aztán meg nem foglalkoztam vele, mert alig tudtam beosztani a rokkantságit. Most hogy a fiam segít, erre is áldozok.

Ezeket szedem: [link] Fogyasztói tapasztalatok alapján hatásosak lehetnek. Fél évig mindenképpen szedem, aztán meglátom.


Én is szoktam futni a trambulinon, nagyon szuper.

1061. c8c263a03a (válaszként erre: 1060. - Bjudit55)
2017. nov. 23. 16:37

Már jó régen írtam a trambulibról, még Etka anyó kapcsán.

Aztán jött Liza, és vele is erről beszélgettünk.

Akkor mondta, hogy megrendeli és beszámol.

Ha ő nem írja le a tapasztalatát, nem vettem volna meg. De így rögtön ráharaptam. Én is azt nézegettem, hogy hová fogom rakni.Szinte semmi helyet nem foglal.Kár, hogy nem tudom ide betenni a képet, a méret miatt.

Én reggel "futottam" rajta. Mennyivel más, mint a földön.

Az tuti, hogy ettől fogyni fogsz.


A szemed. Beszélt a rádióban egy szemorvos, pont a makula degenerációról.Azt mondta, hogy alkalmaznak egy úgy nevezett "metabolikus terápiát", amellyel megállítható a romlás. Esetleg kérdezz rá a szemorvosodnál, hogy mi ez.De lehet, hogy a neten is találsz róla ilyen címen infót.

1060. bjudit55 (válaszként erre: 1058. - C8c263a03a)
2017. nov. 23. 13:28

Mikor Liza írta hogy trambulinozik, az volt az első, hogy kimértem a szobában el tudom-e helyezni. Pont befér. Délelőtt 10 percet edzettem, délután is beiktatok legalább ennyit. Nagyon élvezem. :)


Biztos sikerül fogynom is, úgy örülök! Tegnap kezdtem szedni az étrend kiegészítőket, és ma délben már kevesebbet kívántam enni. Olyan boldog voltam hogy azt a kis adagot bűntudat nélkül fogyasztom. :)

2017. nov. 23. 13:18

Csebe!

A babalesz.hun is kapható a progeszteron krém.

2017. nov. 23. 13:08
Én is köszönöm Lizának, mert bár régóta beszéltem róla, de Liza hatására vettem meg. Mindig tartottam attól, hogy nem fér el, útban lesz......
1057. bjudit55
2017. nov. 23. 10:01

Liza nagyon hálás vagyok neked amiért közzétetted itt, hogy trambulinozol. Ennek hatására buzdultam fel és vettem én is, aminek egyre jobban örülök. Sokkal könnyebb rajta a mozgás mint talajon.


Fiam készített nekem egy pittyegőt, ami felváltva jelez 10 és 20 másodpercenként. Ezzel végzem az intervall edzést. Nekem ez kell a fogyáshoz. A hosszú mix zene is nagyon tetszik, csak ezt használom amíg meg nem unom. :)


Megjöttek a pajzsmirigy működést, a fogyást és a szememet segítő étrend kiegészítők, azokat is szedem, az étkezésre még jobban figyelek mint eddig, és bízom benne hogy tavaszra látványos javuláson megy át az egész szervezetem.


Derűs napot nektek!

1056. bjudit55 (válaszként erre: 1055. - C8c263a03a)
2017. nov. 22. 20:17
Lehet hogy a nagy könyv szerint kicsit kevés, de ha jól érzed vele magadat, akkor nem az. Akkor a 160 centimhez lehet hogy nekem is kevés lenne. Most nagyon elszánt vagyok a fogyás kapcsán. Most 73 kiló vagyok, nagyon szeretnék szülinapomra 10 kilót leadni. Május közepén lesz. Aztán lassacskán még lejjebb adnám, remélem sikerül.
2017. nov. 22. 20:03

164 cm vagyok, így kevés a 46.

54 kiló lenne az ideális, annyi voltam.

1054. bjudit55 (válaszként erre: 1052. - C8c263a03a)
2017. nov. 22. 19:20
De jó lenne 46 kilósnak lenni! Milyen magasság tartozik ehhez a súlyhoz nálad? Én 160 centi vagyok.
2017. nov. 22. 17:42

De az ugrálás alatt ne magas felugrásokat érts.

Azt nem is helyeslem, nem lehet cél a baleset.😕

1052. c8c263a03a (válaszként erre: 1051. - Bjudit55)
2017. nov. 22. 17:10

Elosztva, ahogy Te csinálod,pont olyan jó, csak nekem most így jött ki a lépés. És külöben is, nem verseny ez, úgy kell csinálni mindenkinek, ahogy jólesik. ☺ Gondolom, hogy a 46 kilómmal talán egy kicsit könnyebb ugra-bugrálni.

De előbb, utóbb be fogja indítani nálad a fogyást, majd meglátod. Mi más, ha nem ez az aerob mozgás .

Mint gyerek, imádtam ugrálni az ágyon-ányám örömére. Na, ez sokkal jobb érzés.😊

1051. bjudit55 (válaszként erre: 1049. - C8c263a03a)
2017. nov. 22. 13:52

Akkor te nagyon ügyes vagy, gratulálok hozzá!


Nekem egyenlőre videó nélkül egyszerűbb, mert még nem tudok alkalmazkodni hozzá. Lassacskán, de azért én is haladok. Naponta 2-3 alkalommal pár percet gyakorlok.

2017. nov. 22. 13:29

Kedves Fórumozók!


Engedjétek meg, hogy ajánljak egy igen hasznos terméket, azoknak akik csontritkulással küzdenek.

A termék neve : OSTEO STAR

Kapható : STARLIFE

Van oldaluk is, ahol bővebb információ is elérhető a termékről.


Szép napot kívánok!

2017. nov. 22. 13:00

Nagyon jó a trambulin.

Meglepetésemre nem okozott izomlázat.

23 percet ugráltam rajta az egyik videóra, ami hosszabb volt, de nekem itt volt elég.Egy kis bénázás az elején még belefért, mert ugye meg kell szokni.☺

Majd akkor lesz az igazi, amikor már nem kell videó, amikor már fejből megy.

1048. bjudit55
2017. nov. 21. 13:47
Most olvasom a mazsoláról, hogy sok kalciumot, és bórt is tartalmaz. BÓRT!
1047. bjudit55 (válaszként erre: 1045. - Csebe)
2017. nov. 21. 07:34

Ürülök hogy kicsit segíthettem.

Mostanában nem fogok keresgélni mert számomra megfelel egyenlőre amit találtam, csak egy megérzés hogy bízom a cégben így tapasztalatok nélkül, de a céginformáció, a termékeiknél a tudományos referenciák és mások terméktapasztalatai meggyőzek.Az is magáért beszél, hogy az oldal nagyon igényes, energiát fektettek abba hogy a közönség ne reklámözönt olvasson, hanem tudományos cikkeket a termékeikkel kapcsolatban. Most már csak a saját tapasztalatimat várom, és bízom benne hogy a számomra megfelelő termékeket szedtem össze. :))

❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook