Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » OSHO a megvilágosodott mester idézetei: fórum

OSHO a megvilágosodott mester idézetei: (beszélgetős fórum)


2009. okt. 9. 19:17

"Ne hallgass a szent szövegekre - hallgass a saját szívedre. Ez az egyetlen ige, amit előírok a

számodra: hallgasd nagyon figyelmesen, nagyon tudatosan, és sosem fogsz tévedni. És ha a

saját szívedre hallgatsz, nem lesz benned megosztottság. Ha a saját szívedre hallgatsz, jó

irányba haladsz majd, anélkül."

2009. okt. 9. 19:15

"Egyetlen célod legyen: gondozd és védelmezd azokat az értékeket, amelyeket magaddal

vihetsz, ha majd a halál elpusztítja a testedet, az elmédet, mert ezek a minőségek lesznek az egyetlen kísérőid. Csak ezek a valódi értékek, és akik szert tesznek rájuk, csupán azok élnek; a többiek színlelik az életet."

2009. okt. 9. 19:12

Ha nem baj,én egy kicsivel hosszabbat írok:)


"Amikor megnyílsz a Legvégső számára,az azon nyomban Beléd áramlik.Többé nem közönséges emberi lény vagy-túlléptél Önmagadon.Most Te is azt látod,amit az egész Világegyetem lát.Többé nem vagy különálló:megtaláltad a Forrást.A mindennapi életben az emberek mind Forrás nélkül élnek,és fogalmuk sincs róla,hogy szívük honnan kapja az energiát,hogy ki az,aki lélegzik bennük,és hogy ereikben az élet nektárja kering.Ez nem test,nem az elme-ez minden kettősségen túl van.Benső lényed,amikor megnyílik,először két irányt észlel:a magasságot és a mélységet.Aztán lassanként,amint e két irány megszilárdul Benned,érzékelni kezded Magad körül a másik 8 irányt is,és szétáradsz feléjük is.Amint elérsz ahhoz a ponthoz,ahol a mélység és magasság találkozik Benned,láthatod Magad körül az Univerzum minden távoli zugát.Akkor tudatod mind a 10 irányba szétárad-az Út azonban mindig egy volt.

2009. okt. 9. 19:10

"Én egyedül a saját szívemért vagyok felelős, senki másnak a világon nem tartozom

számadással. Épp így te is csupán önmagadért vagy felelős. Ne fordulj magad ellen, mert az

egyenlő az öngyilkossággal, önmagad elpusztításával. És mit nyersz vele? Talán az emberek tisztelni fognak, józan, tiszteletre méltó és becsületes embernek tartanak, de ezek a dolgok nem táplálják a lényedet. Nem segítenek abban, hogy jobban megértsd az életet és annak

határtalan szépségét."

2009. okt. 9. 19:08

"A világon mindenki igaz akar lenni, mert csak az igaz lét nyújt végtelen Örömöt és

határtalan boldogságot - miért akarna bárki hamis lenni? Kell, hogy legyen benned annyi

bátorság, hogy egy kicsit mélyebbre tekints: Miért félsz? Mit tehet veled a világ? Megeshet,

hogy kinevetnek az emberek, de az csak jót tesz nekik: a nevetés orvosság, egészségesebbé

tesz. Esetleg őrültnek néznek... de attól még, hogy őrültnek tartanak, te nem leszel valóban

az. És ha őszinte az örömöd, a könnyeid, a táncod, előbb-utóbb lesznek, akik megértenek, akik

csatlakoznak a karavánodhoz. Én magam is egyedül indultam el az ösvényen, aztán jönni

kezdtek az emberek, és végül világméretű karavánt alkottunk! Pedig én nem I hívtam senkit;

egyszerűen csak mindig azt tettem, amiről úgy éreztem, hogy a szívemből fakad."

2009. okt. 9. 19:06

"A bátorság, kurázsi szó nagyon érdekes. A latin cor tőből származik, amelynek a jelentése:

szív. Tehát akinek van kurázsija, vagyis bátor ember, az a szívére hallgat. És a gyávák,

csupán a gyávák hallgatnak az eszükre; félnek, ezért a logika biztonságával veszik körül

magukat. Rettegnek, eltorlaszolnak minden ajtót és ablakot - teológiával, fogalmakkal,

szavakkal, elméletekkel -, és e bezárt ajtók és ablakok mögé rejtőznek."

2009. okt. 9. 18:54
"Az öröm a bensődben születik, semmi köze a külvilághoz. Nem mások okozzák, nem okozza semmi. Az öröm a saját energiád spontán kiáramlása."
2009. okt. 9. 18:47
"A világot használni kell, nem birtokolni. Üres kézzel jövünk és üres kézzel távozunk, ezért nincs értelme bármit is birtokolni."
2009. okt. 9. 18:41

Egyik kedvencem:


Emberek milliói döntenek úgy, hogy nem lesznek érzékenyek. Vastag bőrt növesztenek maguk köré, hogy senki ne okozhasson nekik fájdalmat. De ennek nagy ára van. Senki sem okozhat nekik fájdalmat, de boldoggá sem teheti őket senki.

2009. okt. 9. 18:38
"Soha ne ítélj meg egy másik embert, míg nem jártál a cipőjében."
2009. okt. 9. 18:36
"Ha megjelenik a szeretet, eltűnnek a határok."

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook