Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orvoshoz menni fórum

Orvoshoz menni (beszélgetős fórum)


1 2
29. druida (válaszként erre: 24. - Gpetra)
2007. márc. 27. 01:04

Van néhány orvos, aki komolyan veszi önmagát és azt is amit csinál. Őket meg kell becsülni.

A születési rendellenességgel nem könnyű bármit is kezdeni. Az igazi, eredő oka kideríthető, a következményeinek kellemetlen része csökkenthető. ennél többet csak nagyon komplex módszerekkel lehet tenni. De teljes, véglelges megoldás az ilyen eredetű problémákra nagyon ritkán létezik.

Orvosi szempontból leginkább az a helyzet, hogy találgatás van. Esetleg mások ötleteinek kipróbálása.

Van néhány módszer amely megoldást hozhat, de nem mindenki éri el őket és nem mindenki viseli el az alkalmazásukat. Nem azért mert fájdalmasak, hanem mert "gondolkodásidegenek". Attól függetlenül persze hatnak, de a felderítés sora nem orvosi feladatokkal kezdődik. Az orvosok csak segítenek időt nyerni és van néhány ötletük, ami bejöhet. Akárcsak a szomszédasszonyé. Sajnos nem jobb a hatásfokuk.

28. druida (válaszként erre: 23. - Collie04)
2007. márc. 27. 00:55

Ez egy állomás a jó úton. Drukkolok nektek.

A következő fázis: bivalyerős immunrendszer. Akkor már legfeljebb csak a villámcsapás árthat. De az is csak ...hat. :)

27. druida (válaszként erre: 21. - Gpetra)
2007. márc. 27. 00:53

Ha már műtétre kerül sor, akkor régen rossz. Neki.

Nagyon nem mindegy, hogy milyen orvoshoz megy valaki. Az alapkövetelmény: nem szerek rendelése, hanem alternatív megoldások együttkeresése. Ezt kevés orvos teszi. Amelyik nem teszi, ő kerülendő.

Jelenleg a vezető halál-ok nem a szív-és érrendszeri megbetegedések, nem az elhízás, nem a daganatos megbetegedések - hanem az orvosi kezelés. Ez egy független orvosi szaklapban jelent meg először. Azóta már sok szaklap igazolta, idézve a felméréseket és kutatásokat.

A módszer: megelőzés. Nem a gyógyítás. Mert azt mindeki maga tudja csak elvégezni. Segíteni lehet benne, de helyette megtenni nem.

2007. márc. 26. 08:37
Tapasztalatbol mondom ,jobb hamarább orvoshoz menni ,mint késön ,hisz sosem tudhatod milyen gond is van valójában,akkor már lehet késö orvosolni.
2007. márc. 23. 19:39
ha bármi problémám van inkább elmegyek előbb,minhogy nagyobb baj legyen ,igy is sajnos mindig a rosszabb dologra gondolok,és ha nincs baj akkor megkönnyebbülök.Annyi probléma volt körülöttem, hogy jobb félni mint megijedni alapon gondolkodom.
24. gpetra
2007. márc. 23. 11:22
Azzal sem értek egyet, hogy a gyógyszeripar az "ilyen emberekből" él. Én másfél hónapja járok orvoshoz (és nem azért, mert nem tudom a kezembe venni a sorsomat, hanem mert olyan születési rendellenességre derült fény, amit csak orvosok tudnak rendbetenni), egy darab gyógyszert nem vettem még be, és nem hiszem, hogy amiatt rosszul kellene magam érezni, hogy nem várom meg otthon, hogy olyan súlyos legyen a helyzet, amin már nem lehet változtatni.
23. collie04 (válaszként erre: 17. - Druida)
2007. márc. 23. 10:38

Épp így veszem kezembe a sorsom.Nem ülök itthon és sajnálom magam,nem esek ki a munkából.

Már nagyon régen jártam dokinál,mert megpróbálunk normálisan élni/kaja,mozgás/.

Nem azt mondtam,hogy zabáljuk a gyógyszert.Előbb megpróbálom itthon kikezelni,de ha látom ,hogy nem megy akkor kérem orvos segítségét.

22. rocker (válaszként erre: 14. - Druida)
2007. márc. 22. 22:07
Jobb elejet venni,mint kezelni!
21. gpetra (válaszként erre: 17. - Druida)
2007. márc. 22. 18:49
Nem értelek. Ha beteg, miért ne mehetne orvoshoz? Nem mindig elég, ha az ember a saját kezébe veszi a sorsát. Ha esetleg műtétre van szükség, akkor műtse is meg magát?
20. druida (válaszként erre: 0. - )
2007. márc. 22. 18:15
Volt ilyen élményem, de nem betegségből következően. Mire vagy pontosan kíváncsi? Ezek az élmények nagyon egyéniek, és csak kevés azonosságpont van bennük. (Ráadásul írásban kevesen hajlandók róla beszélni.) Durva változásokat ezek az élmények nem hoznak létre, de sok apró változás figyelhető meg mindenkinél, amely miatt egy idő után már alaposan eltér az évekkel előbb követett életmódjától, gondolkodásmódjától és életvitelétől.
19. ica! (válaszként erre: 12. - Figarina)
2007. márc. 18. 16:49

Húha...nagyon sajnálom!

Köszi, hogy leírtad! Nem is gondoltam volna, hogy ilyen betegség is van.

Mostantól jobban odafigyelek!!!

Köszi! :)

18. druida (válaszként erre: 9. - Ancsi105)
2007. márc. 18. 16:39
Az a 300 Ft nem arra megy el. Ha arra menne el, akkor javulna az általános egészségi állapot tőle. De nem javul. Tehát nem arra megy el.
17. druida (válaszként erre: 6. - Collie04)
2007. márc. 18. 16:37
Belőletek él a gyógyszeripar. Azon még nem gondolkodtál, hogy esetleg ha a saját kezedbe vennéd a sorsodat, életedet...
16. druida (válaszként erre: 5. - Moncsicsi83)
2007. márc. 18. 16:36
Azt az orvost felejtsd el. Csak névleg az, de fogalma sincs semmiről. Akkor már inkább a Gyurcsok "doktor". Kevesebbet árt, és esetleg használhat is...
15. druida (válaszként erre: 4. - Castellina)
2007. márc. 18. 16:34
Azért a paracetamol tartalmú szerekkel nagyon vigyázz! Gyorsan ölnek. Főként gyerekeket és legyengült, hiányos állapotban lévő szervezeteket.
14. druida (válaszként erre: 2. - Emagdi)
2007. márc. 18. 16:32
Pedig azok a legfontosabbak.
13. druida (válaszként erre: 1. - Moncsicsi83)
2007. márc. 18. 16:32
Alapvetően nem járok orvoshoz. Nincs rá szükségem. Csak ha egy jót akarok vele beszélgetni vagy tapasztalatcsere válik szükségessé (általában nekik szükséges és mi adjuk az adatokat) akkor keresem fel. Amelyik tényleg orvos. (Sajnos kevés van belőlük.) Amelyik nem, őt kihagyjuk. Ő nem is akar az lenni, csak névleg. Reménytelen.
12. figarina (válaszként erre: 3. - Ica!)
2007. márc. 17. 21:52
A hasfájással vigyázz,hetekig ne húzd el...fájt nekem is,és rögtön mentem orvoshoz és így is csak 10 nap múlva derült ki,hogy bélcsavarodásom van,életmentő műtétre került sor még aznap éjjel...képzeld,ha itthon várom,hogy javuljon (akkor ezt már nem írnám most!)
11. rocker (válaszként erre: 1. - Moncsicsi83)
2007. márc. 17. 13:07
Ajaj!A gyorsasagom miatt szedtek ki belolem ket hatalmas daganatot.
10. rocker (válaszként erre: 5. - Moncsicsi83)
2007. márc. 17. 13:05
Valts csaladorvost.Vannak igazan jo dokik is!
9. ancsi105 (válaszként erre: 1. - Moncsicsi83)
2007. márc. 17. 12:13
Ne halogasd!!! Főleg ha komoly a probléma. 300ft az egészségért? Másra is elmegy!!
2007. márc. 17. 04:16
Csak akkor fordulok orvoshoz,ha nagyon muszály.Magas láz esetén.:Van házipatikám,mivel eü-be dolgoztam,tudom kezelni a betegségeket.:))
7. druida (válaszként erre: 5. - Moncsicsi83)
2007. márc. 17. 01:59

Esetleg próbálj meg más, valóban hozzáértőhöz menni. De a legjobb, ha olyan móódszereket használsz, amelyek miatt nincs szükséged orvosra. Még akkor sem, ha elcsúszik valamelyik porckorongod.

Rengeteg ilyen módszer van és rengeteg ilyen segíteni tudó ember is.

2007. márc. 15. 13:35

Én nem variálok sokat,ha bajom van megyek.Lehet bármilyen orvos/körzeti,nő,fog/.Jobb előbb mint utóbb.

Persze a családtagjaimat is erre bíztatom!

2007. márc. 15. 13:34
Nekem sajna olyan orvosom van, aki nem igazán foglalkozik a dolgokkal. Amikor fájt a fejem azt mondta vashiányom van.Elküldött vérvételre, megnézette a vasamat. Nincs vashiányom. Ekkor elintézte azzal, hogy nem is fáj... Persze kiderült (mert magamtól elmentem szemészetre), hogy a neonra érzékeny a szemem, és emiatt fáj a fejem. Ez eszébe nem jutott volna. Aztán fájt a derekam és azt mondta ilyen fiatalon nem lehet. Persze kiderült, hogy egy porckorongom kicsúszott a helyéről.. Na mondanom sem kell azóta nem járok dokihoz. Minek ha nem küld el kivizsgálásra? Minek menjek ha nem foglalkozik a betegekkel? Meg ha már azért is fizetni kell, hogy belépjek a vizsgálóba? Hőzom amíg lehet
2007. márc. 15. 12:01

Szinte egyáltalán nem járok orvoshoz. Régen, amikor ingyenes volt a fgorvos, rendszeresen mentem, ebből adódóan most nem kell ilyesmivel foglalkoznom.

Nekem olyan dokim van, ha el is megyek, szinte semmit se ér. Elmondja mi a bajom, mit szedjek vény nélkül a patikából. Ha vírusos betegségem van, csak annyit mond: Vírus ellen nincs orvosság. Ez a szava járása. Nem is ír fel semmit. Végül is igaza van, próbál egészséges életmódra szoktatni, éljek úgy, hogy az inmunrendszerem erős legyen és akkor nem lehet baj. A gyógyszereket csak végső esetben használjam.

3. ica!
2007. márc. 15. 11:40

Attól függ, hol van a baj és milyen jellegű a probléma.

Pl. ha fájna a fogam, és tudnám, hogy valószínűleg kilyukadt az első adandó alkalommal elmennék.

Ha viszont elkezdeni fájni a hasam, várnék pár hetet hátha elmúlik magától...de ha nem, akkor mindenképp elmennék.

Tudom, nem valami jó hozzáállás... :)

2007. márc. 15. 11:35

én sajnos elég soká tudom rászánni magam :((

persze ha nagyon beijedek, akkor elmegyek... inkább a szűrővizsgálatokat és megelőző ellenőrzéseket szoktam "holnapra" hagyni.

2007. márc. 15. 11:27
Ha észlelsz valami problémát (amivel orvoshoz kellene menni) mennyi idő múlva és hogyan szánod rá magad, hogy elmenj!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook