Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadás-örökbeadás fórum

Örökbefogadás-örökbeadás (beszélgetős fórum)


1085. 96d7c32db6 (válaszként erre: 1084. - Hopelessly_1988)
2009. febr. 3. 22:18

Kedves hopelessly!

Ha rátaláltál erre az oldalra, akkor talán a www.orokbefogadas.lap.hu oldalt is ismered. Ott megtalálod azokat a szervezeteket (egyesület, alapítvány), akik pont a Te helyzetetben segítenek megtalálni számotokra (Te és a babád számára) a legjobb megoldást. Keresd valamelyiket, segíteni fognak!

2009. febr. 3. 05:26

Sziasztok!


20 éves átlagos lány vagyok. Jelenleg 8 hónapos terhes kismama is... Egyetlen kérdésem lenne hozzátok: Szóval... Semmilyen lépést nem tettem még a baba (tökéletesen egészséges fiú gyermek) örökbeadásának ügyében... De viszont már csak bő egy hónap van a terhességemből a szülésig, mivel a 35. hetet töltöm éppen. Annyi lenne a kérdésem, hogy szerintetek SIKERÜLNI FOG AZ ÖRÖKBEADÁS ENNYI IDŐ ALATT??

Ti biztosan jártasabbak vagytok ezekben a témákban, szóval kíváncsian várom az üzeneteket a hopelessly_1988@freemail.hu -ra!!


Előre is köszönöm! A.

1083. 96d7c32db6 (válaszként erre: 1082. - Gyévi)
2009. jan. 28. 23:05

Gyévi!

Bölcs és szép dolgokat írtál! Sok-sok örömöt Nektek!

1082. Gyévi (válaszként erre: 1080. - Msjuli)
2009. jan. 28. 08:23
Nem kell félni a down babáktól, ugyan olyanok, mint az egészségesek, csak minden lassabban megy náluk, és többet kell velük foglalkozni, tornáztatni, ringatni, beszélni hozzá, énekelni... Azt gondolom, hogy ez a sok foglalkozás az egészségeseknél sem hátrány, de nekik meg szükséges! Fontos az elfogadás. Tehát több a munka, de nagyon sok az öröm. A fogyatékos gyerekek megtanítanak arra, hogy semmi sem természetes, mindenért hálát kell adni, amink van! Ez a felfogás egy boldogabb életet eredményez, mert azt nézzük, hogy mi az ami van, és nem szomorkodunk azon, ami nincs....
1081. dee (válaszként erre: 1079. - Kájé)
2009. jan. 28. 00:04

Üdv. a csapatban!

Írj magatokról szivesen olvasunk mindenkit.

1080. msjuli (válaszként erre: 1076. - Gyévi)
2009. jan. 27. 20:35

Gratulálok! Sok erőt és sokszép pillanatot!

Minden tiszteletem azoké akik felvállalják ezeket a gyerekeket. Nekem két örökbefogadott van, de egészségesek. Nem tudom lene e erőm down babához.

Nagyon felnézek rátok!!!:)

1079. kájé
2009. jan. 27. 20:16

Sziasztok!

Én két saját gyermekem mellett nevelőszülőként nevelek két kicsit. Írok majd Róluk ha kíváncsiak vagytok.

Új vagyok még itt, most olvagatom, hogy eddig miről írtatok... :-)

1078. Spring76
2009. jan. 27. 20:14
Én egy csecsemőotthonban dolgozom:) Remélem mindegyiknek lesz egyszer egy szuper helye:)
1077. Gyévi
2009. jan. 27. 13:54
Van olyan, aki a saját gyerekei mellé fogadott be még gyereket?
1076. Gyévi (válaszként erre: 1074. - Dee)
2009. jan. 27. 13:52
Nem volt könnyű döntés, de most boldog vagyok.2 és fél hónapos down kislány. talán már a jövőhéten nálunk lesz. nem vagyok nevelőszülő, csak családba fogadjuk
1075. Indián lány (válaszként erre: 1071. - Gyévi)
2009. jan. 27. 01:00
Én is gratulálok,és jó egészséget,sok boldog évet kívánok Nektek!
1074. dee (válaszként erre: 1071. - Gyévi)
2009. jan. 26. 23:48

Gratulálok!

Várom a részleteket, ha lesz időd írni.

1073. Sandy2007 (válaszként erre: 1071. - Gyévi)
2009. jan. 26. 21:51

Szia !


Ez ismerős érzés.Legszívesebben mindet hazahoztam volna.Sokszor eszembe jut vajon mi lett a kis szobatársakkal?Biztosan jó helyre kerültek.

Gratulálok a babához !Kisfiú v.kislány?

1072. Spring76 (válaszként erre: 1071. - Gyévi)
2009. jan. 26. 19:24
Nevelőszülő leszel???
1071. Gyévi
2009. jan. 26. 12:43

Sziasztok!

Szombaton voltam meglátogatni a kisbabánkat, akit családunkba fogadunk. Szívfacsaró volt látni azokat a kis gyerekeket az óriási szeretet hiányukkal. Nem győztem dajkálni őket, mindegyik nyújtogatta felém a kezét, hogy vegyem fel. Egy 3 év körüli kislány anyukának szólított, majdnem elsírtam magam...

1070. dee (válaszként erre: 1068. - SóKa)
2009. jan. 26. 11:17

Szia SóKa!


Én pocaklakóként is kapcsolatban voltam a kisfiammal. Születésekor is ott voltam. Nagyon szoros a kapcsolatunk.:)

Én is masszíroztam babaként. Mostmár nagyfiú, de imádjuk egymást. Mai napig fontos nekünk az összebújás, az érintés. Este úgy alszunk el,hogy szorosan öleljük,simogatjuk egymást. :))

1069. dee (válaszként erre: 1067. - 96d7c32db6)
2009. jan. 26. 11:09

Nem,nem soha.


Ha nem talált volna rám a kisfiam akkor öf. szülő se lennék. :)

Mi ÉRTE és miatta vágtunk bele az örökbefogadásba.

1068. SóKa
2009. jan. 25. 19:35

Sziasztok!


Eddig nem nagyon vásároltam semmit, mert távolinak tűnt a babánk érkezése, de tegnap elkezdtem a készülést: vettem egy babamasszásról szóló könyvet. :-)

Kicsit tétováztam, hogy nem korai még ezzel foglalkozni, de mivel a könyvben van egy fejezet, ami az örökbefogadott babákról szól, ezért megvettem. Szerintem, ha egy könyv külön fejezetet szentel ennek, akkor tényleg körültekintő lehet.

Ráadásul egy másik könyvben is épp arról olvastam, hogy az érintés mennyire fontos az ember életében.


Mit gondoltok erről? Van köztetek olyan, aki masszírozta, masszírozza a babáját? Mi a tapasztalatotok?



(Én szeretem, ha a férjem megmasszírozza a hátam vagy a talpam. :-))

1067. 96d7c32db6 (válaszként erre: 1064. - SóKa)
2009. jan. 24. 18:11

SóKa!

Nem, dehogy. Nem volt semmi bántó benne, sőt... :)


Dee!

Köszi! (Csak tényleg zárójelben: nem voltál jelen ezzel a nicknévvel valamikor régebben valamilyen lombikos fórumon?)

1066. dee (válaszként erre: 1064. - SóKa)
2009. jan. 23. 21:46

Szia!

Hogy vagy?

1065. dee (válaszként erre: 1062. - 96d7c32db6)
2009. jan. 23. 21:46

Én is megcsodáltam a kislányodat.Tündéri teremtés!

Sok boldogságot és jó egészséget kívánok nektek!

1064. SóKa
2009. jan. 23. 20:29

Szia dee!


Köszönöm az invitálást!


Kedves mirrza!


Próbálok figyelmesen olvasni. Remélem, nem bántottalak meg.

Kívánom, hogy Kiskata örömmel fogadja a kontaktlencsét, és ezáltal a szeme is jobban gyógyuljon.


Szép estét mindenkinek!

2009. jan. 22. 21:17
mirrza csodaszép a kislányod. Annyira sokszor megnéztem már a gólyahír oldalán is és a másik fórumon is ahova képet szoktál rakni. Látszik hogy annyira sok szeretet kap és ad is nektek. És tudod mi az érdekes? Nagyon hasonlít rád, te is nagyon bájos nő vagy. Nagyon sok boldogságot nektek.
1062. 96d7c32db6 (válaszként erre: 1060. - SóKa)
2009. jan. 22. 21:11

Szia SóKa!

Látom jól ismersz! :))

Igen, a mi esetünkben a várakozás lehetett volna akár nulla is, de összességében (a TEGYESZ-es jelentkezéstől) azért 2,5 év volt. De, hát így volt jó, mert mi erre a hihetetlenül kedves kislányra vártunk, aki tegnap lett 1 éves! Másnak más a története. Én a várakozás közben, ha valaki babásodott sose irígységet éreztem, inkább csak erős sóvárgást, hogy nekünk már mikor...


(Ja, és köszi előre is a drukkolást, de épp ma derült ki, hogy műtét még nem kell egy ideig, bár utána majd több apró plasztikai beavatkozás. Most előbb egy "kagyló" becenevű, spéci kontaktlencse következik, ami nagyobbítja a szemet.)

1061. dee (válaszként erre: 1060. - SóKa)
2009. jan. 22. 14:50

Nagyon szépet írtál! Ez méltó lezárása ennek a ronda vitának.


Maradj közöttünk!

1060. SóKa
2009. jan. 21. 20:12

Kedves Malomkerék!


Én is figyelemmel kísérem a Gólyahír fórumait, örülök, ha valaki babát kap, mert halad a sor.

KKriszti hozzászólásait különösen (egyébként nem ismerem), mert ők kb. egy évvel előttünk álltak be a sorba, s azt számolgattam, hogy ha ők babát kapnak, akkor már nekünk is csak egy évet kell várni. (Milyen jó lenne, ha így történne, mert akkor nekünk is csak másfél évet kellene várni! :-))

KKriszti stílusa nekem is sok volt egy kicsit :-)(miközben az Egyesület munkatársaira én is csak tisztelettel tekinthetek), és éppen ezért tiszta szívből azt kívántam, hogy "minél hamarabb rátaláljon az ő tündérkéje".

Mikor azt írta, hogy már nagyon közel van, én is kicsit csodálkoztam, mert tudtam, hogy nem várnak olyan régóta, de csak arra gondoltam, milyen jó neki, hogy az előttük álló 2 évre is ilyen pozitívan tud tekinteni.

Aztán olvastam a hírt, hogy megérkezett a várva várt baba. És örültem neki! Lehet, hogy azért, mert mi ígyis-úgyis mögöttük álltunk a sorban.


Hogy miért rövidülhetett le ennyire a várakozási idejük, arra talán már többen válaszoltak. Valószínűleg azért, mert toleránsabbak a többségnél - az előttük állóknál!


Prágai Kata blogját mindenki végigkövethette: 9 hónap (és nem 3-4 év)alatt kapott babát, mert elfogadta roma származását. Ez felháborító? Az Egyesület kivételezik vele? Nem. Ez tolerancia.


És a tolerancia nem csak a romaságra vonatkozik.


Elfogadnád alkoholista anyuka gyerekét? Drogosét? Szellemi fogyatékosét? Értelmi fogyatékosét? Aids-esét? Ápolatlan hajléktalanét? S egyéb súlyos betegségben szenvedő anyuka kisbabáját, akiről nem lehet tudni, hogy egészséges lesz vagy sem?


Elfogadsz-e beteg gyereket? Valamilyen rendellenességgel születettet? Látássérültet? Hallássérültet? Szívbeteget? Kissúlyú koraszülöttet? Stb.


Ha ezekre mind igennel válaszolsz, akkor pillanatok alatt utolsóból első lehetsz. De nem is kell mindet elfogadni, hiszen ezek a "különlegességek" azért nem egyszerre jelennek meg, de minél többet elfogadsz, annál hamarabb anya lehetsz.


KKriszti leveleiből az tűnik ki, hogy ő igent mondott olyanra, amire a többség nem. Ez bűn?



Előfordult már ilyen. Itt ezen a fórumon is olvasható mirrza története. Rajta kívül SENKI a sorbanállók közül (több alapítványról is szó volt)nem mondott IGEN-t a babára, mert a kislány egyik szeme kisebb. Ő úgy kapott babát egy civil szervezettől, hogy nem is állt náluk sorba! Ez nem felháborító?! Nem, ez csodálatos! Ha olvasod, hogy milyen szeretettel nyilatkozik a lányáról, akkor rájössz, hogy ez így van rendjén. (Ezúton is nagyon-nagyon drukkolok, hogy jól sikerüljön a műtét!)


Van, akinek a "különlegességét" nem lehet titkolni, és nem is akarják a szülők. Lásd mirrza esetét! De talán te is el tudsz képzelni olyan helyzetet, amikor nem akarja valaki nyilvánosságra hozni gyermeke "különlegességét". Hidd el, hogy aki ilyen babát vállal, lehet, hogy hamarabb lesz anya, de esetleg sokkal nehezebb lesz neki, mert pl. többet kell aggódni az esetleges műtétek miatt, vagy amiatt, hogy mennyit sérült magzatkorában.


Tudom, hogy kívülállóként, érdeklődőként sok mindent nem ért az ember. Tudom, mivel én is így kezdtem, és aztán szép lassan letisztulnak a dolgok, és az jó. Nem fáj, hogy nem szülhetek, nem irigykedem a babásokra, hanem kihasználom a várakozás idejét, és tanulok. Türelmet és toleranciát.


Bocsánat a terjedelem miatt, de le kellett írnom, hogy mit gondolok.

1059. Zabszem
2009. jan. 19. 15:24

Ez a mondat megdöbbentő:

"Bizony, ezt kérte az a valaki, aki kül. álnéven írt a fórumba(1 fő volt, ráadásul el is árulta magát. . . ). "


Ha ez ki is derült, Te honnan tudod? Az oldal üzemeltetője ezt az információt csak rendőrség vagy bíróság kérésére adhatta volna ki, mert ugye nyilvánvaló, hogy mi módon lehet azonosítani. ( Ha ez igaz )

A boldog anyucik meg már tudják. :( Hallatlan!

1058. m... (válaszként erre: 1050. - Steiff)
2009. jan. 19. 14:33

Steiff!

Bizony, ezt kérte az a valaki, aki kül. álnéven írt a fórumba(1 fő volt, ráadásul el is árulta magát...).

A mi örökbefogadásunk is jóval bonyolultabb annál mint amire gondolhat az ember. Én sem hittem, hogy sikerülhet, mert annyira kacifántos az ügy... A mi saját családunk sem tudja a részleteket, és nagyon boldogok az újabb gyerkőc miatt! :)



Nem csak származás miatt lehet valaki különleges, egyébként meg nem találós kérdés...

Megütötte a szemem egy dolog, az "írásban" forgó örökbefogadók nem kicsit várakoztak eddig sem. Nem értem miért kell bántani őket továbbra is...


Trapiti! Igazad van, Bár létezik, hogy erre későn jön rá valaki...


Matahari!

Kolu írása szerintem nem támadó egyáltalán :) Jah, vagy itt csak vádaskodni lehet, még akkor is ha teljesen másról, elferdítve a tényeket ír valaki...

AZ egyesület részéről való moderálás szerintem teljesen jogos, amit én olvastam, az nem volt 3 csak 2, de enyhén szólva is sértő volt... Ráadásul a fórum nem a vádaskodás helyszíne, életet adók és örökbefogadók is olvassák, beszélgetnek néha.


Sokkal összetettebb dolog hogy, ki mikor kerül sorra, ezt kéne megértenie sok embernek. Baba érdeke, életetadók kívánsága/nálunk is volt 3 kívánság is(lakhelyünk, életkorunk, végzettségünk)/, ami alapján az Egyesület vezetősége dönt. Nem nem úgy működik, hogy csak az első 50 jöhet szóba. Lehet hogy a kritériumok alapján 1 házaspár sem alkalmas az első 50-ből.

És nem igaz, hogy nem sorszám szerint halad a sor, a várakozók találkozója végén az első 50 házaspárnak maradnia kell, hogy Gabika felkészítse őket a várható gyermek érkezésére.


Én csak azt nem értem, ha valaki nem ért valamit, miért támad és miért nem kérdez. Kérdezni is lehet kultúráltan, amire tuti választ fog kapni!


Ezennel el is búcsúzom tőletek, mielőbbi babásodást mindenkinek! :)

2009. jan. 19. 10:24
Köszönöm szépen mindenkinek a sok infot. Utána fogok nézni, és ha vmi nem világos kérdezek. Köszönöm.
1056. Zabszem
2009. jan. 19. 10:20

A kisebb vihart kavart esethez írnám le és nem feszültségkeltés képpen:

Azt látom, hogy néhány várakozó vagy már örökbefogadó, nincs tisztában azzal, mit vállal ha a gyermeke roma, félroma származású. A kifelé való kommunikáció azt láttatja velem, hogy a félroma baba előrébb juttat a sorban, sőt biztos, hogy szöszke lesz. Azért ezzel óvatos lennék, csak nézzük meg saját gyerekkori fotóinkat, mennyit változtunk.

Aki pedig a környezete előtt titkolja, az duplán felelőtlen, mert egyszer ezt kommunikálni kell a gyermek felé. Ha ebben egy civil asszisztál, az pedig számomra minősíthetetlen vagy a történet ezen része nem fedi a valóságot.

Vagyis a tolerancia nem szerencse kérdése.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook