Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadás-örökbeadás fórum

Örökbefogadás-örökbeadás (beszélgetős fórum)


935. dilema
2008. dec. 22. 20:43
KedvesKanga MAMA, Szrobcsek, trapiti,gólyagólyagilice.Mivel nekem van saját gyermekem nemtudom milyen az örökbefogadás, most kezdtem érdeklődni rolla több forumot is olvasok de ugy érzem TI tájékoztattatok eddig a legjobban, Nagyon örülök, hogy különbözö szervezeteknél sorbanállók elmondták véleményeiket tapasztalataikat, és ami fő nem nyájasan édelegve, nyalizva. Kanga Mama azért irtam a MAMÁT nagybetüvel mert Te egy igazi ÉDESANY vagy az első benyomásom szerint. Ezeken a forumokon igazad van nem szidni és ocsmárolni de nem is /ugymond nyalizni/ isteniteni kel a szervezeteket, hanem egymásnak segitséget adni. A még tájékozatlanoknak pedig. tanácsot utmutatást adni.Csak azt nem értem,hogy mitudomásom szerint minden szervezethez be lehet adni a kérelmet, és akit szidunk hogy várjuk el tölle, hogy segitsen. Lenne egy kérdésem mi alapján ad az álam csecsemőt és mi alapján a szervezetek.ha egy anya leakar mondani mondjuk 7 hónaposan a megszületendő gyermekéről ki dönti el hogy az álam adja örökbe vagy mondjuk a glya bölcső vagy más,Ha tiltott a gyermekért pénzt kérni hogylehet hogy vannak forumok ahol az örökbefogadok keresnek örökbeadókat és forditva is. Ez nem büntetendő, ez nem kereskedelem? mint ha kocsit kerékpárt keresnék, vagy elakarnák adni! várom segitő válaszaitokat. és mégegyszer köszönöm a korekt tájékoztatásaitokat. Tetszik a lombik forum is. oda is fogok irni ott is lesz egy két kérdésem.
934. Kolu
2008. dec. 22. 16:03

Úgy tudom a Gólyahírnél mindenki ingyen dolgozik. A kölségtérítés meg náluk a legkissebb (nyugdíjminimum, 28500Ft.)

Mivel egy jól szervezett országos egyesület, miért csodálkoztok, hogy Őket többen keresik meg?

933. gólyagólyagilice (válaszként erre: 924. - Dilema)
2008. dec. 22. 12:56

Kedves dilema!

Kicsit megdöbbenve olvastam az írásodat örökbefogadó szülőként, na nem azért, mert valami problémám van vele, hanem azért, mert nekem sosem jutottak eszembe azok a kérdések, amik benned felvetődtek.

Én is butaságnak tartom egyik vagy másik szervezetet szidni, netán isteníteni. Bár tény, ahonnan babát kapsz, az lesz számodra a világ közepe.:)

A szervezetek működése, adminisztrációja rendszeres ellenőrzésen esik át. Jogszabályban rögzített, hogy mennyit lehet kérni az ügyintézésért.

Jelen pillanatban örökbefogadás közvetítéséért a nyugdíjminimum háromszorosát, azaz majd 90 ezer Ft-ot. Ezt az összeget egyik szervezet sem kéri el, ám nem tilos SAJÁT DÖNTÉSÜNK ALAPJÁN támogatni a civil szervezetet. Mondjuk azzal, hogy tagokká válunk, az adónk 1 %-át felajánljuk, olyan dolgokat szervezünk, ami pénzt hoz az egyesület konyhájára.

Én a Gólyahír Egyesületet ismerem, várakozótól a regisztrációs díjon felül semmit sem fogadnak el. Ez az 5 ezer Ft elmegy borítékra, bélyegre, telefonra, várakozóknak szervezett nagyszabású találkozókra, stb.

Ez az egyesület is támogatja azokat, akik úgy döntenek, hogy a gyermeket mégis haza viszik. Éves találkozók, mikulás, koncertek, stb, tehát a szervezet propagálja magát, ahol csak tudja. Minél magasabb számú várakozó áll sorba, annál több ötlet adódik, amire a várkozók szívese vállalkoznak. Csak egy egyszerű példa: szórólapokat tesznek ki, amerre csak járnak.

A Gólyahír nagyon sokat szerepel a médiában is, ráadásul országos szervezet, sok ember végzi ugyan azt a munkát, mint Mórucz Gabi.

Zita egyedül csinál sokmindent, tény, hogy nem tudna száz felé szakadni ( persze, ezt mint külső szemlélő mondom).

Mégis azt gondolom, az egyik így működik JÓL, a másik meg úgy működik JÓL.

Nem hiszem, hogy a kórházi védőnőkön múlik, hogy ki hány örökbeadást segít. Ugyanis a jelentkezők minimális százaléka telefonál a szülőágyról.

Nagyobb propaganda, több munkatárs, eleve csak nagyobb lehet a "profit". ( És itt nem az anyagiakra értem, hanem a családban megtartott és az örökbeadott gyermekek számára. )

A kollégák szállításáról annyit: nem kötelező, ám nekünk örökbefogadóknak sokkal kényelmesebb. Mivel sokunknak az ország másik végén született meg a babája, előfordulhat, hogy órákig kell autózni, esetleg ott aludni, ahol megismertük az Életet Adót. Butaság lenne mondjuk két autóval menni, ráadásul olyan okos dolgok hangzanak el utazás közben, nagyon sok pozitív tartalma van a dolognak. Az sem utolsó, hogy a kollégák bármilyen sofőrhöz beülnek, sosem jut eszükbe, hogy esetleg aki a kormánynál ül, nem a legszuperebb vezető.

Egyetlen dolog zavar engem is: az a fórumon való nyájaskodás. Túl sok. Most úgy látom, van egy pár várakozó és egy pár olyan ember, aki friss babás vagy tesót nevelget és nem nagyon engedik "megszólalni" azokat, akik a születendő gyermeküket nem nevezik illatos kis csomagocskának . :D

Szakmailag szerintem minden szervezet jól működik, ki így, ki úgy teszi a dolgát.

Azt elárulom, hogy kicsit kiszolgáltatott érzésem volt, amikor jelentkeztünk anno civil szervezethez: Zita még telefonban elutasított,mert fiatalnak talált, az Alfa jelentkezési lapján a vallásra vonatkozó kérdés nagyon zavart, a Gólyahírnél pedig konkrét válaszokat kaptam. :) Így nálam Ők voltak a befutók, az előbbi okok miatt. Persze azóta már több gyermekem is van és boldogan nevelgetem Őket.

Szerintem a mendemondáknak nem kell bedőlni, mindenkire mondanak ezt, azt, meg kell tapasztalni a vezetők hozzáállását és úgy dönteni. Az ő "harcukba" nem érdemes belefolyni, előre utálni, szeretni olyan embereket, akik által szülővé válhatunk. :)

932. ac1096844d (válaszként erre: 929. - Trapiti)
2008. dec. 22. 11:57

100%-ban egyet értek veled.


Furcsálom, hogy a kivülállók mindig mennyire okosak, és jól tájékozottak, s mindent mindig jobban tudnak...

Azt nem értem, hogy akinek nem tetszik a Zita munkája, miért nem próbálja meg utána csinálni, csak éppen nem "undorítóan"?

Hmm?

Lehet szervezni egy alapítványt, és hajrá!!!


Mi cirka másfél évet vártunk, s egy fillért nem adtunk előre. Ügye az nem sok? Vagy igen?


Én anno felkészültem, hogy talán a Zita nem a szám íze szerint fog velem beszélni, hisz előtte olvastam már erről a fórumokon.

Nem engedtem meg magamnak a sértődést, és elhatároztam, hogy azért tisztelem, amit tesz, és nem azért, ahogy velem beszél.


És láss csodát, megtaláltuk a közös hangot.


És most itt vagyunk hárman, akik hálásak vagyunk neki;)

2008. dec. 22. 11:47

Sziasztok!

Eddig csak olvastalak Benneteket, de úgy érzem, hogy most muszáj megszólalnom.

Egy boldog anya vagyok, akinek van egy 10 hónapos Gólyahíres kislánya.

Szerintetek van értelme ennek a vitának? Mert szerintem nincs. Mindannyiónknak ugyanaz a célja, ugyanaz a csodálatos feladata, kinek lesz, kinek már van.

Ne szidjátok egyik civil szervezetet sem, főleg ne a vezetőiket! Mindhárman ugyanazt a feladatot látják el, amely csodálatos, nem igaz? Hiszen segítenek, hol az életetadónak, hol az örökbefogadónak, DE legfőképpen a gyermeknek. Őket mentik meg, ugye? Legyünk őszinték és nézzünk magunkba.

Ha valaki Budavári Zitát szidja, azért teszi, mert a stílusával van baja és nem magával az emberrel. (Többek között velem is csúnyán beszélt, de ez más téma.)

Móruczné Gabika egészen egyszerűen más tipusú ember.

Az Alfa jelenlegi vezetőjét sajnos nem ismerem. Mi is sorban álltunk náluk. Az akkori vezetőjük, amikor mi jelentkeztünk, szintén egy nagyon kedves hölgy volt. Sajnos már nincs közöttünk.

Azért kérlek Benneteket, ne szidjatok senkit, mert nincs értelme. A lényeg a lényeg - A GYERMEK!!! Ugye?!

Az, hogy melyik szervezet miből és hogyan tudja fenntartani magát, ez nem a mi dolgunk. Természetes, hogy mindenki "haza beszél" és azt a szervezetet védi, akinél sorban áll, vagy éppen akitől a gyermeke hazatalált.

Ne feledjétek a cél ugyanaz!

Elnézést kérek, ha kioktatónak hangzik a véleményem, de már nem bírtam megállni, hogy ne szólaljak meg. Kicsit kezd már unalmas lenni, hogy hol a Gólyahírt, hol a Bölcsőt, hol az Alfát szidják. Bár ez utóbbi ritkább.

Még egyszer elnézést kérek!

Mindenkinek BOLDOG KARÁCSONYT kívánok, aki várakozik, annak mielőbbi babásodást, aki pedig már nem várakozik azt szeretném kérni, hogy a vita helyett inkább nézzetek gyermekeitek ragyogó szemébe és morzsoljátok el az örömkönnyeket a Ti szemeitekben és mosolyogjatok! Ez a legfontosabb a világon. Nagyon rövid az élet! Éljetek szeretetben, békében!

930. trapiti (válaszként erre: 927. - Dilema)
2008. dec. 21. 23:31

dilema!

A Lombikbaba Alapítvány fórumának öf topikját ismered? Szerintem elég reális képet lehet kapni dolgokról ha benézel...


[link]

929. trapiti
2008. dec. 21. 23:12

Ha jól tudom, regisztrációs díjat már mindenhol kötelesek beszedni, persze az nem mindegy, hogy ki hány pártól szedi be - a Bölcső csak azoktól, akiknek tényleg belátható időn belül tud segíteni, a Gh mindenkitől aki be akar állni a sorba, aztán legfeljebb várnak 3-4évet.


A Bölcsőnél egyébéként korábban a kuratórium, (aminek Zita nem tagja)szavazta meg a regisztrációs díjat, elsősorban azért mert az örökbefogadókkal való foglalkozás időt, energiát és nem utolsó sorban pénzt igényel, miközben az Alapítvány bevételei adományokból és az adók 1%-ából származnak. Ebből a pénzből két anyaotthont működtetnek, ahol nyugodt körülmények között élhet minden rászoruló nő, időnként a gyerekével együtt. Ebből a pénzből szinte teljes ellátást biztosítanak azoknak, akiknek nincs jövedelmük a terhesség alatt. Szintén ebből a pénzből finanszírozzák a gyerekek kórházi túlápolását addig, amíg a vsz anya végleges döntésre jut, ha hetekig tart, akkor hetekig.

A Gh gyanítom "ügyesebben" csinálja...


Végülis mindenki azt gondol Zitáról vagy másról, amit akar, és nagy szerencse, hogy máshová is fordulhat, ha egyik vagy másik szervezet nem szimpatikus...


J.M.!

Nem utálatról van szó, valamit rosszul értelmezel! Nem is ismerlek, nem utállak, nem szeretlek, az egész nem érdekel. Ami érdekel az az, hogy valakit, akit én nagyra becsülök alaptalanul és rosszindulatúan olyasmivel vádolsz, ami nem igaz, és amiről egyébként várakozóként fogalmad sem lehet. Az meg végképp mindegy, hogy Te hova állsz be, vagy hova nem. Mi bíztunk Zitában, aki mindenben mellettünk állt és áll a mai napig.

928. dilema
2008. dec. 21. 23:01
JULI-KARCSI ! Magam nevében köszönöm, hogy elmesélted ezt a történetedet és mint irtad van tovább is . Kérlek meséld el a többit is ha ugy gondolod , nagyon nagyon várom és ha megosztod velünk megköszönöm. ha van időd ird le nekünk mivel nem csak én olvasom szivesen e történeteket hanem már beoltottam több ismerősömet is .
927. dilema
2008. dec. 21. 22:50
igen tudnék mesélni,de mivel nem én tapasztaltam csak hallottam igy nem akarok senkit megsérteni és nem akarok egy peert a nyakamba. De a kollegák a korházban/fogtechnikus a családom/ nagyonsokat tudnának mesélni egyes szervezetekről hogyan is müködnek, még a gyámhivatallal is vitáznak csak hogy ők legyenek a szuperek. De talán nem az a jó embere aki minél több gyermeket ad örökbe/ MIVEL EZ nem LÓVERSENY / hanem ugy gondolom az aki segit a bajban lévő szülö nőnek az örökbeadónak és segit az örökbefogadóknak. Elgondolkoztató miért van egyre több szervezet aki örökbefogadásal foglalkozik mikor csak 1-2 szervezet ad évente több babát örökbe. Évente az állam hány gyermeket ad örökbe hányat a civil szervezet, akkor egyikre vagy a másikra miért van szükség, Csinálja egy és akkor nem lesz ez a széthuzás. Hogy lehet,hogy valahol kell fizetni regisztráciot van ahol nem, Ahol nem ott miből tudnak örökbe adni, Vagy ahol igen ott mire megy el a pénz, mi kerül egyiknek pénzébe a másiknak nem? erre Ti nem vagytok kiváncsiak?köszönöm hogy ilyen gyorsan irtál ezek szerint ezt az oldalt is olvassák ily későn. Több oldalt figyelek én is de egyiken csak ömlengenek a másikon meg folyamatosan keseregnek, itt ugy érzem Zita szapulásán kivül igen reálisan és tárgyilagosan probálják elmondani a véleményüket.Szeretem alföldinek az irásait olvasni,Férfi léttére igen reálisan tisztán látja az élet dolgait szivböl gratulálok a nagy családjához.kérlek Benneteket ne csak a Bölcsőröl hanem más egyesületekről is irjatok ha van tapasztalatotok, véleményetek. Arra lennék kiváncsi hogyan tudják és kik csinálják társadalmi munkában vagy mennyi bérért ezt a munkát. a munkatársak is irhatnak vállaszolhatnak, melyik egyesületben hogy megy ez a munka? ezekre nem vagytok kiváncsiak, vagy ez le van irva csak én nem találtam még meg? SEGITSETEK!
2008. dec. 21. 22:27

Megírom a mi történetünket is!

10 éve novenber 11.-én feladtam a levelet a TEGYESZnek,hogy babát szeretnénk.November 25.-én kijöttek környezet tanulmányra nekünk akkor már volt kiságyunk meg babakocsink meg mindenféle baba holmink és benn volt a szobába mint akinek mindjárt jön a babája.megvolt a NAGY BESZÉLGETÉS és mondta a hölgy,hogy másfél -két évet kell várni!Nagyon mérges lettem és mondtam,de nem nekem!Karácsonyra itthon lesz a babánk!Voltunk pszihológusnál megírtuk a tesztet és hazajöttünk,mert nem volt ránk több ideje,kéthét múlva kelett vissza menni akkor voltunk 10 éves házasok vagyis a házassági évfordulónk volt az nap!December 16!Sokat beszélgettümk és a végén megkérdezte mit várunk a gyerektől a férjem meg mondta többet mint magától én megínt kiakadtam nagyonsírtam és szinte üvöltve mondtam,hogy hogyan kérdezhet egy tanúlt ember ekkora marhaságot,ha tudná mi van bennem!Én mit adhatok a gyereknek mit várhatok egy babától akinek semmi fogalma a világról meg mindenről én adni akarok a gyerekemnek nem várni tőle!Akkor a pszihológus azt mondta nyugodjon meg maga anyának született.Na mondanom sem kell nem sikerült megnyugodnom!December 17.-én délelőtt 10,20 peckor hívtak van egy kisfiu nem tudom milyen csak azt,hogy november 15.-én született lehet megnézni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Telefonáltam a férjemnek azonnal jöjjön megyünk a gyerekhez ő dolgozott!Na nem sokáig mert jött haza és mentünk megnézni Bálintunkat!

December 23.-án hoztuk haza!Nekünk akkor van a második születésnapunk a világ legszebb karácsonyi ajándéka a miénk!Ákosom egy másik történet Szófiám egy harmadik történet!

925. digine (válaszként erre: 924. - Dilema)
2008. dec. 21. 21:57
Igen egyébként tényleg furcsa az hogy a Gólyahír ennyi babát örökbe tud adni egy év alatt. Most a 61-dik babának tartanak mig ahol én lakom a ott a Tegyesznek 30 jut egy évre. És valóban Ők is mondták hogy a kórházak nem a Tegyesznek szólnak hanem a gólyának vagy egyéb más szervezeteknek. De én mint örökbefogadó aki arra várok hogy legyen egy kisbabám jelzem a Tegyesznél azt gondolom ha megyek is más szervezethez akkor az az Alfa lesz. Ők róluk is sok szépet hallottam, de nem hirdetik magukat annyira mint a többi.Az biztos én nem állok be oda 400. sorszámra, hanem keresek kisebbet. De aki ilyen munkát végez annak minden jót kívánok és kitartást. Dilema te miket tudsz mesélsz nekem????
924. dilema
2008. dec. 21. 21:40

szép jó estét Mindenkinek!Pár honapja irtam előszőr az örökbefogadásal kapcsolatban. Akkor ismerkedtem e témával nem vagyok örökbefogadó. csak olvasom a témával kapcsolatos oldalakat, és itt sajnos még mindég a Bölcsö vezetőlyét budavári zZitát szapulja mindenki. Na én is felhivtam telefonon és igaz Ő rőviden és velősen elmondta az Ő nézetért és kérte, hogy adjuk be ameglévő papirjainkat , és majd szól. Oké hol van itt a hiba. Nem értem miért kell orákig édelegni

Tessék mondani a többi alapitván ypl a Goly hog y és miért tud annyi babát örökbe adni. Magyarországon ennyi anya lemond a gyermekéről ???Zita legalább megprobál segiteni az elkeseredett anyáknak megprobál lehetőséget biztositani, hogy feltudják nevelni saját maguk!!NE KELJEN örökbe adni. Az örökbefogadoknak természetesen a Golya a szuper mert ők korházi védőnők segitségével sokkal de sokkal több gyermeket tudnak örökbe adni. Ugy érzem a goly átvette az állami feladatokat, most nem állami gondozásba kerülnek az ujszülöttek, hanem szól a korházi védőnő szülésznő a golyának akik azonnal mennek a babákért. Ez a tapasztalatom mióta intenzizebben érdeklődöm az örökbefogadás iránt. Tessék mondani miért nem a többi civil szervezetnek szól a korház ha van egy örökbeadható baba, vagy hol van a többi szervezet szórólapja. Eltudnám képzelni hogy ha egy anya leakar monmdani ujszülött gyermekéröl akkor a korházban elmondják ennek a lehetőségét odaadják a civil szervezetek szorolapját és az anya maga döntheti el hogy kinek adja oda. De a legtöbb védönö a golyát támogatja mert /mint megtudtam/ a vezetőjük régen védőnö volt. Na az örökbefogadásról enyit kiváncsi lennék a vélemémyetekre!! Ez hogy a Zitát ennyien szidják ugyan olyan gusztustalan mint ahogy aGolyát istenitik. a többi civil meg nem csinál semmit, mi van velük a Fészek és az alfa hogyan müködik eröl se kép se hang! Aki nemszereti Budavári Zitát ne jelentkezen nálla áljon sorba a Golyánál ha neki az jobb! Egy forumon ellehet a véleményt mondani de ez a mocskolodás szerintem már sok.Nemgondoljátok hogy Zitának is mennyier rosszlehet, hogy segit és ezt kapja azŐrá szorulo szülöktől.Ami a pénzt illeti meglehetne nézni melyik civil szervezetet ki mennyivel támogat, és hogy melyik mennyiből is müködik.Miből van a pénz és annak a nagyobb része hová megy. Hogy lehet hogy azegyik nulla forintból intézi az örökbefogadást utiköltséget, a másik nagyon nagyon sok pénzből, holott a családok fuvarozák a munkatársakat:Nagyon sok érdekes dolgot hallottam miota tudakolózok. egy két dolog megérne egy kis hivatali utánna nézést. Bocsi hogy ilyen hosszura sikeredtem de most ez volt bennem és ugy éreztem le kell irnom a Bölcső és nem utolsosorban Budavári Zita védelmében!!

2008. dec. 21. 21:23

"Sebesen közeleg karácsony este,vajon a fa alatt ajándék lesz-e?Kívánom legyen ott minden ami kell,életed útját boldogság kisérje el!"


Minden kedves örökbefogadó és örökbefogadásra váró családnak békés boldog karácsonyt kívánok!

922. dee (válaszként erre: 921. - Alfoldi13)
2008. dec. 21. 13:35

Köszönjük!

Én is Békés boldog karácsonyt kívánok Neked és családodnak!

2008. dec. 21. 03:40
mindenkinek kellemes karácsonyt kivánunk kik ide irni szoktak és egy lehetőséget az alföldi gyerekek karácsonyi cd letölthetősége a naplóm oldalán könnyen letölthető ... egy két percet vesz a letöltés igénybe...
920. Sandy2007 (válaszként erre: 917. - Fdóri)
2008. dec. 19. 23:10

Szia !


A területileg illetékes TEGYESZ-hez forduljatok.

Mint ahogy a többiek írták.Végig kell járnotok az örökbefogadási procedúrát.Itt a fórumon már trapiti

pontról pontra leírta,ha vissza olvasgatsz látod mik a feltételek.Szerintem nem több az esélye az 1 gyermekeseknek.TEGYESZ.-nél úgy tudom ez nincs behatárolva.Gondolom próbálnak a gyerekeidhez korban hozzáillő kislányt találni. Viszont ha jól tudom az új törvények szerint 6 hónapos-nál fiatalabb nem adható örökbe.Minél kissebb annál könnyeben illeszkedik be a családba.De lehet a többiek megcáfolnak ebben.A várakozási idő meg adott megyétől függ.

Sok sikert és kitartást nektek!

919. Spring76 (válaszként erre: 917. - Fdóri)
2008. dec. 19. 17:31
A lehetőség meg van rá, de úgy tudom nagyobb eséllyel indulnak azok , akiknek egy gyermekük van eddig. De bővebben tényleg a TEGYESZ tud mit mondani ami hivatalos
918. Indián lány (válaszként erre: 917. - Fdóri)
2008. dec. 19. 16:17

Hívd fel a hozzátok tartozó TEGYESZ-t,ők elmondják mi a teendő.

Feltételek és várakozási idő van mindenhol,csak mindenhol más.

Sok sikert!

917. fdóri
2008. dec. 19. 15:26

Sziasztok!


Van 2 fiunk a férjemmel, és úgy gondoltuk, örökbe fogadunk egy kislányt. Nem fontos hogy kisbaba legyen, de 5 évesnél ne legyen nagyobb. Nem tudjátok-e hogy van-e erre lehetőség. Mármint hogyha van saját gyerekünk... Hová lehet fordulni? Vannak-e feltételek? Várakozási idő? Bármi érdekel, a véleményetek is!

2008. dec. 19. 15:16

Sajnálom,hogy eddig fajult a vita.Nem arról szól amiről kellene.Tapasztalat csere,és egymás örömének,boldogságának a megismerése.Ebben a rossz vagy jó tapasztalat is benne van.

Kár,én sajnálom :-(((!


A másik,én azért nem vállalom a nevem ezen a fórumon,mert titkosan fogadtunk örökbe.Az életet adó is járhat a fórumon és nem akarom,hogy véletlenül..Ezért volt titkos!


Karácsony előtt ne bántsuk egymást,hanem örüljünk mindenek,ami szép,és a babánknak,vagy a várakozás édes-bús örömének!


További szép napokat és pihenést kívánnunk mindenkinek!

2008. dec. 19. 14:55
Jaj értem már miért is van ez a nagy utálat felém! Hát te ott várakoztál majd kaptál kisbabát. Értem! Szép kisbaba, de ettől még ha 1 jó véleményt hallok róla és 30 rosszat attol nem tudok abban hinni hogy Ő a legjobban végzi a dolgát. Eszterkatnak igaza volt, azért eddig szerencséje volt de ki tudja meddig....
2008. dec. 19. 14:51
Oké ahogy érzed. Akinek nem inge ne vegye magára. Többet nem akarok írni.
913. trapiti (válaszként erre: 910. - 4af5dd1db8)
2008. dec. 19. 14:12

Nyilván mindenkinek megvan a maga vél vagy valós igaza...


DE!

1. ha nem tetszik ahogyan Budavári Zita vagy más csinálja, akkor tessék... lehet jobban emberségesebben, belefoghat bárki, a segítségre szorulók nem fogynak el. Aztán meglátjuk kinek hogy megy.

2. Ezt J.M. hozzászólásához:

Nekem is megvan a véleményem sokmindnekiről az örökbefogadás háza táján, mégsem nevezem egy sokak által olvasott fórumon "undorítónak".

3. Szintén J.M.-nek: Ugye Te, akinek még a neve sem ismerhető a többiek előtt, tudjad már, hogy ki milyen módon fogad örökbe a Bölcsőtől vagy máshonnan... Gondold végig, miket írsz, mert tévedésből vagy szánt szándékkal olyasmivel vádolsz becsületes embereket aminek semmi alapja nincs, a gyerekért a Bölcsőnél senki sem fizet, ahogyan Te az írásodban sugallod. Könnyű hazudozni név és arc nélkül...

Részemről ennyi, örültem a szerencsének.

2008. dec. 19. 12:27

ezt most olvastam itt a naplómban is benne de gondoltam nem árt ujra ujra olvasni:ZÁGON ISTVÁN: AZ ANYA MEG A SZÜLŐ


Ez a két fogalom alapjában véve ugyanazt jelenti, de azért mégsem ugyanaz. Olyan különbség van köztük, mint - hogy is magyarázzam - mint amikor az ember azt mondja, hogy állam, meg azt, hogy haza.


A hazáért élek és halok, az államnak meg adót fizetek. És annak ellenére lényegesen könnyebb, mint meghalni, mégis több emberről hallottam, aki lelkes örömmel halt volna meg a hazáért, de soha senkiről nem hallottam, aki szívesen fizetett volna adót.

Hát így vagyunk valahogy az anyával, meg a szülővel is. A szülő hivatalos kifejezés, az anya magánjellegű.

A szülő minden, ami értelmet jelent, erőt és kötelességet, az anya pedig minden, ami érzelem, áldozat és a leggyönyörűbb gyöngédség a világon.

Az anya, meg a szülő egy ember. De ennek az egy embernek egészen más tulajdonságai nyilvánulnak meg az anyában, mint a szülőben.


Aki a harmadik szobából csukott ajtón át is meghallja, hogy hathetes kislánya sír, az, az anya.

Aki szeretne berohanni hozzá és egy kis jó, langyos tejecskével elcsitítani azt a kis ártatlant, még az is az anya.

Aki be is rohan hozzá, megnézi, kibontja, tisztába teszi, de soron kívül egyetlen korty anyatejet sem juttat neki, hanem szigorúan alkalmazkodik az orvosilag előírt étrendhez, az már a szülő.


Akinek majd a szíve szakad ki, amikor a gyermeknek fogzási fájdalmai vannak, az, az anya, de aki csukamájolajat ad neki, hogy minél előbb nőjön ki a foga, az már a szülő. Általában aki képes arra, hogy saját önszülött gyermekének beadja a csukamájolajat, azt a csúszós, szörnyű, kibírhatatlan ízű kotyvalékot, az nem is lehet anya. Az csak szülő lehet.

De aki közben azt hajtogatja; jaj de jó, de finom, a mama is ezt eszi, és hősies elszántsággal a szívében, de háborgó indulatokkal a gyomrában maga is megkóstolja azt a szörnyű kotyvalékot, az már megint az anya.


Aki büszke arra, hogy az ő kisfia már olyan nagy, hogy az első osztályba iratkozik, az a szülő. De aki az iskola megnyitásának napján sírva kíséri a gyereket abba a tiszteletre méltó épületbe, és amikor beengedi a többi gyerek közé, akkor úgy érzi, hogy a fia Dániel, aki most lép be az oroszlánbarlangba, az már megint az anya.

Aki nappal megbünteti a gyermeket, mert elszaggatta a nadrágját, az a szülő, de aki azt a kisnadrágot éjjel könnyes mosollyal foltozza meg az, az anya.

Aki azt mondja: haszontalan kölyök, már megint nem tanulsz, az a szülő, de aki fűnek-fának keservesen panaszkodik, hogy annak a szegény gyereknek már megint mennyit kell tanulnia, az, az anya.


Aki a kamasz fiát tánciskolába viszi, az a szülő. Aki büszkén figyeli, hogy az a haszontalan kölyök milyen ügyesen teszi a szépet annak a copfos kislánynak, az még mindig a szülő.

De aki ugyanakkor nagyokat nyel, mert úgy érzi, hogy most kezdik tőle elszakítani lelkétől lelkezett magzatát és szeretné a fia táncpartnerét, azt a kis kacér, szőke démont megpofozni, az már megint az anya.


És mégis az anyából lesz a jó anyós, a szülőből pedig a rossz. Amely anyósi állapot tart mindaddig, míg meg nem születik az első unoka. És akkor valami egész váratlan és csodálatos dolog történik, eltűnik a szülő, eltűnik az anya, mondjuk inkább a kettő összeolvad és nagymama lesz belőle


De ez a nagymama nem hasonlít sem az anyára, sem a szülőre, annyira nem, hogy hadilábon áll mindkettővel, a szülőt ridegnek, az anyát túlzottnak tartja, és csak egyvalakivel azonosítja magát teljesen és százszázalékosan, a gyerekkel. Mintha soha nem lett volna szülő, mintha soha nem lett volna anya.

Mintha így született volna ötvenegynéhány éves korában egyenesen nagymamának. "

911. f571febcec (válaszként erre: 908. - Trapiti)
2008. dec. 19. 12:19
Nem csak én vagyok az aki azt gondolja Ő nem végzi jól a munkáját. Igenis annak aki eldönti hogy örökbefogad egy kisbabát annak támogatás kell, az hogy érezze törödnek vele mert nem könnyű ez a dolog. És mondjak valamit??? Ő annak ad babát azt veszi előre aki "támogatja" az Alapítványt. És az ilyen Alapítványok mind jó célt szolgálnak, örülök hogy vannak ilyen emberek, de ebben a mai világban azt lehet tapasztalni hogy akinek ismerőse vagy protekciója van az jut előre itt is de máshol is. Ez van.
2008. dec. 19. 10:15

trapiti,

megértem, hogy felháborodsz hisz érintett vagy. véleményt mondani lehet diplomatikusan és kevésbé diplomatikusan is :) azzal együtt, hogy tényleg nem szépen fogalmaznak sokan a Bölcső Alapitvány vezetőjével kapcsolatban, talán érdemes lenne azon is elgondolkodni, hogy vajh miért vannak olyan sokan akik igy tesznek/gondolkodnak.


mivel nem akartam és a jövőben sem szeretnék újszülöttet örökbefogadni, nem vagyok érintett. igy eddig nem is mondtam véleményt, de most megteszem. nagyon sokat hallottam már pro és kontra, és te is pontosan ugyanúgy tudod mint én, hogy a pro azoktól jön mindig akik a Bölcső Alapitványnál várakoznak ill. az ő segitségükkel fogadtak örökbe gyereket, a kontra meg azoktól akikkel Budavári Zita "szóba sem állt". és most nagyon kedvesen fogalmaztam.


Budavári Zita immár 14 éve - igen tiszteletreméltóan - önként vállalta, hogy viszi az alapitványt. az alapitvány tudtommal örökbefogadásokat is közvetit :) MINDENKI-t fogadnia kellene akinek érvényes határozata van. ő nem ezt teszi - eddig még a legtöbben akiket nem fogadott max. dühöngtek és leirták különböző fórumokon a nem szerkesztett véleményüket, még senki nem érdeklődte meg, hogy mégis, hogy is van ez jogilag. őszintén, Budavári Zitának eddig szerencséje volt. viszont talán érdemes lenne elgondolkodnia neki is azon, hogy ez igy talán nem teljesen szabályos.


és hidd el, tényleg van egy séma ami alapján ő öntörvényűen kiválasztja, hogy kinek a jelentkezését fogadja el. ennek a misimanó által irt kritérium csak az egyike. szinte bármibe fogadnék, hogy én tudnék olyan önéletrajzot küldeni neki ami alapján engem/minket elfogadna :) csak nem szeretek hazudni, főleg nem ilyen helyzetetekben :)


arra reagálva pedig, hogy ő egyedül viszi az alapitványt és annak elsődleges célja, hogy a nehéz helyzetben levő terhes nőket segitse - hát... csak azt tudom mondani, hogy 1. NEM kell egyedül csinálni mindent. nagyon rossz stratégia. és nem is működik. 2. lehet, hogy van elsődleges cél, de az alapitvány örökbefogadásokat is közvetit, igy az örökbefogadókkal IS foglalkozni kell. és igen, egyedül ezt nem lehet. ha Budavári Zitának sokszor arra sincs ideje, hogy nem az örökbefogadni szándékozó hosszas sirámait, de 2! mondatot ne hallgasson meg tőle, akkor ott igenis baj van.


én személy szerint igen tiszteletreméltónak tartom ezt a munkát. DE NEM egyemberes munka. Budavári Zitának találnia kellene segitőket akik az ügyet ugyancsak a szivükön viselik. én itt és most kijelentem, hogy ha van rá szükség, bármikor :) igaz, ebben az esetben a segitőknek is lenne beleszólása abba, hogy hogyan működik az örökbefogadás, de hát valamit valamiért :)

909. 4e98672d19 (válaszként erre: 908. - Trapiti)
2008. dec. 19. 09:14

Szia!

Nem kell senkit sem letámadni,de azért pár szó.

NEM egy telefon van.Külön van a várandós anyáknak,és külön az örökbefogadóknak.Ez régóta így van.Van email ,is 4 éve nem kaptam választ,hogy mikor hívhatom fel,és a bemutatkozó levelünkre sem. Aztán felhívtam,bár nem kellett volna.Személyes találkozót kértem,de nem volt elég 34 évesen 6 év gyermektelenség.Minden papírunk megvolt,de úgy válaszolgatott hogy,elköszöntem /Nem mostanában ér rá/.Nem a várandós anyák telefonján anno 2005-ben.Sírtam.Anyuék barátja mondta,miért nem mondtam,hogy több diplomás emberek vagyunk???

Mondtam miért kellett volna,majd személyesen akartam elmondani,bemutatkozó levelünkben is csak azt írtam,hogy papírok rendben,anyagilag oké,és milyen szakmában dolgozunk.


Mert anyuék barátai onnan jöttek.Ismerőseik, 1 év után kaptak gyereket.Ügyvédek voltak.

Hát ez nagy hiba volt,hogy nem mondtam ,mondták ők.De odaszólnak,ha gondolom.NEM gondoltam.

Mert diplomás kórházi dolgozóként sem volt protekcióm,és nem is kellett.Kivártuk a sorunkat,és ott is vártunk volna.

De azért ez nem véletlen,hogy több embertől hallom,hogy szimpátia alapján dönt.

Nem kértünk itt a Tegyesznél sem protekciót,barátunkhoz tartozik, ,sógorom nemzetközi referens,és anyuék barátnője gyámügyes.Minden egyes babának örültem,hogy hazatalált.Tökéletesen megbíztam a Tegyeszben és a Gólyahírben.

Mert csak egy vagyunk a sok pár között,ugyanazon érzésekkel,és vágyakkal,az hogy 4 diplománk van,jó anyagiak között SEMMIT nem jelent.Mert senki nem kapott ezen két helyen protekciót.Mert BIZALOM van,az Alapítvány és a Gyetesz irányába.


Mint írtam,TISZTELETRE méltó,amit csinál a Zita,családokat tesz egy életre boldoggá,és segít a krízis helyzetekben,de

nem játszhat senki a másik érzésével,és el lehet mondani a telefonban,hogy most nem érek rá,vagy ekkor és akkor keressenek meg,küldjék a papírokat és utána beszélhetünk.Egyik helyen sem biztattak,hogy hú hamar jön a baba.Nem is kellett,mert mikor elindultunk,tudtuk hazajön a gyermekünk.És végre reménykedhetem,hogy anya leszek.És már nem számított a mikor.Mert boldogok voltunk,hogy ha 5-el kevesebb lett a sorszámunk.



Részemről a vita lezárva,sok sok érzés kavarog bennünk,akik örökbefogadnak vagy előtte állnak,nem kell különleges bánásmód,de emberként kell beszélni.De a fórum azért van,hogy mindenki beszéljen a tapasztalatairól,érzéseiről.Nem egyformán éljük meg.

908. trapiti (válaszként erre: 905. - F571febcec)
2008. dec. 19. 08:27

Elmondjam hogyan működhet???!!! Ez az "undorító vezető" - Budavári Zitáról beszélünk, a nap 24 órájában szívét-lelkét kiteszi azokért a nőkért, akik segítséget kérnek tőle, és a gyerekeikért. Ez az "undorító vezető" a saját idejét szánja erre ingyen és bérmentve az elmúlt 14 évben.

És igen, adott esetben foglalod a vonalat, mert egy van belőle, az "undorító vezető" saját mobilja, aminek nem az az elsődleges rendeltetése hogy örökbefogadni vágyók százaival bájcsevegjen - akár egy gyerek élete is múlhat azon, hogy a 14 éve változatlan telefonszám elérhető-e...


Mostanában sokmindne elhangzott ezen a fórumon - többek között a Te tolladból is - ami undorító, Budavári Zita legkevésbé sem nevezhető annak.

Mindenesetre az biztos, hogy nem kell mindenkinek a Bölcsőhöz fordulni, így is van elég várakozó aki számít Zita segítségére, a gyerekek egytől egyig jó helyre kerülnek Nélküled is.

2008. dec. 19. 08:05

Köszönöm a dicsérő sorokat,akkor nem csak az anyai szemem látja szépnek a kisfiamat!


A Bölcső alapítványról nekem is megvan a véleményem.Állítólag ilyen módon teszteli a szülőket a Budavári Zita!

Hát hogy jön Ő ehhez,hogy az én vagy bárki érzéseivel játsszon.Nem volt elég annyi gyerektelen év ?Még kevésnek találtatott ,6 év 30 felett.Na mindegy azért ilyenkor mindig arra gondolok,hogy sok gyereket megmentett és otthont talált nekik.És ez is nagyon nagyon tiszteletre méltó.

A Gólyahírnél úgy fogadtak és olyan kedvesek voltak.Nem ígértek semmit,sőt akkor még 3 év volt a várakozási idő,de úgy beszéltek velünk,mint akik tudják mit éltünk át,és ezt szavak nélkül is érzi az ember.

Bár mi nem Gólyahíresek vagyunk,azért a lelkünkben félig azok.


De meglátjátok majd, ha hazaér a babátok,gyermeketek rögtön érteni fogjátok,minden úgy volt jó,ahogy volt és mindenek úgy kellett történni,ahogy történt.


Szép napokat,heteket boldog új évet mindenkinek,mert valahol egyszer csak elindul egy élet......

906. Indián lány (válaszként erre: 905. - F571febcec)
2008. dec. 19. 07:49
Köszönjük,Nektek is szorítunk!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook