Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadás fórum

Örökbefogadás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Örökbefogadás

1 2 3
2010. máj. 7. 15:09

Sziasztok!

mindig is erdekelt a tema, az allamvizsga dolgozatomat, pont az orokbefogadas temajaval kapcsolatban irtam. Bevallom, hogy a dolgozat nem lett 10-s, talan mert idoszukeben voltam, talan mert kozben dolgoztam, talan mert az emberek nagyon szuk szavuak voltak e teren. Megtorpantam amikor lattam, hogy mennyire nem ismerik az emberek a nyilt, zart (titkos) orokbefogadas temait. Azonkivul, hogy nem erdekelte, nem is akart rola meg hallani sem. A kerdoiv amit keszitettem, masoknak meglepo modon, de olyan szemelyeket foglalt magaba, akiknek nem volt semmilyen kozuk, erintettseguk a temat illetoen. Veletlenul talaltam egy orokbefogado szulot is, de sajnos o meg zarkozottabnak tunk, mint a "tobbiek". Szegyen, zavar, ilyedgseg leplezodott le a tekintetebol, mikor mastol tudtam meg, fogy neki mar van egy orokbefogadott gyermeke. Vonakodott a kerdoiv kitoltesetol.Kerdezem mai napig is mi jarhatott a fejeben. Esetleg csalodottsag, felt, hogy megtudjak masok is, nem mondta el a gyermeknek, hogy nem o a verszerinti anya? Fura, neha meg az arcat is probalom magam ele kepzelni, alakot adva a valaszoknak, mert termeszetesen a valaszok anonimek maradtak, es egyutt lett feldolgozva a tobbivel, igyhat fogalmam sincs, hogy ki volt.

A kerdoiv kitolteseben majdnem 200 helyi lakos (volt, hogy mas varosbol is sikerult talanom valalszdot) segitett. Markans valaszadok kozul szeretnem azt a kategoriat kiemelni aki hazaspar reven, az orokbefogadast akkor tudta elpekzelni(vagy elutasitani), hogy a parja hogy dont. Azaz o orokbefogadna, de a ferje/neje, nem egyezik bele. Rovid konkluzio: anyagi lehetoseg, szellemi/fizikai lehetoseg adott, de maga a parkacsolat/csalad? nem allt keszen az orokbefogadasra.

A masik kategoria aki orokbefogadna, de anyagi helyzete nem engedi, illetve vagy sajnos ideje mar "fogytan". Ezek azok az emberek(hazasparok) akiknek gyermekeik mar elhagytak a csaladi feszket, de hianyukat szeretnek potolni, akar orokbefogadassal, de hianyzik a megfelo informaltsag, hogy megtegyek a kov. lepest. Igyhat megint egy (akar tobb) gyermek marad csalad es szeretet nelkul. Es a legvegso kategoria, aki titkon varja a kulso hatasok unszolasat, hogy kezbe kapja a helyes utat. Nekik is egy ici-pici lepes hianyzik, hogy orokbefogado szulok lehessenek, de a kornyezet megerositesere varnak. Hogy mindazt amit tesznek, helyesen teszik. Gyakran foglalkozik a media az orokbefogadassal, de meglatasom szerint, nem a gyakorlati szempontokat soroljak fel, nem is a segitseg nyujtas a fo cel(hisz melyik orokbefogado szulonek nincs szuksege egy olyan "tarsra" aki megerositeni akarat veghezvitelez), hanem a puszta eredmenyek taglalasa a fo cel. Szazalekokban meghatarozni, hogy ki, mennyi, es hol fogadtak legtobben, legtobb, gyermeket orokbe.

2010. ápr. 26. 08:05
köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat
31. Akymo (válaszként erre: 28. - 116212323c)
2010. ápr. 24. 10:44
Ugyanazokon mentem át, csak azért volt keményebb kicsit, mert egyedülállóként már neveltem két gyermeket és egy harmadikat szerettem volna.
30. tavaszilány (válaszként erre: 29. - Sajert)
2010. ápr. 24. 07:42
:)
29. sajert (válaszként erre: 17. - 116212323c)
2010. ápr. 22. 22:18

Igen, sikerült a lombik, elsőre. 2008.01.29-én született meg a kisfiunk. Már a terhesség alatt jeleztem, hogy nem tudunk babát fogadni, majd értesítettem a szülésről. Ekkor kellett újra pszichológushoz menni, mivel gyerek érkezett a családba. Meg környezettanulmány is volt.


Egyébként én semmi megalázót nem éreztem a vizsgálódásban. Az anyagi, orvosi papír, pszichológus, környezettanulmány szerintem alap, mi a tanfolyamot is kimondottan hasznosnak tartottuk! A fiunk nevelésénél is rengeteget segít. Van is emiatt konfliktusunk a családdal, de egye kánya :-D.

Az nem megalázó volt, csak kicsit zavaró, hogy a gyámügy is kijött környezettanulmányra. Na, arról is hallottam mindenfélét. Pl benéznek a hűtőbe, a spájba. Szó se volt róla. A hölgy bejött (tipikus gyámügyes kinézete volt, messziről láttuk, hogy ő hozzánk jön :-D), az első székre leült még az előszobába, mi végig akartuk tuszkolni a lakáson, de ő meg se mozdult. Pedig csili-vili volt minden, és a hűtő is tele volt :-D.

28. 116212323c (válaszként erre: 22. - Akymo)
2010. ápr. 22. 20:51
egyedülállóként ugyanezeken a procedúrákon kellett átmenned? vagy kicsit szigorúbban fogták?
27. tavaszilány (válaszként erre: 21. - 56081bb438)
2010. ápr. 22. 13:18
Mire vállrángatós, pofavágós kamasz lesz, már el is felejted, hogy nem a te pocidban nőtt :)!!!
26. 111e183830 (válaszként erre: 21. - 56081bb438)
2010. ápr. 22. 09:21
Abban egyet értünk,hogy nézzék meg kinek adják a picit.Az viszont h***ég,hogy a 10-15 évvel későbbi kamasz gyereket a tanfolyamon tanultakkal fogod nevelni.Régen rossz,ha akkor még felmerül,hogy nem a tiéd.
25. 111e183830 (válaszként erre: 21. - 56081bb438)
2010. ápr. 22. 09:18
Azt azért nem állítanám,hogy nem volt némely része kellemetlen.A környezet felmérés,az anyagiakban való turkálás...A vicc,hogy a pszichológus volt a legkellemesebb:olyan jellemrajzot adott a doki rólunk,mintha 10 éve velünk élne,mindezt beszélgetésből leszűrve.
24. Akymo (válaszként erre: 23. - Tavaszilány)
2010. ápr. 21. 20:28
Na ugye? :-P Ezért írtam nem alapkövetelmény a házasság.
23. tavaszilány (válaszként erre: 22. - Akymo)
2010. ápr. 21. 20:27
Nem vagy egyedi, nekem is van egy ismerősöm, aki egyedül fogadta örökbe a babáját pár éve :)))
22. Akymo (válaszként erre: 20. - 56081bb438)
2010. ápr. 21. 20:18
Csak mellékesen megjegyezném, hogy én egyedülállóként fogadtam örökbe, és tudtommal nem vagyok egyedi.:-P
21. 56081bb438 (válaszként erre: 13. - Zsizsmizs)
2010. ápr. 21. 16:11

nem megalázó,az igaz hogy nagyon sok szűrőn kell átmenni az embernek,DE nem felesleges.Nekünk nagyon de nagyon jó volt,csak pozitív élményeink vannak,és igenis azt mondom nézzék meg ki akar örökbe fogadni.Ez a döntés egy életre szól,és nem is az anyagi részét,hanem a lelki részét,hogy valóban határozott a céljában.

mert mikor ott van egy baba,és "hirtelen" anya leszel,akkor tudnod kell egy életre szól.Mikor vállrángatós kamasz lesz belőle,jönnek esetleg a gondok,mint más családban,akkor is azt kell érezni,hogy a tiéd!mindenestől...

2010. ápr. 21. 16:05

Sziasztok!!

Itt azért van fogalom zavar jócskán.A titkos örökbefogadásnál méghozzá.A cikkben írtakhoz tennék hozzá egy pár dolgot.

Itt pont az a lényeg,hogy az Életet adó előre lemond a gyermekéről,esetleg nem mond le róla,kórházba hagyja.

Aki tudja hogy nem képes felnevelni,az lemond róla esetleg a kórházban már,vagy éppen előtte.NEM kevesebbek ezek az Életet adók,esetleg úgy érzik,hogy nem képesek szembe nézni,vagy így könnyebb.NEM azért kerülnek a gyermekek csecsemőotthonba,mert az örökbefogadó meggondolja magát.EZ nagyon de nagyon rossz gondolat,és illik ha cikket írunk,kicsit alaposan belevetni magunkat a témába.

Titkos örökbefogadást választhatják az örökbefogadó szülök is.

Titkosnál mindig akkor szólnak a leendő szülőknek,mikor a gyermek ÖRÖKBE adható.Vagy azért mert lemondott róla hivatalosan is,vagy azért,mert jogilag már nem a biológia szülők felelősek érte.Ez abból áll,hogy eltelt az az idő,amikor érdeklődött,ment ,telefonált esetleg.

Amit ilyenkor megszabnak.EZÉRT vannak a gyermekek csecsemőotthonba,mert erre várnak,mikor lezárul ez a procedúra.Sajnos ez nem rövid idő,és én ezt tartom nagyobb gondnak,mert nem mindegy,hogy a gyermek mikor kerül családba.

Amikor jön a kiajánlás,akkor eldöntheti a házaspár,mert ma Mo-on feltétele a házasság,akár alapítványnál,akár a gyámügyön keresztül fogadnak örökbe.Elmondanak mindent,amit tudnak róla,fejlődésben hogy áll,ha nem éppen újszülött baba,milyen életelőzményei voltak.Ha nemet mond,akkor hívnak más "szülő jelöltekekt"!


Nem kell vizsgázni a tanfolyamon,ez egy 23 órás beszélgetés,amit minden szülőnek én személy szerint elérhetővé tennék,mert nagyon sokat lehet tanulni belőle:-))!

19. tavaszilány (válaszként erre: 15. - 116212323c)
2010. ápr. 21. 14:50
Köszönöm szépen :))
18. 116212323c (válaszként erre: 9. - Af72ff6456)
2010. ápr. 21. 12:12
teljesen egyetértek veled!
17. 116212323c (válaszként erre: 8. - Sajert)
2010. ápr. 21. 12:11
végül saját összejött? miközben vártatok babára?
16. 116212323c (válaszként erre: 5. - 10a48021d1)
2010. ápr. 21. 12:10
gratulálok sok boldogságot kivánok! csodálatos is anyukának lenni!
15. 116212323c (válaszként erre: 3. - Tavaszilány)
2010. ápr. 21. 12:09
nagyon örülök neki hogy ilyen boldog családi életetek van!
14. tavaszilány (válaszként erre: 9. - Af72ff6456)
2010. ápr. 21. 10:39
Szívemből szóltál minden szavaddal :)..azóta nekem is született vérszerinti gyerekem, NINCS különbség!!!!! A két lányomnak is láttam az első mosolyát, ott voltam az első lépéseknél, amikor lázasan feküdt, mellette voltam, amikor öröm érte, én is örültem! És most mérhetetlen büszkeséggel tölt el, hogy a nagyobbikat felvették egy kéttannyelvű gimi, a kisebbik pedig a hétvégén lett az országos Diákolimpián ezüstérmes :))...Az én "műveim", pont úgy, mint a kisfiam :)))
13. zsizsmizs (válaszként erre: 12. - 111e183830)
2010. ápr. 21. 10:04
El tudom képzelni sokszor milyen megalázó lehet ez a vizsgálódás. Bár az ember mindent vállal csak hogy gyereke lehessen.
12. 111e183830 (válaszként erre: 11. - Zsizsmizs)
2010. ápr. 21. 09:28
Na a felesleges procedúrákról tudnék mesélni.Nálunk "csak" a férjem fogadta örökbe a lányom,de hiába nevelte ő 9 évig és hiába van 2 közös gyerekünk,ugyanazt a procedúrát végig kellett csinálnunk,mintha idegen lenne.
2010. ápr. 21. 09:04
A legérdekesebb számomra hogy mennyi procedúrán kell átmenni egy örökbefogadó szülőnek. Tanfolyam, vizsga, tanácsadás... Egyrészt nem tudom hogy ezek felkészítenek e arra hogy szülő legyen valaki. Másrészt azoknak a szülőknek akik természetes úton tudnak babát vállalni, miért nem kell? Sok köztük a felelőtlen szülő... Bár lehet hogy ezen egy tanfolyam sem segítene.
10. Akymo
2010. ápr. 21. 08:53
3 gyönyörű örökbabám van.14, 12, és 6 évesek. A középső titkos volt, 8 hónaposan érkezett haza, a nagyfiam nyílt volt , ott voltam a születésénél és 4 naposan hoztam haza, majd a legkisebb szintén nyílt,neki is jelen voltam a születésénél de őt egyedülállóként kaptam meg, 2 örökmanó mellé. A leendő örökbefogadóknak szeretném üzenni: kitartás, mindenkinek megérkezik a szív szerinti gyermeke.
2010. ápr. 21. 08:27

Nem hiszem, hogy el kell ítélni azt, aki örökbe adja a gyermekét. Nagyobb felelősségtudat és szeretet van benne, mint abban, aki megöli vagy magára hagyja születése után.

Ha nem lennének ilyen nők, akik megteszik ezt a lépést, akkor sok-sok meddő pár nem lehetne szülővé, anyává, apává.


Tisztelem azt, aki átgondolja a helyzetét, és a gyerek érdekében dönt, ad neki egy esélyt. Életet ad neki, aztán mások gondjaira bízza. El sem tudom képzelni, hogy el lehet felejteni ezt a szülőanyának. Biztosan vannak, akik könnyebben veszik, de a születésnapok, az ünnepek nekik is eszükbe juttatják.


De minden tiszteletem azoké az örökbefogadó szülőké is, akik szeretettel nevelik ezeket a csöpp és nagyobbacska gyerekeket! Nem hiszem, hogy lenne különbség egy vérszerinti és egy szívszerinti baba között, egy idő után már hasonlít is a gyerek valamelyik családtagra. :) Gyerekkel lesz teljes a család, anélkül nem az igazi, bárki bármit mond is.

2010. ápr. 20. 22:51

Nekünk az örökbefogadói engedélyünk most jár le a hónap elején. Nem hosszabbítottuk meg, mivel született időközben egy tündér kisfiunk. Már megvolt a fiunk, mikor még egy évvel meghosszabbítottuk, de végül úgy döntöttünk, nem vesszük el más szülők elől a "lehetőséget" egy pici babával kapcsolatos teendőktől.

08.31.-én lett volna 4 éve az igényünk beadva. Még huszonvalahányan voltak előttünk februárban.

2010. ápr. 20. 22:42
Nos, én valamilyen szinten a másik oldalon állok. Szüleim nevelőszülei voltak két tündéri kisfiúnak akit 5 év nevelés után adtunk örökbe, mert ez a törvény. Már több mint egy éve nincsenek velünk, a lehető legjobb helyre kerültek, de az az 5 év kitörölhetetlen, így nem igazán tudom felfogni kinek van szíve elhagyni, intézetbe adni egy gyermeket.
2010. ápr. 20. 22:11
Mi meg örökbefogadásra várunk nyáron lesz 3 éve lassan csak megcsörren egyszer a mi telefonunk is.
2010. ápr. 20. 22:04
Én is örökbefogadó anyuka vagyok :) egy 14 hónapos gyönyörű kis lány ANYUKÁJA:) 11 naposan hoztuk haza:)
2010. ápr. 20. 21:56
Én is szerencsés voltam ott voltam a lányom születésénél és a terhességben is részt vehettem az örökbeadóval! örökre hálás leszek neki ezért! Nagyon szeretem ŐT!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook