Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbeadó anyát keresek fórum

Örökbeadó anyát keresek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
2013. febr. 21. 07:26

Sziasztok!

Kedves Sunny74!


Köszönöm,hogy ennyien megkerestetek,akár néhény bíztató sorral,akár tanáccsal,vagy csak egy érdeklődő kérdéssel is..ezekért mind mind hálás vagyok.

Igen,elindultam egy úton, a kis pocaklakóval,és most már szívből reménykedem abban,hogy azokhoz a szerető örökbefogadó szülőkhöz kerülhet,akikkel felvettem a kapcsolatot.

Nagyon bizakodó vagyok,ez egy pici fény talán az alagút végén, bár tudom,ha a végére érek,az nagyon embertpróbáló lesz....

De végigharcolom,mert a kicsinek a legjobbat szeretném... Nagyon aranxosak vagytok hogy írtok nekem itt a fórumon,MONILLA,VARÁZSBETŰ,SUNNY74: nagyon szépen köszönöm.

213. Sunny74 (válaszként erre: 193. - Ff289477ae)
2013. febr. 20. 19:10

Kedves Csengeanyu83!


Látom mindenki igyekszik segíteni Neked. :-) Sikerült választ kapnod a kérdéseidre, vagy még maradtak tisztázatlan kérdéseid? Merre indultál? Szívesen segítünk, ha szükséged van rá.


Írtam Neked privit is.


Üdv: Sunny

2013. febr. 19. 14:45

mivel altalaban kulfoldiek azok ugyan ugy magyar allampolgarok szeretnenek magyarorszagrol orokbeafogadni hivalatosan stb.. akkor a "kiszortirozott" beteg gyerekek adjak ki.

attol hogy valaki kulfoldi attol meg ugyan ugy vegig jarjak az orokbeadasi procedurat mint otthon de mondjuk ez az egesz meg van honap alatt.

mivel magyar allampolgarok igy a gyereket eloszor magyaroszgaon anyakonyvezik csak ha meg van az utlevelevagy szemelyije akkor hozhato ki az orszagbol.

az mas kerdes hogy mikro lesz kettos allapolgar.

az hogy valaki kulfoldon el mar jo sok eve az azert van mert valoszinu nem tudott megelni otthon. igy el kellet mennie otthonrol. azok akik persze tobbnyrire most menek ki kulfoldre azok vissza is ternek de akik mar tobb 10 eve kint elnek azok igen nem fognak vissza terni mert letepedtek van hazuk stb...

de meg valamit sok sok olyan magyar van aki tobb mint 50 eve kulfoldi de a gyerekeik magyarok ugy tanitottak hogy ok magyarok es sose fogjak letagadni hogy ok nem azok.

hat sajnos vannak ezek az "uj magyarok" akik 2-3-4 ev utan mar siman letagadjak a szarmazasukat es mar viszont szegyen!!!

211. dorisz0421 (válaszként erre: 210. - Trapiti)
2013. febr. 19. 13:53

Teljesen egyet értek Veled!

Ha itthon is szívesen örökbefogadják a gyermekeket, hiszen rengetegen állnak sorba, hogy szülők lehessenek, akkor ne vigyék ki külföldre Őket. Ez teljesen igaz. Bizonyára az adott országban is van örökbefogadás, annak kell utána nézni, hogy ott hogyan működik.

210. trapiti (válaszként erre: 209. - Gyongyszemecske)
2013. febr. 19. 07:07

Az írásodat látva nehezen tudom elképzelni, hogyan lesz magyar anyanyelvű a gyerek... Rámenős nem attól vagy ha visszakérdezel... nekem a stílusod rámenős.


A törvényen nem tudunk változtatni, az államnak nyilvánvalóan nem célja kiadni az országból olyan gyerekeket akik a társadalom hasznos tagjaivá válhatnak. Szerintem normális dolog ha a gyerekeknek elsősorban országon belül keresnek családot. Annak, hogy itthon több sikertelen kiajánlása is van egy gyereknek, több oka lehet. Külföldiek (nem külföldön élő magyarok) pedig örömmel viszik ki az országból ezeket a gyerekeket, pl. akik a származásuk, koruk miatt itthon nem örökbe adhatók.

Egyébként meg azt gondolom, semmi ok arra, hogy amíg az itthon élők is sorban állnak örökbe fogadható babáért, ugyanolyan lehetőséget kapjon aki külföldön él, az itthon megszületett gyereket azonnal kivinné az országból és más ország polgáraként nevelné fel (az most itt mindegy, hogy milyen állampolgár, ha kint nő fel és kint tanul, akkor nyilvánvalóan nem itthon fogja hasznosítani a tudását, nem itthon fog fizetni stb.)

2013. febr. 18. 20:17

Attol hogy kulfoldi magyar anyanyelvu lesz.

Sot magyar allampolgar is.

Nem hiszem hogy ramenoss lennek attol hogy vissza kerdezek.

De oszinten mivel kulfoldon el az ember lehetseges igen az orokbefogadas.

De az igazsag az hogy a torveny szerint csak a sulyosan beteg.fogyatekos gyereket lehet.

Csunyat irok de ami nem kell az otthon eloknek azt kiselejtezik kulfildre

208. trapiti (válaszként erre: 207. - Rúzsvirág)
2013. febr. 18. 16:22
Nem 6 hétig, hanem a baba 6 hetes koráig. Korábban nem így volt.
207. Rúzsvirág (válaszként erre: 204. - Dangi)
2013. febr. 18. 16:21

Értem.

És azt is olvastam, hogy a nyíltnál is 6 hétig meggondolhatja magát az örökbe adó. Ez eddig nem így volt?

206. trapiti (válaszként erre: 205. - Gyongyszemecske)
2013. febr. 18. 15:19

Talán túl rámenős vagy... a bejegyzéseid alapján legalábbis.


Egyébként pedig azt is el tudom képzelni hogy aki lemond a gyerekéről, valahogy mégiscsak abban bízik, hogy a gyökereit az örökbefogadók is tiszteletben tartják majd... pl. az anyanyelve ugyanúgy a magyar lesz stb. Nálunk pl. az örökbeadó anyának fontos volt az örökbefogadók vallása is, nem ez alapján lettünk épp mi, de szerencsés volt az egybeesés... Nem tudhatod mi fontos, és nem tehetsz mást mint elfogadod. Ha pedig úgy érzed megijednek tőle, akkor nem biztos hogy bennük van a hiba...

2013. febr. 18. 14:29

Lenne egy kerdesem

ha valaki kulfoldon el es latt egy bejegyzest mondvna orokbeadni szeretne a gyermeket valaki es a kulfodi reagal ra akkor miert ilyednek meg az emberek attol hogy kulfoldre vinne a gyereket gondolom en ettol ilyed meg az orokbeado????

204. dangi (válaszként erre: 203. - Rúzsvirág)
2013. febr. 18. 12:28

Szia!


A jelenlegi szabályozásban is közvetíthet a Tegyesz nyílt örökbefogadást, csak nem jellemző. Ha jól tudom, annyi változás lesz, hogy jelenleg "magánúton" is lehet nyílt örökbefogadást intézni, az új szabály szerint viszont csak az öt civil szervezet és a Tegyeszen keresztül lehet nyíltan örökbe fogadni.

2013. febr. 18. 10:34

Sziasztok!


Most olvastam az új törvényi változásokat az örökbefogadással kapcsolatban, és azt láttam, hogy eddig nyílt örökbefogadást csak az 5 civil szervezeten keresztül lehetett intézni, azonban az új törvény lehetőséget ad, hogy a TEGYESZ is közvetíthessen nyílt örökbefogadást.

202. évanéne (válaszként erre: 201. - Iluci26)
2013. febr. 17. 14:28
Köszönöm:-)
201. iluci26 (válaszként erre: 200. - Évanéne)
2013. febr. 17. 13:58

Kedves Évanéne!

Üdv neked köztünk!

2013. febr. 17. 13:20

Sziasztok!

Sokmindent olvastam itt, nem is tudom, az a bonyolultabb, mire egy anya jut el az örökbeadás gondolatáig, vagy az, amíg egy gyermektelen pár jut el az örökbefogadás tiszta, biztos szándékáig. Mindenesetre köszönöm ismeretlenül is nektek. Most már biztosan tudom: örökbe szeretnénk fogadni, el kell indítanunk a folyamatot. Készen állunk.

2013. febr. 8. 15:59
A privát üzeneteket is nagyon köszönöm,válaszolni fogok minden levélírónak,ahogy és amilyen hamar csak tudok,még természetesen a mai nap folyamán is. És nem tudom eléggé hangsólyozni,mennyire hálás vagyok mindezekért......
2013. febr. 8. 15:50
nagyon szépen köszönöm a bíztató sorokat,nem hittem vlna hogy ilyen hamar már valaki megtisztel egy jó szóval is,és teljesen elérzékenyültem most. Mindenképpen követem a hozzászólásokat,kommenteket,nagyon sokszor igyekszem még ma is olvasni benneteket,hálás vagyok minden pozitív szóért,köszönöm!!!!
197. Rúzsvirág (válaszként erre: 193. - Ff289477ae)
2013. febr. 8. 14:32

Kedves Csengeanyu!

Megrendültem olvastam a soraidat. Annyira nehéz helyzetben vagy, és szívem minden melegével kívánom, hogy megtaláld a legmegfelelőbb megoldást a pocaklakódnak, és megnyugvást magadnak.

Tényleg vannak lehetőségek, segíthetnek az alapítványok, vagy titkos örökbefogadással a területileg illetékes TEGYESZ is.

Mivel mi is a férjemmel babára váró pár vagyunk, írtam privát üzenetet is.

Sok szerencsét és kitartást kívánok a továbbiakra!

196. orokbefogadnank (válaszként erre: 193. - Ff289477ae)
2013. febr. 8. 13:19

Szia Csengeanyu!


a nyílt és titkos örökbefogadásról a naplómban tudsz olvasni bővebben.


neked kell eldönteni, hogy szeretnéd-e tudni, hogy kihez kerül a baba.


Ha nem, akkor a titkos örökbefogadás az utad. Ilyenkor szülés után 6 hétig meggondolhatod magad, de állítólag nem jellemző, hogy meggondolás után visszakapná anyuka a babát:(


Ha a nyílt örökbefogadás mellett döntessz, akkor ismered a baba leendő szüleit. Ez esetben dönthetsz úgy, hogy egy alapítványhoz fordulsz (elérhetőségek szintén a naplómban), ekkor az alapítványhoz regisztráltak között választ neked az alapítvány szülőket.

Amennyiben te szeretnéd megtalálni a baba számára megfelelő szülőket arra is van lehetőség. Szerintem fogsz sok privát üzenetet kapni:)


Ha bármi kérdésed van, akkor nyugodtan keress meg, az orokbefogadunk@gmail.com e-mail címen kb. mindig elérsz. Szívesen válaszolok bármire. (és nem, én most nem, mint leendő örökbefogadó, mert most ez jegelve van, hanem mint tényleg valaki, aki próbál segíteni írok)

195. ff289477ae (válaszként erre: 194. - 9678a02221)
2013. febr. 8. 12:55
köszönöm a soraidat,kérlek aki tud,irjon,segítsen,akár olyan párok akik régóta várnak szeretnének egy csöppséget,és biztosítanak hogy ők megfelelő szülők lennének. Tudom nem könnyű az anyaság,hisz van egy kis-nagylányom,és most nagyon szégyellem magam,amiatt,hogy sokaknak nem adatik meg ez a csoda,nekem pedig igy kell a legjobb döntést hoznom számára..
194. 9678a02221 (válaszként erre: 193. - Ff289477ae)
2013. febr. 8. 12:12
Nagyon nagyon sok szerencset kivanok neked!!Azt hiszem nagyon jol dontottel,a legjobb dontest hoztad ebben a nagyon rossz helyzetben.
2013. febr. 8. 11:57

Kedves itt járó párok,fórumozók!

A segítségeteket szeretném kérni,és szívből bízom,hogy kapok választ,egy halovány reménysugarat az irásomra.

30 éves vagyok,egy tündéri 5 éves kislány anyukája.

Tavaly az életem egy nagyon mélypontra jutott,ahonnan kilábaltam ugyan,de szembesülnöm kellett vele a nyár folyamán,hogy picivel több,mint 10 hetes várandós vagyok. Beleszámoltam az időbe,és tudtam ki fogok futni belőle,igy az abortusz mellett nem dönthettem és ez akkor már meg sem fordult a fejemben. Ma,mikor ezeket a sorokat irom,a 32. hétben járok,kedden voltam vizsgálaton,a babával minden a legnagyobb rendben van,még meg is dícsértek milyen jól fejlődik,átlag 300 grammal dundibb az ilyenkor szokásos mért adatoknál. Ez a pici baba a kapcsolatomon kívül fogant,egy fellángolásból,ami eszemet vette,sajnos,és be kellett látnom hogy nekem és kislányomnak is a 8 éve tartó kapcsolatomban-családomban a helyünk. Ez a picur,aki nem tehet semmiről viszont ebből az ex-kapcsolatból fogant. Kislányom apja támogat,a terhesség végéig mellettem áll,segít,függetlenül attól hogy mekkora fájdalom ez neki. A tényleges apa,mikor tudtára jutott a terhességem, 02.04-én csúnyán helyben hagyott,ezért azonnal a sürgősségi ambulanciára mentem, ahol UH-t is készítettek,feljelentjetem ugyan,de 8 napon belül gyógyuló testi sértésért csak felfüggesztettet kapna,azt is hónapok múlva,nem beszélve az adigi bosszúról-esetleg. A tettlegesség ebből is fakadt,őneki esze ágában sincs felfogni sem,hogy talán az ő babája, sem felőlem,sem a pocaklakó után nem érdeklődött ezen a héten,senkitől,pedig nem lakik messze,és mivel külföldön dolgozik,nem is érdekli semmi.... Élettársam,lányom édesapja,akit nevezzünk Péternek, segít, de közölte hogy nem fogja bevállalni más gyermekének nevelését,illetve ha megtartom a picit,sanos én sem maradhatok a nagylányommal együtt,akit viszont imád. Rengeteg éjjelen át gyötörtem magam,mi az amit a pocaklakóért tehetek,azonkívül hogy rendesen étkezem,káros szenvedélyek kizárva,és vigyázok magamra,hisz bennem fejlődik egy élet. Születése után szeretném örökbeadni,mert sem a feltételeim,sem a körülményeim nem elegendőek ahhoz,hogy olyan életet teremtsek neki,amit szívből megérdemel,és már csak az lebeg a szemem előtt,hogy ha egyetlen egy helyes és jó dolgot tudok tenni őérte,az az,hogy a lehető legjobb helyre kerül, szülőkhöz akik várják,imádják, ahol boldogan élhet és nőhet fel,ahol teljes élete lehet....nagyon sokáig fokozhatnám ezt,de igy is a sírás folytogat. Kérem,aki tud segíteni,hova fordulhatok,vagy egy szalmaszál amibe kapaszkodhatok,nekem elég a reményhez,hogy megerősítsen abban,hogy ettől még ember maradhatok......Olvastam nyilt és titkos örökbeadásról is,sajnos annyira össze vagyok zavarodva nem tudom melyik a jó döntés.......... És ez életem legeslegmeghatározóbb döntése lesz,nem hibázhatom el, a lelkiismeretem és bűntudatom gyötörni fog, csak egy halovány remény kell,hogy jól cseleksze. Köszönöm,ha végigolvastad....

2013. jan. 29. 05:54

Nekunk is irhatsz privatban.ha orokbeszeretned adni.kulfoldiek vagyunk .

Bucoka89@freemail.hu

191. monilla (válaszként erre: 190. - Mona2416)
2013. jan. 27. 14:14
Szerintem andeeka111 nem rátok vágyik, hanem sorstársra, aki adott már örökbe kisbabát. Az írásából látszik világosan, hogy kapcsolatban van a Gólyahíresekkel, akik törvényesen közvetítenek örökbefogadást. Nem tudom neked hogy esne, ha megismerkednél egy örökbeadni szándékozó anyával, majd egy másik házaspár is ajánlatot tenne neki.
2013. jan. 25. 20:58
Kedves andeeka111! Örökbefogadó szülők vagyunk, érvényes papírokkal. Nagyon szeretnénk már kisbabát és nagyon nagy szeretetben, biztonságban és boldogságban nevelnénk fel az ikreket. Kérlek válaszolj, vagy hívj! Telefonszámom: 06-30-456-2067.
2013. jan. 15. 08:59
Sziasztok, én leendő örökbeadó anyuka vagyok. 2 gyönyörű kislányom van már, és két hete, 27 hetes terhességet bizonyítottak nálam, IKER fiúk!! Párommal pont előtte két nappal mentünk végleg külön, fogalmam sincs, hogy történhetett meg ez velem, hogy nem vettem észre a terhességet. Az első sokk után már is felkerestem a gólyahír alapítványt, ők már kerestek is nekem örökbefogadó párt. A szívem megszakad, hogy lehet ezt túlélni???? Kérlek titeket, akik ilyen helyzetben vagytok, mint én, beszélgessünk. Ez életem legnehezebb időszaka, főleg így, hogy tudom, ha a párommal együtt lennék, nem kellene örökbe adnom őket. Jómódú, magyar család vagyunk. De én egyedül képtelen vagyok felnevelni 4 gyereket. Nem beszélve arról, hogy kisebbik lányom még csak 10 hónapos, túl sem tettem még magam igazán a szülésem élményén, ami hosszú, nehéz szülés volt. Remélem nem ítéltek el, írjon, aki már túl van ezen. Köszönöm
2013. jan. 10. 11:37

sziasztok "Újak"!

Ha talltok itt esetleg nagyon vigyázzatok magatokra nehogy vissza éljenek szorult helyzetetekkel mert sajnos van rá példa!

Minden jót nektek és sok sikert!

2013. jan. 10. 07:29
Sziasztok! Mi is újak vagyunk itt. Szeretném kérdezni, hogy volt már, akinek itt a fórumon ajánlottak fel kisbabát?
2013. jan. 9. 16:10

Sziasztok!


Újak vagyunk ebben a fórumban. :)


Úgy alakult az életünk, hogy örökbefogadással válhatunk teljes családdá :) Ezért keressük azt a kismamát, aki gyermeke szüleinek minket választatna :)

2013. jan. 4. 22:51
Ez nagyon szomorú... :(
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook