Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbeadó anyát keresek fórum

Örökbeadó anyát keresek (beszélgetős fórum)


2011. nov. 14. 15:17

Sziasztok!

Én is egy elkeseredett szülőjelölt vagyok, már 7 éve várunk a férjemmel hiába kisbabára. Túl vagyunk több beültetésen és hivatalosan is örökbefogadhatunk már kisbabát, megvan minden papírunk hozzá. De még éveket kell várnunk rá. Nagyon szépen kérek mindenkit, aki örökbeadná születendő gyermekét, írjon. Előre is köszönöm.

2011. okt. 23. 16:59

Sziasztok!! Uj regiző vagyok és pont egy ilyen fórumot kerestem röviden leirnám kicsi történetem mert bár sok hasonlot olvastam az enyém szerintem speciális :(

Ott kezdeném hogy nagyon vágytam már második babára 4 éve vagyok a párommal , elég sok minden zajlott le a kapcsolatunkban amég ugy éreztem tegnapig hogy minden oké, nekem előző házasságombol van egy 5 éves kislányom,30 vagyok és ugy éreztem jöhetne már a tesó... ami most meg is történt hogy teherbe estem , elősször a párom is velem örült, csak közben felvették egy tanfolyamra és kiderült pont 9 honapig tart ,novemberben kezdődik.ez idő alatt 50 ezret fog havonta kapni,és most azon vitáztunk össze hogy ő elhalasztaná mégis a babát ugy 3 évig és most inkább ne tartsuk meg . mostanra a vitánk odáig fajult hogy azt mondta döntsem el mit akarok tartsam meg és akkor neveljem a kettőt mert ha végez a sulival 3 évre kimegy külföldre, és nem akar most ezzel bajlodni :'( a történethez még annyi tartozik hogy nem lakunk jelenleg együtt 2 év együttélés után tavaly hazaköltöztünk én is a szüleimhez és ő is mert egyedül én kerestem és sok volt az albérlet! Teljesen tanácstalan vagyok, a szivem megszakad!!! :(((

2011. okt. 23. 16:47

Sziasztok!


Nemrég akadtam rá erre a fórumra. Mi még az elején vagyunk az örökbefogadási procedúrának, november elején megyünk a tanfolyamra.


Elég lassú az ügyintézés, azt már tapasztaltuk.


Minden hasonló cipőben járónak kitartást és türelmet kívánok. Az lebegjen a szemünk előtt, hogy egyszer mi is anyukák leszünk és szeretetben fogjuk nevelgetni gyermekünket/gyermekeinket.


Akik pedig lemondanának gyermekükről, azoknak azt mondanám, hogy rengeteg olyan pár van, akik azért harcolnak és küzdenek éveken át, hogy legyen gyermekük. Inkább szüljék meg és adják örökbe a gyermeküket.

151. Ho-kifli (válaszként erre: 150. - Rica78)
2011. aug. 22. 18:28

Szia Rica79!


OK! Még csak most találtam erre a portálra, és mostanság rengeteg melóm is van, szóval, még nem nagyon tudom használni. (profilt megnézni, stb)

Eléggé céltudatosan kezdtem keresgélni, és így akadtam errefelé. De a remény hal meg utoljára- szóval nem adom fel!

Várjunk, előbb utóbb úgyis eljön a mi időnk! :-)

150. Rica78
2011. aug. 22. 12:10

Kedves Ho-kifli!


Tudomásom szerint döntött és amióta ezt az üzit írta ide be sem lépett. :) (látszik az infójánál)


Várjunk együtt tovább, szorítok Neked is :)

2011. aug. 21. 21:53

Sziasztok!

Mi is örökbefogadó szülőként várjuk a mi csodánk megszületését. Már több mint egy éve elvégeztük a tanfolyamot.

Virág írhatok Neked, vagy már döntöttél babácskád sorsáról?

148. virág0014 (válaszként erre: 146. - Rica78)
2011. aug. 12. 19:33
bocsánat az e-mail cím : pinklove00@freemail.hu
147. virág0014 (válaszként erre: 146. - Rica78)
2011. aug. 12. 19:31
25 hetes terhes vagyok!Én is csodára várok, egy kedves örökbefogadó pár személyében! :( pinklove@freemail.hu
146. Rica78
2011. aug. 9. 17:01

Kedves Tündérke1000!


Sorstársak vagyunk, várjunk a csodára együtt :)

2011. aug. 9. 12:55
mi is nagyon szeretnénk már babát csak sajnos még sokat kell várni,ha esetleg van örökbeadó anyuka aki ránk gondolna irjon
2011. ápr. 8. 11:23

17 éves kislányomnak hamarosan kisbabája születik , anyagi helyzetünk nem teszi lehetővé , hogy felneveljük , Örökbefogadó szülőt keresünk .

mhajnalka1974@gmail.com

2011. márc. 21. 12:29
Sziasztok! 17 éves kislányom 6 hónapos terhes,de még olyan fiatal...szerető,jómódú,igényes,kedves,egy kisbabának mindent megadni tudó,felelősségteljes családot keresünk! Részletes bemutatkozó leveleket várnánk szeretettel a következő email-címre! szilvia434@freemail.hu
142. hte23
2011. febr. 18. 12:06

Én ezzel a móddal akkor sem értek egyet.


Mi az hogy lehetőség? Pénz ugye, akkor már megveszed? Az szerinted segítés?

Van, de nagyon ritka, aki valóban ellenszolgáltatás nélkül mond le a babájáról. Max. orvosi költség és vitaminok. De még akkor sem vagy kibiztositva, hogy Tiéd lesz. Bármikor meggondolhatja.


De a Ti döntésetek. Én nem tartom jónak, és törvényben tiltanám az ilyen lehetőséget.

Mondom ugy, hogy két örökbefogadott gyermekem van. Titkosak. És vártam türelemmel.

141. dinaomi
2011. febr. 18. 11:25
régóta várunk örökbefogadható kisbabára, és ha lehetőségünk lenne rá, nagyon sok mindent megtennénk azért, hogy kisbabánk lehessen... Ha megtehetném, igenis segítenék nagyon szívesen az életetadónak, ahogy ő is segítene nekünk...
140. hte23 (válaszként erre: 139. - Dinaomi)
2011. febr. 18. 10:03
saját bőrödön tapasztaltad?
139. dinaomi
2011. febr. 18. 09:10
timejja75, 100%-ban értem, hogy miről beszélsz (úgy néz ki, sokakkal ellentétben), és teljesen egyetértek Veled.
138. Akymo (válaszként erre: 135. - Timejja75)
2011. febr. 7. 19:25
Édes vitamin helyett ajánlom figyelmedbe a ....vagy elgurult?
2011. febr. 7. 17:08
"ne akard nekem mehatátozni mánn lécci"-----) ezek után nincs miről beszélnünk:-)
136. timejja75 (válaszként erre: 121. - Trapiti)
2011. febr. 7. 16:29

a teljesség kedvéért:

én azt írtam,hogy ha örökbe akarnék fogadni és itthon nem menne!!!akkor mennék külföldre,de énfelőlem puffoghattok évekig ezen a témán,látom,jól bele tudjátok hergelni magatokat.

Ti majd szépen megmondjátok másoknak,hogy mi fér bele és mi nem,vitamint szabad venni,pénzt nem szabad adni.

135. timejja75 (válaszként erre: 117. - Akymo)
2011. febr. 7. 16:24
ne akard nekem mehatátozni mánn lécci,hogy mihez szólhatok hozzá egy nyilvános fórumon!
134. hte23
2011. febr. 6. 21:25

Egyébként ott kezdődött az egész, hogy a 94. hozzászólásban valaki megint babát keresett. Valaki aki csak ezért regizett.


Kissé megint felhúzott a dolog, és után már nem tudtam lakatot tenni az ujjaimra és a billentyüzetre.

133. Akymo (válaszként erre: 130. - Trapiti)
2011. febr. 6. 21:16
Arra próbáltam utalni, hogy sok olyan gyermekről adott tudósítást a média aki pl. romániai vér szerinti anya gyermeke és itt maradt a kórházban, majd nevelőszülőhöz került, idővel akár örökbe, de az utóbbi időben arról hallani,m hogy ezeket a gyermekeket is visszaküldik a saját országukba (mármint a vér szerinti anya országába) és ott kerül nevelő szülőhöz majd ott folytatódhat le az örökbefogadás.
132. ZBAC (válaszként erre: 129. - Akymo)
2011. febr. 6. 21:12
A baptista szeretetszolgálat szeretne majd foglalkozni ezzel. Ez majd a jövő titka lesz.
131. ZBAC (válaszként erre: 128. - Akymo)
2011. febr. 6. 21:08

Mi még "csak" 7 éve....

Egy házaspárról tudok, akik kiutaztak Haitire, utolsó információim szerint az ottani káosz miatt, még nem sikerült haza hozniuk a gyermeket...

Mindenesetre a jogszabály szerint lehetséges.

130. trapiti (válaszként erre: 128. - Akymo)
2011. febr. 6. 21:08

Az elvi lehetősége megvan, gyakorlatban nem igazán jellemző hogy kölföldről fogadjanak örökbe.


De nem nagyon értem, hogy jön ez ide, nem erről volt szó.

129. Akymo (válaszként erre: 127. - ZBAC)
2011. febr. 6. 21:07

Miért nincs nekünk, itthon, magunknak egy szervezetünk, aki foglalkoz(hat)na külföldről Magyarországra történő örökbefogadással?


127/2002. (V. 21.) Korm. rendelet az örökbefogadást elősegítő magánszervezetek tevékenységéről és működésük engedélyezéséről

.

.

2. § (1) A szolgáltatás kizárólag Magyarországon élő, magyar állampolgárságú

a) vér szerinti szülű és

b) örökbe fogadni szándékozó személy

közötti kapcsolat létrehozására irányulhat.


Jogszabály letöltése: [link]


Magyar szervezet csak magyar szülők gyermekeit adhatja örökbe, magyaroknak.


Kör bezárult.

128. Akymo (válaszként erre: 127. - ZBAC)
2011. febr. 6. 21:01
14 éve vagyok örökbefogadó szülő és jó pár fórumon részt vettem már, de még SEHOL nem hallottam erről, hogy valaki külföldről fogadott volna örökbe babát.Olyat már hallottam, hogy nem magyar nő szült és itt hagyta az államra, majd örökbe adták a gyermeket, de már ez az út sem járható én úgy tudom.
127. ZBAC (válaszként erre: 125. - Trapiti)
2011. febr. 6. 20:52

*



Tájékoztató a tényleges örökbefogadásról

Komm, k, 2010-01-26 12:04


Tisztelt Érdeklődő!


Az alábbi sorokkal szeretnénk segítséget nyújtani Önnek abban, hogy felmérje: Lehet-e Ön (lehetnek-e Önök) örökbefogadó szülő(k) a jelenleg Magyarországon érvényben lévő jogszabályok szerint?


Az első fontos tudnivaló, hogy magyar állampolgár belföldön és külföldön is csak akkor fogadhat örökbe gyermeket, ha rendelkezik olyan gyámhivatali határozattal, mely szerint alkalmas az örökbefogadásra.


Örökbefogadó csak az a teljesen cselekvőképes, nagykorú személy lehet, aki többek között az örökbefogadás előtti tanácsadáson és felkészítő tanfolyamon eredménnyel vett részt, és a gyámhivatal örökbefogadás előtti eljárása során hozott határozata értelmében személyisége, valamint körülményei alapján alkalmas a gyermek örökbefogadására, valamint a gyermeknél legalább 16, legfeljebb 45 évvel idősebb. Így például egy ötvenéves, személyében és környezetében is alkalmas személy ötévesnél idősebb gyermeket fogadhat csak örökbe. Az életkorkülönbség tekintetében a fiatalabb házastárs, testvérek örökbefogadása esetén pedig az idősebb gyermek életkorát kell alapul venni. Az örökbefogadás egy családpótló intézmény, ezért a nemzetközi egyezmények és a Családjogi törvény (1952. évi IV. törvény) a gyermek érdekében fogalmazzák meg a sokszor szigorúnak tűnő feltételrendszerét és szabályait.” Az örökbefogadás menetének részletes leírását az alábbi honlapon találhatja meg: [link]


Szeretnénk még egy szakaszt idézni a Szociális és Családügyi Minisztérium 2010. január 22-i Tájékoztatójából, melynek teljes szövegét megtalálhatja a [link] weboldalon.


„Haiti - hazánkkal ellentétben - nem tagja a nemzetközi örökbefogadásokra vonatkozó 1993. évi Hágai Egyezménynek (a továbbiakban: Hágai Egyezmény), ami azt jelenti, hogy a Haitiről való örökbefogadásban a minisztérium nemzetközi örökbefogadásokban közreműködő Központi Hatósága (a továbbiakban: Központi Hatóság) nem vesz részt. Azaz ha valaki örökbe kíván onnan fogadni, akkor Haitire kell utaznia, és az ottani szervekkel kell az eljárást lefolytatnia.


Általánosságban elmondható, hogy külföldről magyar állampolgár - a gyermek származási országától függően - két módon fogadhat örökbe:


a) Olyan országból, amely részese a 2005. évi LXXX. törvénnyel kihirdetett Hágai Egyezménynek - ami jelenleg több mint nyolcvan országot jelent -, a magyar Központi Hatóságon keresztül lehet külföldről örökbe fogadni. Ez esetben a magyar hatóság veszi fel a kapcsolatot a gyermek származási országának a Központi Hatóságával.

A gyakorlatban azt tapasztaljuk, hogy a harmadik világbeli országokból nem is válaszolnak a megkereséseinkre. Vannak ugyanis olyan Nyugat-Európai országok, valamint az Egyesült Államok és Kanada, amelyeknek polgárai több száz, esetenként ezer fölötti számban fogadnak örökbe gyermekeket egy-egy harmadik világbeli országból kirendeltségeiken keresztül. Ezek mellett a harmadik világbeli országok nem alakítanak ki kapcsolatot Magyarországgal néhány örökbefogadás érdekében.


b) Más a helyzet azokkal az országokkal, melyek nem tagjai a Hágai Egyezménynek, mint például Vietnam, Indonézia, Haiti, Argentína, Oroszország, Ukrajna, Szerbia. Ezekbe az országokba elutazhat az örökbefogadni szándékozó, akiknek van valamilyen helyismerete, segítsége, megfelelő anyagi forrása, és közvetlenül előterjesztheti az örökbefogadás iránti kérelmét. A helyi hatóságokkal való kapcsolatfelvételt követően, ha engedélyezik számára gyermek örökbefogadását, akkor Magyarországra hozhatja a gyermeket, és azt követően, hogy Magyarországon is lefolytatják az örökbefogadási eljárást, a gyermeket anyakönyvezik és megszerezi a magyar állampolgárságot. Tudomásunk szerint néhány ilyen eset volt az elmúlt években.”

126. Akymo (válaszként erre: 125. - Trapiti)
2011. febr. 6. 20:48
Köszönöm, hogy megválaszoltad helyettem.:-)
125. trapiti (válaszként erre: 120. - ZBAC)
2011. febr. 6. 20:46
Csak olyan országból lehetséges, amelyiknek Magyarországgal van nemzetközi megállapodása. Amerikának sok országgal van, Magyarországnak kevéssel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook