Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Öngyilkosságról fórum

Öngyilkosságról (beszélgetős fórum)


124. 274c9996b8 (válaszként erre: 122. - F124753f33)
2007. máj. 20. 16:55
Ezt , nem en talaltam ki ! Több törtenelmi esemenyekkel foglalkozo iratban megtalalhato a kerdes ; Miert valasztotta Isten fia , Jezus a kereszthalalt ? Miert nem mentette meg magat ! ?......"mert megvolt irva"........Jezus eseteben semmi szin alatt nem beszelhetunk semmifele depressziorol ! Hiszen olyan magas tudatszinten muködött mint gyogyito,latnok,profeta stb mint kevesen !ES MEGIS TUDATOSSAN VALASZTOTTA A HALALT! Es minden valoszinuseg szerint nagyon sok depresszio-mentes ember elköveti , megfontolt szandekkal , miert ?
2007. máj. 20. 16:53

A depresszióra sokszor a legjobb az "emberi orvosság" nevetés,beszélgetés meg ilyesmi,pszihológus szerintem nem tud sokat tenni se a zyprexa se más ökör gyógyszer se.

Voltam én is padlón és akkor 3 4 xanax helyretett.

122. f124753f33 (válaszként erre: 119. - 274c9996b8)
2007. máj. 20. 16:44

Hú ezt szerintem ne keverjük ide! Mert nem ide való!

Jézus kereszthalála, nem öngyilkosság!

121. f124753f33 (válaszként erre: 120. - Mazsi-drazsi)
2007. máj. 20. 16:43
Egy olyan mélypont, ami szterotonin átvitel hibájából van. Csak a szörnyű az, ez átmeneti állapot, és lehet az illető, holnap már sokkal jobban lenne. De akkor már késő.
2007. máj. 20. 16:38

Nekem van depis ismerősőm és gyógyszerrel király hangulata van:-)))

De ennek a betegségnek is vannak fokozatai.

Az, aki az öngyilkosságot választja, szerintem bizonyos szempontból elveszti a józan ítélőképességét és úgy érzi, nincs jövő. A jelent meg nem bírja elviselni. Nagyon nagy elkeseredettség és magány kellhet hozzá...

2007. máj. 20. 16:32

Vannak es voltak olyan kulturak , ahol az öngyilkossag bator tettnek minösul/-t!/ pl a Romai - kor.

Jezus megtudta volna magat menteni a keresztre feszitestöl De több evangeliumban is azt hangoztatta hogy ; ..."az irasnak be kell teljesulni " ? !....Hogy ki es miert valassza ezt a kiutat , nehez megvalaszolni ! Keves följegyzes marad/maradt!/ öngyilkosok utan . Lehetseges hogy ez benne van az ember sorsaban, valasztasi lehetösegeiben ? !

118. pixyes (válaszként erre: 113. - 6357a3c762)
2007. máj. 20. 16:19

Én sem értek veled egyet, hogy a depresszió egyetlen gyógyszere az öngyilkosság lenne! Nem a gyógyszerekkel sme értek egyet ... a depresszió gyógyszere szerintem beszélgetni, nevetni .. egy jó pszichológus mindenre képes. Nhajó, mindenre nem, de sokmindenre...


Az öngyilkosság nem megoldás!

Sajnálom már, de én is próbálkoztam ilyesmivel régebben, de kb egy éve rájöttem, hogy az a legnagyobb ökörség, amit tehetek. Megoldás, de önző dolog. Nem vagyok önző, nem tehetem meg másokkal, azokkal akik szeretnek, hogy önszántamból itthagyom őket.

Látod, neked sem esett jól, hogy a két barátod ... :(

117. Joyce (válaszként erre: 115. - F124753f33)
2007. máj. 20. 16:12
Szerintem ezek lehetnek a katarzisok. Nem úgy értve, hogy bármelyiket is pártolom.
116. Joyce (válaszként erre: 111. - 2c0bd9b733)
2007. máj. 20. 16:10
Szerinted az igaz, hogy minden okkal történik, semmi sem véletlenül. Még annak is van oka, hogy pl.: melyik orvos az ügyeletes, ha valamiért ügyeletre kell menned? Szerintem ez érdekes gondolkodásmód, kicsit misztikus is. Csak azt nem tudom, hogy ebbe az emberek mennyire szólhatnak bele, mármint a sorsukba.
2007. máj. 20. 16:09

Azt szokták mondani:


Vészkijárat a depresszióból: öngyilkosság

Vészkijárat az agresszióból: gyilkosság.

114. Joyce (válaszként erre: 113. - 6357a3c762)
2007. máj. 20. 16:07

Az öngyilkosság nem a depresszió gyógyszere, hanem a betegség végstádiuma. Tényleg van olyan, akin nem lehet észrevenni, vagy csak alig, hogy gondja van.

Amíg gimibe jártam két fiú lett öngyilkos, az egyik leugrott, a másikat nem tudom. Statisztikák szerint a depressziósok 2/3-a nő, de az öngyilkosságok nagy részét férfiak követik el, és ők a drasztikusabb módszereket választják. Állítólag a mód is utal a személyre, a drasztikusabb módszert elkövetőek agresszívabbak, csak akkor önmaguk ellen irányult.

2007. máj. 20. 16:01

SZiasztok !


Nekem 2 haverom lett öngyilkos, egyik a vonat alá ment a másik felakasztotta megát, mind a kettő depis volt, ez is bizonyítja hogy ez az egyetlen gyógyszere a depinek.

A másik rossz meg az,hogy jól ismertem őket de egyik se tűnt depisnek.

2007. máj. 18. 09:06
Igen!
2007. máj. 18. 09:03
Ha valami rossz történik velem, mindig úgy fogom fel h ennek így kellett történnie, ezáltal erősödöm. Túlteszem magam rajta és "várom" a következőt :o) Ez az élet rendje. Valahol ezt olvastam: "Az élet csodálatos, csak tudni kell benne élni.." Való igaz!
110. 0c97fbb607 (válaszként erre: 109. - 2c0bd9b733)
2007. máj. 18. 08:38

Ez a helys hozzáállás!!!

Bár szerencsére akik gondolnak rá annak is csak töredéke teszi meg!Hál istennek,működik az életösztön!

Vagy ,ha az embernek megfordúl a fejébe,akkor eljut odáig,hogy megérzi a hiábavalóság érzését,a minden mindeggyét,az értelmetlenségét.....de ha idájig eljut,akkor rádöbben,hogy ez van.Élni kell akár mennyire is értelmetlen,sima,mezei...de ÉLET!

2007. máj. 18. 08:33
Hiába vagyok fiatal, rengeteg rossz dolgot átéltem..sokszor voltam depis, de SOHA nem fordult meg a fejemben, h öngyilkos legyek. Persze gondoltam már rá, mi lenne ha nem lennék, de csupán arra vonatkozott a dolog h bárcsak meg sem születtem volna. Soha nem vetnék véget az életemnek, a szeretteim belehalnának, és minden rossz után történt vmi jó, ami miatt érdemes élnem!
2007. máj. 18. 08:07

Igen, valóban, ilyen is van, Marimama.

De sajnos olyan is, hogy a segélykiáltás pusztába kiáltott szó marad, mindenki azt hiszi csak "hiszti", és mire rádöbbennek hogy nem volt az, már késő.

Én jártam így is, nemrégiben, hát nem kívánom senkinek átélni, mit éreztem, mikor reggel elhessentettem az illetőt, este 6-kor meg kaptam a hívást egy közös baráttól, hogy az illető meghalt.


MINDEN EGYES SEGÉLYKIÁLTÁST KOMOLYAN KELL VENNI, mert nem tudható, mennyire komoly a szándék mögötte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

( persze, megjegyzem így zárójelben, ezzel frankón vissza lehet élni a segénykiáltozóknak is....de ez egy más téma...)

2007. máj. 18. 00:34
SZERINTEM MINDEN EMBERBEN MEGFORDULT MÁR LEGALÁBB EGYSZER EZ A GONDOLAT,VAN AKIBEN TÖBBSZÖR IS ,DE LEHET HOGY AZ AZ EGY VÉGLEGES DÖNTÉS VOLT,MIG A SOK AZ MEGFONTOLTSÁG ÉS FÉLELEM VAGY CSAK FIGYELEM FELKELLTÉS SEGÉLY KIÁLLTÁS AZ ÉLETÉRT!!!!!
106. 2ab728965c (válaszként erre: 102. - Nike)
2007. máj. 12. 07:19

Nagyon drága vagy, de megpróbálom valamilyen más módon előkeríteni, netről, vagy könyvtárból, vagy bárhonnan.

ettől a nőtől verseket olvastam, azok elég kuszák voltak....a könyv gondolatai is nehezen követhetők ???????

105. 2ab728965c (válaszként erre: 104. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 12. 07:16

Ez tökéletesen igaz Kleca, de én úgy vagyok, hogy sokszor ellököm magamtól a segítő kezet, és szándékosan felégetem a megoldási útvonalakat, mindezt csak azért, hogy el ne illanhasson a gondolat.

Itt kezdődik a betegség: görcsösen ragaszkodom a saját kis "vészkijáratomhoz", annak ellenére hogy lennének más megoldások is.

2007. máj. 12. 06:34

Aki nem lát más kiutat a kiúttalanságban, annak bizony előfordul a fejében. De ha megoldási útvonalakat mutatsz / és némi segítséget a problémáira, akkor elillan a gondolat.

Boldogságában még senki nem gondolt az öngyilkosságra.

103. mazsi-drazsi (válaszként erre: 102. - Nike)
2007. máj. 11. 22:41

És mi elől menekül? Önmaga elől?

Tényleg nemNem önéletrajzi regény, de érdekes egybevágás, hogy utána nem sokkal öngyilkos lett.

102. Nike (válaszként erre: 96. - 2ab728965c)
2007. máj. 11. 22:30
Fánika drága! Feltétlenül olvasd el, ha máshogy nem, elküldöm az enyémet! Nem az öngyilkosságról szól, hanem a menekülésről...Nem önéletrajzi regény. (Sajnos)
101. mazsi-drazsi (válaszként erre: 96. - 2ab728965c)
2007. máj. 11. 22:23
Szerintem könyvtában megtalálod. Vagy 20 éve olvastam. Egy nőről szól, aki nem találja a helyét a világban. Nehéz megfogalmazni, mi is a baja. Van vőlegénye is, látszólag rendben is lehetne. Nekem is újra el kéne olvasnom.
100. 0c97fbb607 (válaszként erre: 99. - 2ab728965c)
2007. máj. 11. 12:59
Fáni lehet ,hogy segít,de az is lehet ,hogy már olvastad is a gondolatok című fórumba,tettem be két idézetet is,olvasd el őket ,ha van kedved,és gondolkodj el rajtuk!!!
2007. máj. 11. 12:28

Köszi az infot, meg fogom nézni....


myly, neked meg az érdeklődést, igen, megvagyok, nem annyira jól, de sokkal rosszabbul is voltam már nyugodtabb időszakokban is.


Nagyon nagy erővel próbálok talpon maradni, és higgadtan gondolkodni erről az egész szörnyűségről.

Úgy tűnik, eddig még bejött.

Puszi: Fáni

98. f124753f33 (válaszként erre: 96. - 2ab728965c)
2007. máj. 11. 09:59
Nézd meg esetleg a www.bookline.hu. Itt antikvár könyvek is fel vannak tüntetve Budapest egész területén. Én is ott szoktam megrendelni, ami kell.
97. 0c97fbb607 (válaszként erre: 96. - 2ab728965c)
2007. máj. 11. 08:14
Szia Fáni!Jól vagy?
96. 2ab728965c (válaszként erre: 95. - Mazsi-drazsi)
2007. máj. 11. 06:27

Hú, én hallottam róla és érdekelne hol lehet hozzájutni , szeretném elolvasni.

Maga a könyv is az öngyilkosságáról szól, vagy a rossz lelkiállapotáról?

nagyon érdekelne, de az Alexandrában nem lehet megkapni. Mikori kiadású, mostani vagy régebbi?

Szeretném elolvasni, kajtatom régóta már.

2007. máj. 10. 23:22

Nem tudom olvasta-e valaki Sylvia Plath : Üvegbúra c. könyvét? Az írónő a könyv megírása után öngyilkos lett és meghalt. A könyvnek is ez a témája.

Csak úgy eszembe jutott...


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook